Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

veronika.m
26. bře 2012

@zvalentova a dva kluci jsou fakt extra potíž 😀 Já mám příjmení v pohodě tak je to dobrý k tomu jde všechno. No uvidíme. Doma mám Lilian tak musím něco k tomu, Josefa mít nemůžu 😀

ostrava8
26. bře 2012

@zvalentova no je to fakt, že já jsem skoro o dva měsíce od tebe a už ted mi vadí ty kontroly , na DIA chodím 1x za 14 dní, ale mám příjemnou lékařku .. to se musí nechat .... Jen mě zlobí asi ten přístroj, protože opravdu ty hodnoty po sobě měřené ze dvou různých prstů a jako ty rozdíly jsou v rozdílech 2 - 3 jednotky .. to mi fakt nejde do hlavy... a minule mě už strašila, že jeslti to bude tak vysoké ,tak mi nasadí inzulín :( a třeba to fakt může být jen pokaženým přístrojem, no jsem zvědavá ... Já si fakt v tom životě musím zažít všechno 😀

maruja
26. bře 2012

@rychetkami nemáme novej máme jetej EW, ale konečně objednanej 😉

maruja
26. bře 2012

@veronika.m my máme Sofii a taky hledám něco co by se hodilo 🙂 a nějak se ještě neshodnem s manželem

ostrava8
26. bře 2012

@veronika.m Holky mě se hrozně líbí na kluka Antonín, jak jsem byla svobodná tak mi šel k příjmení ale ted se mi to moc nehodí vzhledem k příjmení 🙂 Kdyby byl v kalendáři Tonda tak to jo, jinak my máme vybrané Terezka a Tomášek 🙂

rychetkami
26. bře 2012

@maruja 🙂 tak to je fajn - jestli se můžu zeptat, jak starý jste sehnali...nevím, jestli 3roky starý není "vyběhanej"🙂

zvalentova
26. bře 2012

@ostrava8 a mohu se zeptat co ti kontrolují? Mě totiž jen dala baba glukometr, 1x za 14 dní nadiktuji hodnoty, které jsou směšné a tím to končí. Spíš mi to přijde jen vykázání činnosti bez nějakého léčebného efektu, v mém případě.

maruja
26. bře 2012

@rychetkami my máme tři roky starej, my ho chtěli koupit vše dohromady, korby i sporťák aby to na sebe pasovalo. Jsou nový a starý modely a ty na sebe nepasujou

zvalentova
26. bře 2012

@rychetkami mám EW, dva roky starý a nějak mi to nevadí. Koukala jsem spíš na "vyčochtná" kolečka a opotřebované díly. Všechno je v pohodě a tak jsem zatím spokojená. Výhoda EW je kovová konstrukce a minimum plasté, které by nemusely tak dlouho vydržet.

rychetkami
26. bře 2012

@maruja ...dík, docela jsi mě uklidnilas tím, že koupit 3 roky jetý kočár není jen náš výstřelek - v našem okolí jsme jediní, co nebudou mít nový...takže budu pátrat dál, však máme spoustu času🙂

rychetkami
26. bře 2012

@zvalentova dva roky starý - to je moje přání, ale moc jich na bazarech není, chce to holt trpělivost - začali jsme včas, tak snad to klapne

zvalentova
26. bře 2012

@rychetkami mám ho z Aukra a stejný inzerát měla holčina i na dvojcata.cz a ještě byla z Prahy 🙂

maruja
26. bře 2012

@rychetkami já ho mám z MMB

rychetkami
26. bře 2012

@zvalentova chce to asi soustavně vše sledovat...aukru moc nevěřím, protože si to zboží neprohlídnu - nebo to jde?
Koukám, že už máš 36tt - to je fakt super, jsi držák, moje zbožné přání je vydržet do 32tt, po těch komplikacích, co jsem měla v změ, budu spokojená i za tohle🙂

ostrava8
26. bře 2012

@zvalentova
No já to mám to stejný píchám si 1x týdne, vlastně ted už 2x týdne do prstu a zapisuji si hodnoty a pak jednou za 14 dní s tím papírkem jdu k ní a ona mi řekne co a jak . Ale poprvé mi brala sestra krev a posílala na testy na ledviny játra a bůh ví co ještě, ale to je v pořádku .... Jen prý mám málo železa, což nechápu, páč jím Femibion a tam by toho mělo být hodně, ale říkala že se mám poradit s gynekologem zda-li dokoupit zvlášť ještě železo nebo né. NO jsem zvědavá .. to máš dobré že tam nemusíš chodit , že to řešíš přes telefon, asi se s ní taky domluvím tak domluvím

zvalentova
26. bře 2012

@rychetkami jj, chce to koukat,měla jsem představu Praha a okolí, abych se mohla podívat a mluvit s prodejcem, to mi hodně napovědělo. Stejně tak jsem vzala autosedačky. Naštěstí jsem měla vždycky kliku na úžasné, pečlivé holky.

Ofiko podle PM jsem 34+0, ale i tak jsem ráda. Všichni mě strašili jaké drobečky budeme mít, kámoška rodila ve 28tt a ve finále jsem jako kombinace mezi slonicí a vorvaněm 😀

zvalentova
26. bře 2012

@ostrava8 málo železa máme všichny, ženské všeobecně, těhotná snad každá. Mám i málo bílkoviny i když zobu železo a piju Protifar. Mě MUDra další železo navíc už nedoporučila kvůli zácpě a dalším nepříjemnostem, které už ke konci těhu jsou spíš kontraproduktivní. Baba na cukrovce má holt smůlu 😀

ostrava8
26. bře 2012

@zvalentova JJ taky si myslím ... Zuzi jseš dobrá, moc ti fandím, at to vydržíte co nejdéle, snad tady za náma pak někdy příjdeš na pokec 🙂 mě se o porodu už i zdá 🙂 ale nikterak se tím nestresuji, mě stačí když mi malí svým vlnobitím na břichu pošlou pozdrav a je to vše hned veselejší .. .docela mi to bude chybět vám né ? 🙂

maruja
26. bře 2012

@ostrava8 pak je budeš mít před sebou a na břicho zapomeneš hned. Já si pamatuju jak se mě líbilo, že jsem najednou tak lehká 😉

ostrava8
26. bře 2012

Holky tady jsem našla zajímavý článek .. chápu to teda tak, že když jsem od začátku na nemocenské, že se výše mateřské bude počítat z průměru před tím né z nemocenských dávek ?? http://www.naseporodnice.cz/rizikove-tehotenstv...

zvalentova
26. bře 2012

@ostrava8 přesně, mateřská se vypočítává z průměru posledních mezd, nikoli nemocenské.

ostrava8
26. bře 2012

@maruja Hihi tak na to se samozřejmě těším taky ,ale víš jak to je ... 🙂

ostrava8
26. bře 2012

@zvalentova hihi tak alespoň jedna dobrá zprávička 🙂

lenny2
26. bře 2012

Holky, tak která z vás chce najet na látkovky, tak smekám taky, já nestíhám vyprat ani věci na nás a představa, že budu prát plíny, to je fakt hruzostrašná 🙂 To teda hodně štěstí 🙂

sariky
26. bře 2012

holky, nemate nekdo nahodou tip na porodnici v brne, kt. je "nejlepsi" pro porod dvojcatek a pak na kojeni? diky 🙂

zvalentova
26. bře 2012

@lenny2 neboj, taky si to zatím maluji v růžových barvách, jen čas ukáže jak mi to půjde. Prodat je a najet na jednorázovky můžu vždycky 😎

aniani
26. bře 2012

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, ve kterém týdnu lze již poznat, že tam jsou 2 mimi?? Díky moc.

ivetm
26. bře 2012

@aniani ahoj,my to víme od začátku - 7.tt

j.cien
26. bře 2012

Zdravim cekatelky a preji pohodove tehuleni 🙂 a kdo cekate kluky 😵 - kouknete na krasne oblecenicka od kamaradky z USA ,vsechno kvalitni,znackove a za dobre ceny,po jejich chlapeccich 😉
Nez to bude fuč...
kuk 😉 :
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=286940

jana321969
27. bře 2012

ahojte holky tak jsme objednaní na 25.4. na NT srenning do Brna do Prenatalu byla tam některá z Vás? můžu se zeptat jak to probíhá a či u dvojčat nemuže nějaká hodnota v krvi být zvýšená ale je pak vše ok??? nebo tyto testy vychazí ok spíš vychází blbe v 16tt ty triple testy???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru