Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ostrava8
30. bře 2012

@maruja KURNA a já si říkala, že vanilka bude lepší... no tak uvidíme, já docela piju sojové a pohankové mléko, tak jsem si říkala, že to bude podobné. no a kolik jsi už přibrala? já už mám nahoře 15 kg tak snad už to moc nevyleze...

zvalentova
30. bře 2012

@maruja @ostrava8 zatím piju čaj pro těhotné, který mi přijde zhola zbytečný neb na mě asi neúčinkuje. Kolegyně doporučila do porodnice kojící čaj, že se mléko rychle spustilo.

maruja
30. bře 2012

@ostrava8 já mám 10kg nahoře, děti by teď měli přibírat 200g za týden. To máš skoro půl kila za týden a já mám tak 8tt do porodu tak ještě asi 4 kg určitě 😀 😀
hele a ten 36tt na mateřskou není to nějak pozdě?? chodí se 6-8 týdnů předem né

maruja
30. bře 2012

@zvalentova ono stačí hodně pít ať je to co je to 😉
já pila ten Gravimilk, teď budu asi pokračovat v nějakejch vitamínech a pít vodu a mlíko

ostrava8
30. bře 2012

@zvalentova ahoj zuzi,tak jak je? no já ten čaj piji take,vždy přd spaním mám rada bylinky, tak mi nevadí. Jinak jsem dnes byla na te DIA poradne a ptala jsem se, jak je možné, že se naměří tak velké odchylky z každého prstu, tak mi to vysvetlovala a říkala že prý i záleží na velikosti kapky atd. já to píhám vždy do prostředníčku a to jako fakt musím tlačit, aby to teklo, ale dnes me bodla do malíčku z boku a teklo to proudem, sadistka....jinak hodnoty OK,za 14 dní už budu jen telefonovat,tak díky za tip

ostrava8
30. bře 2012

@maruja jj s tím pitím čehokoliv máš pravdu, to mi řekla i lékarnice, hlavne hodne pít..a cokoliv. Jinak me ješte upozornila, že nekdo se po tom grvimilku osype...tak uvidíme. No nevím jestli je s tou mateřskou pozde....ja si říkala že mi to mohla napsat už ted, páč dle MS mám termín porodu koncem května, ale max. mi je tam nechají do 10.5,pak po tom 38 je jim už lépe prý venku. Sestra říkala, že mateřská se řídí termínem PM,ale nevím, mel by o tom rozhodovat doktor a né sestra, ale už to neřeším...

ostrava8
30. bře 2012

jinak holky asi jediná výhoda u dvojčátek je ta, že budeme mít o nejaky týden delší mateřskou než u jednoho,že? rodičovská se pak nezdvojnásobuje že?

maruja
30. bře 2012

@ostrava8 to jo mateřská je delší, rodičovská nikoli 😅

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 at zije nespravedlnost! zadna financni pomoc se rozhodne nezdvojnasobuje, bohuzel :(

ostrava8
30. bře 2012

@sariky jé ahoj máme skoro podobné termíny, jak se vám daří??? no spravedlnost je ale pro ty vyčurané jen

ostrava8
30. bře 2012

@maruja je to bordel, nám co máme dvojičky dá stát jen jednou tech 280 tis, ale ti,co budou mít dvě děti za sebou, tak jim to dá dvakrát... holky nesepíšem petici? možná to tem mozkum ani nedošlo.... 😀

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 no priznavam, ze s kazdym dnem je to narocnejsi a narocnejsi. tak nejak se citim hur a hur. navic mam cs 3, v noci mi tvrdne bricho a doktor si mysli, ze to dyl jak tri tydny nevydrzim (ja mam nekdy pocit, ze to ani ty tri tydny nebudou). bricho mi leze cimdalvic dolu.... no radosti 🙂 ...ale porod chci co nejvic oddalit. bojim bojim 😉 a co vy? jak zvladate?

ostrava8
30. bře 2012

@zvalentova zuzi chtela jsem se optat, to lehátko jsi kupovala zatím jedno vid? co máš ve své fotogalerii

maruja
30. bře 2012

@ostrava8 náhodou to maj vymakaný v zákoně je napsáno že se bere rodičovská na nejmladší dítě hahaha, takže i ty co mají dítě po roce berou jen na to mladší
a pak chtěj aby se rodilovíc dětí a bylo na důchody

ostrava8
30. bře 2012

@sariky co to je zkr. cr3 ? nechápu... ty já ještě pře týdnem OK, to jsem lítala po venku, hrabaa zahradu, ale ted je to zabíračka...takže se snažím víceméně odpočívat a jenchodit minimálne...no me lékař překvapil že až za 14 dní na kontrolu to už budeme v 36 tt.kolk jsi přibrala? ty mi včera fakt říkal že max do 38 a pak jdeš plánovaně. už víte co to bude???

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 cervix score 3. otevrene delozni hrdlo. vzadu v tehotenske prukazce je takovy velky neprehledny graf s tabulkou, tam je to popsane 🙂 ja jsem s tou mobilitou na tom docela blbe uz dlouho. uz hodne dlouho (asi dva mesice) me boli trisla, ted se k tomu pridal i podbrisek, takze mam problemy s chuzi - proste me boli chodit a tak se snazim co nejvic odpocivat. navic uz nekdy od 20 tt jsem se zacla strasne zadychavat (ted uz je to uplna hruza). ale doktor rikal, ze to snasim dobre 😀 tak nevim. pribrala jsem cca 13 kg s tim, ze jsem porad hubena jak pred tim, mam jen velky bricho 🙂 Jak jsou miminka velky, to nevim, dr mi to nechce rikat, ze to jsou jen tabulkove prepocty a realita se pak muze hodne lisit. takze nic nevim. a cekame parecek (z cehoz jsou vsichni v rodine nadseni 🙂)

zvalentova
30. bře 2012

@ostrava8 ne, mám-li dvě děti mám dvě lehátka. Kam bych dala to druhé? 😀
Prostě všechno jedu ve dvou vyhotoveních, tedy kromě kecafíku.

ostrava8
30. bře 2012

@sariky jé tak to dekuji za vysvětlení, já žádný graf v prukazce nemám... mám takovou obyč, ale na tom nesejde. S tím zadýcháním jsem to mela také, hlavně kdž se malí natlačili nahoru, ted je to už lepší. A magnézko na ty křeče bereš? JJ já vím, že ty míry jsou jen tabulkové. Jé páreček, to máte jako my. Klučina bude zbojník, ten mi dává pěkné kapky do tela, holčička je klidnější....

ostrava8
30. bře 2012

@zvalentova jasný, já jen uvažuji jestli koupit dvě, páč nevíš jestli ti v tom deti budou chtít být... já asi koupím jedno a uvidím, budu to řešit autosedačkou ze začátku. zase je nechci moc rozmazlovat, abych si na sebe neušila bič 😀

zvalentova
30. bře 2012

@ostrava8 no autosedačky nechám v autě, přeci jen nemám barák 8+2 a nejsou kam dát. Děti budou mít deku na zemi a lehátka.

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 ja mam taky obyc prukazku, rozhodne nevypada nijak nadstandardne 😀 ...ale to je fuk. magnezko beru, 6 tablet denne a mam z toho zazivaci obtize (pusobi to na me projimave). ale od 35 tt se to ma prestat brat, tak se mi vrati krece do noh, tak si budu zase uzivat 🙂 i kdyz, kdo vi, co bude za tyden, ze.... no ja mam pocit, ze ty miminka mam pres cely telo. a kdyz se tam hybou, tak to je kolikrat docela bolestive (nekdy to "jen" tlaci). chlapecek uz hlavickou tlaci na hrdlo a holcicka je koncem panevnim, takze to zatim vypada na prirozeny porod. ale nedovedu si predstavit, jak je budu tlacit 😀

ostrava8
30. bře 2012

@zvalentova no já jsem z bytu a tím, že mi kočárek nevejde do výtahu, tak je budu muset nosit v autosedačkách nahoru 🙂 ale člověk asi uvidí , hold na to musíme přijít každá sama 🙂

zvalentova
30. bře 2012

@ostrava8 tak tak, a stejně realita může být úplně jiná 😀

jana321969
30. bře 2012

@ostrava8 ahoj ahöj nevolnosti ujdou nejsou už tak silné a celý den, ale blbě spím nevím proč, a posledních pár dní mě občas dost bolí podbříšek priý jak se ta deloha roztahuje tak nevim, ale nešpinim nekrvacim nic tak snad do dalsi kontroly bude vse ok,

ostrava8
30. bře 2012

@jana321969 tak mě se nevolnosti uplně vyhnuly, spíše mě trápila ta žáha.... ano podbříšek bolel, to si vzpomínám, to je tím, jak ti roste ta děloha. spíš blbě???? tak to si počkej na 8. měsíc, to nebudeš spát vůbec 😀 zkus si dát teplé mléko před spaním, to mi pomáhá.a neboj vše bude ok, hlavně se šetřit

sariky
30. bře 2012

@jana321969 presne jak rika ostrava8. pockej na treti trimest, to se teprv nevyspis 😀 ....a bolesti podbrisku a trisel jsou opravdu v poradku, roztahuji se ti vazy a deloha. ja to mela s vetsi ci mensi intenzitou cele tehotenstvi a teprve ted trpim tak, ze nemuzu ani chodit. takze hlavu vzhuru, mozna bude i hur 😀

ostrava8
30. bře 2012

@sariky kamoška bere to magnézko v prášku, nevim zdali je silnější nebo né, měla problémy s těmi křečmi už než byla těhotná.... no je fakt, že mi nškdy v noci jak se otáčím nebo protahuje zkobrní lýtko, ale je to opravdu jednou za čas. to magnezium beru v tablete a taky 6x denně. ale neříkal mi o tom, že by se mělo vysadit. no uvidíme..... a nejaký vitamíny ještě bereš? hele a co taška už je zbalená?????

ostrava8
30. bře 2012

@sariky 😀 nestraš jí chuděru 😀

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 kdepak, tasku zbalenou jeste nemam. ale pomalu bych mela, jeden nikdy nevi. ale rikam si, ze zbalim plinky, ubrousky, vlozky, rucniky a pojedu a zbytek mi pak doveze manzel druhy den 🙂 ...magnezko beru v tabletach (prodava se to tusim 500 mg v jedne tablete) a beru jich 6 denne. dr rikal, ze muzu i 8 denne, ale vzhledem k tomu prujmu, kt. z toho mam, toho vic nejim, abych v sobe taky neco udrzela 😀 a tusim, ze dr rikal, ze je jedno, jestli pytlicky nebo tablety, ze jde o tu absolutni denni davku (ze 8 x 500 mg je max denni davka - resp muzes toho jist i vic, ale to uz telo nezpracuje a vylouci to). je to samozrejme individualni, ale to je asi nejak obecne nebo tak neco. no a s tim vysazenim - to ti dr asi rekne az v tom 35 tt ze uz to nemas brat. a s krecema jsem mela problemy i pred tehotenstvim, akorat ted (nez jsem zvysila tu denni davku) to bylo jeste horsi.

sariky
30. bře 2012

@ostrava8 nestrasim, tehotenstvi je natolik individualni, ze to treba bude mit uplne jinak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru