Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

agnes88
6. lis 2012

@adriene @zikinka ahoj holky, já jsem kojící mamina dvojčat, sice netandemuju, ale jestli můžu poradit ohledně polštáře. Koupila jsem si velký, pro dvojčata a nepřijde mi úplně nej. Když jsem si ho omotala kolem sebe, stejně děcka propadávali ke mě. Přišel mi zbytečně velkej. Mám hranatej a ten fuk mezi polštářem a mnou je velkej. I když dám polštář za sebe a před sebou mám konce polštáře a svážu je, tak mi je velkej. Osvědčili se mi normální velké polštáře z postelí. A ten kojo polštář pro jedno dítě jsem nezkoušela ale určitě by taky šel, ale je potřeba aby byl dostatečně dlouhej. Každopádně krmím každé dítko zvlášť, Honza je hltoun a Háňa je dáma, potřebuje klid 🙂 Jo a na jaře budu prodávat velkej kočár emmaljunga, krásnej černej za pusu, tak kdybyste chtěla některá ještě počkat... Jinak děvčata držte plody co to de 🙂

adriene
6. lis 2012

@agnes88 Dekuji za tip. Ja o tom take premyslela a asi koupim normalni kojo polstar pro jedno, ale takovy ten delsi... ty obr mi prijdou opravdu hoooodne obr a neforemny... no uvidime jak na tom budeme 🙂
Kocar uz mam koupeny, dekuji za nabidku. Drzet budu, co to pujde a co me nechaji deti a lekari 😀 Tobe preji pohodove a bezproblemove materstvi 😉

adriene
6. lis 2012

@barusmackova A co to prosim Te je za bouli?? Bych se az lekla... sice je to a tom snimku zvlastne videt... ale stejne?! 😨

jarkalada
6. lis 2012

@barusmackova takhle mi taky tvrdlo břicho ze začátku. Ale asi až někdy od 4m.

barusmackova
6. lis 2012

@jarkalada
@adriene tak me na jinym foru tak vydesily ze po druhy hodine az prijede chlap pojedem pro jistotu na pohotovost pry to neni normalni tak ja nevim moje dr tam dneska neni ani jsem se nedovolala snad to nic nebide treba me daji magnezko jen no doufam ja mam jit na ko az za 14 dni

adriene
6. lis 2012

@barusmackova Těžko říct... já teda takovouhle bouli měla při stimulaci... ale to se tebe netýká. Fakt nemám zkušennosti...těžko radit. Nicméně ani nevím, jak má vypadat tvrdnutí břicha... ale nezdá se mi, že by se to projevovalo boulí... A ty říkáš, že je to jen boule, nebolestivá. Je to měkké?

evikj33
6. lis 2012

@barusmackova Když by to bylo pozděj řekla bych že je tam natlačenej prcek,ale tohle je dost brzo-fakt radši skákněte k dr.at se mrknou.Věřím že bude vše v pořádku

barusmackova
6. lis 2012

Po pravde mi fakt prislo jako by jeden prcek priplaval na druhyho a jak byly na sobe tak to byla ta boule uvidim co me reknou dr a pak jsem vztala sla sr napis a bricho bylo rovny

evikj33
6. lis 2012

@adriene Já mam kojo polštář nafukovací a je super,přifoukneš dle potřeb.O pár stránek dál mně dávala odkaz stanpetr z oukra,už je nedělaj.Mám doma pak nafotím a hodím do alba. 🙂

adriene
6. lis 2012

@barusmackova Asi by mě uklidnil UZ... je to jistota 😉

adriene
6. lis 2012

@evikj33 Já vím kterej máš. Holky ho často prodávají na FB na dvojčatech. 🙂 Jenže mě se do toho nafukovacího moc nechce. Také si číkám, že jen málo mamin kojí tandemově... Tak půjdu asi do toho normálního, zato delšího 🙂

zvalentova
6. lis 2012

@adriene kojím jedině v tandemu, řvouni dostanou oba najednou, ušetřím tím čas a nervy 🙂

jarkalada
6. lis 2012

@barusmackova u mě to tvrdnutí vypadalo přesně takhle. Poprvý to bylo někdy ráno, když jsem ležela, najedou jsem tam taky viděla takovouhle bouli. Po chvíli to zmizelo. Stalo se mi to ještě párkrát a šla radši za dr., protože jsem nevěděla, co to je. Ten mě prohlídnul a předepsal magnézko. Už si přesně nevzpomínám odkdy, ale určitě už aspoň od toho 4.m.

maruja
6. lis 2012

@adriene přesně jako @zvalentova jedině v tandemu, bych nevydržela ten řev, jooo hlad je hlad 😉

adriene
6. lis 2012

@maruja
@zvalentova Holky, budu přšťastná, když se zadaří a budu kojit v tandemu a vůbec přešťastná, když budu mít to štěstí a vůbec kojit budu. Jen si myslím, že to není samozřejmost, když matky kojí v tandemu... Je to samozřejmě velká výhoda a úspora času, ale asi ne pokaždé se to zadaří 🙂

agnes88
6. lis 2012

jo, já měla taky v plánu tandem, šlo to ze začátku, když byli děcka malí, odcvičila jsem vojtovku s jedním, pak s druhým a ten první počkal a pokud brečel, tak jen slabě, ale jak sílili, tak by zbořili řevem barák. Takže to dítko které se vzbudí, vysvleču odcvičím a krmím,prostě celou proceduru i s odbrknutím no a pak přijde na řadu to druhý. Je to na úkor času, vím, ale jinak to nešlo. Takže klobouk dolů s tandemem @maruja @zvalentova , furt bych to chtěla doladit. Kojím v leže v posteli, tak si u toho dycky zdřímnu 🙂

barusmackova
6. lis 2012

@jarkalada Moc ti dekuju za zkusenost protoze jsem trochu vydesena to je jasny asi za 10 minut tu je chlap a jedeme

jarkalada
6. lis 2012

@barusmackova tak pak napiš, co ti řekli 🙂

barusmackova
6. lis 2012

@adriene
@jarkalada
@evikj33 tak holky diky moc za podporu nastesti nic nezjistili dostala jsem magnezko a maly maji oba 2,3cm stejne a jsou tak o tyden mladsi

evikj33
6. lis 2012

@barusmackova Tak hlavně že jste v pořádku.Jinak ten týden není zas tak hrozné-jde ot že pokud to není z IVF nikdo neví přesně kdy byla OVu a kdy došlo k Oplodnění 🙂

jarkalada
6. lis 2012

@barusmackova to jste to zvládli nějak rychle 😨 , tak hlavně že je to ok 😎

barusmackova
6. lis 2012

@evikj33 tak holky popravde ja vim presne kdy to bylo protoze jsme ten mesic spolu spaly jen jednou 😀DDDDD a zrovna dvojcatka

brasilka
6. lis 2012

@evikj33 děkujeme 🙂 ty týdny od 30. tt letí jeden za druhým jako splašené... Už se nám to blíží, podle naší dr. můžeme rodit každým dnem.. jsme nachystaní.. Bohužel to vypadá na císaře, protože máme holky otočene obě napříč a už se pravděpodobně nepřetočí.. Pupík zatím dobrý, vůbec nemám pocit že by mě v něčem omezoval... Bude mi po něm smutno abych pravdu řekla 😅

evikj33
6. lis 2012

@brasilka No já zatím taky nevím v jaké poloze se ustálí,minule byli obě hlavou nahoře,ted mám pocit že se dolní slečna dnes snažila přetočit a zustala jako příčka,bo kopala fest do boku a chlapeček je dnes asi hlavou dolu.Ráda bych rodila přirozeně,ale poslechnu dr.a podřídím se tomu co bude nej pro miminka.Akorát posledních pár dnu jsem nějak víc unavena,vnoci špatně spím a pak to namně jde vedne 😅 Jste šikulky že se tak držíte,snad nám to taky pujde a pak určo dej vědět jak budete pohromadě a nějakou fotečku princezen.Držím pěsti at je to bez potíží a jste všechny v pořádku spolu 😉

brasilka
6. lis 2012

@evikj33 Já měla holky hlavou dolu do 25tt, pak se přetočily napřič a jsou tak doteď. Chtěla jsem rodit přirozeně a moje dr. mi to schvalovala pokud bude vše v pořádku, ale tím že se přetočily napříč to bohužel nebude možné.. Ale od začátku počítám s tím, že poslechnu doktory, v žádným případě nehodlám ohrozit zdraví holčiček.. V první řadě mi půjde o ně... Já kvůli nim vydržím všechno 🙂 My jsme si poležely s holkama dva týdny v nemocnici, všichni strašili s tím že určitě porodím - no a držíme se doteď. Sama jsem zvědavá jak dlouho to ještě vydržíme.. Myslím si že tak max. dva týdny... Ale je to krásné... Moc si to užívám a je mi až smutno z toho že už to skončí ... Tak si to užívejte 🙂 Fakt to rychle utíká 🙂

evikj33
6. lis 2012

@brasilka Já myslím že déle než do 38tt nenechávaj,alespon tak mně to říkal dr-že pak bud vyvolávaj nebo plánovanej CŘ.Já mám asi nějaké blbé období,malej je marod a je doma a zlobí,protože se nudí,ven se moc jít nedá pořád prší a já jsem unavená a nevyspaná.Občas mně trápí zažívání a pobolívá břicho tak jsem nějak nervozní. 😝 Snad to brzo přejde,na prdelky se moc těšíme,příští týden na poradně skusí dr.zda pujde udělat nějaká fotečka na 3D UTZ,nemá prej dobrou zkušenost s dvojčaty.A taky doufám že bude čipek dál ok.

brusle
6. lis 2012

Ahojky Holky, tak čtu že řešíte kojení, my máme doma tento kojící polštář:
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1995676
Dostala jsem na něj tipa od maminek dvojčátek a nemůžu si ho vynachválit, přivezla jsem si ho s sebou hned do porodnice, od druhého dne jsem na něm kojila obě děti a kojím na něm doteď a to je dětěm skoro 17m, chce to sice trochu cviku kojit v tandemu, ale je to to nejlepší, jak je nakrmit, rychlé a hned najednou bez křiku. Hlavně to nevzdávat!!!!! a dětěm se na něm i dobře spinká, je vyplněný kuličkama, potah je pratelný, což je neocenitelné, když ublinknou....no nemůžu vynachválit
Tak držíme palečky, ať miminka dobře donosíte. Všechno bude dobrý, jen vydržet!!!!! 🙂

adriene
6. lis 2012

@barusmackova To je dobre, ze jsi nakonec k lekari jela, alespon te to uklidnilo 🙂 Ted byt hezky doma v klidu a pohodove tehu 😉

adriene
9. lis 2012

Holky, tak jsem nakonec sehnala tento koj polštář: http://www.pro-kojeni.cz/kojici-polstar/eshop/0... , ale použitý 4 měsíce od jedné maminky za super cenu. Tak doufám, že mi bude dobře sloužit 🙂

evikj33
9. lis 2012

@adriene Super,zdá se mně hodně podobnej tomu co mám já-je taky nafukovací?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru