Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
13. bře 2013

@koksi radši na to už nemyslet, bych se zbytečně nervla 😎 vůbec si to nechci přepočítávat, co kolik stojí, když se to musí stejně koupit 😝
A jak dětíčky, přibíraj pěkně? musíš ještě krmit stříkajdou nebo pijou obě samy?

gyty
14. bře 2013

@maladama
no prave na to myslim! da se do kosiku na zahradu anavisse i fakt ¨libi....
jinak deticky maji v 26tt kazdy +- 1000g
ja pristi tyden dostanu naky glukometr ci co jdu do kardio poradny pro tehu...
jsempriserne unavena podrazdena a neni mi dobre.blbe se mi dycha a mam den ode dne vetsi a vetsi zizen
budi me to v noci a prez den se nehnu bez plastovy flasky s vodou
nicmoc
ale ta zizense neda zahnat
a silim po sladkym
je tu nekdo s tehu cukrovkou co by poradil co si dat dobryho na zub?
muzu mrazeny ovoce a treba palacinky kdyz to nebuu sladit?
taky bych si dala jogurt ovocnej nebo cokoladovej ja bily vubec nemuzu ani videt...natoz pak jist!!!

karlisska
14. bře 2013

@werinka1 to vyšetření srdíček bylo docela o ničem, vůbec jsem se v tom ultrazvuku neorientovala 🙂 ale byla jsem ráda, že je zvážili změřili a tak 🙂 odkud nakupuješ? já ujížděla na mimibazaru 🙂 ale teď už mám skřín plnou, tak nic nenakupuju, kdyby něco chybělo nakoupí manžel po porodu. a snad ještě něco dostanu od známých a tak 🙂

karlisska
14. bře 2013

@gyty doufám, že se te cukrovce vyhnu, jdu na ni příští týden. Je i nějaké sladké pro diabetiky, ne? tak si kup to.... myslela jsem, že ovoce při cukrovce taky nemůžeš. Ted mě trápí nějaký výtok a docela to svědí, jdu zítra na kvůli toho k lekaři, tak doufám, že to bude ok.

werinka1
14. bře 2013

@karlisska Tak aspoň je uvidíme 🙂 A snad je taky zváží a změří. Já zas hodně na facebooku na bazárku pro dvojčátka. Mimibazar mi prostě nějak nesedl. Špatně se mi tam vyhledává to co konkrétně potřebuju 😒 Zatím nakupuju 50-56a do porodnice mi dnes dorazilo 48. Jak na panenky. Ale když jsem tu měla kamarádku, malej se narodil 2,5kg a teď po měsíci měl skoro 3 kg a plaval v 50, tak si řikam, že sem snad tolik neujela. O víkendu dorazí ségra, tak mi na to mrkne znaleckým okem a budu případně nakupovat dál 🙂 Ale myslím, že už se pomalu začnu orientovat na 62 a výš, no a pak už za běhu. Teď do těch začátků....
Pro pobavení....včera říkam tomu mýmu chlapovi.....tak nevim jestli toho neni málo nebo zas moc....a jeho úvaha.....no, tak asi musíš počítat, tak jedno bodýčko pro jednu na tejden....častěji se převlíklat nebudou ne? Vytřeštila jsem na něj oči a nevěděla, jestli si dělá srandu 😀 Ale on to myslel vážně 😀 😀 😀 A já pochopila, že v tomhle směru od něj radu nedostanu 😀

karlisska
14. bře 2013

@werinka1 😀 tak to je mazec. no a není to tak?? 😀 já se zase nevyznám v tom bazárku fb, tam se to nedá moc vyfiltrovat, ne? mi se to tam moc nesedlo. a co čekáš, už víš?

jarkalada
14. bře 2013

@gyty v palačinkách to je samá mouka -tu musíš taky vážit, ani zahušťovat moukou jsem nemohla 😉
Dia potravinám se vyhni, nejsou vůbez zdravý, natož v těhu
Můžeš kousek fakt hořký čokolády, jinak ti moc nepomůžu. Jooo- vlastně nanuk Míša na tyčce má snad nejmíň sacharidů, to můžeš na "svačinku" + něco malého, už si nevzpomínám, co ale 😎
škoda, že jsem už vyhodila jídelníček, co jsem si psala, co kdy jedla, kolik to mělo cukrů atd.
Tu na MK je i diskuze o těhu cukrovce, tam ti poradí víc 🙂

werinka1
14. bře 2013

@karlisska Když jsem to napsala ségře, tak mi odepsala, no jo, on to bere asi podle sebe, vystačí si jedněma trenkama na tejden a hotovo 😀 😀 😀
Jj, máš pravdu, že tam se to nedá vyfiltrovat. Ale já si našla ve fotečkach v albach maminu, která toho většinou prodávala víc najednou právě třeba 50-56 (jsou tam založený alba podle pohlaví a pak je tam většinou nadepsáno jakou velikost nabízí) a abych ušetřila na poštovném, tak jsem objednala od jedný maminy více věciček.
Mě to nejde zase tolik vyfiltrovat ani na tom mimibazaru. A taky na tom fcb je to všechno hnedka po dvou kouskach. Jako ale ani ten mimibazar neni marnej. Občas nakouknu.
Jj, my víme - holčičky 😵

gyty
14. bře 2013

@karlisska prejti aby to vyslo dobre
ja sem z toho na palici fakt
bohuzel dia vyrobky muzou obsahovat umela sladidla a to jako tehu taky nemuzu
ovoce jen omezene a nektere snad vubec kdyz ma moc cukru
@jarkalada nanuk misa? boze to by byla zachrana ale ten je v cokole, ne?
jo jinak se tak koukam na net jak vypadaj briska ve 26tt akoukam ze ja mam hodne tmave hnedej flek kolem pupiku mate nebo meli ste to taky?

zvalentova
14. bře 2013

@karlisska
@gyty holky měla jsem mírnou těhu cukrovku a jedla jsem skoro všechno. Během 14 dnů jsem se naučila vážit a pak to šlo v pohodě. Ovoce bylo bez problémů.

jarkalada
14. bře 2013

@gyty musíš se podívat na zadní stranu na tu rozepsanou tabulku, kolik tam toho je 😎 😀
@zvalentova jo a vím, že jsem mohla asi 2 kousky neslazenýho štrůdlu, anebo jsem si dělala skoro neslazený pudink - ale toho taky né celej talíř, jak jsem zvyklá.
Jo, a i krupicovou kaši - bez pocukrování samozřejmě 🙂
Taky se dalo jíst skoro všechno, akorát něčeho mi bylo líto jíst jen pár lžiček, tak jsem se toho radši zřekla úplně, jinak bych se neudržela a sežrala půl mísy 🙂))
Po porodu jsem dostala veeelikej větrník 😀

gyty
14. bře 2013

me ze vseho nejvic chybi jogurty. miluju husty smetanovy jogurty s cokoladou nebo visnema. a musly nebo cornflakes dotoho. kdyz uberu jinde to si nemuzu dat ani jeden?
koukala jsem ze cistej bilej bez cukru ma 3,3g sacharidu/100g
a kazdej smetanovej ochucenej ma kolem 24g/100g
kdyz si dam todle ke svacine nebo treba pulku kelimku tak to vadi?
dïky

gyty
14. bře 2013

@jarkalada nejsem si jista jakou tabulku?
ty sis dala puding? dneska sem n to koukala ze ma taky hodne sacharidu ten prasek...
ach j
az budu mit ten glukometr tak to vyzkousim

zvalentova
14. bře 2013

@jarkalada
@gyty jo ták, já totiž nejím sladké, proto jsem jedla úplně všechno.
Dost jsem se orientovala měřením.

jarkalada
14. bře 2013

@gyty já si to vážně už tak přesně nepamatuju. Taky jsem to zkoušela uhrát, když si odpustím na oběd míň rýže, že si budu moct dát k svačině něco "lepšího". Ale tak to nefunguje. Musíš mít tu stravu během dne vyváženou. Jídla je toho dost, hladovět nesmíš.
No jde o to, že můžeš mít třebas chleba - ale k tomu nějakou bílkovinu - takže šunku, nebo sýr atd. Takže samotnej jogurt by nešel - a těma 24g si vypatláš víc jak půlku příjmu na odpolední svačinu /mléčné výrobky by se měly jíst až odpol., né ráno. Ráno ovoce např./
Já na sváču měla mít 40g sacharidů. To bylo např- bílý jogurt /cca 5g/, celý rohlík /20g/, 1/2banánu /10g/ - a jsem těsně pod těma 40g. Ale jelikož mě taky chytaly chutě, tak jsem si dala třeba ty 2plátky štrůdlu a hrnek Cara a bylo to taky vypatlaný. Jenže to jsem pak měla za chvíli hlad..
Jo dobrý jsou takový ty polysteronový chleby - ale těch se taky nemůže snít celej balíček. Fakt se spíš poptej těch holek z tý těhu cukrovky diskuze, ti poradí víc.

jarkalada
14. bře 2013

@gyty za chvli na to přijdeš, kolik čeho můžeš, ze začátku si to ale poctivě važ, ať to máš v oku. Já měla v kabelce a všude s sebou tenhle tahák. Pokud jsem si to nemohla najít někde na netu.

gyty
14. bře 2013

@jarkalada diky! to je dobra pomucka 😉
takze muzu i trochu sladkyhojogurtu! i kousicek cokoladky!
no ja radsi stejne pockam na ten glukometr at vim co semou co dela
jinak kvuli doktorum sem porad este nevyrazila na nakupy a tak rada bych uz neco poridila...zatim mi dela radost ta teutonie z druhy ruky 🙂

gyty
14. bře 2013

mam otazecku , co kojici polstar?
jaky typ?mate zkusenost?

kacikaci
14. bře 2013

ahojky, chci se zeptat, za prvý se přidávám k otázce gyty na koj polštář 🙂 u dcery jsem ho neměla, ale teď bych ho chtěla pořídit, ale absolutně se v nich nevyznám..a za druhé což jsem u dcery taky nezažila jak poznám tvrdnutí břicha? mám takový divný pnutí do celýho břicha když třeba "dlouho a rychleji" jdu, nebo když delší dobu něco dělám, tak mi hrozně jakob ztěžkne a musím si jít na chvíli sednout..je to ono?

koksi
14. bře 2013

@werinka1 určitě jsi na těch velikostech neujela ,-) my odcházely s holkama z porodnice ve vel.44 fakt ,-) teď mají skoro 2měs.a 50tka je jim stále velká a to akt.váhy mají 2900g a 3300g. Takže asi tak ,-) PS: tvůj chlap mě pobavil 😀 já jsem zrovna dneska tu jednu naši slečnu převlíkala do 3 body...jedno čisté jsem dala ráno, kolem 11h po krmení se poblinkala takze jsem dala cisté (druhé v pořadí), kolem 16h při výměně plenky se tak počurala ani nevím jak že si body počurala takže opět výměna ( třetí v pořadí) takže asi tak 😀 dupačky jsou na tom líp ale těch body je určitě potřeba víc a hlavně!! bavlněné plenky..tech máme opravdu spotřebu velkou a to nelátkuju....

werinka1
14. bře 2013

@kacikaci Já mám pořízen my brest friend. Dala jsem na doporučení ostatních mamin tady na koníkovi nebo z jiných diskusí. Co se týče tvrdnutí břicha, zatím naštěstí asi také nemám zkušenost. A snad ani mít nebudu 🙂

werinka1
14. bře 2013

@koksi Já totiž když mi dnes přišel ten komplet ve velikosti 48, no jako na panenky, tak jsem chvilku zaváhala. 🙂 Až neuvěřitelný, že budou tak maličký. 😅 Bodýček mam právě víc, dupaček méně. Tak sem si zrovinka říkala, jestli bych neměla dokoupit, ale jak píšeš, bodýček více.....takže dobrý. A plenky. No ještě nemáme, takže díky za radu, pořídíme ve větším množství 😉

koksi
14. bře 2013

@werinka1 neboj bude jim to dobré uvidíš ,-) ta 50 bude obr ale ta 48 do porodnice bude dobrá a určitě se vlezou ,-) mě právě kamarádka co má taky dvojčata dala dárkem komplety do porodnice ve vel.44 a to mi teda přišlo šíleně pid pidi ale nakonec měla pravdu a holkám to sedělo jak ulitý 😀 ale hodně záleží kdy se narodí..ty naše holčiny šly na svět ve 34tt. Jinak kdybys měla zájem mám dvě holčičky a budu po nich pak vše prodávat... ale to jen tak na okraj 😀 a plenky určitě nakoupit víc... dávám jim to pod hlavičku do zavinovačky, pod hlavičku do lehátka, na odříhnutí.. denně když to člověk mění tak je fakt spotřeba velká..

koksi
14. bře 2013

@kacikaci určitě bych taky doporučila ten kojící polštář My brest friend. ALe možná bych koupi zvážila a koupila až dle situace.... dle mojí praxe... Já si ho totiž taky koupila a dopadlo to nakonec tak že, kojící polštář jsem ani neupotřebila a opět prodala... podle mě...koupit se dá pak kdykoliv ,-) stejně tak ten týden v porodnici budeš - pokud bys porodila dřív tak i dýl...a pokud už v porodnici uvidíš že se rozkojíš a budeš obě kojit tak ho může koupit i manžel ,-)

tvrdnutí břicha jsem měla u všech svých dětí..nevím jak bych to popsala ale já ho vždy měla jak kámen...kůže se víc pnula až to skoro bolelo a hlavně to břicho na dotek bylo opravdu jako kámen ani se nehnulo..vždy mi pomohlo si sednout, lehnout ...za chvíli to vždy povolilo... takze u tebe je to asi ono ,)

koksi
14. bře 2013

@jarkalada děkuji za optání ,-) jo jo holky prospívají.. Amálka má teď aktuálně (míry z pondělka) 2900g a Noemka 3300g. Takže už jsou to velké "tlusté" holky 😀 a kojení... no nekojím... zkoušela jsem to ale po nakojení vždy měly hlad ...neměla jsem mléko pro obě takže odstříkávám a doplnuji to Nutrilonem a vše pak dávám přes flašku. Aktuálně vypijou 90ml a uplně vzpomínám na to jak na intermediální péči kde ležely asi 14dní vypily s flašky 10ml a to jim trvalo 20min.... 😀 zbytek dostaly pres sondu.. teď těch 90ml mají vypito během chvilky .-D 😀 😀

jarkalada
14. bře 2013

@koksi tak to přibíraj krásně 🙂 naši taky pak už doma přibírali krásné kilčo, někdy i víc, za měsíc 😎
my taky byly na um od začátku.
Jj, začátky vím, jak jsem si psala, že vypily UŽ 25ml 🙂)) Doma se pak rozjedli na těch 60ml a rychle víc.
Tak ať se vám daří 🙂

dolcevitav
15. bře 2013

Ahojky nevite co adriene jestli uz porodila? 🙂

gyty
15. bře 2013

@kacikaci ahoj
jojo asi to bude ono.
me taky najednou cely bricho ztrdne a je jako kamen na pohmat az to boli.je to neprijemny ale ted musim rict, ze se to hodne zlesilo a tvrdnuti ustoupilo
slysela jsem ze nekdy to dela spatna kultivace, ze sou tam nekdy breberky a ty delaj casty tvrdnuti bricha kdyz se prelece /jako ze se musi tak jako tak protoze muzou vyvolat predcasny porod/ tak to nekdy pomuze.
me teda tvrdlo bricho i u prvniho a zadny breberky nenasli ale za zkouzku to mozna stoji.
ted mi tak casto netvrdne a to ze zacatku sem nemohla ani a zachod. tak 60x za den. hruza. ted tak 14 dni je to mnohem lepsi. 😉
jinak opakuji otazecku, jakvypada vas pupik? ja si na nej nevidim 😉 ale manza me vydesil, ze kolem nej mm tmave hnedej flek a kdyz sem se koukala na fotky pupiku v 26tt tak nic takovyho nevidim tak se chci zeptat jak ste na tom vy?
diky

gyty
15. bře 2013

jinak koukam na ty velikosti oblecku ja zatim koupila 50 dve kosilky tot vse a i to mi pride mrnavy!
je pravda ze jde o to kdy se narodi, ale pokud si to nekoupim a nevyperu a nevyzehlim ja tak to nikdo neudela a tak nevim jestli mam vzit par kousku i ty prdavy vecicky kdyz ste to tady pouzili....
taky koukam ze mi bricho hodne "spadlo" dolu. i malej si vsimnul a rikal ze ho ztratim! mela jsem brisko nahore a ted mi fakt uplne "ujelo" dolu. takhle sem byla pred porodem tak tejden s prvnim.
ale dle kontroly ted v utery vsecko krasne drzi. i kdyz taky nalez se muze den ze dne zmenit...jak vy co jste predcasne porodili, byla znat nejaka zmena? nebo se to spustilo a hotovo?

barusmackova
15. bře 2013

Teda holky ted se me udelalo solidne zle tlak 90 na 52 tepovka 92 ze to tlakac skoro nepobiral motanice hlavy no fuj hned jsem volala obvodni dr ta me uklidnovala a ze si hned mam vzit kalnormin(draslik) a magnezko nohy hore a chvilku pockat a ted uz lepsi ale fuj to bylo desny musim vic pit i kdyz piju dost ma tu nekdo taky problem s tlakem a taky k tomu byla ta moje dusnost pry ze me zlobi nizky tlak ale zajimavy je ze mi to udela ve stejny cas skoro kazdy den cca hodinu po snidani pry na nizky tlak nic za lek neni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru