Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

werinka1
25. kvě 2013

@arabiana
@anitta Jste strašně hodný a moc mi pomáháte. Vůbec nemam chuť k jídlu, jim jenom proto, že musim. Vaří tu ale vcelku dobře, polévky dostáváme. Ten stres ovšem vážně těžko odbourat. Cizí prostředí, šok z předčasného porodu, teď by člověk moc chtěl jim dát aspoň mlíčko.......no jo, musíme to nějak zvládnout. A věřit že to jsou holky šikovný a všechno doženou. Nejhorší je, že musim zadržovat pláč když jsem u nich ☹ Přitom na ně nechci přenášet nějakou nepohodu, ale nejde to udržet. ☹ ☹ ☹ Pořád se jim omlouvam, že sem jim nedopřála klídek v bříšku a takhle jim znepříjemnila příchod na svět 😢

werinka1
25. kvě 2013

@arabiana Věř že tě chápu. Taky jsem chtěla pořád domů a po týdnu jsem bulela jak se mi stýskalo. Pak jsem si začala zvykat. Sestřičky i lékaři byli moc hodní, takže nebylo na co si stěžovat. A já si toho nevážila. Dala bych úplně všechno na světě za to abych ležela ještě na rizikovym s bříškem. Mysli na kulíšky a řikej si, že pro ně momentálně děláš to nejlepší co můžeš a že je jim u tebe náááááádherně. A hlaď pupíček 😉

arabiana
25. kvě 2013

@werinka1 To date holcicky, pockej az zacnou pribejvat, hned bude lip.Kamaradka ma dvojcatka narozeny na 700g a jak je vypiplali, jsou uplne zdravy a pekne ji doma ted radej 🙂

Vis na co jsem myslela kdyz mi bylo tady na tom 30t nejhur? Jak jim koupim na pristi leto stejny cerveny kloboucky s puntickama a oni uz budou hacinkat v nafukovacim bazenku a ja jim budu hladit ty jejich malinky raminka 🙂
Ta predstava cervenych kloboucku me vzdycky tak naladila bojovat dal... a drzi me stale.
Vsechno bude v poradku, nemuze to byt jinak 😉

oli_k
27. kvě 2013

Opakovaná kontrola průtoků jen potvrdila, že je všechno v pořádku. Navíc se nám z dnešní laboratoře o moc zlepšily jaterní testy a kyselinu močovou máme dokonce v normě. Tak aspoň vidím, že všechny ty léky, které denně beru, nám pomáhají. Infuzi na podporu funkce jater nám sice ještě nechají, ale už jen pár dní. Tak jsem se s žížalkama dohodla, že vydržíme aspoň do pátku, to budeme 35+3. NEMÁTE MAMINKY NĚKTERÁ RADU NA PŘÍŠERNĚ SVĚDÍCÍ RYCHLE ROSTOUCÍ BŘÍŠKO? MAŽU NĚKOLIKRÁT DENNĚ, ALE NEPOMÁHÁ TO.

maladama
27. kvě 2013

@oli_k na mazání pozor, pokud máš tvrdnutí břicha - i přes břišní stěnu to může vyvolávat kontrakce, mně to v nemocnici výslovně zakázali (ale já už měla i kapačku, aby se porod oddálil).
Na to svědění neporadím, bohužel u mě to bylo tím, že podkoží už nevydrželo nápor rostoucího břicha a celé se to dorvalo. Mám teď břicho samou hnusnou hlubokou strii ☹

oli_k
27. kvě 2013

@maladama Mně naštěstí bříško netvrdne, žížaly se ven zatím nechystají, takže dr sama říkala ať mažu, protože mi doslova přes noc popraskalo - nejdřív pod pupkem a teď už mám jizvy až nahoru ☹ Já jsem měla kůži krásně pružnou ještě před týdnem, ale jak mi teď DENNĚ roste břicho, protože jsou navíc miminka totál přes sebe a ne vedle sebe, tak nepomáhá ani mazání.

maladama
27. kvě 2013

@oli_k to jsem měla taky, béčko bylo vodorovně, áčko svisle, hezky přes sebe. A navíc otoky z akutní preeklampsie - do nemocnice jsem šla s břichem velkým, ale hladkým, no a těch osm dní do porodu stačilo na dílo zkázy ☹
holt těch daní za dvojčata je poněkud víc. Já dokonce poprvé v životě zvažuju plastiku. Ale nejdřív za dva roky.

carllita
27. kvě 2013

@maladama Ahoj. Jak se projeví ta akutní preeklampsie? To musíš mít asi i vysoký tlak viď? Ne jenom otoky?

kacikaci
27. kvě 2013

@oli_k já teda mazala a mažu jako blázen několikrát denně, vyzkoušela jsem různý těl. mlíka, apod. a nic nezabralo, nejdřív praskala kůže kolem pupíku a teď posledních pár dní už se to dostalo až nahoru..takže fakt asi na to nic neexistuje..

já měla dneska příšernou noc, ve dvě ráno mě vzbuila šílená pichlavá bolest v podbříšku, nemohla jsem ani vstát z postele, jak mě to skolilo..a trvala až do teď..teď se mi konečně trochu ulevilo..břicho trochu tvrdlo, ale hrozně nepravidelně, i ty bolesti byly nepravidelný, a bolest vystřelující do kříže..může to být tím, že je A fakt natlačený úplně dole? nebo se už něco chystá? no zřejmě poslíčci jako kr....z prvního těhu tohle vůbec neznám, tam začaly kontra a to bylo jasný, že se rodí, tohle je takový nejasný, že fakt nevim :( zítra jdu na monitor a kontrolu do rizikovky, tak doufám, že si mě tam už nenechají, že budu stále zamčená na sto západů a kluci jsou v pohodě

maladama
27. kvě 2013

@carllita vysoký tlak a hlavně bílkovina v moči - zvýšený krevní tlak sám o sobě může mít i jiné příčiny než tu preeklampsii. Otoky naopak nutné nejsou, ale časté ano. Dá se to poznat i z krevních testů, ale to nevím přesně, co tam musí být (tuším zvýšená kyselina močová, ale kecala bych).

michelle1
28. kvě 2013

holky, měly jste zakázaný sex po celé těhotenství s dvojčaty? Mě to Dr. zakázala, když jsem špinila, ale teď už žádné problémy nemám a tak teda nevím 😅

zvalentova
28. kvě 2013

@michelle1 jj, celou dobu, nejdříve kvůli OHSS, pak kvůli tvrdnutí břicha a nakonec kvůli zkracujícímu se čípku.

maladama
28. kvě 2013

@michelle1 tak se zeptej znova své dr, ne? ona bude vědět nejlíp, jak zrovna v tvém případě...
jinak my zakázáno neměli, ale už kolem 18tt mi to začlo být nepohodlné a kolem 22tt vyloženě nepříjemné, tak nebylo nic. Ale já měla permanentně jedno dítě hluboko v pánvi a rozestupující se stydkou sponu už někdy od toho 20tt, takže to bylo tím.

dexin
28. kvě 2013

@michelle1 já zaný neměla a nemám. Sexovali jsme celou dobu bez omezení, jen teď máme asi 14 dní útlum. Se mi do toho kvůli bříšku nechce, ale zrovna včera večer to bylo hezké! 😉

michelle1
28. kvě 2013

@maladama jasný, že se Dr. zeptám, ale jedu tam až za měsíc 😀

kacikaci
28. kvě 2013

@michelle1 my zakázáno nic neměli, ale byli jsme celou dobu hooodně opatrní a šetrní, až teď poslední dva týdny kdy mi je hůř, tak jsme si řekli, že už teda asi fakt nic ☹ jeslti nemáš žádné potíže, tak bych se toho nebála..

anitta
29. kvě 2013

Ahojky holky mely jste obcas bodani v brise nebo spis v podbrisku? Dnes je to docela caste holky uz hodne kopou tak to prirazuji k roztahovani delohy a napinani vazu aspon doufam

oli_k
29. kvě 2013

Další doppler za námi, opět v pořádku. 🙂 Máme moc šikovný dětičky. Podle dr je neuvěřitelný že jsme ještě 3v1, ale nám je od pondělka tak nějak líp. Zlepšuje se nám tlak, glykemie mám jak téměř nikdy předtím, celkově se prostě cítím líp. Dohoda s prckama stále trvá - že vydržíme aspoň do pátku. Tak uvidime 🙂

dexin
29. kvě 2013

Ahoj holky, dneska se hlásím po poradně. Vše ok. Poloha dětí zatím není na přirozený porod, ale budu doufat, že se ještě přetočí! A jinak mají oba váhový odhad krásných 1500 g!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

lister
29. kvě 2013

Tak když to čtu, trochu všem čekajícím závidím. My už máme doma zrovna dnes půlroční jednovaječné dva pány. Protože jsemm hodně tápala když jsem je čakala a hledala stále něco na netu a koneckonců i teď jdu cestou pokusů a omylů shrnula jsme některé zvláštnosti u dvojčat na blogu. http://novomama.webnode.cz/
Jinak držim moc pěsti všem co jsou ve "výhodném rodinném balení 2+1 🙂)))"

anitta
29. kvě 2013

@dexin mate super vahu na 30tt gratulace 😉

dexin
30. kvě 2013

@anitta dekuju, doktor byl nadseny. deti zatim rostou podle tabulek pro jednocetne tehotenstvi. Vypada to, ze bysme mohli splnit plan a rodit trikilacky. 🙂

michelle1
30. kvě 2013

@lister početla jsem si, moc pěkně si to sepsala 🙂

lister
30. kvě 2013

michelle1 děkuji, mám radost, že to někomu pomůže a pro mě je to "terapie" ze stereotypu mateřské dovolené 🙂)))

anitta
30. kvě 2013

Ahojkx tsk holcicky maji 405g a 364g rostou pry prkne a soumerne tak snad tak budou i pokracovat dal;)

arabiana
30. kvě 2013

Tak a my se koooonecne blizime novemu zacatku. Holky maji 2,8 a 2,6 kg, maminka uz ani nemluvi 😀
Po dohode s primarem je termin stanoven na 10.6, tesne ukonceny 38tt.

arabiana
30. kvě 2013

@dexin opravdu krasna vaha, to jsme mely asi na 31tt teda jedna 1500g a druha 1350g cim je krmis 😀
@carllita
@kacikaci Tak co holky jak jste na tom? Jako ja uz si neobliknu skoro ani kahotky, s vypetim vsech sil.
Kuze na pupiku strasne boli, vsechny kosile mam zamasteny od olejicku 😀
Holcicky se ted nejak vic hybou, s oblibou strkaj spicky primo do pupiku.
Mam silene otekle nohy a boli to na omak, jde to az do lytek, mela jsem ted 2x vyssi tlak, tak mi kazdy den kontroluji moc.
Snad to doklepem bez komplikaci 😝

dexin
30. kvě 2013

@arabiana ále koupila jsem speciální krmnou směs pro dvojčata! 😀 😀 😀 Máte super váhy! V jakých jsou polohách? A nestraš, i když to, co tebe asi čeká každou z nás! Ty budeš mít krásně dopečené miminka! 😉

anitta
30. kvě 2013

@arabiana teda gratuluji k tak krasnym vaha verim ze to je hodne narocne ale je super ze uz jsou holcicky tak velike;) uz jen par dni s mas je u sebe;)

carllita
31. kvě 2013

@arabiana Ahojda! Jsme na tom ale úúúplně stejně. Holky včera na měření 2,75 a 2,6kg. Zatím sme normálně doma, nález k porodu ještě není, tak se uvidí, jestli ještě dorazíme za týden do poradny. Magnézko už sem vysadila. Nohy mi otýkají okamžitě od rána a taky hodně bolí, tlak sem měla poprvé vyšší, 135/80 ale prý zatím dobrý. No já sem si radši půjčila domů taky tlakoměr a víc to nestoupá, zatím 😉 Přes pupek mi samozřejmě už taky nic není, jenom jedny tříčtvrťáky....haha v tomhle supr počasí 😠
No a já mám k tomu rýmu vraženou v dutinách, smrkám jak blázen a nic ven neleze,nic mi nepomáhá, už sem zoufalá a mám z toho hrozně bolavý břicho.Když se mi to přes víkend nezlepší, mám zajít k obvodní ať na mě koukne, prej abych ten porod udýchala....Jako kdyby nestačilo to, co už mě všecko bolí 😝 Záhul no. Tak se držte a informujte nás 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru