Čekáme větší miminko, máte zkušenost?

andrejka_o
18. čer 2014

Ahoj holky, jsem ve 35.tydnu a zacinam mit obavy. Potrebuji trosku povzbudit. Nas "drobek" roste hodne rychle. Na pndelni kontrole 34+2 jsme meli uz 3,15 kg a odpovidali jsme 37+2 tt.. pokud to takhke pujde dal, tak na konci bychom meli pres 4,5 kg... mate podobne zkusenosti? Dekuji🙂

melodygirl
18. čer 2014

Já mám spíš zkušenosti, že měření je dosti neobjektivní 😒 Den před porodem měla malá dle UV okolo 3,80kg a za půl dne ve skutečnosti 4,40kg. Záleží na Vaší konstituci, jste oba vysocí? Nebo máte vysoké rodiče? Je pravděpodobné, že mimi bude velké. Ty nepřesnosti jsou dány tím, že se nepočítá příliš v potaz tuková tkáň. Je to koeficient z průměru kostí. Já přenášela a mimi pak hodně přibírá na tuku.

sarunatko
18. čer 2014

Já jsem před dvěma týdny porodila "prcka" - 4690 g. Pět dní před porodem měl odhad 4000 g. Chodila jsem kvůli velikosti miminka od 34. týdne do rizikové poradny.

elvira
18. čer 2014

Ano, to měření je orientační a většinou i nepřesné - mě týden před porodem odhadovali do 3,5 kg - malý měl 4050 g... Ale dalo se to čekat, jsme oba vysocí, oba jsme měli vyšší porodní váhy...

anetadr
18. čer 2014

@andrejka_o může to být určitě chyba měření, ale taky nemusí - u nás to bylo takto:
30+1 odhad 2000g, 35+1 odhad 3600g, 38+5 odhad 4500g a skutečnost 39+2 4700g - takže u nás to asi trefili dost přesně.
Jinak druhý prcek mě děsí víc. Na začátku mě děsili, že jde asi o mimoděložní těhotenství, neb v děloze nebylo nic vidět, po týdnu už bylo, ale bylo o 4 dny menší, než podle PM, na dalším UTZ o 3 dny menší, pak o den starší a na genetickém UTZ ve 13.tt už byl o 8 dní starší.... to je rychlejší růst než u Jiříka - fakt se děsím.
Ale u nás se není čemu divit - já měla 4320g a manžel 5050g😀

edeltraut
18. čer 2014

@andrejka_o Neboj, Adélka měla také odhad ve 36tt přes tři kila a nakonec se doktor "sekl" a porodní váha 3,38kg 🙂. Ale dva starší byli velcí a musím říct, že je v celku jedno, jestli rodíš mimino 4,28 nebo 3,38... 🙂. Alespoň z mé zkušenosti - ano, první jsem déle tlačila a byla jsem víc nastřižená i šitá, ale i tak první porod byl nejlepší ze všech 🙂. Žádný strach, když jsem to zvládla já, zvládneš to také 🙂.

anina32
18. čer 2014

@andrejka_o Hlavně se nenervuj dopředu, tím stejně ničemu nepomůžeš. Lékaři si tě teď asi ohlídají, případně vyvolají porod nebo naplánují sekci dříve. Každopádně měření není přesné, já měla v 39tt odhad 4500g, porod mi kvůli cukrovce a vysokému tlaku vyvolávali na první termín, čekali jsme 5ti kilové mimčo a nakonec měl jen 3920g.

andrejka_o
autor
18. čer 2014

Doufala jsem uz z minule poradny, ze se v rustu zastavi, to byl napred jen o 14 dni, ale on nam bobisek zrychlil a uz je o 3 tydny😀 predpklady... no nevim... pritel v terminu 3,10 a ja 14 dni driv 3,75.... ale moje sesta mela 4,20 o 14 dni driv a deda z tatovy stany dokonce 6 kg😀 jedine zebby to slo takhle pres generaci😀 jinak ja 173 cm a pritel 180... jinak se ani moc nestresuji, zatim mi to moc nedochazi, spis mam stach, ab maly byl v poradku a nerada bych mela vyvolavany porod... tak treba se mu bude chtit samotnymu driv, kdyz zjisti, ze toho mista v brisku uz moc nema😀

pisisvori
18. čer 2014

@andrejka_o já jsem byla na UTZ v pondělí 36+1 podle MS a nožička odpovídala 41+1, hlavička 38+3, bříško 39+2tt a odhad 3600g. První dcera měla 3950g a všichni jsme vysocí. Ale sama dr. mi říkala, že už se to teď hůř měří a mám si tak 300-400g odečíst.
A odhad u dcery v den porodu ráno byl 3400g a narodila se těch 3950g.

jaydeep
18. čer 2014

U syna mi řekli, 7.3 že bude mít 3,750 a to také 12.3 měl. U dcerky hodinu před porodem, že má 2,5kg, a měla 3,460 :D záleží na doktorech...

megy
18. čer 2014

u prvního mi řekl dr. max 3,5kg a měl 3995g a 51cm, teď u druhého prý 3,8kg a měl 4150g. manžel má skoro 2 metry a 140kg a já 172cm a v těhu 86kg, nyní 75, takže to bylo dáno hlavně naší konstitucí

slunicqqo
19. čer 2014

mě teda odhad vyšel přesně ,řekli že bude mít 4320 a měl 4310

skajana
19. čer 2014

@andrejka_o odhady se fakt neplaš, jsou dost relativní 🙂 první dcerka měla odhad 4,7kg a nakonec měla "jen" 4 kila, ale byla dlouhá (54cm) což asi způsobilo ten vyšší odhad, ultrazvukem měří tušímže obvod hlavičky/bříška a délku stehenní kosti a váhu jim to spočíta podle nějakého obecného vzorečku, takže stačí jedna nestandartní míra a vyleze z toho úplně jiné číslo ;)

hedusska
19. čer 2014

Odhadum bych vubec nevěřila..🙂 me den před porodem malou měřili s tím že bude mit maximálne 3500 g spíš mín...No a když se narodila , měla rovný 4 kila...😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru