Cervix score 1 v 25. tt. Je to normální hodnota?

lenulenka
30. lis 2007

ahoj holky, nevíte někdo, jestli je "hrdlo 1" normální v 25 tt, nebo je to předčasné měkknutí čípku nebo otvírání se? Na jednom webu jsem si přečetla, že to znamená "malá změna", 2 body je větší změna - ale že se to hodnotí vzhledem k tt a to už tam neuvádějí, jestli k tomu 25 tt je 1 normální nebo ne... díky

ria80
30. lis 2007

Myslim,ze 1 je normalni.Ja jsem mela 2-3 a doktorka mi doporucila klid.

paolin
30. lis 2007

1 je v pohode. no, u me to bylo prvni a ted i druhe tehotenstvi s CS 2.

ene
30. lis 2007

Ono co znamena normalni? Kazda jsme jina, neda se to rozumne skatulkovat. Pokud ti k tomu doktor nic vic nerekl, tak se tim netrap..

denousek
4. pro 2007

ahoj holky mam dotaz ...celou dobu tehu jsem mela CS 0 a dnes poprve se to zmenilo a mam 2...ale jak tak ctu tak je to i na 36tt docela malo,,,jak jste na tom vy??ja bych chtela porodit driv ale tak nejak to nevypada ze... ☹

denousek
5. pro 2007

holky to nikoho asi nezajima takovy tema co....skoda....

gilotek
5. pro 2007

Ahoj denoušku, já mám taky 2 a jsem 35. tt

kristi
5. pro 2007

nevypada, myslim,ze donosis v klidku. Je mela v 36tt 9!!!

denousek
5. pro 2007

kristy ja bych prave chtela rodit driv vis 😀 na stedry den mam prvni termin tak doufam ze to stihnem letos no...hlavne neprenaset 😖

anta
5. pro 2007

HOlky, já tomu moc nerozumím, ne že by mě to nezajímalo, ale spíš nechápu, o čem se bavíte, můžete mi to osvětlit? 😉

denousek
5. pro 2007

anto ty na to mas jeste cas....cervix skore znamena stav delozniho čípku a pozoroju se az ke konci tehotenstvi....je to proste stav cipku jestli uz se chysta k porodu...ja mam ted 2 a rodi se kdyz je 10 vis tak zkoumam jestli mam sanci porodit driv..

kristi
5. pro 2007

Denousek, cim vic budes chtit porodit driv, tim dyl to nakonec bude..

denousek
5. pro 2007

☹ to mi ani nerikej ja udelam maximum samo kdyz to nepujde tak to nepujde nenadelam nic ale ja jen ze zkusit to muzu no.....

denousek
7. pro 2007

holky,??mam dotaz.....kdyz ma nekdo cervix skore treba 2 tak to znamena ze je otevrena na 2 cm??je to totez nebo ne??ptz vim ze kdyz je CS 10 tak se rodi a no a kdyz jste otevrene na 10cm tak se taky rodi...tak ja nevim..

lu777
7. pro 2007

Denousek: mrkni do těhu průkazky, tam by měla být taková tabulka jak se CS počítá

nebo tady jsem našla diskusi
http://www.babinet.cz/zobraz.php?3611

denousek
7. pro 2007

lu777 to ja tam prave nemam mam takovou blbou prukajdu nic tam neni... ☹ akle kaslu na to jeste bych se stresovala jak jen to mam udelat at tak pristi tyden v 37tt nebo tenn dalsi v 38tt rodim..ach jo... ☹

liaa
7. pro 2007

Udaje CS a otvírání v těhotenství
Vážený pane doktore.S mnoha maminkami nemám jasno jaký je rozdíl u udajů uhledně CS(do kolika se to může zkracovat)a udajem,kdy se hovoří o otvírání rodičky k porodu.Pravděpodobně se jedná o 2 jiné věci.Mohl by jste nám prosím nějak zcela,,po lopatě"vysvětlit o co se v obou případech jedná,do jakých hodnot to může zajít a zhruba co v kterém číselném udaji to asi znamená a má to tak být.Moc děkujeme!!
Dobrý den,jedná se o to samé. Dříve jsme si mysleli, že pravidelným vaginálním vyšetřením poznáme a zabráníme předčasnému porodu, poznáme,jaká je pravdpodobnost,že žena porodí. Prostě že hodnocením čípku děložního - tvz .cervixskore - kvalita ( měkký,tuhý...), délka, prostupnost ( uzavřený, pro prst, pro dva ...) atd. poznáme, že je něco v nepořádku. CCa 5-10 let dozadu již řada kolegů zjistila ( bohužel ne většina ), že ničemu nepomáhá, čili tento údaj má pro nás v nekomplikovaném těh. nulovou výpovědní hodnotu o čemkoliv. Tento údaj vůbec nic neříká o tom,kdy a jak žena porodí. Je to jen popisný údaj. Jsou ženy, které jsou zcela uzavřené a za pár hodin porodí po vyšetření v poradně a jsou těhotné, které jsou např. v mojí rizikové poradně hodně "otevřené" sledované od cca 28-30.týdne a nakonec přenáší. Z toho vyplývá poučení, že je NEJLEPŠÍ PŘÍLIŠ NEVYŠETŘOVAT - osobně cca 2-3 x za celé těhotenství. Takže vás asi neuspokojím,vím,že řada kolegů vyšetřuje, ale jak říkám,význam prakticky nulový. Kdyby nevyšetřovali, jistě by pak neprobíhaly "akademické" diskuse mamin na toto téma - nevěděli by, jak na tom jejich čípek

lukin
7. pro 2007

Já v kolonce CS nemám furt nic napsané, až teď naposledy tam mám pouze PPH. Ale nevím, co to znamená.

denousek
8. pro 2007

PPH znamena poloha plodu hlavickou dolu.....kdyby tam bylo ppkp tak to znamena poloha plodu koncem panevnim ale teda nechapu proc to mas v kolonce cs.....to se dr asi upsal ptz cs se kontroluje a bedlive zapisuje kdyz je doposud vse dobre az tak od 34tt...

kristi
8. pro 2007

denousi, jeste nic? vydrz 🙂

denousek
8. pro 2007

😀 NIC NIC....to planuju na 12.12... 😅 ne uvidime..jeste si stejne myslim ze je brzo ale tak zkousim to...v pondeli zacinam 37tt tak uvidime no....vecer sem mela po sexiku posly aasi 2,5 hod myslis ze na to maji vliv spermosky??ze to bylo kvuli tomu:??a myslis ze kdyz jsou posly ze se jako trochu zacinam otevirat?? 😕

kristi
8. pro 2007

a vy to mate v rodine, ze chces porodit driv nebo jak jako?

denousek
8. pro 2007

ja jsem se narodila o vic jak 3 tydny driv.......a trebba moje segra tedka pred 3 mesicema prenasela 😒 ja nechci prenaset ja chci mit proste miminko jeste letos na silvestra mame s milackem vyroci uz bych chtela byt jko rodina....a nejlepsi uz na vanoce...

kristi
8. pro 2007

a doktor ma naky pozitivni zpravy? dyk se neotviras, zadny problemy nemas, tak si myslim,ze to proste asi driv nebude ☹ ☹

denousek
8. pro 2007

no nemam a neotviram teda zatim....ale to neznamena ze se o to nemuzu snazit aspon se nenudim 😝 to neva at to dopadne jak chce,,,,nejak to dopadne uz je to jen chvilka

kristi
8. pro 2007

verim, ze uz je to nekonecny....my mame v rodine otvirani,takze i ja jsem to pochytila a mala se narodila o 3 tydny driv...

denousek
8. pro 2007

no tak vidis.....no a co ty spermosky myslis ze to ma vliv??na ty poslicky??

kristi
8. pro 2007

tak to netusim, my spolu nespali asi tak od 6 mesice.. 😒

denousek
8. pro 2007

aha no tak neva vsak uvidim ono to nejak bude....je to osu a ten uz je predurcenej a ten proste nezmenim...zatim pa

kessiee
21. dub 2009

po dlhej dobe obnovujem toto tema, tak snad sa najde niekto, kto mi odpovie. dnes som bola na poradni a do preukazu mi dr. napisala cervix dlzku 32mm. snazim sa pochopit cele to cervix skore, ale nejako mi to nejde. zda sa mi to na moj tyzden tehu dost, ale dr. povedala, ze vsetko je ok. okrem toho mam mäkky krcok, takze sa trosku obavam, ci to naozaj ok je 😒 co si o tom myslite? ake ste mali cervix skore okolo toho 25tt?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru