Cervix score 1 v 25. tt. Je to normální hodnota?

lenulenka
30. lis 2007

ahoj holky, nevíte někdo, jestli je "hrdlo 1" normální v 25 tt, nebo je to předčasné měkknutí čípku nebo otvírání se? Na jednom webu jsem si přečetla, že to znamená "malá změna", 2 body je větší změna - ale že se to hodnotí vzhledem k tt a to už tam neuvádějí, jestli k tomu 25 tt je 1 normální nebo ne... díky

zihu
28. dub 2009

ahoj, teda.. mi dr. cervix skore vubec nepise.. ani me vetsinou nevysetruje spodem... je to ok? 😕

studanka84
28. dub 2009

Ahoj holky,tak se take pridavam k vam.jsem 35.tt ve 32.tt jsem mela cs 3 a tvrdnuti bricha mam od 20.tt beru magnerot.myslite ze driv porodim?

studanka84
28. dub 2009

Zitra jdu na gyndu tak uvidime co pan dr.bude povidat

liona
28. dub 2009

moc děkuji za názor a rady lentilka11.....důvěru v něj mám, teda jsem doposud měla, ale je to naše první miminko a člověk má pochopitelně strach, ale furt si říkám, že doktor ví, co dělá a jáí se necítím nijak špatně až na čí,m dál větší únavu a jako bych byla nevyspalá...miminko v břiše pěkně řádí, někdy se nestačím divit, co je to za akčního bojovníka 🙂
tak doufám, že v bříšku vydrží tak jak má nebo déle, bylo by to tak super 🙂

kessiee
28. dub 2009

lentilka a betina, dakujem vam za odpoved. ja beriem to magnezium uz od 14tt, kedy som bola kvoli tvrdnutiu bruska v nemocnici. po tyzdni, co som tam lezala mi brusko netvrdlo uz takmer vobec (ale aj tak som to magnezko doma dalej uzivala a beriem ho doteraz) a zacalo asi tak tyzden dozadu, priblizne 3krat za den, aj to nie kazdy den. tak neviem, preco mam ten krcok mäkky. mozno aj preto, co si pisala lentilka - ze o tom ani nemusim vediet... 😔

lentilka11
28. dub 2009

zihu,

vždycky se nemusí vaginálně vyšetřovat, ani to není moc žádoucí, i když si dr. vezme rukavici, tak by mohl event. nějaké bakterie přišoupnout do čípku (tj. zvyšuje se tím o nějaké (mizivé?) procento riziko nitroděložní infekce..když už ake vyšetřuje, měl by někde hodnotu CS zaznamenat (ale nemusí vyplňovat tu tabulku (v některých TP už ani není)

studanka,

po 34. t.t. už se magnesko ani už brát nemusí, skoro bych řekla nemá..děti jsou pak vláčný a kolikrát se i rodí po termínu 😀 když už jsi 35, jsi skoro za vodou..

studanka84
29. dub 2009

ahoj holky, tak se hlasim z kontroly. cervix se mi nezmeni. stále číslo 3, akorát prej mam kontraktabilní delohu tak me zvýsil dávky magnesia ze prej to miminku neuškodí. tak uvidime zda to pomuze

kessiee
29. dub 2009

studanka, mozno hlupa otazka, ale co je to kontraktabilna maternica? len dedukujem - sklon ku kontrakciam? teda caste tvrdnutie bruska?

zihu
29. dub 2009

lenti, diky moc 😉 hezky den vsem!

studanka84
30. dub 2009

Juju jako ze hodne reaguje a tvrdne i kdyz me prohmataval.ale s cipkem to pry nijak nehybe.cervix 3 jsem mela i pred 3 tydny.

ipuska
25. kvě 2009

Ahoj holky, tak po dnešní KO v poradně mám CS 8! Prý stačí trošičku prošťouchnout a je malá venku 😀 . Máme už přes 2,5 kg.

adenka84
5. srp 2011

Holky jaké CS jste měli ve 31. týdnu?

adenka84
9. srp 2011

Hm..tak koukám, že velikost CS kromě mě nikdo neřeší... :(

peroli
9. srp 2011

@adenka84 první dvě už nevím ale teď u třetího jsem měla 2 😉

miky
9. srp 2011
coxa
9. srp 2011

@adenka84 Já měla u obou kluků až do konce 0, u druhého se někdy kolem 20. týdne na jednu kontrolu objevila 1, ale pak zase zpátky 0.

adenka84
9. srp 2011

@peroli
@miky
@coxa holky děkuji vám...myslím, že mohu být tedy v klidu...🙂

marulinka
9. srp 2011

@adenka84 já měla ve 32tt CS 4.teď du na kontrolu ve čtvrtek,tak sem zvědavá 😕

adenka84
9. srp 2011

@marulinka tak to už je docela dost, ne? Nic ti na to neřekli?

marulinka
9. srp 2011

@adenka84 gyn neříkala nic 😒 ale když se dívám do průkazky,tak sou tam nějaký čísla dole v tom celkovým součtu předepsaný,tak podle toho si myslím,že je to ok.že takový stav by to měl být 😕 víš jak to myslím??

adenka84
9. srp 2011

@marulinka jo jasně vím co myslíš, také jsem se na to dívala...měla jsem jen strach jestli je vše Ok..ale teď už se nebojím..lepší, když se něco děje než když to stojí.. 🙂

marulinka
9. srp 2011

myslím,že sem to tak měla i u předešlých těhu...zkusila sem to vyfotit,jestli bude něco vidět....

marulinka
9. srp 2011

@adenka84 a kolik ty teď máš CS? já myslím,že v ten čtvrtek už budu mít 5...sem zvědavá 😅

adenka84
9. srp 2011

@marulinka jo ivdět to je...já to takhle právě rozepsané nemám..mám pouze v kolonce vnitřní nález napsáno CS 2...na těhu kontrole jsem byla ted v pátek...tedy 5.8. další těhu kontrolu mám 26.8. to budud 33+3

marulinka
9. srp 2011

@adenka84 vidíš,já ani cs 2 neměla,přeskočila sem z 1rovnou na 3 😀 takže myslím,že to máš v pořádku 😉

adenka84
9. srp 2011

@marulinka také si myslím..díky 🙂

delina81
12. led 2012

hmmm tak mědokrtorka na začátku 23 týdne napsala SC 1. Prý je důležitý spíš vývoj než momentální stav. Tak se zatím snažím moc nestresovat. Další kontrolu mám v 26 t. Tak uvidím, doufám, že se to nezhorší. Jak tak ale čtu, měla bych se výrazně šetřit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru