Chci otěhotnět, ale stále hodně kojím. Je to problém?

helen_h
2. lis 2011

Ahoj holky, zkoušíme druhé mimi, ale stále hodně kojím, tak co 3hodky, ten náš je hrozná násoska (a jinak skoro nic nejí), netušíte, jak kojení může snažení o další mimčo ovlivňovat? Nemáte vlastní zkušenosti nebo zkušenosti kamarádek?? Mám třeba zkusit ovulační testy, jestli šlape ovu?? I když - jsou vůbec spolehlivé? Jinak MS mám po porodu od 5. týdne, ta se vrátila opravdu hodně rychle i přes vydatné kojení (tehdy 12 až 15x denně).

sheinka
2. lis 2011

Mám známou, která otěhotněla hned po šestinedělí a to i když pravidelně kojila..určitě to možné je, ale jaká je pravděpodobnost ti asi nikdo neřekne.

daisyr
2. lis 2011

@helen_h Pokud máš už tak dlouho ms, tak je pravděpodobné, že máš i ovulku a určo znám případy otěhotnění při kojení ještě před 1. ms. Takže to můžete zkusit. Případně měřit bazal. teplotu, pokud máš pochybnosti. Ovu testy jsou dobré, když víš přibližně, kdy ovu nastane, přeci jen to je docela drahé to jen tak zkoušet. Jinak jsem byla upozorněna mojí dr, že je lepší kojení při těhu dost vyčerpává, že je lepší spíše přestat ještě před...Je pravda, že ty teda kojíš fest, možná právě nechce tolik jíst, protože ví, že dostane mléko. Já jak přestala kojit v noci (na 15m), tak mi přijde, že jí o dost lépe přes den.

luciebx
2. lis 2011

ja osobne si taky myslim ze kojeni na to vliv mit nebude.. kolik maminek tu je co otehotneli par mesicu po porodu a koji... jen nevim jestli bys nemela zacit trosku odbouravat kojeni pac jestli se ti podari otehotnet hned tak jak dojde novy mimi aby to starsi nemelo problem si zvyknout na to ze kojis nove mimi.. vis zarlivost a tak podobne.. a zavislost.. no muze to klapat.. ale asi by ses ukojila kdybys mela kojit furt dve deti. hodne stesticka se snazenim

romcovaklarka
2. lis 2011

@helen_h Kojení to rozhodně ovlivňuje, ale jen pokud jde o znovuobnovení MS cyklu. Není to sice spolehlivá antikoncepce, ale pokud se kojí s méně než 6hodinovými pauzami, tak pravděpodobnost obnovení cyklu není vysoká. Pokud ale MS máš, tak již by to možnost početí nijak ovlivňovat nemělo. Držím palce 🙂

hojda
2. lis 2011

Někdo může mít i ms, ale nemusí ovulovat, koupila bych ovulační testy.

hojda
2. lis 2011

Jinak kamarádce řekl, dr. že klidně ještě 3 měsíce po ukončení kojení nemusí otěhotnět.

nellygray
2. lis 2011

Vlastní zkušenost-otěhotněla jsem, když bylo malému zhruba 6 měsíců a byl převážně kojený. MS jsem dostala 3 měsíce po porodu. Ptala jsem se na to svého dr., říkal, že jakmile už MS přijde, tak že kojení otěhotnění nezabrání, ale může způsobit, že některé cykly jsou bez ovulace. Takže ovulačním testem nic nezkazíš. Jo a to by tě mohlo zajímat-syn se mým otěhotněním úplně odstavil-věděl to dřív než já, že jsem těhotná. 😀 Pak jsem si načetla, že se složení a chuť mléka mění a některým dětem to natolik vadí, že ho přestanou chtít. Tak třeba se ti tím podaří i odstavit. 😉

helen_h
autor
2. lis 2011

Holky, díky všem moc za příspěvky, teďs dovršením 1,5 roku už určitě chci kojení omezovat a snižovat, jen jsem přemýšlela, jestli je nutné úplně, nebo by mohlo zůstat třeba jen ráno a večer až do dalšího otěhotnění. Uvidíme, jak to půjde v praxi.

@daisyr Taky si myslím, že když omezím kojení, bude jíst lépe, že ho to donutí, když nebude mít neustálý přísun mlíka. Takže dík za tvou skušenost.

@luciebx Doufám, že takhle daleko bych to nedotáhla - kojit dvě děti, to by myslím ani moje tělo nedalo. Toho staršího určitě začnu postupně odstavovat, jen mě napadlo, jak moc to můžu řešit postupně a jak moc to musím udělat náhle, když už bychom chtěli to druhé mimi.

@nellygray Jééé, tohle je super názor! To by byla paráda, kdyby to tak fungovalo! Kdybych začala nějak postupně odstavovat, ale třeba by se pak doodstavil sám, to bych měla o práci méně. Jinak gratulace, jak zvládáš děti takhle blizounko za sebou, musí to být mela a pro tebe hodně náročné, ale až bude malé tak rok, myslím, že už z nich budou super parťáci - a tonejspíš na celý život.

luciebx
3. lis 2011

@helen_h ja prestala kojit nekdy kolem toho roku a kdyz si zmacknu prsa tak mlicko tak furt nejaky je.. takze si myslim ze u tebe proste prejdes na kojeni druhyho uplne bez problemu.. no budu drzet palecky

helen_h
autor
3. lis 2011

@luciebx Jojo, kámoška taky říkala, že snad ještě 5 měsíců (!) po odstavení si vymáčkla trochu mlíčka. To by nakonec nebylo špatný, že by se to jakoby úplně nezastavilo, protože poprvé se mi hned ze začátku pěkně rozpraskaly bradavky a jedno prso se mi hojilo skoro měsíc, to byla bolest... Takže kdyby to jakoby přešlo pozvolna, mohlo by to pomoct. Ale jak píšeš, tam jde i o nějakou žárlivost a rivalitu mezi sourozenci, takže i kdybych otěhotněla při kojení, tak bych to pak chtěla s tímhle starším skončit, aby se na mě Tonda nesápal, když by bylo malé mimi. Přece jen je mu 1,5 roku, takže čas odstavit určitě je.

nellygray
3. lis 2011

@helen_h tak ti budu držet palce, aby to u tebe bylo podobně. 😉 Jinak děti jsou fakt blízko u sebe a někdy je to záhul, ale naštěstí manžel hodně pomáhá. A těším se, že si brzy spolu už budou hrát a víc se zabaví.

barnie
3. lis 2011

Ahoj, já zase z rodiny vím, že kojení tomu otěhotnění bránit může - i když je to možná spíše výjimka....pokud bys ale měla při kojení problém otěhotnět, rozhodně bych zvážila odstavení prcka. Řeším teď stejný "problém", tak držím pěsti, ať se vám brzy zadaří🙂

paajinka
11. lis 2011

@helen_h - já otěhotněla i přes kojení, plánovaně, po 2 ms.. kojila jsem celé těhotenství a pak ještě 5 měsíců oba (mimi samozřejmě častěji, holku jen 1-2x denně), ale myslím, že díky tomu na mimi nežárlila, a bylo to pro mě moc hezký, mít 2 prcky, co se u koja drží za ruce...

helen_h
autor
28. lis 2011

@paajinka Jééé, díky za názor, to je zase úplně jiná zkušenost! To koukám!!! A při otěhotnění jsi kojila ještě i v noci? Ptám se, protože kamarádka mi říkala info od své dr., která tvrdí, že nejvíc ovlivňuje plodnost noční kojení, že to tělu signalizuje, že mimi je asi ještě malé, když chce pít v noci a že když teda kojíš vícekrát v noci, že je to docela dobrá antikoncepce.
A nějak jsi při těhu, když si kojila, nepociťovala, že by tě to třeba vyčerpávalo?? Toho bych se trochu bála, aby to tělo zvládlo...

marketnieuw
28. lis 2011

@helen_h ja jsem otehotnela pri plnem kojeni, kdyz byly male cca 4 mesice ... aniz bych vedela, ze jsem tehotna, tak se kojeni zhorsovalo az doslo na to, ze jsem musela za dalsi 2 mesice prestat ... mlicka ubyvalo a ani berusce to asi tolik nechutnalo... lekar mi taky rekl, ze se telo pripravuje na nove tehotenstvi a ma jine "priority" nez tvorbu mlicka

helen_h
autor
28. lis 2011

@marketnieuw Otěhotnět ve 4měs. - tak to jsi zdejší rekordman! To je neuvěřitelný!! 😕 A ms jsi tedy měla??
A s tím odstavováním je to zajímavá zkušenost, to bych u takhle starého dítka, jako mám já, fakt brala, že by se odstavilo nenásilně tak nějak "samo" 🙂

marketnieuw
28. lis 2011

@helen_h no, MS - tezko rict... po 6-nedeli jsem zacla s antikoncepci (Cerazette) a celou dobu, co jsem ji brala (asi mesic), tak jsem krvacela ... nevim, jestli to byla MS nebo ne ... kazdopadne, pak uz zadna neprisla 😀
a rekordman na MK urcite nejsem 😉

myslim, ze sance je velka, ze to diteti prestane chutnat, kdyz mlicko zmeni chut - u nas to teda bylo markantni... najednou trvalo kojeni misto 5-10 minut jen cca 2 minuty ...

helen_h
autor
28. lis 2011

@marketnieuw A od kdy jsi tuhle změnu zaznamenala? Jak "moc" jsi mohla být v tu dobu těhotná? Jakože ihned po otěhotnění nebo až nějak později??

marketnieuw
28. lis 2011

@helen_h myslim, ze to bylo v podstate hned... jen ja to nevedela 😀

paajinka
28. lis 2011

@helen_h - nevyčerpávalo mě to vůbec, v noci jsem nekojila, holka v noci naštěstí od 10m spala 😉 , jinak tak od 5měs. mi to nebylo moc příjemné, kvůli citlivým prsům, ale nebyla jsem ochotná to kvůli svému nepohodlí malé vzít. A jsem ráda, že jsem to nevzdala, hned po porodu to bylo zase OK...

helen_h
autor
28. lis 2011

@paajinka Tak to je fajn, že malá pak už sama od sebe v noci nechtěla! Ten náš násoska se doteď budí tak 4-5x za noc.
No, schválně sem pak napíšu, jak to nakonec dopadlo, sama jsem zvědavá, jak se zadaří 😉

paajinka
29. lis 2011

@helen_h - mně se malej taky budí - teda jen 2-3x, holka byla holt jiná 🙂... ale už pije UM, já už skoro nekojím, po 3 letech toho mám už fakt až nad hlavu 😉

helen_h
autor
16. bře 2012

Holky, tak plním "povinnost" a dávám vědět výsledek - těhotenský testík 1.12. dopadl výborně, usmály se na mě //.
Takže časté kojení rozhodně není překážkou otěhotnění! Během února jsme odbourali kojení v noci, teď v březnu se postupně pracuje na odstavení, abych měla do porodu dalšího mimča aspoň trošku oddech 😉
Jinak nepotvrzuji slova některých zdějších maminek. Náš násoska začal s mým těhotenstvím upíjet snad ještě víc než předtím, o nějakém nechutnání maminčina mlíčka a samovolném odstavení nemohla být řeč 😀 Musím to zvládnout nějak sama, upíjel by asi do nekonečna 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru