Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

chris_n
12. lis 2013

@martina_81 tak to máš těžký, já ji nechtěla lhat a řekla jí to narovinu ted a předčasně. A když pak přijdu s tím, že to nezvládám, tak mi to určitě neuvěří. No ona mi ji asi nakonec napíše... s vychazkama na dvě hodky a s flaškou... nebo mozna i bez ní. Jen me tohle jednání dost naštvalo no...ne ty vychazky, ta flaška.

martina_81
12. lis 2013

@chris_n to chápu, tak by mě to vytočilo. 😖 a je mi jasný, že ti asi věřit nebude, ale zas to bude o 2 měsíce později, tak by snad měla přihlédnout k tomu, jak se cítíš. 😒

kocka5
12. lis 2013

@chris_n to já u minulého těhu furt blila...a mudr, že to bude v pohodě.......do konce 3 měsíce, pak 4 a ona že to není na neschopenku...celý den problít....a pak jsem jí jednou volala, že nemůžu přijít, že už jsem z toho k.o. A ona ať dojdu, a hned mi napsala neschopenku, bez vycházek. Po dvou měsících, kdy mi bylo furt blbě, ale lépe jsem to zvládala jsem chtěla do práce a ona na to, že se brzo vrátím na neschopenku, že je to jasné...... mno každý mudr je fakt jiný. Byla jsem až do porodu v práci. 😎

chris_n
12. lis 2013

@kocka5 taky pěkné. No jako ja kolem a kolem mam problem asi jen s únavou a tím dojížděním (nemůžu říct, co bude za měsíc a půl). Takže kdyby práce byla... budu asi radši v práci (třebas na o něco kratší úvazek). Ale takhle je to fakt na prd.

alyssa.anna
12. lis 2013

Praha - v PN od 13tt s vycházkama 2hod dopol a 2 hodl odpol a nikdo nepřišel

alushenka
12. lis 2013

Olomouc -od 2.10. na PN a dnes kontrola v 11:50 - vychazky mam od 13-19 😉

petrasipkova1
12. lis 2013

no holky, uplně mě děsíte a doufám, že budu moct být v práci až do PPM, protože nejsem člověk co se rád nechá takhle nesmyslně buzerovat. Také nesouhlasím s tím, že by těhulky měli mít tak zkrouhnuté vycházky a že by mi měli stačit 4 hodiny denně pevně dané, navíc když mi dopoledne může být blbě a večer když nejsou vycházky už je fajn a mohla bych jít ven, protože těhotenství není nemoc, je to jen jiný stav, a z lidského hlediska by bylo etické k tomu přihlédnout, je to něco jiného než když má člověk chřipku nebo zlomenou nohu, a maminky nejsou ty paraziti co jsou na pracáku a na neschopence skoro furt a ždímou co se dá, jen chtějí být doma, protože mají třeba těžkou práci a bojí se o mimi, tak proč jim nedat nějaký bonus za to že porodí dalšího plátce daní ( v lepším případě ) 😀 . Myslím, že když má někdo bezva práci lehkou, nemá v ní stres a je mu fajn, tak ho nenapadne jít na PN. A to nechci pomýšlet na to, když už je jedno malé dítko na světě, proč má být zavřené v bytě, jen kvůli tomu, že se maminka necítí jít do práce a je v jiném stavu, a přitom procházka v parku by jí udělala daleko líp než sezení doma na sedačce ........ Neukamenujte mě, prostě to tak cítím, těhotenství je prokazatelný stav a není to jako když někdo předstírá psychické problémy, bolesti v zádech a válí si šunky doma rok a pak invalidní důchod. No, nevím, myslím, že se svým přístupem, nemůžu jít v těhotenství na PN a nezbývá než doufat, že všechno bude fajn. Stačí jen podotknout, že už x let pracuju, na neschopence jsem nikdy nebyla, jiné dávky nepobírám, uživím se sama, takže rozhodně nejsem parazit na státní kase 😝

caboonek
12. lis 2013

Olomouc, PN mám od července a byla u mě kontrola v říjnu, ve čtvrtek kolem 10h. Vycházky mám 13 - 19h. Krásné těhulkování

martina_81
12. lis 2013

@petrasipkova1 Je hodně holek, co sotva otěhotní, už chtějí neschopenku, i když mají pohodou práci. Moje švagrovka dělala v trafice, celej den tam seděla a měla veget, ale sotva z ní brácha slezl (jako fakt), tak už si taky běžela vymrčet neschopenku, tak jí dr. napsal rizikový těhotenství a ona byla věčně v prdeli, až do porodu, za celou dobu jí snad nebylo ani blbě... ale jinak s Tebou plně souhlasím. 😉

vendy01
12. lis 2013

@martina_81 Holky je to fakt o lidech 😒 Taky jsem na neschopence od začátku. Jsem po IVF, navíc zdr. sestra na JIP v riziku. Na jinou práci u nás bohužel nepřeřazují. Kdybych mohla, tak bych do práce chodila ráda, už kvůli financím a taky kolektivu. Při prvním jsem taky byla doma, bylo to dlouhé, ale měla jsem tenkrát neomezené vycházky. U nás v práci chodíme na neschopenky pouze výjimečně, chodíme většinou do práce nemocné a vzájemně se léčíme 😀 , případně si vyjdeme vstříc s výměnou služeb..
Taky se přikláním k názoru, že by těhulky na PN měly mít volnější režim především v tom, aby mohly např. odjet na pár dní atd... V tom by především lékaři měli být tolerantnější...

rychetkami
12. lis 2013

se zájmem jsem si přečetla tuhle diskusi....mám za sebou rizikové těhotenství s dvojčaty( dvakrát jsem krvácela), ale pak se to urovnalo a i já mohla chodit ven. Šest hodin mi bohatě stačilo, PN jsem neměla pro nic za nic, ale vadilo mi to, že hodiny vycházky jsem měla striktně dané. Nevolnosti mě provázely celé těhotenství, a stalo se mi, že leckdy mi bylo zle v době vycházky, a když mi bylo už dobře, měla jsem jaksi smůlu. Stejně tak jsem docela trnula, když jsem se vracela z vycházky ke konci její doby a ke konci těhotenství jsem si potřebovala sednout kvůli tvrdnutí břicha. Kdyby v tuhle dobu přišla kontrola, taky bych měla smůlu, ačkoli jsem nikdy celých šest hodin venku nebyla.

petrasipkova1
12. lis 2013

@martina_81 no, ale normální člověk takto nemyslí a vydělává penízky jak dlouho to jde, protože většinou pak chce být na RD s dítětem tak se hodí každá korunka. a pro pár takovejch kačen se to má zkazit všem maminkám. To je jako kdyby se řeklo, že ubytovny podvádí s Příspěvek na bydlení, tak se zruší a nedá se nikomu .... a to by bylo c.. co by řvalo, ale takhle nebohé maminky žijí ve stresu aby nepřišla kontrola, aby slyšely zvonek, to je teda pohoda, brrr. Myslím, pokud je někomu špatně, tak je mu jedno jaké má vycházky,a jasně že bude ležet, i kdyby byly neomezené vycházky pro těhu, ale pak jsou riziková těhotenství kdy se má být jen v klidu, a tak je jedno jestli ten klid je v cukrárně na náměstí, nebo večer v kině. No, my to nezměníme, každopádně mi držte palce ať nemusím na PN, jinak se nedoplatím pokuty, asi 🙂

martina_81
12. lis 2013

@petrasipkova1 tak držím palce. 😀 Já šla vloni týden po laparce do práce (nechtěla jsem neschopenku kvůli penězům) a taky jsem to zvládla - sice mě teda nenechali nic tahat, takže jsem si vždycky někomu řekla, aby mi pomohl, ale byla jsem ráda, že můžu jít do práce. Teď bych šla občas taky, ale už mě nechtějí. 😀 Jinak s tím příspěvkem na bydlení teď nedávno zrovna byla nějaká kauza, ne? Že mají na nějaké ubytovně nahlášený fiktivní lidi a berou prachy. Taky mazec. Na co ty lidi fakt nepřijdou.

karolina999
13. lis 2013

ahoj holky, jak taková kontrola probíhá? jen zazvoní nebo jdou i dovnitř bytu? těhotenskou průkazku mám dostat až příští týden, ta se ukazuje při kontrole? jsem z toho už teď, možná zbytečně🙂 vynervovaná...díky

wenndyvankova
13. lis 2013

@jarka23 Aho já byla od 8tt na neschopence a ze sociálky nikdy nepřišly jen z práce .. jsem z mělnicka a naštěstí mám tak dobrou doktorku že mě vždy upozornila že se může kontrola objevit ale naštěstí nic..... wenndy

j.a.n.i
13. lis 2013

@karolina999 Ukazuješ neschopenku a možná nějaký doklad s fotkou, ale to nevím jistě, už je to hodně dlouho co mi kontrola přišla.

liss_durman
13. lis 2013

Já teda nevím, holky, ale jaký je rozdíl mezi ženskýma, které studují a po studiu, třeba v 25, jdou do práce a po 2 letech jdou na MD a pak třeba ještě na další, a mezi tím, když někdo otěhotní v 18 a začne pracovat prostě jen dýl (nebo i stejně, protože u toho třeba dodělává školy atd)? Uvědomte si, že třeba matky-studentky nemají ani nárok na PPM, dostanou rovnou nevýhodnou 4-letu variantu, nehledě na to, že když nejsem zaměstnaná, nemůžu jít na PN... Já třeba otěhotněla v 18, nepracovala jsem, ale zase jsem si neválela šunky na mateřský a když se naskytla příležitost, vzala jsem práci a do toho ještě studuju. Takže ve srovnání s mými bezdětnými vrstevníky, kteří se "poflakují" na školách a k práci ještě nepřičichli, už mám odpracováno přes 2 roky... Ale to je od tématu...
Taky jsem si myslela, že nemám zapotřebí jít na PN, ale teď už jsme se skoro rozhodli, že půjdu... Teprve začínám těhu a už mám druhou angínu, o virózách ani nemluvím. Sice dělám nenáročnou práci jako učitelka, ale děti na mě pořád prskají bacily a fakt nechci nic riskovat. A štve mě, že se musím omezovat vycházkami, když nebudu dostávat skoro žádný prachy, ale což...
Jen nechápu, jak chodí z práce a ze sociálky? Myslela jsem, že vždycky jen ze socky... ??@wenndyvankova

j.a.n.i
13. lis 2013

@liss_durman Prvních 21 dní ti neschopenku platí zaměstnavatel, tak může i kontrolovat.
A jinak ten rozdíl je ten, že je (staticticky) větší šance, že se buď vrátí do stávající práce nebo lépe práci najdou, protože mají alespoň nějakou praxi.

liss_durman
14. lis 2013

@j.a.n.i Nechápu ale, že to někomu leží v žaludku... Postrádá to logiku. Takže prvních 21 dní chodí z práce a pak ze socky? A vycházky jsou dané (v těhotenství) týdnem těhotenství? Nebo diagnózou?

liss_durman
14. lis 2013

A teď vidím, že na 1. stránce této diskuze se to řeší a že může přijít socka i v těch prvních 21 dnech...

j.a.n.i
14. lis 2013

@liss_durman Vycházky určuje lékař.

evulinkab
15. lis 2013

Naprosto souhlasím s @petrasipkova1...
Dle mého by vycházky pro těhotné měly byt nejak upravené, nejlépe tak, aby posoudil sám ošetřující lékař, zda těhulka potrebuje zustat doma(rizikové pracovište, zdr. problémy v těhu, apod)..A né že to má být striktne dané pro všechny-6h denně vycházek-je to postavené na hlavu...Žena se má cítit v tomhle období v pohode, bez stresu, má chodit na vycházky kdy je ji dobře, navíc už má třeba doma další dítko, o které je třeba se starat, vodit do školky, nakoupit...Jak bylo psáno výše, těhotenství je prokazatelný stav, takže to nejde srovnávat s nekým, kdo zustane doma na PN kvuli bolestem zad..A psát tu o tom, že jako co bychom chtely, když jsme si nechaly napsat PN asi práve proto, že potrebujeme klid..tak se předpokládá, že nebudeme nekde trajdat.. 😒 😠 ...je tisíce a tisíce případu, proč žena zustane doma a rozhodne to není treba kvuli klidu, ale kvuli zamestnání, předchozím potratum, apod...Takže i proto by to melo být na zvážení doktoraa domluvě co bude pro tehotnou nejlepší.

aspnet
30. říj 2014

Ahoj mám neschopenku už 5,5 měsíce a nikdo nepřišel... 🙂

barbarkaaa
30. říj 2014

Docela by mě zajímal, jak je aktuální stav, já myslela, že 4 hodimy za den píšete o 6ti. Pokaždý je to jinak. V roce 2006 jsem bojovala o neomezené vycházky, protože mi prostě v době vycházek bylo nejhůř, nebo jehvětší hic a to se jednalo o poslední dva měsíce. Jiné maminky od stejného doktora neomezené měly, ale on to bral podle obličeje prostě. V roce 2011 zádný problém , jiný doktor. Ted vím , že už neomezené nejsou a já musím do té doby nacpat vyzvedávání a odvod dětí do školy školky. Dá se aspon hodina měnit podle potřeby nebo je to dané od kdy do kdy? Teď je mi jedná jen o 2 měsíce mezi koncem rodičáku a třetí mateřskou. Do práce nemůžu. Při druhém mě vyhazovali hned, ať jdu na PN. máme prostě těžkou práci.

missuulle
30. říj 2014

byla jsem od 1.4. na neschopence až do mateřské a nikdo nikde.

viridie
30. říj 2014

@barbarkaaa..pokud máš rizikovou práci, měl by Tě zaměstnavatel přeřadit na lehčí pozici. Pokud zaměstnavatel není schopen přeřadit, zůstaneš doma a to za 100 procent platu a žádná neschopenka. Ale samozřejmě jen pokud máš momentálně rizikovou práci. /např. já setra na JIP-náročném,ale ne rizikovém pracovišti) ..Pokud skoncíš na PN,tak vycházky jsou 6 hodin....

zmrz_lina
30. říj 2014

@barbarkaaa maximálně 6 hodin v průběhu dne, jsou pevně dané. Pokud máš práci, kterou jako těhotná nemůžeš vykonávat, a zaměstnavatel nemá možnost přeřadit tě na práci adekvátní tvému stavu, jedná se o překážky na straně zaměstnavatele a měl by tě doma nechat za 100 % platu. PN je v takovém případě obcházením zákona, který na takové situace (práce nevhodná pro těhotnou) myslí.

anulaaa20
30. říj 2014

Taky jsem na neschopence od 10.října jsem okres Znojmo a zatím tu za mnou nikdo nebyl.. Vycházky zatím dodržuji dala sem si je v kuse od 12-18 hodin.. Ale na Vánoční svátky bych chtěla být u rodičů co my dva sami na bytě 😒 Tak se chci domluvit s doktorem jestli by šlo dát na těch cca 14 dní neomezené vycházky a nebo to jen někam zapsat že v ty dny bych byla na jiné adrese a jestli mi to nevýjde tak nevím co budeme dělat.. ☹

nuali
30. říj 2014

@anulaaa20 Mělo by to jít napsat na jinou adresu a pak zase přehodit zpátky 😉 Osobně zkušenost nemám, ale říkala mi to sestřička, když mi PN vypisovala. Tak se zeptej, ale neměl by to být problém 🙂

j.a.n.i
30. říj 2014

@anulaaa20 Neomezené vycházky nejdou (resp. jdou, ale podmínky pro ně nesplňuješ), ale ta změna místa pobytu jde, pokud s tím bude doktor souhlasit, s tím, že kontrola může přijít i na to nové místo, protože změnu místa pobytu doktor posílá na OSSZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru