Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

andreaandrejka
8. čer 2016

@lomanta Jojo. No, on je to asi případ od případu a záleží na koho narazíš. Kolegyně byla taky na PN, zvonek jim nefungoval ( ona blbá o tom ale věděla), kontrola přišla, nedozvonila se a přišla o celou nemocenskou...

lomanta
8. čer 2016

@andreaandrejka ty jo, tak to ale je mazec... i kdyz pripady, kdy si člověk za to může sám jsou jasné... ale pak když třeba někdo je doma a třeba náhodu neslyší, nebo tvrdě spí,... spíš toho se bojim. protože jinak jsem poctivka, ale z tohohle mám nervy

andreaandrejka
8. čer 2016

@lomanta To máš pravdu.

jituliiii
14. čer 2016

Tak ja jsem z Blanenska,jsem na nesch. 5 mes - vych od 10-12, 14-18 byli na ko min mes a to 6 min po vych 🙂 ja taky dodrzuju poctive,ale i tak jsem se klepala jak ratlik 😀 divny pocit 🙂

sara8159
30. čer 2016

ahoj vsem, me prisla kontrola po mesici marodni - jsem tehu. Vychazky mam do 12 a prisla ve 12.05. Ptala jsem se, kdybych nestihla dorazit, zda je nejaka casova rezerva. Pani ze socialky odvetila : vite do kolika mate vychazky, tak se podle toho zaridte. Rezerva vazne zadna neni. Byla mooc prijemna...

luciferkaklaris
30. čer 2016

Ahoj holky, tak dnes mi končí nemocenská. Byla jsem na ní od ledna. Vycházky od 13-19h (doporučuju, super čas 🙂). Za celou dobu kontrola nepřišla, i když jsem se taky klepala jak ratlík, když jsem přišla později nebo zjistila, že nezvoní zvonek. No každé ráno jsem vstávala mezi 7-8h, co kdyby náhodou zvonili (když bych spala, neslyšela bych je). Podle mě je to buzerace a všem vám přeju, ať vám těch pár měsíců uteče co nejrychleji 🙂 Okres Trutnov. Klaris

lomanta
30. čer 2016

@sara8159 no já kolikrát jezdím fakt načas a říkám si, kdyby mi třeba malej v autě začal zvracet nebo někde spadl na odrážedla, tak bych to treba nestihla a zase kuli tomu chodit o hodinu dřív domů se mi nechce... no je to naprd, ale asi spíš záleží na pochopení konkrétního kontrolora

dadaamstaff
30. čer 2016

Ústí n/L - od brezna na PN a kontrola zadna. Zas sestre prisli 2x za dobu tehotenstvi a co chodili lidem z praci mebo ze socialky tak vetsinou v rannich hodinach a tak 5-10 min pred nebo po vychazkach. 🙂

nelinecka1
30. čer 2016

Tak já dnes končím nemocenskou,na které jsem od března a nic😊Ale vycházky jsem až na poslední 3 dny opravdu dodržovala.Jinak jsem okres Vsetín,ale zaměstnavatel má sídlo v Havířově,proto si myslím,že nikdo nedorazil.

luj89
30. čer 2016

@andreaandrejka To se mi nějak nezdá... Po prvním ,,načapání" máš prostor pro obhájení a když se neobhájíš, strhou ti třeba část. Celou nemocenskou by zamítli až po několikanásobném nedozvonění.

andreaandrejka
30. čer 2016

@luj89 Pisu co vim od kolegyne. Nic vic.

dadaamstaff
30. čer 2016

@lomanta kdyz budete spat mate nekoho doma. Slysela jsem, ze i lze aby tu neschopenku nekdo za vas ukazal, ze spite ted jde jen o to, zda uveri ;)

dadaamstaff
30. čer 2016

Po prvnim nedozvoneni a neobhajeni kde jste byla, vam mohou vzit nejake % z nemocenske muze to byt 50% a taky to muze byt cela. Co tak nekdo nekde placne. Nikdo poradne nevi jak to je, je to jen asi a muzou a nemuzou, ale ze ny vam ji vzali az do nastupu na MD nebo RD to nejspis nee.

lomanta
1. črc 2016

@dadaamstaff no manžel má různé směny, takže ráno nebo večer, to je jedno. ale já doufám, že jsou rozumní a že kdyby něco, tak by to nebylo tak hrozné 😉

dadaamstaff
1. črc 2016

@lomanta Ale opravdu nevite, co se kde stane a kdo vas zdrzi nebo jaka udalost vas zdrzi a jak se rika zakon schvalnosti a je to.. 🙂

andreaandrejka
1. črc 2016

@dadaamstaff
@lomanta Holky já se na tohle paní při kontrole ptala, jen tak čistě ze zvědavosti, co by se stalo, kdybych se zpozdila, byt o pár minut, kdyby se něco stalo...a ona mi odpověděla, že do kdy vycházky mám vím a mám se podle toho vždy zařídit, jinak je postih. Myslím, že je to taky o tom, na koho zrovna narazíte. A jinak tu neschopenku musíte ukázat vy osobně, vás kontrolují,ne někoho kdo je s vámi doma. Ale je to o tom jak píšu, na koho narazíte. 😒

dadaamstaff
1. črc 2016

@andreaandrejka
@lomanta Měli by dát těhotným vycházky neomezeně, přece jen každá ví, kdy má jít domů. Ne vždy mi vyjde, že bych zrovna chtěla ven v době vycházek, protože prší a po 18 hod je tam krásně :/ a vycházka mi končí a nebo chci sedět na zahradě a po 5 hod ideál už není tolik sluníčka apod :/ No jak naschvál :D

andreaandrejka
1. črc 2016

@dadaamstaff Jo jo, mělo by to tak být. Ono to tak bylo, ještě před nějakými cca 4 lety. Kolegyně tenkrát měla neomezené, těhotným vycházky vůbec nedáváli a ted se divila, že já vycházky mám. Je to ale kvůli těm, kterým nic nebylo, šli na neschopenku a prostě toho zneužívali.

dadaamstaff
1. črc 2016

@andreaandrejka Zas se nejak ujistit musí no a mít dva metry to nejspis take nejde.

andreaandrejka
1. črc 2016

@dadaamstaff Ale jo, já s tím problém nějak extra nemám. Taky mi kolikrát ty vycházky štvou, ale beru to tak a nestěžuji si. 🙂 To jen tak, všeobecně jak to je...

dadaamstaff
1. črc 2016

Tak já jsem také před i po vycházkách doma. Přece jen nechci najít ve schránce papír :D

lomanta
1. črc 2016

@dadaamstaff to mi povídej,... hlavně to je náročné ještě s dítětem. třeba malej dost dobře nechápe, proč můžeme ven až odpoledne, když jiné děti jsou venku a proč musím být v 19 doma, když by ještě chtěl být na zahrádce (bohužel máme zahrádku u bytovky tak, že od ní nevidím na vchod baráku, máme tam stránku a keře)

lomanta
1. črc 2016

já osobně taky s vycházkama problém nemám, když jsem byla v prvním těhotenství doma, to mi nevadilo vůbec, jen trochu to je naprd, když už jedno dítě je a prostě musí pochopit, že ven se chodí jen v určitém čase 😖

ukeke
1. črc 2016

Me ale trebas trochu nakrklo neco jineho...doktorku mam 65 km od bydliste,samo zapracoval zakon schvalnosti a prisla na me kontrola,kdyz jsem u ni byla...druhy den jsem tedy jela k doktorce znovu v dobe vychazek pro razitko,ze jsem tam den pred tim byla a s tim papirem na socialku...kdyz jsem na socialce pozadala,zda bych mohla nahlasit rovnou terminy kontrol u lekare,at nemusim porad jezdittam a zpet,pani se mi vysmala,rekla ze neexistuje...tak jsem se zeptala,zda jim bude stacit nejake potvrzeni s razitkem,ktere bych si nechala vystavit v dobe navstevy lekare,ze bych nemela razitko primo na papiru,ktery socialka haze do schranky v pripade nezastozeni...a pry ne!!! Predstava,ze porad pendluju sem a tam byla fakt priserna...

sisstin
1. črc 2016

@ukeke to je blbost, normalbe s tim papirem od neschopenky se chodi k dr a on ti dava pokazdy razitko, a i kdyz jdes s ditetem ;)

ukeke
1. črc 2016

@sisstin jako je dost mozne,ze jsem proste jen narazila na protivnou zenskou...ale je fakt,ze uz na me pak neprisli,tak jsem to neresila..

lomanta
1. črc 2016

jo to je pravda, správně by se mělo chodit všude s tím papírem. ale kam se to zapisuje? me prijde, ze se to nemá kam na tu neschopenku vejít? dokonce jsem někde četla, že když někam potřebuju, byt k lékři, musím to nahlásit u toho, od koho mám neschopenku, tj. v nasem pripade gyndař. ale to už mi přijde trochu moc, aby mu tam kazdou chvili nekdo volal, ze nekam jde...

sisstin
1. črc 2016

@lomanta no ja pak mela razitko pres razitko, prase, aby se v tom vyznalo...

lomanta
1. črc 2016

@sisstin já mám všechny dr. tak nějak blízko, tak to ani s sebou netahám, no... jen jednou jsem si nechala dát razítko, kdyz jsem jela s malým na alergologii, to už je dál. ale to razítko jsem měla jen na papírku s datumem, zapomněla jsem si tu neschopenku doma 😀

bjm87
21. říj 2016

Ráda bych obnovila diskuzi. Má prosím někdo zkušenost s tím, že hlásil místo adresy pouze číslo parcely...? Navíc ani nemáme ještě zvonek a schránku tak zda stačí napsat na dveře telefonní číslo na kterém mě zastihnou...? Pokud budu spát v prvním patře na druhé straně baráku pochybuji, že uslyším dole ťukání na dveře...:( díky za zkušenosti...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru