Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

nazka
9. kvě 2016

@andreaandrejka pak v tom případě fakt nechápu.. místo toho, aby se snažili, aby těhotná byla psychicky v pohodě, tak jí ještě straší kontrolama ☹

j.a.n.i
9. kvě 2016

@nazka Pokud má těhotná fakt problémy, tak je doma a je ráda, že tam je a nemusí se nervovat žádnýma kontrolama, neb nikde necourá.

andreaandrejka
9. kvě 2016

@nazka Neschopenka jako neschopenka. Jednou na ní jsem, tak se podle toho musím chovat. Já na ní dobrovolně nešla, ale těch pár měsíců to vydržím v pohodě a rozhodně bez stresů z kontroly 🙂

veronika182
9. kvě 2016

@andreaandrejka já třeba na neschopence kód diagnózy napsaný neměla ;)

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 Tak to je jedno, ne? 🙂

veronika182
9. kvě 2016

@andreaandrejka já jenom pro info, že pokaždý na OSSZ nevědí, s čím jsi doma...🙂 ale kontrola za celé těhu nebyla žádná naštěstí ..ke konci PN už jsem ty vycházky, hlavně teda konečnej čas, nějak nedodržovala 😀

micaella23
9. kvě 2016

Kdyz mas neprejici kologyne z prace, dres 3roky i za ne, po domluve odejdes s pupkem a spolupracovnice musi zaradit 3ku a vic makat, ver mi, ze kontrolu muzes mit klidne kazde 2 tydny :D je to totiz i na udani... A byt vcas doma mi problem nedelalo, stejne nebylo kam chodit. 🙂

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 Jojo, to já to dodržuju, protože tady u nás kontroly chodí a za ty problémy mi to nestojí 🙂

veronika182
9. kvě 2016

@andreaandrejka u nás taky chodí, u kamarádky, co bydlí o pár baráků dál, byli za těhu 4x..ale něco bylo na udání

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 To víš, udat tě může kde kdo...

veronika182
9. kvě 2016

@andreaandrejka ona neměla dobré vztahy v práci..ale měli smůlu, vždycky byla doma, nebo u doktora 😀 naše OSSZ naštěstí nědělá žádnej humbuk, když tě zrovna nenajdou doma, protože si nedodržela vycházky

petulik81
9. kvě 2016

Já to teda dodrzovala,i kdyz na me kontrola nebyla a kdyz clovek má nejaky jooo duvod,treba rodinna oslava,nebo tak,da se požadat lekaře o ten jeden den uvolnení,oni to tam ohlasí 😉

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 Naše právě jo. Ale kdyby něco, moje dr. by mi to určitě nějak omluvila,toho se nebojim,ale zbytečně neriskuju,jelikož nevíš...🙂

j.a.n.i
9. kvě 2016

@veronika182 No, ale to, že si ho tam napsaný neměla, neznamená, že ho tam nemá OSSZ, protože oni dostávají ten první díl, kam ho lékař píše, akorát se ten kód nepropisuje na další. Ty jako pacient vlastně ten první díl neschopenky ani nikdy nevidíš.

veronika182
9. kvě 2016

@j.a.n.i mně neschopenku psala sestra, ještě jsem neměla ani těhu potvrzené 😀 nabídla mi to hnedka mezi dveřmi..takže nevím co tam mohla napsat 🙂

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 A pak nás všechny na rizikovém hází do jednoho pytle 😀 😀 Nic ve zlém.

veronika182
9. kvě 2016

@andreaandrejka no jo no 🙂 ale jsem ráda, že jsem mohla být tenkrát doma, v práci samej uprskanej klient a pořád marodné kolegyně, které na PN prostě nepůjdou. Oni lidi nemají soudnost a lezou do banky i s pásovým oparem a tuberou (teďka myslím klienty, ne kolegyně)..tak tam pak zůstávej.

lucie11111
9. kvě 2016

Chci se zeptat prosím, pokud jsem na neschopence a mám zaměstnavatele se sídlem v Praze a sama bydlím na vysočině, řeší moji neschopenku pražská sociálka? Myslím si,že ano, ptám se jen pro jistotu nevím, jestli jste to tu probíraly, vše jsem nečetla. Děkuji za odpověď

veronika182
9. kvě 2016

@lucie11111 ano, posílá se to dle sídla zaměstnavatele, ale kontroly budou chodit z té tvojí

nelinecka1
9. kvě 2016

Já jsem doma 2 měsíce a zatím nic. Ale ještě dva měsíce jsou přede mnou, takže vycházky dodržuju, nechci řešit zbytečné problémy. Pravda je, že jak je teď pěkně, tak je to opruz, zvlášť v bytě :D Ale jinak by mě taky zajímalo, od kdy do kdy můžou chodit, protože já usínám u telky tak kolem pul 9 večer. A upřímně, kdyby to bylo v zimě za tmy a byla bych sama doma, tak bych stejně asi neotevřela :D

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 No jo no, to chápu. Je pravda,že lidi dneska jen tak marodit nejsou. Jako pásový opar nebo tubera, to už neni normální. Ale s normální nemocí, jako je třeba chřipka, se většině lidem marodit jít nevyplatí. Ani mě ne. Mě na začátku těhotenství nic nebylo, takže jsem do práce chodit chtěla,až do konce. A najednou jsem začala krvácet, takže jsem chtě nechtě jít musela.

lucie11111
9. kvě 2016

@veronika182 Diky 🙂

j.a.n.i
9. kvě 2016

@veronika182 No, nejspíš to tam dopsal doktor, než tu neschopenku odeslal na OSSZ, protože tam nemůže poslat nedovyplněnou neschopenku, neb by mu ji omlátili o hlavu... nicméně s komentářem @andreaandrejka plně souhlasím.

veronika182
9. kvě 2016

@andreaandrejka já byla nakonec ráda, že jsem na PN šla, neustálá kocovina, pořád jsem spala...pak to šílený léto a za celé těhu 33 kg nahoře..to bych v práci nedala 🙂

andreaandrejka
9. kvě 2016

@veronika182 Jo, tak to už pak záleží na každém jak se cítí a jak to zvládá.

nazka
9. kvě 2016

@j.a.n.i to jo, to je druhý věc. ale třeba známá byla na neschopence celé těhotenství kvůli zaměstnavateli (dělala i noční), jinou pozici jí nenabídl (vím, že je to protizákonné, ale na to se tam nehraje). A vůbec nic jí nebylo. Rodiče měla daleko tak, že by za nima ani nestihla zajet během vvycházek a celé dny se jen nudila doma a nepůsobilo to na ní vůbec dobře.

pazdelu
9. kvě 2016

@nelinecka1 někdo tu na koníkoj kdysi psal, že chodí 8-20h... ale psala pak paní, že u ní byli i 20:30h.. já jsem doma od poloviny února a byli na mě v 10:30 v puli dubna.. snad už mě nechaj...ale ty vycházky jsou fakt na nic, ale dodržuju je, mám strach z té pokuty(i 20tis) co muže přijít a podobně..nestojí mi to za to.. 🙂

j.a.n.i
9. kvě 2016

@nazka Ale on ji žádnou pozici nabízet nemusí, ona o to musí oficiálně písemně zažádat... a to si pak zaměstnavatel sakra rozmyslí nereagovat. Dokud to je dotaz per huba, tak proč by to řešil, pro něj je jednodušší, když půjde na PN.

nazka
9. kvě 2016

@j.a.n.i jo, to bude asi ono. Netuším, jestli písemně žádala nebo ne. Jen říkám, že ona se takhle bohužel zdravá ocitla na nemocenské a moc jí to nepřidalo :( ps: škoda, že jsem se s Tebou nebavila před třemi lety, když na té nemocenské byla 🙂

katiealke
19. kvě 2016

Co jsem já slysla od známe, tak chodí pondělí až pátek 6-17, normální pracovní doba, přesčasy jin prý neplatí. Ale jak chodí vím jen na ossz, a riskovat nedodržování vycházet a přijít tak o peníze či dokonce platit pokutu nechceme asi žádná... může to být pravda, ale spíše jedná paní povídala... 😞 pokud si člověk dobře rozdělí vycházky, dá se to podle mě zvládnout i přes léto

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru