Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

barbarkaaa
30. říj 2014

@viridie
@zmrz_lina tak to jsou fakt novinky za ty tři roky od té poslední . Při čekání na první mě přeřadili, a do toho jsem si zvládla zlomit kustky v nártu ao ty doby jsme byla na neschopence a po 3 měsících přešla na rizikový (2006) u druhé pro mě práci v kanclu neměli, nechali mě dělat na nejlehčím postě va lince, jenže si ženský neodpočaly, to bylo jediný místo, kde se dalo jednou za dva dny na dvě hoďky oddychnout trochu. tak mě poprosili ať jdu. 14dní zpátky jsem mluvila s učetní, prý se nemám vtacet vůbec a přinést rovnou neschopenku. Práci pro mě mít nebudou . A někdo mi řikal, že se mi to ani nevyplatí vracet, že prostě na ty necelé dva měsíce na PN je výhodnější, tak teď vůbec nevím. Mzdová byla velmi vstřícná, je tam co já těch 18 let a vím , že vždy poradila dobře, tak teď mám zmatek. Zda se vracet,a mít těch 100% a nebo jít na necelé 2 měsíce na PN: i tak si budu vejskat. budu mít 2 měsíce dvakrát tolik co ted :D Jen to vyzvedávání dětí..pokud to jsou pevné hodiny . Nevíte které? Ať se připravím včas jak to nakombinovat, abych mohla odvést, vyzvednout děti?

viridie
30. říj 2014

@barbarkaaa....Čas vycházek si naštěstí určujeme samy, dají se různě rozdělit..Já mám např. 13-19h...Tak ať to vyjde ! 🙂

jahodarka
30. říj 2014

PN cele tehotenstvi 2013 a ted opet uz od zacatku cervna a nikdy nikdo neprisel - Praha. 🙂

asass
9. pro 2014

U mě byli.. V prvním těhotenství 3x, teĎ zatím jednou, hned 3-tí týden neschopnosti (a pochybuju že by přišli na udání...)

aklin
10. pro 2014

Už jsem na nemocenské od záři a zatím mi nepřišla, ale počítám s tím, že mi přijdou až když mi allianz přizná vyplácení v pracovní neschopnosti. 🙂

janie1988
18. pro 2014

Neschopenka 4 mesice, kontrola zadna. ROKYCANY 😉

mer
17. dub 2015

Tak Já jsem od konce ledna doma a doteď nikdo, ale moc mě to štve, ze začátku mě to nevadilo bylo mi blbě a byla zima nikam se nešla, ale v létě bude hezky a malá chce být furt venku, to omezení je hrozný, šla bych klidně do práce, ale ze začátku jsem krvácela a ted už by mě tam ani nechtěli zdravotní sestra- 12h a tak, jinak jsem od Kroměříže, ale pracovala jsem ve Zlíně tak nevím, jak to mají, nevíte jak chodí v Km?

veronika182
22. dub 2015

@aklin ahojda, prosimtě co sis nechala napsat do papírů k plnění pro Allianzku za diagnózu?

aklin
22. dub 2015

@veronika182 ahoj, doktor mi vypsal, že jsem na rizikovém, napsal tam nějakou diagnozu. Stejně mi allianz nic nedala, bo mi to neuznali. Tak mě nasrali, až jsem to zrušila. Možná budeš mít více štěstí. 😉

veronika182
11. čer 2015

Ahoj holky, mám dotaz...pracuji v Trutnově ale neschopenku mi vyplácí sociálka v Praze, protože tam má sídlo zaměstnavatel. Je to asi naivní dotaz, ale nevíte, z jaké sociálky tedy chodí kontroly? Jestli dle mého TP nebo sídla zaměstnavatele?

domca89
11. čer 2015

@veronika182 Měla jsem to stejné a vše jsem řešila se sociálkou spadající pod zaměstnavatele. Až po narození malýho si mě převzala sociálka podle TP. Jinak jsem za celou neschopenku neměla ani jednu kontrolu.

veronika182
11. čer 2015

@domca89 nejdradši bych se zeptala na sociálce, jak to vlastně je s těmi kontrolami, protože z Prahy by za mnou 150 km, asi nikdo nejel =D ale bylo by to asi dost okaté 🙂

domca89
11. čer 2015

@veronika182 No tak za mnou by jeli 220km.

lucaaak
11. čer 2015

jsem doma od prosince, kontrola nastesti neprisla, neb by me asi nezastihla 😀 A 15.6. nastupuji na MD, jupiii... Jinak ja bydlim na morave a zamestnavatel ma sidlo v Praze, pry je to tim... A kamaradka mi rikala, ze ji pani na socialce povedela, ze kontroly o vikendu neposilaji, protoze na to nemaji prachy. Ale zda to je pravda, nemohu na stopro tvrdit 🙂

monasdo
11. čer 2015

Jsem na PN, od začátku měsíce, né kvůli těhotenství, ale z jiného důvodu. Vycházky mám od 12 do 18hod. Nevíte někdo, zda jde udělat nějaká výjimka na vycházky na víkend? Jdeme na svatbu a nevím, jak to mám vyřešit..? Může dr. na jeden den vypsat neomezeně ? Děkuji za odpovědi 🙂 A přeji pěkný den!

xpila
11. čer 2015

@monasdo Ne, neomezené vycházky byly zrušeny. A pokud je někdo má, tak se musí žádat přes komisi (např. onkologičtí pacienti).

amazonka.k
11. čer 2015

@monasdo Neomezeně ne, ale může Vám změnit na víkend místo pobytu.

monasdo
11. čer 2015

@xpila @amazonka.k Děkuji. No místo pobytu by bylo dost těžké, jelikož se jedná o svatbu, kdy je obřad jinde než hostina. Hm, zkusím to s dr. probrat. Nicméně děkuji za informace 🙂

domca89
11. čer 2015

@monasdo já jednou jela na víkend na jednu akci, kam jezdíme pravidelně každý rok a po domluvě s doktorkou, mi řekla, že to by bylo složité nahlásit. Takže se nic neměnilo.

sasanka033
11. čer 2015

ja bych jeste doplnila @xpila - ja si o neomezeny vychazky zazadala, resp. s obvodakem jsme sepsali zadost a poslali a dostala jsem je na tri mesice a nejsem onko, mam rizikovy tehotenstvi. ted jsme zadali o prodlouzeni a budu volat, zda to proslo. takze to jde.

deathy
11. čer 2015

Já tohle s tím víkendem řešila týden zpátky. Měli jsme jen na Šumavu s kolegy manžela... dělají tam dětský den. Tak mi bylo líto, že by o to holka přišla.
Tak jsem se ptala, jestli je to nějak možné nahlásit tu změnu místa na víkend. Sestřička mi řekla, že je to šílený papírování a že mi dr. může "potvrdit" 3 dny někde mimo.
Takže si do kalendáře přes ten víkend udělala poznámku "XY mimo trvalý pobyt" a hotovo. Že prý kdyby se v ty dny u nás ukázala socka, tak dr. mi potvrdí že o tom věděl a hotovo.
Nakonec jsme stejně nikam nejeli, ale jde to tak. I bez hlášení změny přímo na socku.
A mimochodem - jsem Praha-západ, od prosince doma na PN, ani jednou tu nikdo nebyl.

j.a.n.i
11. čer 2015

@deathy Jen tak mimochodem, to, že si doktor někam udělá poznámku socku vůbec nemusí zajímat a klidně ti tu nemocenskou může pokrátit, protože to nebylo nahlášeno, tak jak mělo...

deathy
11. čer 2015

@j.a.n.i Jen píšu jak mi to bylo u dr. řečeno... takže pokud by mě sociálka vyzvala, řešila bych to hlavně s doktorem resp. přes něj, jelikož já si to nevymyslela... a on s tím má snad nějakou zkušenost. Jinak by od něho bylo vcelku nefér tohle udělat.
Ale asi taky doktor od doktora. Díky bohu zítra nastupuji na MD, tak už tohle řešit nebudu muset.

ty_na
11. čer 2015

@monasdo Ahojky, já jsem si přes doktora žádala o dočasnou změnu pobytu na PN, jednalo se o jeden víkend, babička měla 70-tiny a žádost mi zamítli. Takže asi tak 😉

ty_na
11. čer 2015

A jinak doma jsem od 23.3.2015 a kontrola mi zatím nepřišla. Ale do října, kdy nastupuji na MD, je ještě daleko. Je to děsné, jak ve vězení.

monasdo
11. čer 2015

@domca89
Nic se neměnila a vše ok? Jde o to, že to bude nějaký 4.týden PN, takže už nebudu kontrolovaná zaměstnavatelem, ale soc., navíc jsem to hlásila na pojistku, takže mám obavy, aby mě kvůli tomu nekontrolovali nějak "více". Známá se stejným místem pobytu (malé město) říkala, že víkendy neřeší.. je 7. měs na PN a nikdy jí nikdo o víkendu nepřišel a jezdívá i pryč. Ale náhoda je blbec, že ?

monasdo
11. čer 2015

@ty_na To je děsný :/

sasanka033
11. čer 2015

@deathy podle me je to taky blbost, doktor nezodpovida za tvuj pobyt mimo povoleny vychazky a neprijde mi fer, ze ti tohle nabizi, pac v konecnym dusledku to budes ty, kdo ponese nasledky. nevim no..jak pises - je to asi doktor od doktora, parkrat uz jsem o tomhle slysela, ale nelajsla bych si to.

ty_na
11. čer 2015

@monasdo to mi povídej..

domca89
11. čer 2015

@monasdo Jako říkám, mě za celé těhu nepřišla jediná kontrola a to jsem byla na PN od 3. měsíce kvůli obtížnosti práce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru