Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

j.a.n.i
9. lis 2011

Praha, a nedorazil nikdo, ale už je to víc jak rok.

jijitka
9. lis 2011

Havířov, kontrola nebyla nikdy, byla jsem doma v roce 2009

petrajavor
9. lis 2011

nevím teda co je na tom pravdy,ale prej chodí hlavně na žádost zaměstnavatele nebo na udání,bo nemocných je moc a nestíhají...mě to teprve čeká.....

jarka23
autor
11. lis 2011

@j.a.n.i
@jijitka
@petrajavor ja jsem doma zatím 2 měsíce a taky zatím nic, můj švagr je doma 23dní, bydlí jen asi o 10km dál a socialka tam už byla. Ja jsem slyšela, že ono hodně záleží na okrese a jak tam socialka pracuje. slyšeli jste něco o tom,že by jste mohli petáhnout vycházky o 20minut - důvod? např. zpoždění vlaku, něco po cestě z autem? Nevíte od kdy do kdy kontroly chodí?

kajovaevicka
11. lis 2011

Známá pracuje na sociálce a říkala, že pokud je na nemocenské těhotná, že to ani nekontrolují. Spíš musí jít, pokud dá zaměstnavatel pokyn, že má podezření na nějakého ulejváka. Ale těhotné se nekontrolují, protože ty nemocenskou nedostávají jen tak pro nic... takže asi záleží na zaměstnavateli. Ale tak snad jsou ti vaši rozumní a nenapadlo by je považovat těhotnou za flákače. I když asi i takoví se najdou

j.a.n.i
11. lis 2011

@kajovaevicka No, s tím, že (některé) těhotné nemocenskou nedostávají jen tak pro nic bych si dovolila nesouhlasit... nicméně většinou mají dost dlouhé vycházky, tak sociálka kontrolu neřeší.

verunka8
11. lis 2011

Jsem z Olomouce a byla jsem doma rok 2010 a kontrola nepřišla ani jednou.

jijitka
11. lis 2011

mě taky sestra v poradně říkala, že se ještě nesetkala s tím, že by na těhotnou přišla kontrola. A to bydlím, myslím, v dost kontrolované oblasti..

samsulak
11. lis 2011

tak u me byla kontrola hned po trech tydnech co to platil zamestnavatel, ale ja to dodrzuji:D takze jsme klidna

zuzi82
11. lis 2011

Mě přišla kontrola jednou v roce 2009 😉

jarka23
autor
11. lis 2011

právě, tady na hodonínsku, kontrolujou i těhotné, byla jsem týden v nemocnici tak jsem se trochu bavila o tom z jinýma těhotnýma, já mam vycházky od 10.30- 12.30 a od 15-19hod. můj gynekolog mi říkal, že kdysi dával i neomezené, ale právě, že mu vyhriožovala socialka, aby to tak nedělal. Mě spíš zajíma do kdy kontroly chodí, když bych se na to večer vykašlala jestli by byl někdo schopný přijít po 19hod? anebo jestli chodí i přes víkend? jinka po 22 dni platí socialka peníze, tak si to víc hlída ona, než zaměstnavatel, ten neplatí pak nic. Já jsem OSVČ.

ined77
11. lis 2011

zlín - otrokovice, ani při jednom těhu na mě nikdo nedošel 😀 .a to jsem byla pokaždé na rizikovém, takže na PN od začátku 😉 .vycházky jsem měla od 8-20h.

jarka23
autor
11. lis 2011

@ined77 oni možná pracujou od 8-20 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ined77
11. lis 2011

@jarka23 🙂 ...to je možné 😀 ..i když jak znám úřady...tipla bych, že v 17.10 už tam není ani noha 😝 😀

adik2
11. lis 2011

Jsem z Jablonce nad Nisou a kontrola ke mně přišla začátkem roku. Vycházky jsem měla od 9-11 a od 13-18. A zazvonili nějak okolo 11:30 😒 . Takže bacha na to.

milada2
11. lis 2011

Já jsem byla v těhotenství na neschopence teď od začátku února do konce srpna a kontrola u mě nebyla ani jednou. Jsem z Pardubic.

jarka23
autor
11. lis 2011

Jsem moc ráda holkym, že píšete, aspon si tady zmapujeme republiku, kde úředníci pracujou a kdy ne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

veruska007
11. lis 2011

Brno - na neschopence od března do června, nepřišli, vycházky jsem měla od 14 do 18h, což byl mazec, s dvouletým velmi živým dítětem v paneláku, který zrovna zateplovali a dr. mi ani nepovolila odjet jinam, když jsme byli týden bez vody a odpadů 🙄 . ve všechní dny dopoledne jsem to teda moc neřešila, ven jsem s malým musela. Naštěstí jsem min. 3x týdně byla někde u dr., tak jsem doufala, že zrovna v ty dny by kontrola přišla 😝 . Ale kolikrát jsem přemýšlela, co dělat, když se malej někde seknul, ujela mi tramvaj a já věděla, že v šest teda doma nebudu 😕

ined77
11. lis 2011

stejně je to holky na hlavu....těhu přeci není nemoc 😉 ...mělo by se to nějak rozlišit....prac. neschopnost od těhu neschopnosti 😉 ...ovšem to je to samé s mateřskou dovolenou že 😝 😀 .
tak všem co si dovolujou jako já ahoj 😉 😀

j.a.n.i
11. lis 2011

@ined77 No, právě že těhu není nemoc, tak by těhotná neměla být doma na neschopence... a pokud má nějaké zdravotní problémy, tak pro ni prostě platí stejná pravidla jako pro kohokoliv jiného se zdravotními problémy. A pokud dělá práci, kterou jako těhotná dělat nesmí, tak je povinností zaměstnavatele ji převést na jinou nebo ji nechat doma a platit ji.

ined77
11. lis 2011

@j.a.n.i ...no jo, máš pravdu, ale vysvětli to těm zaměstnavatelům 😅 .ta povinnost je spíš jen slovo v zákoně 😒 .jsou práce které jako těhotná opravdu dělat nemůžeš.

j.a.n.i
11. lis 2011

@ined77 Ale pak by se to mělo řešit jinak a ne tím, že na těhotné nebude chodit kontrola. Prostě řešit nedodržování zákona ze strany zaměstnavatele nedodržováním zákona někde jinde není řešení, i když vím, že se to tak obecně dělá.

jarka23
autor
12. lis 2011

je to přesně tak, těhotenství není nemoc- i zvysokým tlakem žena chodí do práce, že ? ale protože je už těhotná je to riziko, ale ne nemoc na to aby jsme byly vězněné kvůli vycházkam.

jancip
12. lis 2011

Brno - kolegyně říkala, že u ní kontrola byla a pochybuji, že to bylo na požadavek zaměstnavatele. Jen dotaz, kdyby kontrola někoho vyhmátla? Co max. může? Vzít nemocenskou? Navazující mateřskou už předpokládám ne.

j.a.n.i
12. lis 2011

@jancip Jojo, může vzít nemocenskou, mateřskou už ne.

jancip
12. lis 2011

@j.a.n.i Tak to je dobrý, protože plánují být na nemocenské tak 14 dnů před nástupem na MD, abych měla trochu poklidné Vánoce a moc nepředpokláidám, že bych byla jen doma 🙂

romcovaklarka
12. lis 2011

Praha západ, nebyl nikdo, ale já měla neomezené vycházky, tak by to asi ani nemělo smysl.

jijitka
12. lis 2011

Je to stejně na hlavu postavené. Některý doktor napíše bez problémů vycházky neomezeně, jinde - a to většinou - časový úsek. Já tedy měla dost dlouhé, dohromady asi 7 hodin, rozložila jsem si je na dopo i odpoledne. Fakt je, že některá těhotná má opravdu problémy a musí být v klidu, tak ta stejně nebude celé dny trajdat venku. Já sice byla doma taky kvůli riziku, ale můj problém by klid na lůžku nevyřešil, kdyby se něco stát mělo, asi by se stalo. Doktor jen doporučil co nejvíce se šetřit, hlavně se nevystavovat stresům, kterých jsem v práci měla víc než dost..
Ale je dost hloupé, když si budu něco nutně potřebovat zařídit a zrovna v době mých vycházek bude např. silně pršet nebo mi bude zle atd...

j.a.n.i
12. lis 2011

@jancip Tak 14 dnů bych fakt neřešila a ještě přes svátky, to je pravděpodobnost fakt malá.

jarka23
autor
12. lis 2011

je to přeeně tak, já začala morodit, tím , že jsme skončila v nemocnici, krvácení, ted je mi dobře, ale doktoři sam nevědí proč, tak je otázka jit dobráce nebo nejít? takže se cítim tak že musím kolukat na hodinky,, už konečně můžu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru