Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

gerdik6
17. črc 2012

Já marodím od března a zatím nic. Okres Hodonín.

ivule13
20. črc 2012

ve Znojmě chodí 😒 skoro každý kdo byl teď na neschopence měl kontrolu.

jeffinka86
26. črc 2012

@gerdik6 ja marodim od května a socialka u mě byla v tydnu

nojiste
5. srp 2012

@kajovaevicka
ahoj Evi, a myslis ze to takhle plati i tento rok? je to peklo. mam vychazky odpoledne a zrovna kdyz sou ted ty pečáky, tak se mi ven nechce a vecer ue je krasne, idealne na prochazku, tak to zas nemam vychazky. Nevis alespon, do kolika by oficialne mohli chodit? jestli je to do 22h jak sem nekde slysela? dekuju 🙂 a hezky den Iva

kajovaevicka
5. srp 2012

@nojiste No přiznám se, že nevím. Je fakt, že po té desáté večer a o víkendech je to v jejich osobním volnu a to jim nikdo neproplatí. Ale samozřejmě, že jsou i hnidopiši, kterým to prostě udělá dobře, že načapou těhotnou mimo vycházky, takže kdo ví... Do loňska to bylo hlavně tak, že pokyn k návštěvám dával zaměstnavatel, letos už je to i na sociálce, takže vážně, kdo ví? 😒 Moc jsem ti nepomohla, viď?

nojiste
5. srp 2012

@kajovaevicka
i tak moc dekuju, je to hrozny. Pride mi to nesmyslny. Porad to dodrzuju a hlidam si to, ale mam pocit ze z toh zachvili zblbnu. Porad zavrena v panelaku. Tak po vecerecha akorat koukam z balkonu a zavidim ostatnim ze muzem vecer posedet venku, opejkat a tak :( a hlavne ze se rika, ze budouci maminka by mela byt v klidu a pohode a nestresovat aby to neprenasela miminko...:(

kajovaevicka
5. srp 2012

@nojiste Rozumím ti, je to na palici. Já zase doma nejsem, protože musím, ale jsem totálka hotová:( Takže mě zase ani nenapadne jít ven. Kor v těhle vedrech, to bych asi duši vypustila. Všude je něco. Snad se to zlepší, to počasí, abys mohla vyrazit ven, když máš vycházky🙂

nojiste
5. srp 2012

kéž by 🙂 to proste musel vymyslet nejakej chlap no,jinak to nevidim 🙂) ja sem doma, jelikoz mi nic jinyho nezbylo. tenden co sem se dozvedela ze sem tehotna, mi v praci rekli ze mi uz neprodlouzi smlouvu, takze neskutecny stesti a smutek v jeden den. sla sem na pracak, jelikoz sem nechtela byt doma, chtela sem pracovat, ale rekli i ze me nikdo nezamestna a at du na neschopenku. takze o to vetsi peklo to je. jsem absolutne ok a chci pracovat ale nemuzu :(

olasek
5. srp 2012

Ahoj holky, jsem doma od konce ledna a nikdo do dneška nedorazil. Ze začátku jsem byla hodně nervózní při každém sebemenším nedodržení vycházky a čekala ve schránce pozdrav od sociálky. Pak jsem si ale začala trochu troufat a poslední tři měsíce to už neřeším.... Každopádně moje těhotné kamarádky minimálně jednou kontrolu měly a to hned během prvního měsíce PN, znovu ale už pak ne. Jinak pokud se chystáte někam na víkend tak je dobré to nahlásit doktorovi - někde k tomu nakloněni jsou, jinde ne, je to hodně individuální a záleží i na ochotě, pro lékaře je to další byrokracie vyplňovat papíry pro sociálku. Jsem z Hradce Králové.

nojiste
5. srp 2012

@olasek
ahoj, ja jsem z Vysokého Mýta a holky co sou tehotny taky nemeli zadnou kontrolu, ale riskovat se trosku bojim, kor kdyz se rika, ze muzou chodit do 22h. doktor mi taky rikal, ze mi muze omluvit az 3 dny,ale vyjmecne, ne ze to bude kazdy vikend. 🙂

ladus88
7. srp 2012

@j.a.n.i Vysvetli to zamestnavatelum,Treba za sebe muzu rict ze ja uz mam domluvne s dr ze jdu okamzite na PN.Jelikoz delam 12h,nocni,a to bud stojim u masiny celou sichtu nebo taham minimalne 3kg baliky.Takze to by bylo akorat abych potratila kdybych nebyla na pn

ladus88
7. srp 2012

@nojiste Muzuo chodit jen do 20h,Pak by uz rusili tvuj osobni klid.KAmoska dela na Vzp.Jinak Svitavy

nojiste
7. srp 2012

@ladus88 Děkuju 🙂 ted jen doufam ze to tak opravdu je, co jsem cetla tak pry k nekomu prisli i v 20:30. Což mě teda přijde hrozný. Kolikrat si du lehnout brzo a pak abych se bala, ze neuslysim zvonek ..🙂

j.a.n.i
7. srp 2012

@nojiste Já tedy nic takového, že mohou chodit jen do 20h nikde nenašla, noční klid je až od 22h, takže podle mě mohou až do téhle doby.

ckei
7. srp 2012

@nojiste sociálka chodí opravdu až do 22:00 😉

nojiste
7. srp 2012

@ckei neskutecny, to aby clovek nesel spat a cekal na zvonek 😠

ckei
7. srp 2012

@nojiste jo, to fakt nemá chybu....já mám teda zvonek hlučnej, takže by vzbudil snad i mrtvýho, ale i tak......

jika10
7. srp 2012

Teda holky to jste me dostali s tou kontrolou az do 22 hodiny. Teda manzel rikal, ze by je snad i vyhodil, ze nemaj po osme hodine vecer otravovat. No a s tim zvonkem nevim. Zvonek mam pres dvoje dvere a navic mame krapet hlucnejsi sousedy, takze obcas spanek se spuntama v usich je nutnosti. Tudiz i kdyby mi zvonili u hlavy, tak se proste nevzbudim. A to by me zajimalo jak bych na socialce vysvetlovala, ze jsem byla fakt doma, jen jsem zvonek neslysela. Ja jsem totiz trapna poctivka a vychazky dodrzuju 😝

nojiste
7. srp 2012

@ckei jenze to uz je podle me buzerace, jak muzou nekoho v 22h budit? kazdej ma jinou potrebu spanku. Popravde, kdyby na me zazvonili byť i v 21:45 tak proste neotviram. Je to neslusny. a klidne bych se pak i hadala 🙂

ckei
7. srp 2012

@nojiste to ja bych otevrela a pote bych rekla svuj hodne neprijemny komentar....kontroluji dodrzovani lecebneho rezimu,do ktereho mi patri i spanek,a sami mi ten lecebny rezim rusi....ale buzerace to fakt je.

pampeliska36
7. srp 2012

tak já jsem z Brna a jsem doma na neschopence od začátku února a kontrola na mě přišla začátkem července, jak byli ty svátky a šílené vedra! přišla ve středu a ráno kolem 9:30hod.

evikj33
7. srp 2012

Holky je to bordel a záleží jen na tom kontrolorovi jak je aktivní,ale myslím že do CHánova by nešel už ani po 19h.Jo těhule buzerují,pak všude píšou jak klesá porodnost,stoupá počet neplodnejch páru atd.A když se člověku konečně poštěstí sedí jako pes u boudy. 😠

nojiste
8. srp 2012

hele holky, dneska sem se ptala doktora, jeslti muzu jet na dva dny na chatu, patek a sobota, a on ze bezevseho, jen si napsal adresu a sestricka mi rekla, ze mi to rovnou napise do nedele 🙂 ta adresa kterou si k sobe napsal, tu neposila na OSSZ ? ta je napsana jen u nej, pro pripad, kdyby me prisla kontrola, tak ze o tom vi a vi i kde sem.? jde mi o to, ze na tu chatu jedu fakt jen patek a v sobotu se navecer vratime, tak me zajima,kdyz uz mi to dal do nedele, jestli muzu v sobotu vecer zajit posedet na pizzu uz v miste bydliste.? neni v tom problem ze ne?díííky 🙂

eficenka
8. srp 2012

@nojiste
já když si měnila pobyt, tak sem to nahlásila u doktora a tam to posílají od něj na sociálku.. trvá to poslání však skoro 3 dny, takže klidně jedte kam chcete, než by to tam stihlo dojít tak už budete stejně zpátky 🙂

nojiste
8. srp 2012

@eficenka parada, dekuji 🙂 ja sem si prave rikala, rekla sem mu jen o dva dny a on mi napise tri pritom treti uz tam nebudu 🙂 a taky sem si rikala, kdo by ze socialky jezdil kontrolavat na nakou vesnici a jeste tam hledal zrovna nasi chatu 🙂
tak snad to bude ok... a jeste mam otazku..jak casto si u doktora zadala o takovehle zmeny pobytu? aby treba nerekl, ze to chci moc casto

kettm
8. srp 2012

Ahoj holky, tak já jsem byla na rizikovém těhu před 3 rokama a vycházky jsem měla od 13-18hodin, jenže jsem poctivka tak kdykoliv jsem přetáhla tak jsem se klepala abych neměla ve schránce lísteček, na kontrole u mě nebyli ani jednou, ale ty nervy, opravdu zkažené celé těhotenství, pořád jsem jen koukala na hodinky. Opravdu jsem si oddechla až když mi skončila neschopenka a nastoupila jsem na mateřskou, byl to opruz, teď se snažíme o druhé a už teď mám hrůzu, že budu na rizikovém (zdravotní problémy v těhu) a že zas budu celé těhu doma zavřená. Mám 3 leté dítě, manžel přes týden na montáži, tak jsem fakt zvědavá, jak ho budu ráno vodit do školky a odpoledne ze školky....si myslím že by se měli zaobírat něčím jiným než těhulkám znepříjemňovat nemocenskou. Každá rozumná ženská, která se těší na mimčo, i když je na rizikovém potřebuje provětrat, nakoupit, postarat se o dítě a snad je natolik rozumná, aby věděla, kolik pohybu a kdy si ho může dovolit...

ebsian
8. srp 2012

Mně zatím nepřišli po 4 měsících na neschopence. Jednou jsem nahlašovala u doktora změnu adresy na 4dny s tím, že tam byl volný režim, i tak jsem vycházky víceméně dodržovala. Zatím teda nikdo nepřišel. Teď nedávno říkali na toto téma v rádiu, že nejvíce načapaných právě neschopných bylo na Olomoucku 😀 😀

eficenka
8. srp 2012

@nojiste
no sem na neschopence od 9. února a jsem provdaná v krkonoších, tady mám jen manžela a celou rodinu na moravě - cca 3,5 hod cesty autem... ze začátku asi co 4 týdny sem jezdila třeba na týden , dva k nám na Moravu.
No a teď už si to ani nepředělávám, nějak se kontrol nebojím.... navíc jdu za týden na mateřskou 😀
Jo a prvně sem z vycházek měla stáhlej zadek jen když sem přišla o 5 minut dýl a tak od dubna si jdu kdy chci kam chci a nic mě nazajímá....

nojiste
8. srp 2012

@kettm mas naprostou pravdu...vic nez o pohode, je to o stresech a pocitu vezeni. jak ja zavidim vsem, ze si muzou v tehlech krasnych dnes posedet, byť jen do 21,22h na zahradkach, nebo griluji a my sedime doma. kor ti jako ja, zavreni v paneku :( tohle proste neni fer

kettm
8. srp 2012

Už vidím jak svému 3letému synovi vysvětluju, že teď nemůžu jít s ním ven, protože nemám vycházky, nebo že musíme v nejlepším hraní domů, protože může přijít někdo maminku zkontrolovat, v mém okolí jsou doktoři, které dávají neomezené vycházky těhotným, ale už je spíš víc těch, kteří dávají omezené. Je to fakt na palici....kdyby spíš skrouhly ty, kteří nepracují a jen berou dávky...a tím nemyslím těhotné....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru