Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

ined77
12. lis 2011

@j.a.n.i 🙂 ...já samozřejmě souhlasím.já osobně jsem vycházky dodržovala...ono taky kde bych co jako těhotná dělala někde večer že jo.ale zase na druhou stranu, pokud už má maminka více dětí a vycházky dohromady např. 4 h denně, tak to není až tak jednoduché 😒 ...moc si nedovedu představit, že režim malého dítěte se bude řídit mými vycházkami 😅 ☹ .
ale tady to stejně nevyřešíme 🙂

crca
12. lis 2011

Okres Ústí nad Orlicí,byla jsem doma od srpna 08 do porodu (duben 09) a nebyla ani jednou-ne že by mě to teda vadilo 😀 ,ale mám příbuznou v okr.Děčín a na ní byli 2X za dobu co byla doma s těhu 😅

jarka23
autor
15. lis 2011

tak zatím stále nic, žádna kontrola, to jsem zvědavá, jestli se ještě objeví má na to 2 a pul měsíce 🙂

jarka23
autor
28. pro 2011

tak co holky něco nového?

saigha
16. led 2012

Já jsem na neschopence od 1.prosince a kontrola mi ještě nepřišla,ale gynekolog mě varoval,že teď od 1.ledna 2012 se počet kontrol u těhotných zvýšil a že měl v ordinaci už dvě těhotné,kterým přišla kontrola vždy tak 5 min.před začátkem nebo po skončení vycházek.Prý si mám dát raději pozor.

neu.sona
16. led 2012

Ještě by mě zajímalo, jeslti někdo ví... Mám práci v Praze a na sociálce jsem nahlášená taky v Praze, tudíž by přišla kontrola taky z Prahy, nebo by to předali těm tady v místě bydliště? Bydlím asi 70 km od Prahy. Děkuji 🙂

ivanavorlickova
18. led 2012

@neu.sona Já jsem byla na neschopence loni a kontrola mi přišla dvakrát, vždycky chvíli před začátkem vycházek. A byli ze sociálky z Děčína, i když můj zaměstnavatel a i sociálka jsou z Prahy. Ale ono se to pak stejně případně řeší centrálně, takže je asi celkem jedno, odkud ta kontrola přijde 🙂

neu.sona
18. led 2012

@ivanavorlickova díky za odpověď. Mě to právě zajímalo. Já bydlím v takový malý vesničce. Úplnej zapadákov, 44 lidí 🙂. Vycházky dodržuji, takže by snad neměl být problém, pokud nejedu k doktorovi až do Prahy nebo tak.

janule1986
23. led 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli u některé z vás (nebo co víte z doslechu) byla kontrola i o víkendu? Vím, že to platí jak na sobotu,tak na neděli, prostě každý den, ale potkalo to někoho z vás skutečně v reálu??

jarka23
autor
23. led 2012

@janule1986 toto mě zajímalo, taky celou dobu nemocenské a bohužel odpověd jsem nedostala. jinak už jsme nemocenskou ukončila a jsem na matěřské a za celou dobu ,, je to k naštvání,, u mě nikdo nebyl. dodržovala jsem je jak čert, i o víkendu. Ale těžko říct co se bude dít ted od nového roku,když spřísnili podmínky.

petrajavor
28. únor 2012

@janule1986 @jarka23 no já jsem doma 2 měsíc,ale sociálka to má stejně jako finanční úřad,když jsou na kontrolu o víkendu dostanou za to volno v týdnu,takže to dělají když chtějí volno nebo když toho mají víc....
Jinak u nás ještě nikdo nebyl a vycházky mám od 13-19h.

efee
9. kvě 2012

Ahoj holky, já jsem doma od března a teď jsem byla překvapená, že na mě přišla kontrola ze sociálky. Mám vycházky od 13-19°° a kontrola přišla v 19.30. Takže jsem celkem hleděla. Chtěla po mě jen papír o nemocenské, zapsala si mě a šla.

romca13
9. kvě 2012

já jsem na PN od 7.11.2011 - dnes mi PN končí a nikdo zatím nepřišel,,,

martina_z
11. kvě 2012

Praha, PN duben az rijen 2011, kontrola neprisla ani jednou. Vychazky jsem dodrzovala.

fori
11. kvě 2012

mohu se vás zeptat??počítají do nemocenské i víkendy?? doufám že jo....

audi1986
26. kvě 2012

@fori jj počítají

jinak by mě zajímalo, jak to je, když ta kontrola může přijít od rána od šesti do večera do desíti, když třeba ted jsem už tak unavená, že jdu zalézt do postele a pravděpodobně usnu okamžitě...jak jim pak vysvětlím, že jsem spala?

fori
26. kvě 2012

@audi1986 no to je hrozný no...já nevím jak to řešit ale myslím, že by jsi prostě měla smůlu....no já být doma a spát.. tak se hádám až do krve.....kdyby mi přišla kontrola... mě zase trochu blbne zvonek... tak automaticky když jdu ven, koukám do schrány, jestli tam nemám papír od kontroly....

audi1986
27. kvě 2012

@fori jo to delam taky a navic jsem na zvonek napsala cislo na mobil protoze na dvore fakt zvobek neslysim

marecek4
27. kvě 2012

já měla opačný problém-moje práce pro těhotnou je zakázaná přímo ve smlouvě a jinou pro mě neměli tak mi vedoucí navrhovala aby jsem šla na neschopenku,ale proto že se nenašel nikdo na zástup,tak jsem byl av práci do poslední chvíle a dokonce jsem ještě jezdila pomáhat potom už na MD 🙂,ale neměla jsem naštěstí žádné problémy tak mi vyhovovalo,že jsem byla mezi lidma,a přála bych takové těhu každé z vás

j.a.n.i
27. kvě 2012

@marecek4 Tak pokud tě to bavilo a byla si bez problémů, tak proč ne 😉 na druhou stranu, v tomhle případě by tebe nemuselo zajímat, že zaměstnavatel jinou práci nemá, byla by jeho povinnost ti platit plný plat i doma, protože by se jednalo o překážku na jeho straně.

martinasapos
12. čer 2012

Jsem na marodní teprve od dubna a kontrola zatím žádná, vycházky dodržuji, ale vůbec netuším, jak to je v mém případě, kdy jsem vedena na německé sociálce(v německu jsem zaměstnaná a platim zdravotní i sociální pojištění) a žiji(marodím) v čechách.
Jinak známé na Mostecku přišla kontrola na začátku a na i konci.

j.a.n.i
12. čer 2012

@martinasapos Jak to je nevím, ale kontrolu bych v tomhle případě asi moc neočekávala 🙂

hani07
12. čer 2012

tak já taky měla neschopenku a to od půlky února do května, vycházky jsem měla pouze 4h denně, více mi mudr. nedal a to nemám problém. Kontrola žádná nepřišla!! 🙂

lck79
15. čer 2012

A chápu to dobře, že ty první 3 týdny, co mě platí na PN zaměstnavatel, mi může přijít na kontrolu jen on a sociálka až od 22.dne neschopenky?

j.a.n.i
15. čer 2012

@lck79 Ne, sociálka může přijít i v těch prvních 21 dnech.

lck79
15. čer 2012

@j.a.n.i No moc jsi mě nepotěšila, ale moc díky za odpověď 🙂

martinasapos
17. čer 2012

Kamarádka marodí teprve měsíc(samozřejmě v jiném stavu) v Duchcově a už měla 2x kontrolu...tak to asi záleží na štěstí 😉 Ale když chcete někam odjet na pár dní, tak to jede, ale musíte u doktora nahlásit od kdy do kdy a adresu..už jsem to takhle udělala a bez problémů. Přeci nemůžeme pořád "sedět doma na zadku" 😉

saigha
4. črc 2012

Já jsem byla na neschopence od konce listopadu 2011 do 1.6.2012 a ani jednou mě kontrola nepřišla.Jsem z Brna.

katerina2010
16. črc 2012

Já jsem na neschopence od konce května a zatím na mě nikdo nebyl. Na kamarádku, která bydlí vedle mě v baráku byli hned na začátku a ted na konci než nastoupila na mateřskou. Zlín

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru