Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

janickajana
23. kvě 2016

Bydlím v zapadákově okres Mělník a u mě dnes kontrola byla ve 12:10. Se divím že tu díru někdo našel 😀
Ty brďo to chodí kontrola i na udání a je za to pokuta to jsem nevěděla.
Teď už vycházky budu dodržovat na minutu přesně.

pazdelu
4. čer 2016

Jsem z Jičínska a od pulky unora na PN a kontrola na me byla v puli dubna dopoledne ☹ myslim,ze je to celkem padly na hlavu, těhulky by meli mit moznost podle me si sami navolit, jak si kam pujdou...na PN jsou obvykle z důvodu co jim znemoznuje chodit do prace a ne vzdy je jim dobre prave v dobe vychazek, nebo rozumite mi,jak to myslim,...proste si myslim, ze v tomhle pripade by to melo byt reseno jinak...ale je fakt,ze rada lidi dokaze PN i dobre zneuzivat...

lomanta
4. čer 2016

@pazdelu já mám zaměstnavatele na Jičínsku, ale bydlím v Semilech. U mě za minulé těhotenství nebyl nikdo a to jsem byla doma od 16.tt. Nyní jsem doma od 8.tt, ta jsem zvědavá 😅 nějak mi přijde, že ted slyším víc, že chodí, než před téměř 4 lety

kamcis
4. čer 2016

Já marodila půl roku a žádná kontrola naštěští nepřilšla... Slyšela jsem, že chodí skutečně spíš na udání, ale měla jsem vycházky od 13:00 do 19:00, takže kdyby chtěli, přijdou ráno... Ale myslím, že úředníci mají spoustu jiných věcí na práci, než hlídat těhule... Nicméně, stát se může, zrovna bude mít službu někdo, kdo chce plnit normy🙂 a ty problémy a vysvětlování za to fakt nestojí.... 😉

pazdelu
5. čer 2016

@lomanta já jsem z Jičínska z takový malý ....,ale zaměstnavatel je Trutnov, a co jsem slyšela tak asi byli na udání (nevím teda kdo by me tam udával,když tam nejsem ani rok i když možný je, že poslala zaměstnavatelka,ale ta není špatná,ale kdo ví, je to fuk měla jsem svědomí čistý) asi sli na někoho jinýho ale to si prý pak vyjedou nějaký seznam lidí z okolí a vezmou to při jednom...každopádně to celé bylo dosti trapné a opakovat by se to nemuselo... 🙂

hhranolka
5. čer 2016

Hradec Králové - kontrola 2x na neschopence jsem byla 3 mesice, jsem osvč, takže na udaní to nebylo... vychazky jsem měla 8-10hod a přišel v 10:03 😀

lomanta
5. čer 2016

@pazdelu a jak to vůbec probíhá? jen chtějí vidět neschopenku a nashle?

lomanta
5. čer 2016

@hhranolka tak ty tři minuty, to je teda mazec... kazdému můžou jít jinak hodiny, ty tri minuty mi prijdou fakt teda pitomý, podle mě 5 minut by melo byt jeste v nějaké toleranci, může se stát cokoliv. Já se kolikrát vracím domů tip tip na čas, fakt na minutu a říkám si, kdyby mi třeba malý v autě zvracel, nebo chtěl kakat, píchla jsem gumu... jak jim to dokážu? že jsem se někde nezdržela schválně?

andreaandrejka
5. čer 2016

@lomanta No píchlou gumu u auta těžko dokážeš 🙂

hhranolka
5. čer 2016

@lomanta fakt nevím, jak by se to dokazovalo

hhranolka
5. čer 2016

@lomanta jo a jinak ukazes neschpenku, kontrolor se ti na ni podepíše a je hotovo...pokud nejsi v době kontroly doma..tak nechá listecek...je si ho mas nechat potvrdit od lékaře, kde jsi v tu dobu byla...pozor lékař musí vyplnit i hodinu kdy jsi u něj byla. Ale kontrolor ti neřekne v kolik u tebe byl...takže to musí sedet

derinne
5. čer 2016

A jak to řeší,když bydlí někdo na vesnici? Třeba když mám ko v 11,musím vyjíždět před desátou (a když bych jela busem, tak třeba už v osm - špatný spoje,na pud mi to trvá přes půl hoďky), nikdy nejdu u dr na čas,většinou tak půl hodiny čekám,pak tak 15min. na další objednání,takže vylezu nejdřív ve 12 a od jedný mám vycházky,třeba ještě potřebuju nakoupit když u nás není krám,přihlíží pak kontrola k tomu?

serrena
5. čer 2016

Informace pro holky z Olomoucka- tady kontroly chodí. Co jsem se bavila s ostatníma těhotnýma na PN, tak zatím každé přišli. Mně 1x, některým i 2x. A pozor, jedna z kontrolorek je opravdu případ, neváhala udělat kontrolu i na Štědrý den a jiné zase přišla během dne 2x. Tak ať nejste nepříjemně překvapené.

pazdelu
5. čer 2016

@lomanta v podstate jo..bylo to hak rikam trapny..pani zazvonila,rekla ze je z nemoc.kontroly ani se nepredstavila a ze jestli je u me spravne a at ji dam neschopenku. Vic nemluvila,odskrtla si me,do neschopenky mi napsala datum a cas a rekla diky a nashle.. byla to chvilicka ale fakt divna... :-/ 😉

lomanta
5. čer 2016

@pazdelu diky za info 🙂 no je to trapny

pazdelu
5. čer 2016

@lomanta no a nevim pro koho vic 😀

sunnurse
5. čer 2016

Dnes končím neschopenku, jsem na ní od ledna a nebyl na mě nikdo, leda by došli ještě dnes večer 🙂 Takže za mě Brno město - nic. 🙂

nikace888
8. čer 2016

serrena : Tak to je mazec, že i 2 x , ja jsem už jednou měla , tak jsem pevně doufala, že už dají pokoj.

lopudanka
8. čer 2016

Doktorka mi říkala, že teď chodí pořád potvory🙂 a že má aktuálně maminku co dostala pokutu 50.000,- a musí vrátit část nemocenské....Praha

serrena
8. čer 2016

@nikace888 no je to mazec. Já bydlím na sídlišti a kontrola přišla, když měl soused zlomenou nohu a kamarádka o dva vchody vedle taky PN. A za známou, co bydlí kousek na vesnici, přišli 2x a v okolí všichni zdraví.

hhranolka
8. čer 2016

@derinne to ze musis nakoupit nikoho nezajima 🙂 a cesta k doktorovi a nazpet ti bude uznana.. pokud je to nejaky delsi casovy usek, tak se prokazes.. jizdni rad atd..

pe_ma
8. čer 2016

já byla na PN od poloviny listopadu do poloviny května a kontrola tu nebyla...brno-venkov, loni sem byla na PN se zády od začátku dubna do půlky července a taky nic
těžko říct, na těhotné chodí, co vím, tak kontroloři neví, s čím marodíš, jen že je ta daná osoba na PN a kdy má vycházky, asi záleží, kolik má daná sociálka lidí a ti jak to zvládají 🙂

domca89
8. čer 2016

@pe_ma kontroloři by měli vědět s čím na PN jste, je v neschopence kód nemoci. Podle toho by to měli poznat.

andreaandrejka
8. čer 2016

@domca89 Co vím od sociálky, tak na neschopence jsou kody psané, to ano, ale samotný kontrolor neví o důvodu PN. Těm prý jen vyjede systém jména nemocných, vycházky, ale bez kodů.

pe_ma
8. čer 2016

@domca89
@andreaandrejka ano, bez kodů, jen jméno, adresa a vycházky...i kdyby, tak není dr a nějaké číslo zkoumat nebude, co to znamená, pro ně nepodstatná informace

nikace888
8. čer 2016

@serrena a chodí i večer, nevíte?

andreaandrejka
8. čer 2016

@nikace888 U nás i o víkendu až do 22hod.

lomanta
8. čer 2016

holky ani nestrašte... já jsem kolikrát už v 20.30 naprosto tuhá, usnu kolikrát s malým... to by se asi nedozvonili...

andreaandrejka
8. čer 2016

@lomanta Nestraším, jen píšu jak je to u nás 🙂 Na sousedku (těhotná) přišla kontrolorka večer v neděli a sousedka celá vyjukaná co tam dělá o víkendu večer...a kontrolorka jí řekla, že o víkendu se její zdravotní stav ani vycházky nemění, tak proč by nepřišla a že může přijít až do 22hod.

lomanta
8. čer 2016

@andreaandrejka jasný, to chápu. ale to budu akorát vynervovaná, jestli tu náhodou večer, když jsem spala nebyli... ale někde na diskusi jsem četla, že pán byl na neschopence, ale blbnul jim zvonek, takže se kontrola nedozvonila (mohla to být výmluva, ale tezko rict) a pry kdyz prisel na to vysvětlení, tak mu dokonce řekli, že dost lidí ani nedorazí. A že prý mu strhli nějaké procento za 3 dny... takže to asi není tak strašné, když člověk spolupracuje... ale prý kdyby se to stalo podruhé, tak už to je krajně podezřelé

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru