Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

jarka23
9. lis 2011

Ahoj holky, zajímalo by mě, které jste doma těhotné na neschopence, chodí k Vám kontroly ze sociálky? a odkud jste?

nojiste
8. srp 2012

@kettm je mi uplne jasne koho tim myslis...tam by hlavne ani zadna kontrola na kontrolu nesla 🙂 ted kdyz byli ty vedra, samozrejme ze kolem obeda a odpoledne, na slunicku se neda vydrzet, takze sem radsi nikam nevylejzala, ale vecer, kdyz je prijeme na prochazku, to zas clovek nemuze jit, jelikoz nema vychazky. takze z celeho dne kulovy :( muj doktor rikal ze se neozmezene nesmi davat, taky sem to na nej zkousela :( nechapu, doted to slo a pak si tam nahore nekdo postavi hlavu a najednou to nejde. Nejvic me mrzi, ze stim nic neudelame :( a vim, ze kdybych mela vychazky neomezene, tak stejne nikde litat nebudu, jelikoz vim, ze sem "volna"....takhle kdyz je clovek svazanej, o to vic ho to stve. ( jeslti vis jak to myslim 🙂 ) Kor teda vy, co uz mate jedno dite, to musi byt hotove peklo. No, ve finale, ze nas to v nasi zemi vubec prekvapuje 🙂

pavlinka21
21. srp 2012

Chtěla bych se zeptat,jsem na neschopence už tři měsíce a potřebovali bychom s manželem jet za jeho příbuznými na slovensko tak na cca 3 dny,myslíte že mi může doktor na ty tři dny napsat nějakou povolenku nebo něco takového???

kaczulina
21. srp 2012

@pavlinka21 dr. ti může změnit místo pobytu. Nahlásíš dr.který dny se budeš zdržovat na jiné adrese.Nevím,ale jak to je ,když chceš jet do zahraničí 😖

pavlinka21
21. srp 2012

@kaczulina Děkuju 🙂

kopretina3
21. srp 2012

Nojiste, pořád dodržuješ vycházky? Já myslím, že po 20. hodině a o víkendu určitě nikdo nepřijde.

jarkalada
22. srp 2012

jak dneska psali o tom domácím vězení pouze s náramky. Tak to mi silně připomnělo nemocenskou s "vycházkami" těhulím 😠

nojiste
23. srp 2012

@kopretina3 ahojky. zatim ano, ale musim rict, ze se opravdu premaham...tenhle tyden bylo neskutecne teplo...a vecer? baaajo a ja jen sedela na balkone a poslouchala jak se z namesti ozyva koncert místních kapel 🙂 opravdu parada :( myslis? no, napadlo me, ze bych si vecer,kdyz uz je prijemne, aspon skákla obejít blok, abych vysmrádla 🙂

kopretina3
23. srp 2012

Najisto, napsala jsem Vám interní poštu.

majiii
19. lis 2012

@j.a.n.i Myslím, že v dnešní době se ohánět tím, že zaměstnavatel něco porušuje není uplně normální, já jsem dělala na dvanácti hodinové směny a nedali mi naprosto žadnou jinou možnost než odejít na neschopenku. Jsem doma ani ne měsíc a dneska na mě byla kontrola z ossz a celkem jsem namíchnutá, zazvonili pouze jednou a než jsem stihla otevřít už frajer seděl v autě. A to jsem na začátku těhotenství a rozhodně jsem ke dveřím došla svižně. Takže na Přerovsku bacha!

j.a.n.i
19. lis 2012

@majiii A mě zas nepřijde úplně normální si to nechat líbit a ještě to svádět na dnešní dobu.

maximka33
22. led 2013

Tak mi právě přišla kontrola ze sociálky na neschopenku!!! asi jsem si to přivolala. ale mám štěstí, zrovna dnes jsem přes oběd byla pryč - kouknout se na malého ve školce, jak obědvá. UFFFFF 🙂 a mám na pár měsíců vystaráno ne? jsem z Tišic, vesnice.

domushka
26. čer 2013

Jsem na neschopence od konce března a nikdo u mě nebyl 😀 Jsem z chomutovska 😉

deni1990
19. zář 2013

Ahojda, když jsem byla minulý rok na neschopence tak na mě byli hned po 4 týdnech a to jsem byla zrovna ve špitále.
Jsem z Brna. Tedka jsem na neschopence zas jako těhu, tak mám opravdu respekt. Jen nevím jak budu řešit to, že se 11.1 vdávám. Což mě opravdu moje vycházky od 13-19h stačit nebudou, když obřad je už v 11h.

angelsb
20. zář 2013

Já byla na víkend u své maminky je fakt že celý víkend propršel ale mě to vyhovovalo kdo by přišel v takovém počasí.Ale není to sranda také jsem měla obavu zda byla u mě nebo ne pokuta je až 40 tis a k tomu vám vezmou nemocenskou oni nehledí zda baba je těhotná nebo má něco jiného jednou je na nemocenské tak musí ty vycházky respektovat:-/ je ale děs jsem ráda že jsem na nemocenské od 25tt jinak by mě asi kleplo dříve obdivuji ty co mají nemocenskou od samého začátku teď jsem ráda že budu mít už mateřskou

ezuana
21. říj 2013

Ahoj, byla jsem na neschopence od konce května do poloviny října 2013 a kontrola žádná..... Svitavy

atmosfera
1. lis 2013

ahoj holky, taky mám dotaz. jsem už dva týdny na neschopence a budeme se cirka do měsíce stěhovat do jiného bytečku, myslela jsem, že se hlásí změna pobytu na sociálku... ono se to hlásí u doktora? to by určo bylo jednodušší, doktorce jsem to řekla,... a ani jsem teda netušila, že si můžu poprosit o omluvenku třeba na víkend, když chci jet k rodičům co bydlí dost daleko? to zní dobře - taky se hlásí u doktora? 🙂 díky mooc za rady

j.a.n.i
2. lis 2013

@atmosfera No, žádá se o to u doktora (doktor ti to nemusí povolit - tedy stěhování ti těžko zakáže, myslím ten víkend) a doktor to má povinnost nahlásit na OSSZ.

andryskam
2. lis 2013

Holky, já byla na neschopence od září do prosince. Chodila jsem si ven, jak se mi líbilo a žádná kontrola nikdy nepřišla. Jsem z Karviné.
Kamarádka byla na nemocenské od počátku těhotenství, dělala totéž co já a kontrola taky ani jednou. Je z Havířova 🙂

ladylass
2. lis 2013

@atmosfera já když jela na měsíc z bydliště napsal mi doktor papíry a s těma jsem šla na sociálku

atmosfera
2. lis 2013

@j.a.n.i no snad s dr nebude problém, mám super doktorku,..jen jsem netušila, že to jde přes doktora. myslela jsem že volám na sociálku rovnou, díky moc za radu 🙂

atmosfera
2. lis 2013

@ladylass to je taky možnost..ja právě nevim no, mam doktorku i praci v jinem městě (i okrese i kraji) než bydlim, tam to určo posilala dr i naše personalistka z práce... mam tam i trvale bydliště, ale dva roky bydlim jinde a už tu asi zůstanu, je to 60km daleko, tak jsem ani nevedela na aou sociálku bych volala 🙂 řešení přes doktorku je ok, díky moc za radu 🙂

varecka246
2. lis 2013

byla jsme na PN celé těhotenství, kontrolu jsem měla 1x, bydlím v okrese Opava 🙂

kettm
2. lis 2013

Jsem doma od července, kontrola na mě byla v říjnu, jsem z okresu Ústí nad Orlicí. Doufám, že mi ten poslední měsíc před mateřskou už dají pokoj, nechápu to, měli by si kontrolovat spíš nemakačenka a ne těhotný maminy.

consti
2. lis 2013

Byla jsme na rizikovém hodně dlouho, v podstatě od 7. týdne a kontrola žádná. Co jsme tak slyšela, tak sociálka chodí na těhotné jen na udání, takže asi záleží na vašem zaměstnavateli, případně sousedech nebo někom, kdo by vás mohl udat, že vycházky nedodržujete...Já vycházky dodržovala, pokud jsem chtěla jet k rodičům na víkend nebo delší dobu, tak jsem hlásila u doktorky a i tam jsem se snažila vycházky dodržovat 😉 .

1velrybka
11. lis 2013

Já mám z kontroly docela strach. Na nemocenské jsem od 8 tt. Zatím kontrola nepřišla (za 2,5 měsíce). Docházky dodržuju, ale spíš mám strach, že přijdou např. v dobu, kdy se budu sprchovat a mýt si vlasy nebo když budu spát. Často si chodím lehnout a kdyby přišli, když budu spát, nevím, jestli bych je slyšela. Navíc se nám v ložnici zavírají dveře (i když je nechám dokořán, samy se zavřou) a někdy zapomenu dát do dveří nějakou zarážku, aby se nezavřely. Jak by to bylo, kdyby kontrola přišla a já nebyla doma (byla např. na gyndě, nebo byla doma, ale prostě bych to neslyšela)? Dají do schránky lísteček? Nevíte, od kdy ráno do kdy večer chodí? Spím samozřejmě normálně doma, ale spíš mě to jen tak zajímá.

j.a.n.i
11. lis 2013

@1velrybka No, chodit mohou od 6:00 do 22:00 (není to totiž nikde upraveno, takže tohle je noční klid, ale měli myslím nějaký interní pokyn, který byl nevím od kdy od rána a do 20:00, ale právně závazný není). Praktickou zkušenost mám jen jednu a to paní přišla chvilku před 20:00

kettm
11. lis 2013

@consti u nás mají zas interní předpis navštívit každého min. jednou, nemusí v tom být vůbec žádné udání. Prostě to tak mají daný, říkal mi to přímo pán ze soc.

venouska
11. lis 2013

Já jsem na neschopence od srpna a nikdo na mě zatím nebyl. Mám vycházky jen hodinu dopoledne a 2 hodiny navečer, takže stejně nikam moc nemůžu... Sama jsem zvědavá, jestli někdy někdo přijde, když už jsem tak poctivá🙂

stuchlici
11. lis 2013

ahoj, marodím od začátku a kontrola mi přišla asi po 4-5měsících a při rozhovoru s pánem jsem zjistila, že tam ani nemají záznam o tom, že jsem těhotná. (marodit jsem začla, protože jsem si myslela, že mám chřipku s bolestma břicha a průjmem) Tak si to těhotenství pán napsal do papírů a řekl mi, že ať mi vše vychází, že se už asi neuvidíme, že toho mají moc a že stejně těhotné většinou nenavštěvují. Tak nevím. 😉

kettm
11. lis 2013

Moje tchýně je na neschopence přesně rok a za tu dobu na ní nikdo nebyl, asi je to opravdu oblastí, oni bydlí "na konci světa" tak se tam asi nikomu nechce😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru