Chodí kontrola ze sociálky (PN) i o Vánocích?

hladikovapeta
17. lis 2012

Ahoj všechny maminky a budoucí maminky 🙂 Chtěla bych se Vás zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tím, jestli chodí kontrola ze sociálky (v pracovní neschopnosti) i o Štědrém dnu, popr. o Vánocích. Jsem od začátku těhotenství na neschopence (špatný tlak, silné nevolnosti a krvácení) a minimálně do konce roku ji budu mít. Není mi zatím vůbec dobře, ale vím, že bych chtěla Vánoce slavit jako každý rok s rodinou - s manželem u mých rodičů. Vycházky mám od 14-18 hod. Myslíte si, že může přijít o Štědrým dnu kontrola po 18.00 hodině???

monika6e
17. lis 2012

@hladikovapeta nooo, je to hodně nepravděpodobné, ale... známe české úředníčky, že? Být Tebou, tak letos trávím Vánoce jen s manželem a doma. Je fakt mizivá šance, že přijdou. Ale co když... Asi bych byla opatrnější... 🙂

hladikovapeta
autor
17. lis 2012

Já jsem právě tak půl na půl, doma mi všichni tvrdí, že o Štědrým dni určitě nepřijdou.. takhle večer :/ Ale náhoda je blbec, že?? Proto se ptám, jestli s tím nemá někdo zkušenosti ☹

monika6e
17. lis 2012

@hladikovapeta tak vlastní zkušenost nemám. Ale za mě - byla bych asi hodně nervozní 🙂

mvkoty
17. lis 2012

@hladikovapeta Zajdi si na gyndu a vyžádej si hlášenku o změně pobytu v neschopnosti....dr ti potvrdí že od -do budeš v pracovní neschopnosti, ale na jiné adrese....pošle jí do práce a je to v pohodě....a ikdyby jsi hlášenku neměla tak kontrola ti přijde jen na popud zaměstnavatele a nebo na udání...a o štědrý den určitě ne. Kontrolu můžeš očekávat v pracovní dny a to v rozmezí od 8do 20hodin poté už nee

hladikovapeta
autor
17. lis 2012

@mvkoty A když už jsem doma přes 4 týdny, tak s tím už práce nemá nic společného, ne? Nebo jo??? Já si myslela, že od teď už je to věc jen a jen sociálky, kdy přijde...a že může přijít denně od 6-22 hod...Já si právě myslím, že přijít na Štědrý večer po 18 hodině je blbost, kdo by to chodil...ale trošku mě kouše červík - člověk nikdy neví...

mvkoty
17. lis 2012

@hladikovapeta no teš spadáš pod sociálku ale pokud jsi stále zaměstnaná tak může přijít i zaměstnavatel, ale je to všechno většinou na udání....skoč si k tomu dr a nech si napsat ten lístek ať jsi krytá a můžeš s klidem jet....já takhle jela na dovolenou k našim na 14dní. Byla jsem na riziku kvůli dřívější rozlámané pánvi a problémy s chůzí....nachala jsem si to napsat a jela jsem 120km od místa bydliště.

tkanicka
17. lis 2012

@mvkoty můj zaměstnavatel posílal kontroly na všechny nemocné, když jsem byla po operaci, tak mi volal šéf, ještě když jsem byla v nemocnici, kdy už mě propustí, aby nejela kontrola zbytečně, ale je pravda, že mimo pracovní dobu chodili kontroly je nvýjimečně (komu ze zaměstnanců by se chtělo, že 😀)

Jinak já bych teda radši slavila večer už doma, člověk nikdy neví, kde se jaký blbec vyskytne a určitě by mě to hlodalo. Vím, že jednou jsem se zdržela na vycházce asi o 20 minut a byla jsem z toho špatná.

mvkoty
17. lis 2012

@tkanicka tak asi chtěl mít jistotu.... já jsem měla výhodu v tom, že jsem měla vycházky neomezeně

janulenkaaa
17. lis 2012

MOJE SKUŠENOST JE TAKOVÁ ŽE JE LEPŠÍ MÍT OD DR POTVRZENÍ ONA TO V POHODĚ NAPÍŠE A ČLOVĚK MÁ JISTOTU ŽE KDYŽ NĚKDO PŘIJDE MÁ NĚCO U SEBE A JE VŠE V POHO.MÁM 2 DĚTI U OBOU JSEM BYLA OD ZAČÁTKU NA NESCHOPENCE A NIKDY NIKDO NEPŘIŠEL ALE JAK ŘÍKÁM NÁHODA JE BLBEC PODLE MĚ TAKY NIKDO NEPŘIJDE ALE PROČ RISKOVAT KDYŽ DR TI TO V POHO NAPÍŠE

hladikovapeta
autor
18. lis 2012

@mvkoty
@tkanicka
@janulenkaaa
Holky díky za názory! 🙂 Zeptám se doktora, až tam příště pojedu...🙂 Doma určitě být nechci! Pro mě by to nebyly Vánoce, kdybychom byli doma sami dva, jako jsme celý rok.....Vánoce pro mě jsou, když se sejde velká rodina 🙂 Takže si to s ním zkusím domluvit ;) A ještě se vás zeptám, když mi jako napíše, že budu v to datum na jiné adrese, to píše jako i hodinu, odkdy tam budu?? Protože bychom tam šli až večer kolem 5 a spinkat bychom šli určitě domů - mám to od našich asi 5 min. pěšky...

horakovatereza
18. lis 2012

@hladikovapeta pokud máme pracovníka na dlouhodobé PN, tak i nás zajímá, zda dodržuje léčebný režim, takže kontroly ano, i ze strany zaměstnavatele - samozřejmě to u nás není co se týká PN ohledně rizikového těhotenství,spíš když je někdo s hlavou, zádama a tak, ale to neznamená, že to neudělá nikdo ☹

janulenkaaa
19. lis 2012

ano muže ti napsat jen čas od kdy do kdy tam chceš být i jen hodiny neměl by vtom bejt problém většinou se to píše na dny ale i na hodiny dohodni se sní někdy stačí když jí to jen řekneš a kdyby někdo došel ona ti to potom napíše i moje dr mi to tak udělala když jsem potřebovala jet na pul dne tak mi řekla že mi to potvrdí když někdo dojde takže určitě se sní dá dohodnout i na určitou hodinu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru