Chuť na omítku. Nevím, jestli si nemám dát

ipuska
17. dub 2009

Ahoj, dnes jsem dostala hroznou chuť na omítku, ale fakt děsnou 😒 . Fakt nevím jestli si jí nemám dát, půjdu asi škrábat. Pamatuju si, že jako malá jsem jí jedla 😲

jaspina
17. dub 2009

Ahoj Ipu, už jsem o tom slyšela.. Zkus baštit něco, v čem je hodně vápníku.

strouzek
17. dub 2009

jé já jedla omítku jako děcko, měli jsme v pokoji samé díry ve zdi z mýho mslání 😀 myslím že ti fakt chybí vápník nebo něco

ipuska
autor
17. dub 2009

Ahoj Jaspi, no ale ta touha po tý zdi je silnější. Mám na ní větší chuť než na čokoládu a to je co říct 😅

jaspina
17. dub 2009

Ipus, moje kamarádka dělala v nemocnici a věděla od těhulek jak měly různé chutě a právě mluvila i o té omítce v souvislosti s vápníkem. Zkus to říct doktorce, třeba ti napíše vápník a srovná se ti ta jeho hladina v těle. Já si pamatuju, že jsem jedno období pořád měla šílenou chuť na mák - kolikrát mi pak bylo až zle, ale nemohla jsem si pomoct. Např. makový závin jsem jedla, dokud prostě byl přede mnou - no a měla jsem málo hořčíku.. Tělo když mu něco chybí, tak si řekne samo..
Ta kamarádka mi taky říkala o holce, která nikdy nekouřila a v těhu dostala šílenou chuť na cigaretu, tak si ji musela dát - a pak jí bylo prý hrozně zle, ale chuť přešla 🙂

jeudi
17. dub 2009

ahojky chybi ti asi naky vitamin slysela jsem ,ze tehotne maji chut i na hlinu a to jim pak take neco chybi...tak se nacpi vitaminama(ovoce,zelenina)a uvidis

macous
17. dub 2009

Ahoj,
Ipusko, dej si nějaké vitamínky - chybí ti na tuty vápník, držím palec, abys tu omítku fakt neokousala - škoda zubů 😉 😀 😀
Já teda žádné speciální chutě nemám 😵

tak holky pa

ava
18. dub 2009

hmmm..omítka...ta její nádherná vůně...já se nemůžu nabažit i vůně navhlých zdí v garáži a když nám vymalovali, byla jsem ve svém živlu 😉

usak
18. dub 2009

Taky bych si dala, mňam. A taky nové boty, obuvnické lepidlo, aceton. A ujíždím na takových těch papundeklových chlebech - obrovský balíček mám na 2 dny a to se ještě krotím ☹ a tabletky vápníku nepolikám ale z požitkem koušu. Je to sranda to těhotenství 🙂

ygreen
18. dub 2009

ipuska, ava, ursak - holky si děláte prdel, že jo 😅 😅

ipuska
autor
21. dub 2009

ygreen • sranda to není. Jinak Ava to jsem taky zapomněla napsat, že chodím do sklepa a čuchám tu vůni navlhlých zdí. Jsem asi praštěná, ale je to silnější než já 😀 .
Dnes mám zase na tu zeď obrovskou chuť.....chjo

ava
21. dub 2009

ipuska - šla bych hned taky...načuchat se, když už si nemůžu kousnout 🙂 dobré je to i v koupelně po sprchování, ta vlhkost jde cítit, mňam!

rivka
22. dub 2009

Kdyby chtěl někdo žít přírodně, mně doktor (ano, lékař 😀 ) doporučil jíst normálně skořápky. Uvařit vajíčko, oloupat, rozmixovat skořápku nejlíp v kafemlýnku (nesmí tam být střípky, to by mohlo dělat problém ve střevech) a smíchat s citronovou šťávou (stačí i ta kupovaná) na kašičku. V ledničce to vydrží dva až tři dny. Sice jsem se mu smála, že je jak bába bylinkářka, ale vcelku věřím, že to funguje i líp než kupované preparáty... (Ještě jsem ale odvahu nenašla 😉 )

ipuska
autor
22. dub 2009

Ahoj holky, tak já tu odvahu včera našla, snědla jsem omítku 😎 😀 😅 😕

ipuska
autor
22. dub 2009

.........manža na mě koukal jako na blázna když jsem mu to říkala 😀

jaspina
22. dub 2009

Ipus zkus kousat ty tablety vápníku - já myslím, že chuť bude dost podobná té omítce, ale určitě to bude zdravější. I ty skořápky by byly.. 🙂

ipuska
autor
22. dub 2009

Jaspi díky za tip. Určo zkusím, je mi to taky blbý. Já byla včera jako cvok. Vzala jsem si šroubovák a zavřela jsem se v garáži 😀

ygreen
22. dub 2009

ipuska, není to nebezpečný, myslím omítka, není v tom nějaký chemický svinstvo?

ipuska
autor
23. dub 2009

Já si myslím, že není. Mamka mi říkala, že to taky baštila. Zjišťuju si to kde můžu. Samozřejmě bych taky nechtěla maličký ublížit.

rivka
23. dub 2009

Já bych se tím netrápila, pokud je na tom neškodný nátěr (dřív pravděpodobně vápenný, dneska...?). Mám dojem, že to jedla polovina dětí, a jaký jsme zdraví. Můj nájezd taky nepřežila ve zdraví nejedna zeď - dneska už to nedělám, ale v takových těch správně zatuchlých sklepech se držím jen tak tak 😀

ipuska
autor
23. dub 2009

Rivka - 😀 😀 , přesně můj názor. Dřív se to opravdu jedlo a nemuselo to být jen v těhotenství

ygreen
23. dub 2009

holky vy jste správně ujetý 😀 😀 😀 v dobrym 😵 , tak si nechte chutnat 😉

davulinek
23. dub 2009

Jen me tak napadla krida,jak byly driv na tabule,za me se to na zakladce kroupalo 😀.Jinak,kdyz jsem byla tehotna,tak jsem mela taky takovy sileny chute na omitku,ale dopravala jsem si detskou krupicku-ne jako udelanou,ale primo tu mouku :-P-no sranda,zato ted ju nemuzu ani citit.☹

ava
23. dub 2009

ipuska - 😀 🙂 tys vážně neodolala? 🙂 já jsem to jako davulinek nahrazovala sypkou kaší a taky koušu tobolky s Lactobacilem, ale chutná mi jen jeden typ 😉

ipuska
autor
24. dub 2009

Ava opravdu jsem neodolala, včera jsem si dala taky. Akorát nechci vidět tu stolici 😀 . Takhle mám zácpu 😅 . No bylo to prostě silnější......
ygreen • - ujetý to teda je, to máš pravdu 😀 😀

ava
24. dub 2009

a uspokojila tě ta chuť? Já mám pocit, že to určitě líp voní než chutná

ginulka
24. dub 2009

Holky zdravím vás. Při čtení vašich příspěvků jsem se dost dobře pobavila 😉 😀 😀 (v dobrým smyslu). Ta část s tím šroubovákem je fakt super. Já tedy musím říct, že nemám vůbec žádné chutě na nic. Pomalu ani nevím co si mám dát na snídani protože nemám na nic chuť (jsem ve 12 tt).

ava
24. dub 2009

ginulka - to přejde, neboj. A nakonec možná pochopíš, proč se v noci někdo loudí do garáže 🙂

ipuska
autor
24. dub 2009

No samozřejmě uspokojila, jinak bych se na to po druhé vyprdla 😝 . Chutná výtečně, opravdu. Jestli máte ovšem takové krásně navlhlé a voňavé zdi jako my 😀 😀 .

Jinak Ginulka, já jsem do konce 4. měsíce jen a jen zvracela a měla jsem spíše nechutenství. Zhubla jsem 4 kila. A teď žeru jak prokoplá, hlavně sladký 😉 🙂

tak já jdu zase pro šroubovák.........pa 😎

plami
24. dub 2009

tu chuť docela chápu🙂 taky mám ráda její vůni a jako malá jsem jí taky olizovala🙂 dneska nám omítku líže naše kočka, ale má oblíbený jen jedno místo v ložnici🙂) zkoušeli jsme jí dávat tabletu vápníku do vody, ale ta omítka je prostě asi lepší🙂)

cirrusa
27. dub 2009

Já jsem kdysi omítku taky uždibovala. Když jsem bydlela ještě v Brně na privátě, měla jsem nějakou "výbornou" omítku, mohla jsem to olizovat pořád. Zkoušela jsem vápník, vitamíny, ovoce, zeleninu, nic nepomohlo, jen ta zeď 😅 škoda, že na baráku nic takového nemáme....Ani vlhké zdi, jen v jedné části sklepa, tak to tam chodím "očmuchávat" 😀 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru