Chuť na sladké = holčička, na ostré a kyselé = kluk?

raduska86
27. únor 2014

Ahojte holky, jsem strašně netrpělivá a už bych chtěla znát pohlaví miminka, které nosím, jsem v 15.tt a hrozně by mě zajímaly názory, jak jste to měly s chutěmi v těhotenství. Já jsem třeba u syna neměla nijak extra chutě, prostě jsem normálně jedla. Teď, co jsem těhotná podruhé, tak zažívám opravdové chutě, prostě najednou mám šílenou chuť třeba na dort, nějaký zákusek nebo i bonbóny. Samozřejmě tyhle věci většinou doma nemám 😀 Jinak jím spíš sladké pečivo nebo třeba musím mít každý den jednu 3bit :D Hrozně se bojím váhy na konci těhu, ale tak, co už, však to shodím :D Jinak už se snažím jíst i normálně, třeba i chleba se šunkou a tak, ale na začátku jsem maso nemohla ani vidět. Maso mi už tak hrozně nevadí, ale kuřecí ještě docela jo. Tak co holky, jak jste to měly vy?

brokovich
15. říj 2016

Ziju strasne zdrave. Do těhu. Čekala jsem kluka a rolády (masove), řízky, smazaky, paštiky, saláty (ne zeleninove) byly na denním pořádku. 😀 Teď bych se po...., kdy bych si to dala. Ale po porodu jsem zas jedla jen susenky. Kojeni vysává. 😀😀

jerou
15. říj 2016

No jo chute! To dobre znam. Kdyz jsem cekala nasi Verunku tak kazdy den cokoska nebo tycinka. Chut na sladke uplne strasna. Treba na sus.merunky v jogurtu! Ale jak jsem videla sunku nebo syrove maso tak mi bylo blbe! Nabrala jsem za cele tehu 10kg a uz nemam ani kg navic. A sladke dlabu porad. Kojim a jde to asi do mlika! 🙂

simkrk
15. říj 2016

Ja ze zacatku mela hrozne chut na kysele 😄 ja mohla mit klidne kazdej den utopence nebo zavinace 😄 a tunu ovoce jsem jedla 😄 no a potom nastal zvrat a muzu jist jen sladky 😄 no a taky cekame holcicku 😄

demetritis
15. říj 2016

u syna kfc , u dcerky boruvkové dorty ted víc sladké než maso a zeleni a ovoce lupinky z mlekem u syna první jidlo než sem vedela že sem tehu hranulky karamel zmrska z mc a pivo u dcerky nocovaní pod širakem jsme museli odpiskat byla mi zima a ted pivo opekané brambori z zmrzlinou a džemem

zaneta238
15. říj 2016

Prvních pár měsíců tuny ovoce a zeleniny ,pak přišla změna a cpala jsem se jako čuně sladkým po kilech ... A je to kluk 😉

raduska86
autor
16. říj 2016

@luciferkaklaris No u kluka jsem neměla chutě na sladké a u holky jo, tak kdybych čekala třetí, tak bych se podle toho i řídila, ale kdo ví, co by to nakonec dooprady bylo 🙂

editkaromana
23. led 2019

Já si myslím že to vůbec nesouvisí pohlaví s typem chuti , a to vám řekne hodně lidi, takže bych se podle toho neridila, záleží prostě na ženském tělu jak tu potravu přijímá co ji v daném tehu chutná atd. A hlavně každé těhotenství bývá v něčem jiné a to neznamená hned ze to i ovlivní těhotenství, to co platí i jiných maminek nemusí platit pro tebe znám spoustu maminek co to mají zrovna obráceně tak jak t

editkaromana
23. led 2019

Jako já, nesedla jsem jakoukoli formu sladkého už jen jsem to viděla stačilo cokoliv jak čokoládu nebo dort nebo zákusek, bylo to jedno dělalo se mj šoufl, celé těhotenství jsem to prostě nemohla pozřít a to jsem čekala holčičku, navíc jsem nemohla aani normálně pít nebo jíst, jc mi nechutmalo a pořád jsem jen zvracela a jediné kofolu jsem mohla žádné stavy nebo sirupy nebo čaje, všechno to šlo ven... A mám i švagrovou která měla všechny 3 těhotenství úplně ruzne u 1. Jen sladké musela jíst když neměla bylo ji zle má kluka u druheho nemohla sladké vidět a jen rajčata a džusy a pořád tvrdila jak to bude holka a stejně to.byl kluk a ted po treti nema zadne extra chute ji naprosto normalne a zas kluk. Takze vidis ze chutě vůbec neovlivňuji pohlaví. Je to individuální podle těla jak to přijme, a jak bude reagovat, věřit můžeš svému vnitřnímu úsudku .

kris5
27. dub 2019

Oživuje diskuzi... Já normálně jím ráda sladké... Ale v prvním těhotenství snad hned od prvního pozitivního tt jsem nemohla sladké ani vidět. Mela jsem chutě hlavně na hranolky, chipsy (občas jsem si je i koupila), také na krvavé steaky... Nejvíce se mi zvedal žaludek z čokolády, kterou mám normálně rada... Teď jsem těhotná podruhé a je mi od zacatku tak divne... Žaludek na vodě a naopak bych jedla jen zeleninu, ovoce a sladké. Na slané nemám vůbec pomyšlení a nejvíce se mi zvedá žaludek z uzenin a celkově mi maso moc nevoní... Muzu maximálně ryby, ale jestli to nějak extra souvisí s pohlavím? To řeknu za par měsíců :D. Neco na tom asi bude (dost kamarádek to tak mělo), ale určitě se najde dost případů, kde to vůbec neplatí (viz příspěvek výše ;))

kris5
27. dub 2019

Jo, jinak první tehotenstvi byl chlapeček, takže by to potvrdilo ty chutě na slané a maso v tehotenstvi s klukem 🙂

zavodnice
27. dub 2019

Na sladké jsem chuť nemela, jen kyselé a slane. A je to holka.

leneee
27. dub 2019

@raduska86 ja to tak mela- u dcery jsem mela chute na sladke, u syna na hambace

radullah
27. dub 2019

já měla ujížděla na kyselém...zelňačka, zelňáky, nakládačky a maso...doma mám holčičku :D

kris5
29. dub 2019

@leneee Já u syna přesně tak :D. Hned od zacatku hambace, maso, hranolky...Teď uplne naopak...samé sladké 🙂. Ještě jsem na zacatku a pohlaví si chceme nechat jako překvapeni, tak jsem zvedava, jestli to u me taky bude platit 🙂

eukamaminka
29. dub 2019

U prvního syna to byl takový normál. Teď jsem posedlá sladkým a opět čekáme chlapečka. 🙂🤷

bayt
29. dub 2019

@raduska86 Já jsem byla vždycky na sladké, tím spíš v těhotenství. A mám chlapečka. Plus miluju indickou kuchyni a kari. To se v těhotenství nezměnilo, spíš ještě zesílilo :D

babanci
29. kvě 2019

V těhotenství jsem měla chuť na ovoce, zvlášť hroznové víno a rybíz, na tvaroh, na zmrzlinu, Zmrzliny ovocné, dřeně jsem jedla na kila, naopak se mi navalovalo z kyselého. Když jsem cítila gulášovku, co normálně jím, to byl vyloženě konec. Třikrát stejné a třikrát baba.

olinkakakurova
24. lis 2019

Já to mám spíš tak že v prvním těhu jsem první 3 měsíce nemohla nic vidět žádné jídlo.. Zvracení a hlavně raní nevolnosti to byla hrůza ale pak se to zmírnilo a začlo to jedlajsen hodne dost 🤣🤣🤣 jen kyselé zelí, jablka maso, prostě kyselo . A jinak mi každy říkal že mi to opravdu slušelo.. A byl to kluk
A ted čekáme druhé miminko jsem 16 týdnu
Vůbec nezvracim jen prvním měsíci to byla hrůza
A te mám chutě na sladké.. Zmrzlina, čokoláda, prostě. Všechno co je sladké ale také mám někdy chuť i na pikantní apod.. Ale přáli by jsme si holčičku.. ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru