Chuť na sladké = holčička, na ostré a kyselé = kluk?

raduska86
27. únor 2014

Ahojte holky, jsem strašně netrpělivá a už bych chtěla znát pohlaví miminka, které nosím, jsem v 15.tt a hrozně by mě zajímaly názory, jak jste to měly s chutěmi v těhotenství. Já jsem třeba u syna neměla nijak extra chutě, prostě jsem normálně jedla. Teď, co jsem těhotná podruhé, tak zažívám opravdové chutě, prostě najednou mám šílenou chuť třeba na dort, nějaký zákusek nebo i bonbóny. Samozřejmě tyhle věci většinou doma nemám 😀 Jinak jím spíš sladké pečivo nebo třeba musím mít každý den jednu 3bit :D Hrozně se bojím váhy na konci těhu, ale tak, co už, však to shodím :D Jinak už se snažím jíst i normálně, třeba i chleba se šunkou a tak, ale na začátku jsem maso nemohla ani vidět. Maso mi už tak hrozně nevadí, ale kuřecí ještě docela jo. Tak co holky, jak jste to měly vy?

nikollita
27. únor 2014

Možná na tom něco bude 🙂 Já mám doma chlapečka a sladké jsem nemohla ani vidět tak do 8. měsíce těhotenství, přitom normálně jedu na sladké po tunách 😀 Na začátku jsem měla hlavně chuť na uzené maso, zelí na jakýkoliv způsob a chleba s máslem 🙂 Od 4. měsíce jsem jedla normálně. Ke konci jsem pak měla chutě na utopence.
Poslední dva měsíce jsem zase ujížděla na sladkém, mladej se asi potřeboval vykrmit a to se mu teda povedlo 🙂 (4680g) 😀

simculajs
27. únor 2014

Já to měla naopak, sladký jsem nemohla ani vidět, jen samý utopence, zavináče a kyselý věci a čekám chlapečka 😉 sladký si dám až teď a to ještě občas, takže by to u tebe mohla být holčička 😉

eficenka
27. únor 2014

u první dcerkyy - kyselé - ocet s tlačenkou, jitrnice s octem
u druhé dcerky - kyselý okurkový salát, kyselý rajčatový salát a večer se cpu občas sladkým 🙂

pisisvori
27. únor 2014

@raduska86
1.v prvním těhu jsme měla chuť na pomeranče a pomerančový džus a mlíko a později taky na buchty a sladké ....byla to holka
2. v tomhle těhu spíš salámy ,saláty...maso, sladké skoro vůbec stejně jako ovoce nebo mlíko...taky to bude holka (potvrzeno Prenascanem)
3. kolegyně v práci taky nemohla maso ani cítit a čeká kluka

Dokonce jsme si teď připadala hezká, kdežto v první těhu taková divná , ale pleť mám v pohodě teď i před tím...takže jsem té holčičce moc nevěřila a čekala spíš kluka (i vnitřní pocit). Jen bříško roste spíš do šířky než dopředu u obou.
Takže asi budeš muset počkat na ultrazvuk

jenny.kay
27. únor 2014

U obou holek pálivé jídlo v první půlce těhotenství, sladké ve druhé půlce těhotenství.

mymetka
27. únor 2014

To jsem jeste ani nevedela, ze jsem tehotna, a uz me prepadla chut na utopence, ze jsem se sama divila, co me to popada, od te doby kysele zeli nam, vcera jsem si vyprosila k veceri tlacenku s octem a cibuli, no ja se nepoznavam, jinak jsem byvala spis na sladke. Pohlavi ale zatim nevim.

raduska86
autor
27. únor 2014

Co se týče toho bříška, tak mi roste spíš do šířky. Pleť mi přijde horší, než před těhu a vlasy taky, jsou jakoby suché a přitom i mastné a mohla bych si je umývat každý den. Připadám si škaredší.

raduska86
autor
27. únor 2014

@mymetka To bude spíš ten kluk, ne? 🙂

raduska86
autor
27. únor 2014

Jo a vadí mi pepř :D

antoinet
27. únor 2014

U mě sedí to, co máš v nadpise🙂

me79
27. únor 2014

Ja jsem 17.tyden. Vubec normálně sladké nejim a ovoce minimalne ...a prvni trimestr bych pro buchty, koláče, pudinky, džusy, ovoce šla přes mrtvoly :D Ted se to hodne mění, sladké si dam jen tak k snídani, ale začalo mi strašně chutnat vse kysele a slané. Příští tyden jdu na UTZ a uvidíme. Takže u me je to ted 50:50 :D Taky jsem zvědavá jako ty
@raduska86 Ale podle mých chuti nepoznám nic 🙂

raduska86
autor
27. únor 2014

@me79 Já si myslím, že záleží hlavně na prvních měsících. Takže pokud jsi měla hlavně chutě na sladké, tak tipuji teda tu holčičku, pak dej vědět 🙂

teddy29
27. únor 2014

Na začátku těhu sem jedla třeba rohlík s marmeládou a zajídala kyselou okurkou:D Teď jsem v 17 tt a jím úplně všechno a zatím to vypadá na holčičku🙂

mymetka
27. únor 2014

@raduska86 no ja si zatim taky myslim, ze to bude kluk, dam vedet, az to bude jiste

raduska86
autor
27. únor 2014

@teddy29 Musím uznat, že jsi měla zajímavé chutě a při této kombinaci bych se asi pozvracela 😀 🤐

teddy29
27. únor 2014

@raduska86 a mi to tak chutnalo:D a rodina se mi smála:D

raduska86
autor
27. únor 2014

@teddy29 Tak to se opravdu nedivím 😀

tvarohacek
27. únor 2014

u dcery jsem měla chuť na cokoliv vanilkového a nesnesla kakao, u syna tak nějak v normě.

teddy29
27. únor 2014

@raduska86 no jo ale pak sem blila jako skoro po všem co sem snědla:D a nedavno sem ujiždela na broskvich v plechovce🙂

miska85
27. únor 2014

U prvního syna sladké sladké sladké, u druhého spíš slané...moc bych se tím neřídila 😉

raduska86
autor
27. únor 2014

@teddy29 To já zase zažila, co to je mít šílenou chuť na jahody v lednu :D Tak jsem poslala Marušku do lesa 😀 No, dobře, tak jsem poslala přítele do obchodu. Ten překvapivě jahody donesl, ale co bych chtěla od jahod v lednu, že? Vůbec nebyly dobré.

teddy29
27. únor 2014

@raduska86 mi nosila ty broskve mamka z prace:D a přítel mi jezdil pro jahodový shake do mekáče:D

raduska86
autor
27. únor 2014

@teddy29 No, tak ten jahodový shake bych si dala, ale mekáč je od nás tak 40km 😀

teddy29
27. únor 2014

@raduska86 od nás je kolem 13 km takže se to dá:D

terka177
27. únor 2014

U mě to tak je 🙂 Mám chuť pořád na sladké a čekáme holčičku 🙂 Pořád bych se ládovala čokoládou, nanukama, nutelou, čokoládovým mlíkem....takže asi něco na tom bude :D

helcenka
27. únor 2014

@raduska86 - u syna jsem žádný chutě neměla, celé těhotenství, prostě nic, jedla jsem úplně normálně jako před tím, u dcery první půlku taky ne, ale v druhé půlce těhu jsem měla pořád chuť na sladké, ale někdy úplně šílenou, takže malá sladkost každý den byla nezbytností, popřípadě jsem často chroustala mrkev a fakt obden pila kakao. Ale možná to také bylo tím, že jsem měla u dcery v těhu hladinu cukru pod dolní hranící, takže hypoglykemii a musela jsem opravdu po hodině a půl jíst nebo by to se mnou seklo...
Jinak u syna mi to opravdu slušelo, každý mi to říkal, a když vidím fotky, tak opravdu jsem měla takový zvláštní šmrnc. Ne že bych byla nějak ošklivá předtím, to ne. A u dcery jsem zase jakoby ztratila jiskru v oku a mastily se mi víc vlasy.

janiju
27. únor 2014

@raduska86
asi to tak úplně nebude... první těhotenství / holka/ jedla jsem kvanta zeleniny a ještě více masa, paštiky a litry kakaa.
Nyní /čekám kluka/ .... mám chuť jen na sladké - dříve jsem vůbec nic sladkého nejedla a teď jsem po sladkým jako divá

pellullinka
27. únor 2014

Ja ujizdim cele tehotenstvi na sladkem a cekame kluka. A poprve sem taky jedla sladke a mame chlapecka 🙂

matysikovad
27. únor 2014

Já se cpala celé těhu sladkým a máme holčičku 🙂 naopak koření a kyselé mi smrdělo a dělalo se mi z něj zle

luciesofi
27. únor 2014

@raduska86 první dcera - sladké, druhá dcera - kyselé 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru