Chuť na sladké = holčička, na ostré a kyselé = kluk?

raduska86
27. únor 2014

Ahojte holky, jsem strašně netrpělivá a už bych chtěla znát pohlaví miminka, které nosím, jsem v 15.tt a hrozně by mě zajímaly názory, jak jste to měly s chutěmi v těhotenství. Já jsem třeba u syna neměla nijak extra chutě, prostě jsem normálně jedla. Teď, co jsem těhotná podruhé, tak zažívám opravdové chutě, prostě najednou mám šílenou chuť třeba na dort, nějaký zákusek nebo i bonbóny. Samozřejmě tyhle věci většinou doma nemám 😀 Jinak jím spíš sladké pečivo nebo třeba musím mít každý den jednu 3bit :D Hrozně se bojím váhy na konci těhu, ale tak, co už, však to shodím :D Jinak už se snažím jíst i normálně, třeba i chleba se šunkou a tak, ale na začátku jsem maso nemohla ani vidět. Maso mi už tak hrozně nevadí, ale kuřecí ještě docela jo. Tak co holky, jak jste to měly vy?

ilema
27. únor 2014

Holčička a kvanta sladkýho, když jsem v osmém týdnu vařila guláš, málem jsem se pozvracela 😀 maso jsem dlouho nejedla, nešlo to. Kamarádka má dvě holčičky - dvojčátka, maso taky nemohla a sladkýho taky hromady, ale ta ujížděla na sladkých džusech, melounech, jahodách se smetanou 🙂 kluka nemám, tak to nemůžu srovnat. 🙂

romantika
27. únor 2014

u holcicky opravdu prevladali chute na sladke, u kluka jsem mela občas takove ty chlapske chute, pastiky, uheraky, coz normalne nejim. třeba když jsem videla vlasak v obchode tak mi malem tekly sliny 🙂))))) a to si nikdy nekoupim, jedla jsem ho snad 5krat v zivote. u holcicky je pravda jsem milovala tvarohove dorty, zmrzliny. U kluka jsem byla i povahove takova celkem ranarka a protivna 🙂)))) u holcicky vic vyrovnana.
Nicmene u obou jsem zacinala preoctovanyma okurkama a koprovkou 🙂))) ve velkem.

raduska86
autor
27. únor 2014

@ilema Taky jsem se u takových jídel vždy málem pozvracela, teď už to začíná být lepší. Ze začátku mi vadilo i otevřít lednici, musela jsem tam jít se zadrženým dechem. Taky mi vadily vajíčka, majonéza, Rama atd. Musím říct, že tohle těhotenství je zatím co se týče prvních měsíců horší.

libara
27. únor 2014

Mám dva kluky a chutě byli vždy jiné. U jednoho vše raději neutrální a u druhého mi to bylo jedno. Teď čekáme holčičku a nejím sladké...fuj a normálně ho miluju , maso, nepiju kávu a nejvíc mi vyhovuje jídlo bez výrazného zápachu. Ráno musím začít kakaem a potom je úplně super třeba pečivo s máslem. Pokud by mi někdo vyvářel vegetariánská jídla, vrněla bych blahem 😀 😀 😀 Jinak se po táhle mé stravě netloustne...jsem náramě spokojená. Takže nevěřím na " povvěry", že podle toho co jíš, to čekáš 😎 😎 😎

raduska86
autor
27. únor 2014

@libara No, ono se i říká, že pokud máš chuť spíš na lehčí jídla, tak je to holčička. Ale samozřejmě, že je to individuální. Jen mě to zajímalo, jak to holky mají. Nejde se na to spoléhat, to ne. Jen si všímám, že většinou se mi potvrdilo, že u holčiček se jí sladké a u chlapečků slané atd. Nevím, proč to tak je. Ale samozřejmě je mi jasné, že jsou i výjimky 🙂

loafeer
27. únor 2014

Já jedla celé těhotenství tolik sladkého, kolik jsem nesnědla snad za celý život a mám kluka jak buka:o)

raduska86
autor
27. únor 2014

@loafeer Kolik jsi přibrala? Já se toho docela bojím, kolik budu mít na konci 😀

loafeer
27. únor 2014

@raduska86 no kupodivu jen asi 11kg:o) takže se to naštěsti na mě nejak nepodepsalo:o)...ale z masa mi bylo zle, jen jsem ho videla na obrazku a sladke jsem musela mit nekolikrat denne...ale je fakt, ze jsem se uplne nenechavala unest, trosku jsem se to snazila mit pod kontrolou

mafeska
28. únor 2014

Holčička-sladké-bonbony všeho druhu, lízátka, zmrzliny, kvanta ovoce-citrusové plody a taky zelenina snad na kila 😀 maso jsem nemohla ani vidět natož cítit, do masny jsem ve svým vlastním zájmu nechodila, vadil mi i pach z lednice. Srovnání nemám, mám jen jednu dcerku 🙂

nikollita
28. únor 2014

@raduska86 je úplně jedno, kolik vážíš na konci těhotenství 🙂 (vlastní zkušenost). Já měla o neuvěřitelných 22 kg víc a týden po porodu bylo vše do posledního gramu zpět, na původní váze 🙂

raduska86
autor
28. únor 2014

@nikollita Tak to byla teda rychlovka 🙂 Já šla pomaleji, zůstalo mi 9 kg, jak jsem přišla z porodnice, ale šlo to dolů taky. Třeba jednou jsem přes noc zhubla 2kg, to jsem nemohla ani uvěřit 🙂 Nakonec mi zůstaly asi dvě kila a to jsem pak shodila cvičením.

raduska86
autor
28. únor 2014

@mafeska S tou masnou a lednicí to máme teda stejné :D Já myslela, že se vždycky pozvracím, když jsem si šla pro něco z lednice, už je to ale lepší 🙂

mafeska
28. únor 2014

@raduska86 asi tak, mně vadilo otevřít pytlík s tortilama (jen holé placky), no, do dneška jsem je ještě neměla 😀 některé věci mi nevoní ani netěhotné, třeba syrové maso. Neskutečná úleva po porodu, jak hlavně s břichem tak že jsem to byla zase já, nebolavá, neufuněná, nálady v normě atd😀
Za co jsem teda vděčná je to že jsem v těhotenství přestala pít bublinkaté vody, teď už mi stačí obyč voda bez bublinek s kapkou šťávy

nikollita
28. únor 2014

@raduska86 no já jsem byla oteklá jako blázen, takže samá voda. Nohy od kotníků až ke kyčlím a ruce až k ramenům. Dr. mi nadávali, že je to moc vysoká váha, ale co jsem měla dělat? 🙂

januuule
28. únor 2014

tak u mě to samé co v dotazu, první těhu syn, žádné chutě na nic, až mi to bylo líto. Teď to bude holčička a sladké jim na kila 😀 no jsme zvědavá na tu váhu na konci 😝 protože prvně to bylo jen 11kg. Ale maso jsme nemohla vidět ani u jendoho na začátku.

anulilinkaaa
28. únor 2014

Já neměla v průběhu těhotenství žádné chutě. Až na konci jsem ujížděla na mentolu a narodila se nám holčička. 🙂

elastiq
8. bře 2014

Myslím si, že tyto pověry moc nefungují 🙂 Teda u mě vůbec.....až do 15.týdne jsem měla celodenní nevolnosti, k obměně krve jsem měla blíže já než tatínek, pálení žáhy.... Takže to vypadalo na holku 🙂 Holka to byla na UTZ asi 2 minuty, po zpětném nakouknutí už se ukázal chlapeček 😀 A opravdu se nám kluk narodil 🙂

sunny1sis
14. říj 2016

U mna prve tehu prvy trimester nechut celkovo na vsetko. Jedine, com som chcela, bol hot dog a kysane zeli na akykolvek sposob. Brutalna nechut na sladke, aj pohlad na kolace mi robil mdloby. Neskor sa to upravilo. Mame kluka.
Teraz som zase tehu prvy trimester, sladke musim mat kazdy den! A hocico s majonezou. Zatim nevime, ci sa mimi udrzi.

petuliee
14. říj 2016

u holek více méně ano u druhé už to bylo všelijaké a u chlapečka v 1trm tak všelijak nejvíkc kuřecí řízek a větrník :D takže tak

beisis
14. říj 2016

Tak to jsem zvědavá, jak mne se to umoudří. V tuhle chvíli chuť na nic mám pocit, že ze všeho budu zvracet. Ale je pravda, že když mě chytne chuť převládá na sladké. U dcery jsem vymetala cukrárny a u syna jsem milovala sýrové omáčky a slané věci 🙂

verena
14. říj 2016

Tak to já jsem asi těhotná celej život a čekám holčičku! Jinak v těhotenství jsem chuť na kyselé neměla, naopak mě trápilo pálení žáhy. A mam dva kluky...

nerreidda
14. říj 2016

Já měla chuť na sladké a hlavně něco s makem a mám dvě holky s pindíkama 😀

evee24
14. říj 2016

Já v těhotenství ujížděla pořád stejne na masu a palivem jídle. Chili a jalapeños :D az ke konci sem tam sladke. Každý dedukoval kluka a ona holcicka 🙂

metallico_mondo
14. říj 2016

S holkou jsem ujížděla na sladkém, se synem na tučném a rajčatech 😀

luciferkaklaris
14. říj 2016

@raduska86 Ahojky, já jsem to měla v těhotenství jako ty teď. Každý den jsem musela sníst něco sladkého, na slané, třeba maso, chipsy atd. jsem neměla chuť vůbec. Ryby jsem úplně vyřadila, kyselé okurky jakbysmet. Děsila jsem se váhy, protože jsem se cpala sušenkama, pohárama...nakonec se váha vyšplhala na 102 kg (začínala jsem na 80 kg) a narodil se mi chlapeček 🙂 Dej pak vědět, co čekáte (jestli jsi to už nepsala, nečetla jsem ostatní příspěvky) 🙂

raduska86
autor
15. říj 2016

@luciferkaklaris Ahoj 🙂 No, čekala jsem holčičku a už jí jsou dva roky 😉

veverka83
15. říj 2016

Tak ja to mela uplne obracene 😊 u obou kluku sem ujizdela na bananech, siestach a ze syroveho kureciho sem malem zvracela. U holcicky sem jela na slanem. Jeste sem netusila ze jsem tehotna a vecer sdm vlezla do lednicky a vzala salam a kyselou okurku. To by nikdy predtim neudelala a ted taky ne 😁

chimneysweeper1
15. říj 2016

Ja ziju je na sladkem a buchtach a podle utz cekame kluka😉

luciferkaklaris
15. říj 2016

@raduska86 No vidíš to, takže podle chutí se opravdu nedá odhadnout, co maminka čeká. Hlavně ať jsou dětičky i rodiče zdraví 🙂

bluekobylka
15. říj 2016

Mytus 🙂 cely tehu sladky kompoty a kluk jak buk

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru