Čím mastíte v těhotenství bříško?

zaneta3
13. čer 2014

Zdravím Holky,
chci se zeptat čím mastíte bříško aby jste ho pak neměli popraskané? A ještě jestli užíváte nějaké vitamíny, vůbec nevím co mám koupit..
Díky za odpovědi 🙂

ujuuju
13. čer 2014

femibion vitamíny a olejíček -nivea

fressa
13. čer 2014

Já používala u prvního " Mamastrie" a neměla jsem ani jednu,takže ho teď u druhýho taky používám. Vitamíny jen kyselinu listovou,nějak mi je třeba z mamavitu strašně špatně

frantiska85
13. čer 2014

Přijde mi, že mám břicho dost vytahovací, fotky od nultého týdne až po půlroční břicho můžu nafotit z fleku 🙂. Nemazala jsem ničím a mám bez jediné strie. Zvláštní je, že v pubertě se mi udělaly strie na lýtkách a spodní části zad.

artee01
13. čer 2014

Já používám mamastrie a nemůžu vynachválit, chvilku sem použila něco jiného a hned mi popraskaly prsa. Vitamíny jsem dostala mamavit a v pohodě

riakuk
13. čer 2014

Také jsem používala Mamavit, ale z mazání mi bohužel nic nepomohlo a to jsem přibrala 8 a 10kg ☹

iwurosima
13. čer 2014

Já používám elastiq a na noc mažu sádlem. Mažu hodně, protože mám ze strií velký obavy, máme to tak nějak v rodině a tak to chci aspoň zmírnit na minimum 😀

hanny85
13. čer 2014

olejíček na bříško jsem měla Elastic Q...nemám žádnou strii, ale spíš to bude o elastičnosti kůže 🙂

sonik05
13. čer 2014

Nesnáším krémy, bříško jsem nemazala a je bez jediné strie. Zato na stehnech jich mám dost už od puberty 😉

kocour1
13. čer 2014

Ahoj, já mažu bříško Bepanthenem proti striím (doporučila mi ho kamarádka a zatím se zdá velmi příjemný) a tablety beru střídavě Femibion a obyčejnou kyselinu listovou (obden to a to). Ale s prvním těhu jsem brala ten femibion poctivě celé těhotenství.

culie
13. čer 2014

Ahojky, já mažu bi-oilem, je opravdu vinikající. Jsem ve 38. týdnu a bříško mi zatím nepopraskalo. Vitamíny beru Elastic Q, jako u prvního těhotenství, ale osvědčily se mi bohužel jen vitamíny, krém byl nic moc...

monouch
13. čer 2014

bohužel si myslím, že se to ovlivnit nedá. Možná jen zmírnit. Já i kdybych senemazala, věřím, že mi nepoprská. Ják to máte v rodině? Co tvoje mamka?
Ale používala jsem Elastic Q, protože jsem měla kůži na břichu suchou - a taky sem mazala prsa.
Když jsem zkoušela olej -Saloos, tak jsem měla úplně šupiny. A ani bi-oil mi nedělal dobře.
Musíš vyzkoušet... Koukni na koníka na bazar a kup si toho víc a vyzkoušej...

ajurka
13. čer 2014

Já si také myslím, že se to nedá ovlivnit.. já si bříško ničím nemazala a popraskané jsem ho neměla.. kamarádka si ho mazala pravidelně a měla ho..

kass86
13. čer 2014

Mám Bio-oil, ale trošku mi vadí, že je mastnější, takže jej střídám s krémém na ruce a nohy z Manufaktury - Levandule. Jsem skoro na všechny tělové kosmetické přípravky alergická a tenhle krém je naprosto dokonalý, i když není určen na strie 🙂. Z doplňků stravy beru Femibion 2 a jsem spokojená. Vybírala jsem dle složení a tenhle se mi zdál nej.

miriska
13. čer 2014

Já mažu bi-oilem, kokosovým olejem a 100% marockým arganovým olejem a stejně si myslím, že se mě zase udělají až po porodu jako u prvího. celý těhotenství v pohodě a po porodu fialový strie na bocích ☹

gosa22
13. čer 2014

mně se bio-oil moc neosvědčil, navíc je zbytečně drahý...příjemný je z Rossmanna té jejich značky..Babydream ... 😉 navíc pokud máš v rodině dispozice strií, tak jim stejně neunikneš... 😒

zouzelin
13. čer 2014

Ahoj ja pouzivala mamavit a mazala sem se klasickym olejem avril sice moc nevoni a znicila sem par nocnich kosil sem byla
Spokojena mam jen dve jizvicky a ty se mi udelali tesne pred porodem musis hlavne hodne mastit.drzim palce

sommarty
14. čer 2014

Ahojky, mám za sebou tři porody a mazala jsem se dětským olejíčkem a bříško mně popraskalo při prvním porodu, pří dalších už ne, to jsem poctivě mazala každý den.

nunacek
14. čer 2014

Při prvním těhotenství jsem břicho mazala denně Elastiq. U druhého těhotenství jsem mazání flákala a mazala třeba 1x za týden opět Elastiq. Strie ani jedna 🙂

letadlo13
24. čer 2014

Šla jsem do lékárny pro ElastiQ, ale lékárnice mi říkala, že to jsou vyhozené peníze, ať vymažu krémy, co mám doma, že je to úplně jedno, hlavně mazat pořád. Tak si teda nějaký krém na strie koupím až vymažu tělové mléka a krémy na ruce, stejně brzy dojdou 😀

domca89
24. čer 2014

Já si koupila v lékárně krém na strie a hned po druhém namazání jsem na něj dostala suprovou alergickou reakci, takže používám jako předtím tělové mléko s bambuckým olejem a zatím dobrý.

ninive211
24. čer 2014

Krém a nyní olej z DM, zn. babylove (pořizovací cena mezi 55 a 80 Kč) + mám zpevňující olej Q10 od Nivey na strie (ten používám hlavně na stehna a prsa). a taky jseme na začátku vymazala jeden už hodně starobylý krém, co jsem měla doma, měla jsem aspoń záminku ho spotřebovat. Opravdu je asi jedno čím mažete, hlavně prostě mazat a mastit (čímkoliv), levné krémy udělají stejnou službu jako ty předražené.

A často se ty strie udělají na poslední chvíli těsně před porodem :-/

wildy
24. čer 2014

Měla jsem Elastic Q, takový průměr. Lepší se mi zdá Bonella a ještě jsem zkoušela Bepanthen - je dobrý, ale dražší a co mě u něj štvalo je to balení. Půlka krému zůstala uvnitř a pumpička je úplně na prd.. Jsem se s tím akorát rozčilovala.. 🙂
Mažu 2x denně, a k tomu večer ve sprše masíruju bříško, boky a prsa kartáčkem, aby se kůže prokrvila.

gepe
24. čer 2014

Weleda tehotensky olej, pred nim Eucerin teh. olej. Beze strie, mazal kazdy vecer manzel 🙂 Vitaminy jsem zlusila Mamavit +HQ a bylo mi z nej zle. Vitaminy postaci pestrou stravou doplnovat. Od zacatku tehotenstvi kyselinu listovou od Naturvity a pozdeji zelezo, byla jsem anemicka.

krucis
14. črc 2014

Používám krém z DM značka babylove a zatím dobrý. Ostatní se mi zdá dost drahé. V prvním těhu jsem používala ElastiQ a nepomohlo. Také si myslím, že je jedno čím mazat. Buď to kůže zvládne, nebo ne...

wera8
14. črc 2014

ten z DM babylove je vynikající, promaže a stojí nula nula prd, ten taky moc doporučuju. A pak jsem měla ten olejíček Elasti Q, mazala jsem se před i teď (pro jistotu prsa 6 měsíců po porodu) a žádná strije, je příjemný, voní a nebarvil mi.

pampeklec
14. črc 2014

Používám ten z DM babylove a jsem s ním zatím spokojená. Nemyslím, že by existoval zázrak, který zaručí, že se striím vyhnu, ale mám obecně suchou kůži a teď se mi ještě víc vysušila, na což je nejlepší olej (asi skoro jakýkoliv, v lékárně mi doporučili hodně kvalitní olivový). Tenhle mi vyhovuje hlavně proto, že obsahuje v podstatě jenom rostlinné oleje a extrakty, takže se po něm neosypávám a krásně voní. A samozřejmě ta cena je skvělá 🙂 Kromě mazání je prý dobré masírovat (i trochu "štípat" a vytahovat), ale na to skoro nikdy nemám čas a náladu... No jsem zvědavá, nikdo v rodině strie nemá, jen já na bocích ještě před pubertou.
Vitamíny jím jako před těhotenstvím rutin, sem tam jód a nově kys. listovou, ty směsi pro maminky mi přijdou zbytečný. Záleží, co jíš a jak jsi na tom se zdravím.

janawei
29. črc 2014

Nejdřív jsem asi 3 týdny používala Niveu, ale jen proto, že jsem ji dostala. A stejně jsem ji ani nespotřebovala, nedělala mi úplně nejlíp.
Teď už se mažu několik měsíců Těhotenským pěsticím olejem od Weledy. Večer s ním masíruji bříško, prsa, nohy a zadek a jsem bez jediné strie. V návodu doporučují mazat 2 - 3x denně, ale mně to stačí většinou fakt jen večer. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na docela hutnou konzistenci, ale po pár namazáních už mi to nepřišlo. A výrazně mi pomohl i s celulitidou. Vyhovuje mi i proto, že u kosmetiky dost řeším, z čeho je vyrobená a tento olej má, stejně jako ostatní výrobky od Weledy, čistě přírodní složení. O nevtíravé přírodní vůni nemluvě.
Zajímalo by mě, jestli s ní má zkušenosti i někdo, kdo třeba strie má? Protože by prý měla pomáhat i při již vzniklých striích, a to do 18 měsíců od jejich vzniku.
Vitamíny už neužívám žádné, jenom obden magnesium na předpis od paní doktorky. A před otěhotněním a do konce 3. měsíce jsem užívala kyselinu listovou.

jannka15
29. črc 2014

Já nemazala ničím a striji na břiše nemám ani jednu.

dezyre
29. črc 2014

Kokosový olej a občas to proložím arganovým olejem.

aluskacz
29. črc 2014

Moje maminka přibrala kolem 15kg v obou těhu. Ničím se nemazala a strii nemá ani jednu. Já jsem přibrala necelé 2kg do 30tt (přesně 1800g) mažu jako MAGOR a strií mám dost. Je jedno čím mažete, záleží hlavně na elasticitě kůže.

Jinak mažu Elasi Q, Bi-oilem, dětským aviril olejíčkem a nějakými krémy co mám doma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru