Čím si mazat bříško? Začínají se mi dělat strie

tehulkazanka
25. říj 2007

Ahoj holky. Jsem ve třetím měsíci těhotenství a začali se mi dělat maličké strie. Nemám kolem sebe žádnou těhulku abych se s ní poradila. Tak vás prosím o radu. Děkuji 😉

tlap.ka
25. říj 2007

ahojda, jak jsem tady na netu vyčetla, je spousta různých krémů přímo na strie,ale jak správně holky napsaly, podle mě je jedno, čím mažeš, hlavně, že je to mastný. Já používám normální tělový mlíko a zatím nic 🙂

anngie
25. říj 2007

prej je super bambucký máslo, ale je drahý 😀

paja
25. říj 2007

Já používala Elasti-Q a super - ani jizvička 😉

labell
25. říj 2007

Ahoj tehulkazanka: zkus třeba:http://prozdravi.cz/salus/. Používám je a sou moc fajn a i hezky voní.

helca76
25. říj 2007

Já jsem začla používat krém na strie přímo pro těhule. Jmenuje se Elasti-Q.Holky si ho tady na diskusy moc chválily.Mě zatím bříško moc neroste, tak uvidíme.

tehulkazanka
autor
25. říj 2007

Mazala jsem se tělovým mlíkem od doby kdy mi doktor těhotenství potvrdil a stejně se mi udělali.
Byla jsem v lékárně a tvrdili mi, že nejvíc si těhulky berou ElastiQ a že jsou na něj dobré ohlasy, nevím no. Koupila jsem si ho dneska ráno, tak uvidíme. Ale musím říct, že celkem i pěkně voní.

svetluska.l
25. říj 2007

mam take elasti Q a jsem s nim zatim moc spokojena...voni,nemasti obleceni a vydrzi🙂

tehulkazanka
autor
25. říj 2007

Tak jak to tady tak čtu, tak jsem si vybrala dobře. 😉

mobina
25. říj 2007

Já si koupila přípravek na strie ze série DM drogerie Releé a teď jsem si koupila ElastiQ a asi se vrátím k tomu DM 😒 Po E mě svědí kůže a moc nemastí. A to fakt nanáším vrstvu, že vtírám i 5 minut než se vstřebá. Taky mi byla už víckrát doporučená modrá Indulona, ale osobní zkušenost nemám.

brzobreburdovi
25. říj 2007

Ahojky já používám také Elasti-Q a střídám ho s Bonelou. Ta je v menším balení 100ml a stojí asi 60kč. Ale je důležité začít dřív než se strije udělají, pak už nic nezachráníš 😒 Já začala už v 8.týdnu a super,ani jizvička. Takže mazat,mazat..min 2x denně. Lída

kim.j
25. říj 2007

Ahoj já jsem používala od samého začátku taky elasti-Q,přes celá těhu jsem vypotřebovala asi tři neb čtyři ale nemam ani prasklinku 🙂 😉

brzobreburdovi
25. říj 2007

Tak to já měla podstatně větší spotřebu.. 😀 řekla bych tak 10 krémíků

dzej
25. říj 2007

holky a nestačí obyčejný krémy? Třeba Dove nebo Nivea..Musí to být speciální na strie?

brzobreburdovi
25. říj 2007

..dočetla jse se že na prevenci striji je důležitý krém,který obsahuje kyselinu hyaluronovou..

vikvik
25. říj 2007

ja se mazu massgae lotionem na strie s vitaminem e, colagenem, elastinem a shea butter. ale obavam se, ze pokud k tomu mame predpoklady, tak se nam strie nadelaji i kdybychom nedelaly nic jineho nez se mazaly :(

andreea
26. říj 2007

Ahoj,já používala Bonellu a olej od Hádka,nemám na bříšku ani jizvičku 😉

denousek
26. říj 2007

cau holky ja mam obycejny telovy olej od nivei co jsem mela koupeny jeste nez jsem zjistila ze jsem tehu tak na co ho vyhazovat ze jo....normalne si s nim uz cele tehu mazu brisko stal neco olem 80-90 kc a je tam myslim 200ml nebo 250 ted nevim proste normalni telovy olej ..je pekne mastny rychle se vsakne a strii nemam ani jednu!

marfuska01
26. říj 2007

Ahoj, já jsem dostala od přítele nějaký olejíček, kterým se má bříško a prsa mazat ještě než začnou růst, proti striím. Foto mám v albu. Tím budeme mazat dokud tam ještě něco bude.
Ale já si nakoupím klasickou Indulonu, tu nejmastnější a tím budu mazat bříško. Dostala jsem cosi na tělo pro těhulky od Dermacolu, ale myslím že indulona bohatě stačí. S tím množstvím co se během těhotenství vypaplá.. 😉 🙂

myska
26. říj 2007

Já se celý těhu mazala modrou indulonou a strie žádná.
Ale ono spíš záleží na elasticitě kůže a rodinných dispozicích, můžete mazat jak diví a stejně vám popraská břicho.

paolin
26. říj 2007

dobry je pry krem proti celulitide a stiim od Avonu. ale cetla jsem, ze nekdo ma dispozice ke striim a nekdo proste ne. a je jedno, cim se kdo maze. strie casem stejne skoro zmizi 🙂

liduli
26. říj 2007

paolin..strije jsou navždy,nezmizí! Jakmile se objeví, už nic nenaděláš ☹

binki
26. říj 2007

vcera jsem se namazla kremem, ktery mi udelal moooooooooc dobre - je to od avonu s levanduli, z nejaky ty meditacni rady 😉

paolin
26. říj 2007

mne teda strie po porodu zmizely. nejdriv vybledly a jakmile jsem je opalila na slunicku, tak jsou videt minimalne 😀

lu777
26. říj 2007

já mám olej od Weledy, naprostá spokojenost a nejsou v něm žádné chemikálie 😉 občas to střídám s modrou Indulonou a nebo s tělovým mlékem Dove a nebo Garnier (ve kterém trochu bambuckého másla)
údajně má taky pomáhat dobrý pitný režím (voda), nevím

jazzina
26. říj 2007

ahoj těhulky,
já jsem mazala dětským olejíčkem a ok 😉
Jen chci upozornit, že v den porodu (a to většinou netušíte) se Vám rozestoupí pánev a tím vzyniknou strie ve tříslech (nemá to každý, ale já jo 😲 ), doporučuji si mazat i třísla, ale nevím jestli to pomůže, přeci jenom je to krátká doba 😉
porodu zdar 😎

lu777
26. říj 2007

díky za info, Jazzino 😉
já četla, že mazat i v I. době porodní a i po porodu..

breberka
27. říj 2007

Ahojky, já taky od začátku těhu mažu Elasti-Q a zatim jsem moc spokojená.

zanett
27. říj 2007

Paolin, strie jsou v podstate jizvy (pokozka napnutim praskne a v miste toho popraskani se utvori jizvicka - strie) a jizvy samy od sebe nezmizi, strie casem zesvetlaji (do 'stribrna'), ale jako kazda jizva pod kuzi narusi hladky povrch, takze casem kuze se striemi vypada 'zvrasnena' - kuze se na miste strii trochu jakoby 'propadne'...

Jinak, na zvyseni elasticity jsou dobre omega 3 a 6 oleje (orechy, ryby, avokado) a kombinace vitaminu C a zinku 😉

lenkazdenek
27. říj 2007

Holky já používala tu indulonu+olejíčky a beztak strie vylezly ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru