Čím si mazat bříško? Začínají se mi dělat strie

tehulkazanka
25. říj 2007

Ahoj holky. Jsem ve třetím měsíci těhotenství a začali se mi dělat maličké strie. Nemám kolem sebe žádnou těhulku abych se s ní poradila. Tak vás prosím o radu. Děkuji 😉

lestep
9. říj 2008

ahojky. já mažu od začátku 2 měsíce pravidelně každý den ráno a večer. ze začátku jsem mazala 3x denně. používám elasti-q. teď jsem od švagrové dostala k narozkám řadu z DM pro těhulky. Olej do koupele, krém na unavené nohy a ještě olej na mazání bříška..Zatím ani jedna strije, tak ať to nezakřiknu.. 🙂

andreahrbacova
10. říj 2008

ahojky lestep,píšeš že jsi doatala olej do koupele,ale těhotné se mají jenom sprchovat,ne

lestep
10. říj 2008

můžeš si udělat lehkou koupel. Píšou tam do teploty 37 stupnů..máme doma vanu, takže se koupnu v ní od začátku těhu. Nenapouštím si plnou vanu a už vůbec ne s teplou vodu. Umyji se, a hned vodu vypustím..

campi
10. říj 2008

Voda nesmi byt horka a koupani nesmi trvat dlouho. Zase je to super relaxace, kdyz cloveka bolí tělo. Vcera jsem byla celá přeleželá, tak jsem si dala na 10 minut levandulovou koupel a dneska se citím super.

kristi
10. říj 2008

ja se koupala porad...

lestep
10. říj 2008

campi- to máš pravdu, dlouho tam nevydržím. Dříve jsem se koupala pořád. měla jsem ráda ten pocit se pořádně napařit. Od té doby, co jsem začala být těhu, tak mě to začalo být protivné, nebylo mě ve vodě dobře.. Další den jsem si udělala test a byly tam // čárečky..Ani výřivka mě neděla dobře. Byla jsem v ní v době, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhu.. Hned jsem odtud musela vylézt..Vůbec mě to nedělalo dobře..

sarkal
10. říj 2008

Ahoj holky tak já se celé těhu koupu v teplé vodě,je mi to příjemné,protože mě dosti bolí záda 😝
Může to nějak ublížit,docela jste mě vylekaly.
Jinak břicho si od začátku mažu enja balsamem od Dermacolu a přes den ještě krémy na strie od Avonu,mazala jsem se už před těhu na zpevnění břicha a můžu Vám říct,že jsem pěkně zklamaná ☹
Břicho hlavně pod pupkem mám samou strii a teď mi to vylezlo už asi 4cm nad pupek tak doufám,že mi to nepůjde až pod prsa 😖
To si to mažu třeba i 5xdenňe a prostě to nezabralo.Kámoška se nemazala vůbec a nemá jedinou prasklinku,tak těžko říci jestli mazání opravdu pomáhá.

lestep
10. říj 2008

sarkal- to si také říkám, jestli to pomůže nebo ne..Někdo strie má i když se maže a někdo je prostě nemá. Těžko říct. Já mažu od začátku tím elsti-q. Jsem s tím spokojená. Mám ten ákladní krém. pak je ještě jeden a ten je přímo na již vzniklé strie, tak to vyzkoušej, třeba ti pomůže..

petra.vavra
16. říj 2008

ahoj, výborný olej dělá Weleda, sice dražší, ale ani jedna strije 🙂..to zato stojí ne? 😎

konja
16. říj 2008

petra.vavra: Tak já se Weledou taky mazala co to šlo a břicho mě stejně popraskalo! Možná kdybych nemazala, tak by popraskalo víc, ale nemyslím, že se to dá mazáním zachránit. Jak píše lestep - někdo je prostě má a někdo ne ať maže nebo ne ☹

jindri
17. říj 2008

já mažu 100% bambuckým máslem, ale jelikož strií mám habaděj z doby, kdy jsem rapidně zhubla, nevím, zda to bude mít nějaký efekt. Bříško roste a zatím jsou stejné, stříbrné, ne moc nápadné.

jaja257
17. říj 2008

ja tiez natieram brusko bambuckym maslo na striedacku s kremom s vytazkami z mrtveho mora. Ale zatial si musim povedat ze nemam ani jednu striu hoci brusko mam uz dost velke, mozno je to tym ze mi rastlo postupne a nie naraz.

petronelie
17. říj 2008

Ahoj holky, já jako kristi: koupu se často...né tedy pořád,ale často 🙂 Voda nesmí být horká, ale jinak zákaz koupání je nesmysl.

A mažu si bříško dětskou vazelínou....krémy tzv. proti striím apod jsou naprd. Důležité je, aby byl krém mastný a né značka 😉

karin80
17. říj 2008

Ahoj holky, tak ja si taky myslim, ze zalezi hodne na elasticite pokozky....ta je vrozena. Pokud se nekomu delali strie v puberte apod., tak muze pocitat, ze se mu udelaji i v tehu. I kdyz, ja mam z puberty strie na stehnech, ale brisko po porodu ok 🙂. Mazala jsem Weledou, kremem Hipp, Babylove...co mi prislo pod ruku a vonelo i v tehu 😀 . Ale opravdu si myslim, ze jsme kazda jina..

misa84
18. říj 2008

ahojky, ja muzu doporucit olej od babylove z DMka. maji i mleko, ale olej je myslim lepsi, je fakt mastny, ale rychle se vstrebava, takze nez se oblecete, vsakne se. ani nestoji moc. ted uz nevim, kolik presne, ale do stovky to bude, mazala jsem se s nim od tusim 4.-5. mesice do ted, vydrzelo mi jedno baleni, mazu 1x denne a ani jedna jizvicka, snad uz ani nenaskoci 😠

andy21
18. říj 2008

Holky já používám taky Babylove, ale to masážní mléko proti striím a komu nevyhovují oleje, tak fakt doporučuji....mažu teď už tak 4krát denně a zatim nic...ťukťuk 😅

andara
25. říj 2008

Ahojky, znáte někdo tuhle kosmetiku? Já s ní mám jen dobré zkušenosti - teď nabízejí takovou sadu pro maminky, tak jukněte (já si jí asi koupím, ikdyž ta cena) http://80.188.76.98/ProductCard.aspx?NodeCode=N... , stačí kliknout na název a otevře se vám na co to je, je tam i olej na strie 😉 Jinak ten krém Intisan je super, strašně příjemnej, ten doporučuju (píšou, že se používá na masáž hráze).

usounek25
25. říj 2008

Ahoj, já bohužel nepatřím mezi nejštíhlejší osoby. Strie jsem měla na bocích už z puberty. Teď když jsem těhu se mi udělali i na bříšku. Jsem z toho zoufalá, mažu a mažu, ale stejně se mrchy dělají. Už jsem se smířila s tím, že po porodu budu mít bříško pěkně popraskaný, ale zase na jednu stranu hlavně aby mimi bylo zdravé 😅

acinka
25. říj 2008

Já se mazala zpočátku něčím proti striím a pak jen Nivea a ani jedna strie, uf 😀
A s tím koupáním...já se koupala pořád a pořád v dost teplý vodě a porodila jsem až téměř na termín 😉

andreahrbacova
25. říj 2008

acinko,takže ti nevadila teplá voda?Oni to teda nedoporučují,že ne?

kocicinka
29. lis 2008

Proč se v těhu nedoporucuje koupel v horke vode? Vadi to mimi? Já s tedy koupu také, hlavně teď v zimě. Já hrozně snadno promrznu, i když se teple oblékám. Takže naložit se do vany a horkou vodou mě spolehlivě zahřeje jak nic jiného. Když tedy nemůžu grog 😉 Je tedy fakt, jednou jsem to s teplotou vody přehnala, to jsem ještě nebyla těhu a hrozně mi bušilo srdce, hůř se mi dýchalo, lítal mi tep jak zběsilý a byl to tedy fuj pocit.Nevím, co to bylo, snad vysoký tlak? Teď si teplotu vody hlídám, aby se mimi neuvařilo 😅 Ale stejně je ta voda teplejší než 37 stupňů...

andreahrbacova
29. lis 2008

ahoj kocicinko,hrozí potrat tak proto se nedoporučuje moc horká voda.Já taky miluji vanu s horkou vodou,ale pro zdraví mimíska jsem se jí vzdala.Však to není napořád.

aponchie
29. lis 2008

holky a do kolikateho tydne se ta horka koupel nedoporucuje? 😲

andreahrbacova
29. lis 2008

tak to nevím,četla jsem že to není dobré pro mimi,tak já si nebudu dávat horkou koupel celé těhu,zase tak velká oběť to není

aponchie
29. lis 2008

no ja prave u prvniho sem si dala koupel tak v 5mesici a dost me to chybelo teda 😖 ve sprse je mi zima 😀 a brisko si zatim nemazu.cele prvni tehu jsem mazala vsema kremama pro tehule asi 2xdenne a stejne mi to popraskalo celkem dost v 9mesici zniceho nic..ale mazu se po sprs niveou oriflame a co najdu na polici

andreahrbacova
29. lis 2008

tak já se sprchuji teplou vodou,a zima mi není.Aspoň ušetříme za vodu 🙂 Já se mažu olejíčkem z DM.

aponchie
29. lis 2008

ja se nesprchuju studenou ,ze mi je zima 😀

andy21
29. lis 2008

Ahoj 😉
já se mazala krémem Babylove z DM pro těhule proti striím, ale posl.2 měsíce se mažu tak třikrát denně obyč.Niveou a břicho nepopraskalo a snad ani nepopraská, ale myslím, že je to spíš fakt vrozenýma dispozicema....prostě někdo může mazat jak chce a stejně popraská 😒

Ale z puberty trochu strie na bokách mám, ale skori nejdou už vidět 😉

andreahrbacova
29. lis 2008

jj, andy taky se mažu tím Babylove 🙂 😉

aponchie
29. lis 2008

presne tak andy moje mamka i babicka nemaji ani jednu strii nechapu to 😒 babicka je celej zivot tlusta a mamka stihla a svalnata tak nevim po kom to mam 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru