Čím větší břicho v těhotenství, tím větší miminko?

osicenka
9. lis 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, na vaše zkušenosti, mě každej tvrdí, že když mám "tak" velké břicho, že budu mít určitě obříka, je to pravda? Jako neříkám, bříško mi začalo růst brzo, ale protože jsem byla předtím vcelku hubená, tak to prostě na mě šlo víc vidět a celkově mi přijde, že mám většinu přibraných kil spíš v břiše. A když jsem pak začala chodit na předporodní kurzy, tak mi přišlo, že mám bříško tak jako většina maminek...

nonnni
9. lis 2013

@osicenka u me ne, bricho jsem mela mega a dcera se narodila na vaze 2290g...zalezi i na mnozstvi plodovky, pozici delohy atd...

ilonkaseda
9. lis 2013

@osicenka nene, velikost břicha s velikostí dítěte až tak vždy nesouvisí.Je spousta maminek s menším či průměrným bříškem a porodily obříky,naopak s velkým břichem průměrně veliké děti..Třeba budeš mít velké dítě,ale třeba máš jen hodně plodové vody, nebo je dítě natočené tak, že bříško působí větší atd.atd.

ninive211
9. lis 2013

Opravdu to nemusí souviset, se mnou mamka měla docela velké bříško a já se narodila malinká - necelé dvě kila (byla jsem ale v termínu, jen mě nevyživovala dostatečně placenta). A kolegyně měla normálně průměrné bříško a porodila obříka skoro 4 kila a 54 cm.

romantika
9. lis 2013

Není to tak, ja mela vždy do konce osmého mesice bricho, ze by nikdo nepoznal ze jsem tehotna. Gynekolozka byla vždy nervozni, porpve jsem porodila 4 kilove, podruhe 3 kilove.

alpakovo
9. lis 2013

nevěřím tomu, u syna jsem vypadala jak některé maminky v šestém měsíci a měl 3,5kg, takže pochybuju 😀

vespinka
10. lis 2013

Né, to je nesmysl 😀 Záleží na celkové konstituci maminky a na tom jak slabé/pevné má břišní svalstvo. Jak píše alpakovo, také jsem měla 3,5 kg holčičku a "břicho" jsem měla až poslední měsíc dva.

yildiz
10. lis 2013

to neee 😀 ja mela u holek pidi briska 😀 ze me kazdy hadal ze jsem tak max v 6mes ? 😀 do porodu jsem se vesla do vseho i do dzinu 🙂 a holky mely : 1. 51cm a 3600g a druha 50cm a dokonce 3800g 😀 ted jsem v 21tt a brisko porad zadne 😀 takze to neni urcite podle velikosti briska ....

lenkalenulka
10. lis 2013

Je to blbost'... ja mela od 17 tt brisko jak nektere maminky treba v sedmem mesici🙂 na konci tehu jsem mela kolem pupiku neuveritelnych 126 cm a mala se narodila s delkou 51 cm a 3310 g takze zadny obrik... zadrzovala jsem nejspis hodne vody protoze po sestinedeli jsem mela dole 18 kg a neslo to na postave moc videt... kazda nabira jinak a to same s briskem kazdaho ma jine

sartina
11. lis 2013

Ahoj, já měla obvod přes břicho 138cm (z původních asi 75) a porodila jsem čtyřkilové dítě 🙂 Jinak o velikosti dítěte víš přece předem z UTZ, doktor ti neříká, kolik mimčo měří a přibližně váží?

kettm
11. lis 2013

Já moc velké břicho neměla, cm teda nepamatuju, a malý měl 3910g.

betysek
11. lis 2013

Nemusí to platit. Já měla obrovské břicho. Když mi doktor břicho měřil asi 2 týdny před porodem, tak říkal, že si nepamatuje, kdy naposledy viděl tak velké břicho. Malá měla váhový odhad 2 týdny před termínem 4kg. Narodila se v den termínu a měla 3,55kg a měla jsem obrovské množství plodové vody....Kámoška neměla nějak moc velké bříško a malý měl 4,5 kg...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru