Co brát v těhotenství jako prevenci proti onemocnění?

zuzan79
28. srp 2013

Ahoj, jsem ve 12týdnu a pomalu se blíží zima, vždy jsem brala nějaké vitamíny,ale teď v těhotenství nevím co můžu brát. Máte zkušenosti? Děkuji a přeji krásný den 🙂

milada2
28. srp 2013

A co takhle poradit se v lekarne s odbornikama 😉

pehaka
28. srp 2013

v lékárnách máme opravdu ,,odborníky,, 😝
sázela bych na hodně ovoce a zeleniny, myslím, že není potřeba nějaké chemie 🙂

punky
28. srp 2013

jestli vylozene chces brat nejakou prevenci pred nachlazenim tak doporucuju oscilococsinum 😉

llluckaaa
28. srp 2013

Zeptej se gynekologa, on ti poradí nejlíp. Jsou nějaké speciální vitamíny pro těhotné.
Já teda na zobání tabletek kvůli prevenci nejsem, mám radši takovou tu klasiku - ovoce, zelenina, ořechy, pitný režim, pohyb, odpočinek a dobrá nálada 🙂

neytiri25
28. srp 2013

Já beru Femibion, poradili mi ho v lékárně ale taky mi ho doporučila moje gynekoložka. jsou to těhotenské vitamíny, tak by to snad mohlo stačit, když k tomu ještě budeš denně jíst zeleninu a ovoce.

bumbum
28. srp 2013

hodně, ale fakt hodně listové zeleniny, vyváženou stravu pokud možno bez chemie (aneb jak říká Jillian Michaels: nejezte nic, co nemělo matku nebo nevyrostlo v zemi), a co nejvíc pohybu venku na čerstvém vzduchu. funguje to na rozdíl od syntetických vitamínů s nejistým účinkem na 100% 😉

markkketa
28. srp 2013

mně přijde, že je to těhotenství byznys, jako cokoli jiného. Já to brala tak, že nejsem nemocná, ale těhotná, dbala jsem na pestrou stravu, ovoce, zeleninu, žádný kafe, sladký atd. Snažila jsem se být co nejvíce na čerstvém vzduchu. Jedný chřipce jsem se nevyhnula, tu jsem přečkala bez léků- hezky v klidu v posteli, kopřivový čaj, echinaceu a homeopatika, horečku jsem srážela zábalama a belladonou a taky to šlo.

verisek91
4. zář 2013

ahojky,já se hodně dopuju zeleninkou a ovocem,taky si dám skoro každý den velkou lžíci lesního medu 🙂

madrilena
8. říj 2013

v těhotenství tak vit C a těhotenské vitamíny; v 1. těhotenství jsem jedla asi tak 2kg mandarinek denně a vit. C a stejně jsem onemocněla; spíš bych se snažila co nejvíc vyvarovat přeplněných místností, MHD atd /ikdyž to chápu, že třeba nejde/

leni78
8. říj 2013

Stačí, když budeš normálně jíst. 🙂

andy80
8. říj 2013

Vyváženou stravu, hodně ovoce, zeleninu, živé jogurty. Nic víc, nic míň 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru