Co by muselo být na cytologii zlé, aby došlo na potrat?

ladus89
26. led 2013

Ahoj, chtěla bych se vás na něco zeptat. Byla jsem 25.1. u svého gynekologa, udělal mi cytologii a potvrdil těhotenství, přesně neřekl, jen podle PM což je 6 týdnů. Na druhou stranu mi řekl, že když nevyjde cytologie, že mii dítko vezme. Strašně potěšující, když k tomu nic jiného neřekne ☹ Mám přijít 13.2 a řekne mi ortel (tedy výsledky cytologie a snad i něco k těhotenství)
Máte někdo podobnou zkušenost nebo co by muselo být na cytologii zlé aby to řešil ostraněním těhotenství?
Děkuji za odpovědi

ladus89
autor
1. únor 2013

@terycek ahojky, to je mi moc líto, že to tak máš, doufám, že ty i mimi budete v pořádku 🙂 držím pěstičky. A děkuju nenechám se zastrašit 🙂

ladus89
autor
4. únor 2013

ahojte holky... prosím..mám ještě otázku.. když jsem byla na té gynekologii 25.1., tak mi vlastně jen mimo jiné řekl, že jsem v 6.tt, ale vyšetření neudělal žádné a ani třeba moč nechtěl na toho 13.2 přinést. To se nic nedělá? Neměří se tlak, neváží se, nebere se krev nebo tak něco?? Děkuju za odpovědi a pěkný den všem 🙂

blanuska22
4. únor 2013

@ladus89 Ahojky tak prvni prohlidka v tehu se jen dela ultravzuk a druhy taky..pak az si pujdes pro prukazku tak odebiraji krev vazi a pak kazdou kontrolu v tehotensky poradne nosis ranni moc a meri ti tlak..a pak se pozdeji delaji veskere testy na plod..takhle tda ja to mam u sveho lekare:P 🙂

lenicka07
4. únor 2013

@ladus89 první ultrazvuk mi doktorka dělala v 11. týdnu, to mi i prvně odebírala krev a nesla jsem ranní moč (jinak jen odpolední, dojdeš si na wc před prohlídkou.) Tlak a vážení taky až v tom 11. týdnu. Na první prohlídce jsem byla asi v 9. týdnu, a taky se nic nedělo 🙂

ladus89
autor
5. únor 2013

@blanuska22 no.. ultrazvuk mi udělal... ale trochu mě zarazilo, když jsem tu četla nebo slyšela od kamarádek, jaká všechna vyšetření jim děla a mě nic, tak mi to přišlo tak nějak všelijak.. pravda doktor mě nevážil ani tlak neměřil nikdy za celou dobu, co chodím k němu.. tak nevím ☹

ladus89
autor
5. únor 2013

@lenicka07 a kdy tak může slyšet srdce? až v tom 11.tt ? nebo i dřív? já jdu 13.2 tak doufám aspoň, že dostanu fotečku z ultrazvuku 🙂

lenicka07
5. únor 2013

@ladus89 no já myslím že to ty pojišťovny teďka škrtí, co to jde ☹ takže si to nevysvětluj něčím jiným, ono to u každého doktora a v každém čase může být trošku jinak. Mě taky přijde že se s tím teď vůbec nepatlají. V prvním těhotenství mi doktorka určitě dělala ultrazvuk víckrát, teď jen v tom 11. týdnu (tam byla vidět i srdeční akce) a pak nic (potom jsem byla jen na genetickém ultrazvuku jinde) a myslím že už mi bude dělat jen jeden. Srdeční akce plodu by mohla být vidět na ultrazvuku kolem devátého týdne, přesně si to nepamatuju, jak to bylo v minulém těhotenství, ale myslím že to bylo tak . Jinak teď při každé kontrole zjišťuje doktorka tep srdíčka dopplerem, první záznamy mám cca od 16. týdne, Fotku ti určitě dá, moje dr. chce za každou 50 kč. A jinak když jsem se doktorky ptala proč mi nedělá další ultrazvuk, říkala, že je vše o.k. a není důvod ho dělat víckrát. Je mi jasné, že kdyby se jí třeba zdálo, že mimi je moc malé atd. že by mi další ultrazvuk udělala. Věřím že ví co dělá, taky jsem na ní neslyšela jedinou stížnost. Chodila jsem kdysi k jiné, a byla to hrůza - v ordinaci žádné nové vybavení (na ultrazvuk se muselo do nemocnice), naprostá absence soukromí - sice tam byly kabinky, jenže udělané tak, že se tam člověk pohyboval nahý před jinými pacientkami, které buď taky mířily do kabinky nebo jim zrovna sestra brala krev. A nehledě na to, že se tam nedalo objednat na určitý čas, takže to většinou bylo na dvě hodiny čekání.

ladus89
autor
5. únor 2013

@lenicka07 tak snad to u mého dr nebude až tak zlé.. ale po té poslední návštěvě jsem rozhodnutá, že když se bude chovat tak jak se choval, tak odcházím.. pokud měl jen blbý den, což se klidně stát mohlo, tak neodejdu alespoň bez fotky.. můžu se ještě zeptat, kdy je asi tak nejlepší to oznámit v zaměstnání? U mě je to komplikovanější, že jsem od 11/2012 na neschopence a teď jim vlastně musím říct, že když to půjde dobře, tak se nevrátím dřív jak za 3 roky 🙂 jen jim to tam nechci říkat, dokud nemám nic v ruce.. tak bych chtěla vědět, kdy je tak zhruba nejlepší doba jim to říct? děkuji a pěkný večer

lenicka07
5. únor 2013

@ladus89 nemusíš jim v práci říkat nic, já to taky řekla až když začaly kolovat drby, že mám nějaké břicho ..vlastně jsem to šéfovi řekla, těsně před tím než jsem jela na velký ultrazvuk ve 20.tt. protože to bylo na celý den a chtěla jsem to jako placené volno. Nemusíš jim podle mě říkat proč jsi na nemocenské, ale u nás by se stejně každý dovtípil podle jména doktora, jak člověk žije na malém městě 🙂 Samozřejmě že zaměstnavatel ocení, když mu to řekneš včas, aby se podle toho zařídil, ale určitě můžeš do toho třetího měsíce počkat, ono stejně na začátku je všechno nejisté a stát se může cokoliv. ..Pokud budeš mít pocit, že ti doktor nevyhovuje, neváhej a změň ho, protože pro tebe je nejdůležitější najít doktora kterému věříš, který tě nebude stresovat zbytečně atd. Pak můžeš mít pohodové těhotenství. Moje doktorka i dětský lékař naší malé jsou úplní pohodáři, člověk se v ordinaci i zasměje, a pak to všechno tak nějak probíhá v poklidu. I na tom velkém ultrazvuku byli doktoři hrozně milí, to pak odjíždíš s úplně jiným pocitem.

ladus89
autor
6. únor 2013

@lenicka07 tak to já jim to neřeknu.. nejdřív po 12.tt 🙂 já jsem právě na neschopence z jiného důvodu než je těhotenství, v práci jsem se totiž 20.11.2012 sesunula k zemi a pár minut jsem byla v bezvědomí. Volali záchranku a prý to byl epileptický záchvat, nejspíš z přepracování, protože v práci není u nás problém chodit třeba 3x12h pak 2 dny volna, pak zase 12h,14h a14h směny, 1 den volna, pak 2x12h v práci.. to je moc, chodila jsem takhle asi 2 měsíce a už jsem prostě nevydržela,(protestovat nepomáhalo) takže jsem na neschopence...Dědičné to nemám, v rodině nikdo epilepsii nemá asi tak 4 generace zpátky, takže to snad nebude zatím tak strašné,ale moje obvodní doktorka už to ví, že jsem těhotná a zatím mě nechává doma a už počítala, jestli by mě mohla nechat doma až do porodu, protože můj gynekolog se k tomu nějak nemá.. ☹ (to i přes to, že moje mamina porodila mrtvé dítko, já jsem měla nádor ve slepém střevě, ani se neptal jaký mi dali léky na tu epilepsii, tak nevím)..... právě jsem si na internetu hledala kdy bych měla mít termín.. vyšlo mi to na 22.9.2013 - moc pěkné, to má narozeniny můj brácha 🙂

lenicka07
6. únor 2013

@ladus89 tak to máš blbou práci a když tě to tak vyčerpává, tak ani pro miminko to není dobré. Musíš uvažovat taky o tom, že až ti bude špatně (a to s nejvyšší pravděpodobností bude) - cca od 7. do 15. týdne (teda dle mé zkušenosti 🙂 tak budeš ráda že seš 🙂 takže snad se ti podaři si tu neschopenku prosadit (mě to gynekoložka sama nabízela přestože dělám v kanclu, ale asi s ohledem na vyšší věk) takže myslím že to problém není, i naše obvoďačka to napíše bez řečí. Na mateřskou jsem odcházela měsíc před porodem (přišlo to dřív o 14 dní tak proto) ale ke konci už to břicho překáží. Fakt neriskuj svoje zdraví a zdraví miminka a stůj si za svým. Až ti bude špatně, těžko do sebe něco dostaneš, možná i zhubneš atd. prostě je to náročnější a když si se takhle sesypala už před těhotenstvím, tak jedině zůstat na nemocenské.

ladus89
autor
6. únor 2013

@lenicka07 no gynekolog mi při dotazu na neschopnost odpověděl, že když mě dá na neschopenku, tak nebudu mít peníze...hmm...nevím no, sama na to nejsem, v červnu budu mít svatbu a peníze i přes to, že jsem teď na neschopence mám.. tak nevím.. práce je to celkem dobrá, až na ty směny no.. nevyhoví, lítám tam 12h a to z kanceláře na pokladnu a jsou to stavebniny, takže se všechno musí brát do ruky nebo nadzvedávat, což jsem teda odmítla, s tím, že nejsem blázen a nebudu zvedat 25kg pytle s cementem, pískem a tak podobně... nevolnosti? tak ty už mám tak 14 dní, jsem ráda, když do sebe dostanu aspoň vodu se šťávou 🙂 doufám, že to přejde.. nezvracím, ale nemám absolutně na nic chuť, protože vidím jídlo a je mi blivno ☹ do toho únava.. no doufám, že po prvním trimestru to bude lepší 🙂

lenicka07
6. únor 2013

co je gynekologovi do toho jestli budeš mít peníze nebo né? zdraví dítěte je snad přednější. Jinak limit zvedání břemen pro ženskou je 20 kg (při občasném zvedání) kdyby to bylo častěji, tak jen 15 kg. A jako těhotná si nedokážu představit něco takového zvedat (zaměstnavatel by měl přeřadit těhotnou na jinou práci) , A nebo bys to mohla uvést jako důvod pro tu neschopenku. Neboj, mě ty nevolnosti u obou těhotenství přešly přesně ten 15. týden (většinou se to tak všude uvádí). Při prvním těhu jsem taky nemohla nic pozřít, žila jsem z kompotů a džusů 🙂 při druhém jsem zas v té době nemohla být dýl než dvě hodiny bez jídla, jinak mi hned bylo špatně. Ale nevolnosti při druhém těhu byly ve srovnání s prvním naprosté nic. Nezvracela jsem ale ani jednou. Únava taky byla ale později to přešlo (večer v osm jsem byla vždycky vyřízená, i když jinak jsem sova 🙂 Druhý trimestr je nejlepší, to se cítíš v pohodě a břicho ještě nepřekáží 🙂

ladus89
autor
6. únor 2013

@lenicka07 jo, to oni měli v plánu přeřadit mě na jinou práci.. na příjem zboží, kde jsi celý den buď na mrazu a nebo v létě na vedru.. mimo jiné se vykládají kamiony.. někdy vysokozdvihem a někdy ručně.. popravdě si nedokážu představit ani tohle.. každopádně moje obvodní lékařka u které jsem teď na neschopence mi řekla, že když mě nenechá gynekolog doma, tak mě nechá ona.. tak snad to bude dobré, jen mě zaskočila gynekologa reakce.. myslela jsem, že těmhle doktorům jde hlavně o matku a o dítě.. tak to já jsem teď živa z jogurtů a šťávy 🙂 těším se na první fotku z ultrazvuku.. doufám, že mi jí příští týden dá.. 🙂 bude vidět i srdíčko? měla bych být tou dobou 9+3

lenicka07
6. únor 2013

@ladus89 no to je teda zlepšení v případě toho převedení 😝 ještě že ti doktorka tu neschopenku slíbila, na práci se vykašlej, když na tom nejste finančně špatně. Já jsem v práci z finančních důvodů zůstala, aspoň jsem měla pěkné peníze za mateřskou dovolenou. V kanclu mi to nevadilo, ale blbé bylo dojíždění po rozbité silnici asi 80 km denně. Pěkně mi to rozhoupalo žaludek, takže mi bylo blbě celý den ... jogurty jsem taky mohla a dobré je se hned ráno nasnídat, nejlíp ještě v posteli, teda jestli tě má kdo obsloužit 🙂 to je dobré třeba kakao. Nejhorší byl úplně ten první nával nevolnosti, jedno ráno se mi najednou udělalo hrozně blbě, že jsem si myslela, že do práce nezvládnu v žádném případě jít, nakonec to trochu přešlo a pak už to tak hrozné nebylo. Co jsem hodně nesnášela, byl kartáček na zuby, z toho mi bylo fakt blivno 🙂
srdeční akce by měla být už na ultrazvuku vidět, neboj 🙂

ladus89
autor
8. únor 2013

@lenicka07 na jednu stranu se tam docela těším, že mi řekne, že je vidět nebo slyšet srdíčko a dá mi fotku 🙂 na druhou stranu se bojim, jak se zase bude chovat ☹ Kartáček na zuby mi špatně nedělá.. teď je to pro změnu kafe a ty jogurty, které mě zaachraňovaly 🙂 Kakao určitě vyzkouším..mám ho docela ráda..děkuju za radu

jaspina
8. únor 2013

Kamarádka má před porodem a od začátku měla blbý nález na čípku, takže jí na něm museli dělat tuším v pátém měsíci zákrok v narkóze, ale s tím, že by jí měli mimčo vzít ji teda nikdo nestrašil..

lenicka07
9. únor 2013

@ladus89 jdi k doktorovi s vědomím, že když nebudeš s jeho chováním spokojená, tak okamžitě přecházíš jinam. Dost často i pomáhá, když někam přijdeš, být veselá, usmívat se, to i morous roztaje 🙂 třeba to fakt mohla být náhoda, některé pacientky taky umí být pěkně nepříjemné. Mě třeba sestra na gyndě jednou hrozně vynadala, že jdu pozdě, autobus měl mimořádně hrozné zpoždění a pak byl strašný slejvák a i když jsem běžela v tom slejváku (a to už jsem byla asi ve 4. měsíci) tak jsem přišla asi o pět minut později.. cítila jsem se tenkrát taky dost dotčená, fakt jsem za to nemohla. Až pak jsme si to se sestru vyříkaly, protože ona to třeba x-krát denně schytá od některých pacientek, že prý musí čekat (podle mých zkušeností jsem tam maximálně čekala tak dvacet minut a to bylo fakt výjimečně), čili ono se to pak přenáší na nás... někdo je tam sjede a pak to schytá někdo nevinný. No a od té doby to bylo v pohodě, prostě měla blbý den 🙂
a nebo na tu nevolnost ještě vyzkoušej kompoty a džusy, já jsem většinou v prvním těhotenství do třetího měsíce nic jiného nesnědla, i jsem něco shodila, ale to nevadí, aspoň jsem se pak nemusela tak hlídat 🙂 pak jsem ještě občas používala homeopatikum Cocculine, zdálo se mi že to aspoň trochu pomáhalo (mají to v lékárně, je to neškodné). Přestože jsem byla předtím docela závislák na kafi, tak v těhotenství jsem kafe nemohla ani cítit (občas jsem si ho teda dala - třeba v práci jsme si dohromady vařili kafe a bylo by to nápadné a já nechtěla prozradit že jsem těhu 🙂 a bývalo mi z toho nic moc. Ale teď si ho taky občas dám, max jedno denně,

ladus89
autor
9. únor 2013

@lenicka07 já jsem tam naštěstí přišla včas..vlastně ještě trošku dřív než jsem měla..ale je to fkat klidně možný, že měl jen blbej den..kdo ho občas nemá že? 🙂 džusy taky pomáhaj.. už jsem na to přišla 🙂 Pak mě celkem překvapilo, když se mě sestra a kamarádka ptaly (maj stejně staré děti oběma letos budou 3 roky) že mi nezměřili tlak, nezvážili, nevzali krev, nechtěli moč.. ale tak nevím, kdž jsem u něj byla, tak jsem byla v 6.tt, třeba to bylo moc brzo, nevímpřesně jak to chodí, ale sestra mě ujistila, že její gynekolog se choval naprosto odlišně.. udělal jí všechno co jsem napsala okamžitě a sestra jí dala i plastovou lahvičku s tím, že příště má přinést moč. Já když jsem odešla od doktora k sestře, tak tam vůbec nebyla, seděla tam jen nějaká slečna a ani ta nevěděla kde sestra je. No nebyla ani v čekárně, tak jsem šla pryč.. po jeho chování, se mi tam nechtělo ještě čekat na sestru.. upřímně jsem neměla náladu poslouchat ještě něco v tom smyslu, proč tam vlastně na ní čekám a předpokládám, že by mi doktor oznámil, že mi sestra ještě něco bude chtít..kromě toho ona mě před doktorem objednávala na toho 13.2, tak mohla třeba říct, že až půjdu od něj, že mi třeba ještě vezme krev nebo tak něco... já jsem naštěstí celkem pohodář, takže i kliďas, chodím s úsměvem, ale na druhou stranu, kdyby zase chtěl bejt nepříjemnej, tak se ozavt umím.. tak uvidím 🙂 jsem rozhodnutá jim to v práci neříct minimálně do 12.tt 🙂

lenicka07
9. únor 2013

@ladus89 fakt se neboj, že by něco zanedbali nebo nedělali to co mají. Já jsem tam šla prvně hned po vynechání menstruace a kdybych neměla zrovna mít preventivní prohlídku, tak by mě asi poslali rovnou domů. Šla jsem pak až v tom devátem týdnu a to mi stejně nic nedělali, v prvním těhu akorát ultrazvuk, jinak nic (při druhém ani to). Přišla jsi tam prostě moc brzo. Neboj, všeho si ještě užiješ dostatečně 😀 I když jsi na sestru nenarazila, určitě jsi nemohla nic zmeškat. Možná ti někdo řekne, co mu všechno dělali, jenže, upřímně řečeno, já bych si po třech letech teda nepamatovala, kdy přesně - kdybych se teďka nekoukala do průkazky, tak to ani nevím kdy (a je to vlastně nedávno a hlava už neslouží 😀 Jak už psali na jiných diskuzích holky o tom, že takhle ze začátku se s tím moc nedělá, ono je to těhotenství první tři měsíce nejisté, nikdo neví, jestli se udrží - to je taky důvod proč se to většinou říká v práci, vzdálenějším příbuzným apod. až někdy kolem třetího měsíce. Nikdo ti to v práci nemůže vyčítat že jsi jim to neřekla dřív, ani to není nikde stanoveno, do kdy by to přesně mělo být. A i kdyby se to dozvěděli až když už to nejde přehlédnout, ještě mají dost času, aby se podle toho zařídili. Říct by to ale měly hned ty těhotné, které nemůžou tu svoji práci z nějakého důvodu vykonávat. Kdybys nebyla na neschopence, tak bys jim to určitě řekla hned, aby tě nenechali tahat těžké věci apod.

ladus89
autor
10. únor 2013

@lenicka07 tak to je dobrý.. jen je zajímavý, že co mamina nebo spíš co doktor - to jinej postup 🙂 třeba se příště dozvím, že jsem tam měla na sestru počkat 🙂 to už bych jim tam asi něco řekla.. v práci se to dozví až jako poslední.. dle hesla - jak se chovali oni ke mě, tak se budu chovat já k nim.. pravda je taková, že kdybych na neschopence nebyla, tak není možné, abych netahala těžký věci.. to u nás prostě nejde.. ☹

blanuska22
10. únor 2013

@ladus89 ahojky tak co..dlouho jsem tu nebyla za chvili te ceka prohlidka vid:Pdrzim ti palce:Pja sem byla tedka ve ctvrtek a dostala jsem uz prukazku dalsi pohlidku budu mit 5.3:P

ladus89
autor
10. únor 2013

@blanuska22 nu ahoj.. koukala jsem, že jsi se někam ztratila 🙂 no jo, už jen 3 dny, ale je to peklo.. 🙂 doufám, že bude vidět srdíčko a všechno bude v pořádku 🙂 a jak se máš ty a mimi? utíká ti to?

blanuska22
10. únor 2013

@ladus89 jo jako byla jsem tu ale jen nakoukla abych nebyla pozadu ale jinak vzdycky jen na chvilku 🙂 jj ty 3 dny utečou 😉 a v jakym by už si měla bejt teďka týdnu? 🙂 já sem mám dobře mímí roste i bříško už se pěkně zakulacuje 🙂 jinak mi to moc neutíká jen když si řeknu že teďka jsem v 10+2tt tak si řikám že to letí ale nepřipadá mi to tak:D 🙂

ladus89
autor
10. únor 2013

@blanuska22 když mi řekneš, tak se to počítá.. tak ti to i řeknu.. koník píše, že jsem v 9.tt podle data termínu, ale nějak se mi to nezdá, když tobě koník píše, že jsi v 11.tt a termín máš taky v září... tak nevím..já mám termín na konci září... mě to teda vyšlo jinak.. jak až se to počítá? může být třeba 7+6,7+8 nebo je to jen do třeba 7+5 a pak už je 8+0,8+1, atd...

romantika
10. únor 2013

@ladus89
jak to tak ctu tak bych deoporucila zmenu gynekologa, trochu dr. bezcita. Tohle jsem jeste neslysela takove zvasty, trocu mi to prijde osobni proti vam. Tehotenstvi je psychicky narocne, poslouchat tohle celou dobu, tak si akorat tehotenstvi probrecite. Vubec bych nezvazovala a nasla si jineho. Ja teda chodim k dr. zene, trochu se mi zdaji lidstejsi. NE vsechny, ale prece jen.
Jinak co mam pocit tak i spatny nalez cytologie neznamena potrat, ono telo je potvora, v tehotenstvi dokaze zazraky. Ale u vas to neni opodstatnele. Krom toho vsechny nemoci co mate dnes dokaziv tehu hlidat. Vite kolik zen rodi s vaznymi nemocemi a odnosi a porodi zdrave deti. I za cenu dojizdeji bych sla jinam.
Pekne tehulkovani a myslete na dite.

blanuska22
10. únor 2013

@ladus89 jo mě píše 11 protže já mám začátkem zaří a ty koncem..dělal ti doktor ultrazvuk když jsi byla na te citologii?a říkal ti týden těhotenství?tak mi to napiš a já ti to spočítam 😉 ..ale ty můžeš bejt 3 týdny za mnou takže srdíčko už by mělo jít vidět ja ho viděla v 7tt a to určitě si:P

ladus89
autor
10. únor 2013

@romantika děkuji za názor.. k dr ženě jsem chodila, ale co jsem z ní cítila alkohol, tak jsem utekla.. takže jsem k nim trošku ztratila důvěru.. už i přítel mě honí jinam.. je to sice asi 25km daleko.. do jiného města, ale nechce se mi tam, ikdyž lékař je odzkoušený (chodí k němu setra i kamarádka a obě maj skoro 3-leté holčiny, krásné a zdravé), jenže když už se ke konci chodí častěji, tak bych tam asi cestu autobusem nezvládla, i když máme auto, tak si nejsem jistá, že přítele vždy z práce pustí..na to se spoléhat prostě nedá..tak nevím.. řidíčák sice mám, ale kvůli tej epilepsii (ač ne přesně určený, ale ani ne vyloučený, tak vlastně nevim, zda jí mám) mám řidičák pozastaven a dostanu ho vlastně až po porodu, tak to vychází.. takže uvidím za 3 dny a bude, buď si najdu jiného tady.. je jich tu dost a nebo risknu dojíždění 🙂 četla jsem to tady.. koli žen má vážné problémy a nikdy je lékař nehonil na potrat.. tak nevím co tím myslel

ladus89
autor
10. únor 2013

@blanuska22 dělal mi vnitřní.. byla jsem tam 25.1 a řekl mi, že jsem v 6.tt nic víc.. mě se pořád nějak pletou ty lunární a kalendářní měsíce 🙂 já si myslím, že jsem 8+7 🙂 tak schválně, trefila jsem se? a děkuji za spočítání 🙂

romantika
10. únor 2013

@ladus89 moznamel blby dena jen to chtel rict, ale rekl to tak neobratne. prave to je to , ze v tehu je zena citliva na takove veci vic nez zahodno.
Jinak ke konci tehu se casteji nechodi, to az kdyz se dochazi od 36tt do porodnice kazdy tyden. Ja chodila normalne tehu kazde co 4tydny na kontrolu.
Ale je to urcite pohodlnejsi v miste. Tak pekne tehulkovani.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru