Co by muselo být na cytologii zlé, aby došlo na potrat?

ladus89
26. led 2013

Ahoj, chtěla bych se vás na něco zeptat. Byla jsem 25.1. u svého gynekologa, udělal mi cytologii a potvrdil těhotenství, přesně neřekl, jen podle PM což je 6 týdnů. Na druhou stranu mi řekl, že když nevyjde cytologie, že mii dítko vezme. Strašně potěšující, když k tomu nic jiného neřekne ☹ Mám přijít 13.2 a řekne mi ortel (tedy výsledky cytologie a snad i něco k těhotenství)
Máte někdo podobnou zkušenost nebo co by muselo být na cytologii zlé aby to řešil ostraněním těhotenství?
Děkuji za odpovědi

blanuska22
26. led 2013

určitě neotravuješ tady nás:Pkomu by to vadilo tak by se nezapojoval do diskuse:D:Durčitě jiné nazory tehotnych zen i na mmaterske pomuze...nejses pak tolik vystresovana a vis ze nejsi v tom sama....tak nechapu proc resi nejake penize kdyz bys mela jit na rizikove?jako aby ses bala o to abys mela penize a pracovala i v rizikovem o to mu jde?nevim ma opradu divne chovani 😖 vis taky jsem narazila na dost doktoru a to nejen gyndare opravdu jak narazis na doktora kterej neni zrovna vyspanej nebo neni v nalade tak uz se ti ani chodit k doktorum nechce a to same sestricky ty jsou take nekdy velmi neprijemne ☹

loafeer
26. led 2013

@kvakuska to co ti řekl pan doktor s těma pravidelnýma prohlídkama teda není pravda...Zažila jsem za 3 měsíce na ambulanci dvě pacientky, co byly na stěrech, za tři měsíce měly nějaké potíže a u obou byl diagnostiková zhoubný nádor v poměrně slušném rozsahu...ono totiž strašně záleží na tom, jak ten stěr z čípku je odebrán a natřen na sklíčko a vyhodnocen laboratoří...takže na 100% to není nikdy, to se divím, že to vůbec řekl.....ale nikoho nechci strašit, sama chodím taky 1x ročně a taky jsem po zákroku....

loafeer
26. led 2013

Asi bych toho doktora vyměnila...pokud jsi byla opravdu jen na preventivce, tak nechápu, co ten jeho výrok měl znamenat, hl. byl zbytečný....

pythie
26. led 2013

Ahoj tak já například šla po roce k dr i s tím, že jsem zřejmě těhotná a že si to jdu spíš potvrdit. Dělala mi taky stěr, protože to bylo rok co jsem byla naposledy a zároveň mě objednala na další termín k ní. Ze začátku jsem měla pocit, že jí vcelku zas moc věcí nezajímá, co jsem se nezeptala to mi nesdělovala...teď jsem byla na genetice, tam ok a od té doby je to jiné....je to asi blbé takhle říct, ale asi v těch prvních měsících ví, že se může stát cokoliv, takže možná jsou někdy odtažitější....no ale určo za změnu nic nedáš a je fakt, že né vždy se podaří hned najít tu ideální....

sarkar
26. led 2013

@ladus89 Ahoj. U mě v prosinci 2011 zjistil dr. nález na čípku, na konci ledna 2012 jsem byla na konizaci se středně těžkým nálezem, ale histologie dopadla ok. Když jsem otěhotněla, můj dr. už znovu cytologii nedělal, ale čípek fakt sleduje a ještě jsem si musela k Apolináři pro potvrzení od lékaře, který měl na starosti tu konizaci, že jsem vyléčená (což prý jsem).
Nejsem Dr., ale možná, že nález na čípku v těhotenství může vést k nějakým problémům...přece jen, je to "rakovina", takže kdoví, jak to může ovlivnit mimčo. Ale rozhodně tě nechci děsit, spíš si myslím, že v tvém případě to tvůj Dr. jen špatně podal, protože jak už tady psaly jiné holky, tak i můj Dr. byl ze začátku takový...jak to říct...já nevím, odtažitý možná? Skeptický? Průkazku jsem dostala až ve 12tt a to jsem k němu šla poprvé v 6tt...Teď už se chová úplně jinak, taky mi prostě přijde, že ten první trimestr ani nebere jako těhotenství...Oni to prostě mají jako rutinu, vědí, že se může stát cokoliv, tak se s tím nechtějí moc babrat, akorát že nás, pacientky, ten jejich přístup může pěkně vykolejit, protože pro nás těhotenství žádná rutina není...
Jinak já bych to snoubenci asi řekla hned, jednak bych to nevydržela, jednak by se mi nechtělo těhotenství tajit (tajila jsem ho před tchýní, se kterou momentálně bydlíme a jako nic moc předstírat, že ti strašně chutná něco, co ti nechutná, tutlat zvracení atd.) a hlavně bych asi potřebovala jeho oporu, ale zase na druhou stranu oznámit mu tu pěknou novinu na Valentýna taky není k zahození...
Držím palce, ať vše vyjde 😉

milada2
26. led 2013

@sarkar Nalez na cipku prece ve vetsine pripadu neni rakovina, "jen" predrakovinove zmeny, ktere se v ni teprve muzou vyvinout.

@ladus89 Nechapu, proc Te doktor tak vydesil, kdyz jsi doted nemela zadne problemy, zadnou "spatnou" cytologii. Ja jsemmela pul roku pred otehotnenim konizaci cipku (zmeny 3. stupne, takze opravdu nic moc), tesne pred otehotnenim jsem mela kontrolni cytologii. Ve chvili, kdy jsem zjistila, ze jsem tehotna, vysledky jeste nebyly a muj dr. (primar) rikal, at se nebojim, ze nejake zmeny byvaji i kvuli tehotenstvi, ze je to normalni a ze se to resi az po porodu. Tak preju moc stesti a asi bych opravdu zmenila lekare. Oni jsou obcas trochu necitlivy, to i lze pochopit, ale tohle ux je moc.

sarkar
26. led 2013

@milada2 Jasně, ale vyjde to víceméně na stejno, pokud si teda člověk netroufne risknout to, že se z toho nic nevyvine...Proto jsem psala rakovinu v uvozovkách 😉

milada2
26. led 2013

@sarkar Jasne, jsem ty uvozovky nepochopila 😉 Jako normalne by asi riskoval malokdo, ale v tehotenstvi bych asi premyslela... Me opravdu dr. rekl to, co jsem psala a i si pamatuju, ze na nekterych diskusich holky psaly, ze mely v tehu zmeny na cipku, ktery pak samy zmizely. Takze by to teoreticky ani takovy problem byy nemusel, i kdyby tazatelka nejaky zmeny mela a hlavne vubec nechapu, proc ji doktor takhle drsi, kdyz nejenze nema prokazany zadny zmeny ted a nemela je ani pred tim. A jinak si myslim, ze kdyz uz, tak tam je riziko spis pro tu matku nez pro dite...

sarkar
26. led 2013

@milada2
@ladus89
Tak jsem ještě trochu pogooglila jak je to s tím nálezem a těhotenstvím, roli pro gynDr. možná může hrát to, že je riziko, že ten čípek pak bude trochu zlobit, zkracovat se (což se u mě děje), ale tohle jsem fakt vyčetla jen v diskuzích na netu, takže kdoví jestli je to pravda. A hlavně si myslím, že riziko, že se bude v těhu zkracovat čípek, není důvod pro ukončení těhotenství. Ale nerada bych se pouštěla do nějakých dalších diskuzí o tomhle, fakt nejsem Dr. 😀
A jinak taky souhlasím s tím, že když se jedná jen o preventivní cytologii, tak mohl ten Dr. držet ústa, asi mu nedošlo, že jí takhle může pěkně vyděsit...Možná mu dělá dobře takhle trápit pacientky ☹

slundo
26. led 2013

Zatím se nestresuj, mně taky dělala doktorka stěry na začátku těhu, protože jsem zrovna měla mít prevenci. Asi to myslel tak, že v případě špatných výsledků se bude muset zvážit další průběh těhotenství. Někteří doktoři občas mluví stroze a někdy by neuškodilo trošku výřečnosti. Mohl mít špatný den ....

ladus89
autor
27. led 2013

ženy, zase trošku problém, snad najdu u vás radu... popíchává mě v podbřišku a jde ze mě taková nahnědlá krev.. ne soustavně, ale tak při každým 3 až 4 čůrání, je vidět jen na toaleťáčku jinak ne. Mám se bát podle PM jsem 6tt. Mohlo by být něco špatně? Děkuji za odpovědi 🙂

blanuska22
28. led 2013

@ladus89 ahojky nemusi to znamenat hned spatne veci..jsou hodne duvodu pro spineni..ale radsi si zajdi k lekari at te vysetri ikdyz spinich jen malinko muze to bejt zacatek neceho a nebo taky ne to potvrdi sam doktor 🙂 jdi co nejdrivm drzim paalce 🙂

ladus89
autor
28. led 2013

tak jsem zatím nikam nešla a vše je ok.. žádné špinění, prostě nic 🙂

ladus89
autor
28. led 2013

@blanuska22 tak už to od soboty snoubenec ví...je štastnej a zakázal mi všechno co se dalo 🙂 v podstatě můžu jenom jíst, pít, čůrat a ležet 🙂

lenicka07
28. led 2013

Tak to se máš 🙂 já jsem ještě tři dni před porodem vozila a skládala dřevo 🙂 ... ale jinak si myslím , dělej na co se sama cítíš a když je někdo ochotný tě rozmazlovat tak si to užívej 😀 Když to špinění přešlo, tak to snad bude o.k. . Moje ségra taky měla po pozitivním testu ještě jakousi hodně slabou a krátkou menstruaci či silnější špinění a pak žádné problémy neměla. Kdyby se ti cokoli nezdálo, radši jdi k doktorovi. Občasné pobolívání všeho možného je normální, mě třeba v prvních dvou měsících dost bolelo v tříslech. Držím palce, ať to dobře dopadne !!

blanuska22
28. led 2013

@ladus89 ahojky jo tak to je super..tak vidíš a hlavně na to nejsi už sama:Pa i stejnak kdyz uz nespisnis tak az pujdes na kontrolu tak to radsi k doktorovi rekni:Pjak se jinak cejtis?nejake nevolnosti?me dneska uplne vynechaly:Dtakze dnesek super ale urcite si to vyberu v pristich dnech:D

ladus89
autor
28. led 2013

@blanuska22 ahojky.. tak nevolnosti ani tak ne, ale nějak nemám na nic chuť a popíchává mě v bříšku.. sem tam trochu únava a občas se vzteknu, naštěstí to rychle přechází 🙂 a co ty? doufám, že tě ty nevolnosti nepřepadnou nějak moc 🙂

blanuska22
28. led 2013

@ladus89 jo bolesti v podbříšku mám taky..ale dva dny mám klid...unavena ani moc nejsem ale taky nalady me taky sem tam prepadnou v tu dobu lituju sveho pritele protoze to nejvis schyta:Dno a ty nevolnosti..ty me trapej dobry 3 tydny behem dne..ale dneska fakt uplne klid ze se i divim:D

ladus89
autor
28. led 2013

@blanuska22 to mi povídej, naštěstí byl přítel v práci, když došlo na nejhorší nálady.. 🙂 celkem už mi začíná docházet, že bude mimi, ale nechci si to zatím nějak moc připouštět, když nevím, jak to toho 13.2 dopadne ☹ teď mám třeba taky klid s bříškem.. nejvíc je to asi dopoledne a pak až když jdu spinkat.. tak to je dobře, že máš klid, jen tak dál, ať je ti už lépe 🙂

blanuska22
28. led 2013

@ladus89 jj ale tak musej si neco odskakat vzdyt vsechno je jen nas:Dtak at si odskacou nalady:Dale myslim si ze toho 13 bude vse v poradku asi bych se nebala kdyz to byla jen preventivka:Pale to cekani je ubijejici to asi musi delat hodne:(no urcite vse bude dobre a nebudou zadne stresy a budes se jen tesit z tehotenstvi a na mimi:P

2hanah
28. led 2013

@ladus89 Já doporučuji hned zítra zavolat panu doktorovi a zeptat se, že jste neporozuměla, proč byste měla jít eventuelně na potrat, když něco nevím, taky si tam s klidem zavolám, jsou tu od toho, aby Vám to řekli, jen nevím, proč jste se nezeptala hned v ordinaci? A pak bych vyměnila po těch výsledcích pana doktora, zdá se mi, že se dělá o moc chytřejší, než celá situace vyžaduje, já měla taky tak chytrou jednu doktorku (ale ne gynekoložky), která mě taky hnala na interrupci, že dítě nebude normální nebo vůbec nebude živé a dneska mám krásného a zdravého pětiletého kluka!

ladus89
autor
28. led 2013

@2hanah kdybyste slyšela ten tón, jakým mi odpověděl na otázku neschopnosti, tak by vás asi taky další otázky přešly... no každopádně, když se bude chovat tak jak se choval, tak mu udělám sbohem a půjdu jinam

ladus89
autor
28. led 2013

@blanuska22 to je fakt.. mě včera přítel řekl, že mimčo odnosí, ale odrodit, že ho mám sama 🙂 taky doufám, že bude dobře, určitě dám vědět 🙂 čekání je frustrující a hlavně mi přijde, že je pořád 25.1 vůbec to neutíká ☹

blanuska22
30. led 2013

no ten by se zblaznil i z odnoseni:D:D:Djj ja jdu 7.2 a take mi to vubec neutika:(ale už tzo bude příští týden tak to je v poho:P 🙂

2hanah
30. led 2013

@ladus89 Aha, tak to je mi líto, to máte pravdu, hned bych šla jinam, jenom Vám bude znepříjemňovat těhotenství a děsit Vás dál ohledně dalších věcí. Tak ať to brzy vyřešíte pro Vás nejlíp a kdyby náhodou Vás hnal na interrupci, nepropadejte panice a běžte pro názor za dalšími lékaři, ten jediný nemusí mít vždycky pravdu, ale rád si na to hraje a hlavně dejte na svůj rozum a svou intuici, jestli je miminko v pořádku stejně většinou rozhodne až první genetika mezi 12.-13. týdnem, tak ať Vám řekne doktor cokoliv, můžete klidně počkat až do vyšetření na genetice.

ladus89
autor
31. led 2013

ahoj holky... tak už jen 13. dní a budu vědět, jak na tom vlastně jsem, díky vašim radám jsem rozhodnutá nedat se jen tak vypoklonkovat z ordinace bez náležitých odpovědí a pokud by hrozil potratem, tak já letím k jiným lékařům pro názory 🙂 děkuji děkuji. Jinak zatím je vše celkem fajn, bříško pobolívá, nevolonosti nemám ranní, ale večerní 🙂 ale to se snad poddá 🙂 Včera mě naštvalo, že jsem se 3h vařila se svíčkovou a pak jsem si dala porcičku odpoledne a večer k večeři, když nám přítel nandal na talíře, tak jsem po 5 lžících myslela, že vrhnu 🙂 a já se s ní tak vařila 🙂 Přítel to bere skvěle, vlastně nemusím téměř nic dělat, až si občas připadám jak nějaký nemehlo nemocný, ale když se chce pomáhat, tak mu nebudu bránit 🙂 Krásný den všem

lenicka07
31. led 2013

@ladus89 Držím ti palce ať je to v pořádku, nenech se zbytečně znervóznit a dej vědět, jak jsi na kontrole dopadla. Nevolnosti mi začaly asi v 6. týdnu u obou těhotenství, vždy to kolem 14. až 15. týdne přešlo.Ale nezvracela jsem ani jednou. Hodně mě vadil kartáček na zuby, to jsem dávila jak... 😀 Taky jsem měla nevolnosti vždycky hlavně večer nejsilnější, ale spíš byly celodenní..... Taky budu o víkendu dělat svíčkovou 😀 😀 ale mě už teď chutná cokoliv 🙂 tak vydrž, bude to dobré!!

ladus89
autor
31. led 2013

@lenicka07 tak já už vím, že ráno můžu sníst cokoli, pokud začnu ovocným jogurtem a někdy od 14h do večera než si jdu lehnout, tak to už moc ne.. to nemám chuť, vidím jídlo a je mi blivno 🙂 zatím jsem ale nezvracela ani jednou, tak doufám, že mi to vydrží.. 🙂 určitě písnu, jak jsem dopadla 🙂 a teď bych si dala cmundu (bramborák) 😀

romcovaklarka
31. led 2013

@ladus89 Ahoj, nevím, jestli je to ještě aktuální, ale když jsem byla na konizaci čípku, tak tam se mnou byla i holka, která byla těhotná... Takže myslím, že to není důvod k interrupci, dá se to provést i v těhotenství...

terycek
31. led 2013

@ladus89 Ahojky, jestli ti to trochu pomůže tak já jsem teď zhruba ve třetím měsíci těhotenství. Mám sice rizikové, ale chodím do práce, protože ji mám jednoduchou a bez stresu. Od mala trpím na né zrovna lehká gynekologická onemocnění. Takže mě doktorka hlídá jak ostříž. A kdyyž sem jí přišla oznámit že jsem těhotná tak mi na oplátku řekla že mám rakovinu děložního čípku. A vůbec to není důvod abych své malé nemohla donosit. Tak si myslím že ten tvůj dokotr se ráno asi blbě vyležel. A pokud by ty jeho nálady trvali dále tak bych rozhodně šla od něj pryč. Když rakovina není důvod k odebrání dítěte tak co potom? Vydlábni se na něj a měj radost z miminka. To je to nejlepší co můžeš teď udělat. 🙂 Věř mi. Nemysli na to co by mohlo být kdyby, .... ale na to jaké to bude až uvidíš jak v tobě roste, až tě poprvé kopne a podobně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru