Co by muselo být na cytologii zlé, aby došlo na potrat?

ladus89
26. led 2013

Ahoj, chtěla bych se vás na něco zeptat. Byla jsem 25.1. u svého gynekologa, udělal mi cytologii a potvrdil těhotenství, přesně neřekl, jen podle PM což je 6 týdnů. Na druhou stranu mi řekl, že když nevyjde cytologie, že mii dítko vezme. Strašně potěšující, když k tomu nic jiného neřekne ☹ Mám přijít 13.2 a řekne mi ortel (tedy výsledky cytologie a snad i něco k těhotenství)
Máte někdo podobnou zkušenost nebo co by muselo být na cytologii zlé aby to řešil ostraněním těhotenství?
Děkuji za odpovědi

zuzi82
26. led 2013

@ladus89 A na cytologii jsi byla, protože jsi rok nebyla, nebo byl nějaký jiný důvod? Máš nějaké problémy? Pokud je vše v pořádku a šlo jen o pravidelný stěr z čípku, asi bych se nebála, ale jednání pana dr. bych v tom případě moc nechápala. Ale sama mám zkušenost, že páni doktoři těhotenství svých pacientek moc neprožívají a jsou spíše skeptičtí a odměření. Hlavu vzhůru, určitě to bude dobré. 😉

stellamax
26. led 2013

Já jsem kvůli podobnému chování vyměnila doktorku. Přišla jsem k ní, že jsem těhotná podle testu, ona mě prohlídla, řekla, že jo, ale že se muže cokoliv stát a jestli si to dítě vůbec kdyžtak nechám. A to byla soukromá. Hned další den jsem si našla jinou doktorku. 😉

betelgeuzz
26. led 2013

Nevím, jestli nemáš nějaké problémy, ale i kdyby jsi měla, tak dr ti může říct rizika, ale rozhodnutí, zda si dítě ponecháš, je zcela na tobě.

blanuska22
26. led 2013

@ladus89 Ahojky na cytologii zle by bylo špatný nalez proto by ti vzal mimi..ale nechapu..ani ultrazvuk ti nedělal?..nevim treba v tajtom nejsem zkusena ale nevim jestli v tehotenstvi se muze delat cytologie v mem 1 tehotestvi mi doktor nedelal a te take ne:(ano je blbé že ti k tomu více neřekl asi bych taky přemýšlela o výměně doktora..ale počkej si na ten ortel a až pujdeš k doktorovy tak se neboj a na všechno se ho zeptej:P..Přeju hodně štěstí:P

zuzi82
26. led 2013

@blanuska22 Cytologie se dělat může. Mě jí dělali v 32. tt, ale bylo to proto, že bylo podezření na zhoubný nádor na čípku. Tenkrát mi bylo řečeno, že budu muset jít na císařský řez. Naštěstí se prognóza nepotvrdila a já mohla rodit normálně a v termínu. Nicméně jak píšu, pokud není podezření na problém, tak bych se asi výsledku nebála.

ladus89
autor
26. led 2013

byla jsem na klasické preventivní prohlídce, takže udělal stěry. Řekla jsem mu, že podle 3 mamatestů jsem těhotná a že je to chtěné těhotenství. Udělal mi vnitřní ultrazvuk, ukázal na monitoru kde je mimi a pak řekl to s těmi výsledky cytologie a případném odebrání mimča. Ještě jsem se ho ptala, jestli zůstanu doma na rizikovém těhotenství (v 10letech jsem měla nádor ve slepém střevu, ten mi vyoperovali, vlastně na to přišli, až když mi brali ten slepák - do dneška ok, jinak jsem od 11/2012 na neschopence, kvůli nově diagnostikované epilepsii - to byly jen 3 záchvaty v životě) tohle všechno gynekolok ví, řekla jsem mu to. Celkem mě překvapil, že mi nezměřil tlak, nezvážil mě, neptal se mě, co beru za léky na epilepsii (naštěstí neurolog mě ujistil, že na miminko nemají vliv), takovej zvláštní přístup gynekologa. Také uvažuji o změně, ale asi nejsíš počkám až co řekne toho 13.2. Po takovémhle vystrašení jsem to raděj neřekla zatím ani snoubenci ☹

zuzi82
26. led 2013

@ladus89 Pokud jde o klasickou preventivní prohlídku, tak se neboj. Určitě to bude dobré. Ale o změně gynekologa bych možná uvažovala. Já našla novou dr. během druhého těhotenství a na gynekologii jsem se začala těšit a to dokonce i po porodu. Je to doktorka, která mé problémy prožívá se mnou. Nikdy se mě nezapomene zeptat na děti, mladšího mi i odrodila a poslední den v nemocnici mě propouštěla a řešila můj stav. Ale dopředu říkám, že najít takového gynekologa není lehké, já za svůj život poznala celkem čtyři a až teď jsem moc spokojená. 😉

blanuska22
26. led 2013

@ladus89 moc se s tim nestresuj kdyz jsi byla na preventivni tak to snad bude dobre..jj budes o neco chytrejsi az pujdes k doktorovy a ten ti rekne ze cytologie vysla dobre a budete se soustredit na mimi v brisku:P 😉
@zuzi82tak hlavně že vše dopadlo dobře:P 😉

zuzi82
26. led 2013

@blanuska22 Jo, dneska už je to jen vzpomínka. Tenkrát to bylo horší, ale byla to naštěstí jen nějaká anomálie. Ale ten týden, než byly výsledky z hystologie, byl hrozný. A to nejen pro mě, mnohem hůř to snášel manžel, moji rodiče a i jeho rodiče.

ladus89
autor
26. led 2013

děkuji věem za odpovědí.. zatím jste mě potěšili, tak jsem o něco klidnější.. já jsem předtím byla u ženy gynekoložky,ale po prvním závanu alkoholu jsem od ní utekla. Tohle je prý vyhledávaný gynekolog. Recenze má výborné. Já jsem s ním nikdy problém neměla, vždycky usměvavej, vtipálek. Ale tentokrát jak vyměněnej. Nebe a dudy. .. No, tak snad to dopadne dobře. Já se vám svěřím 🙂

zuzi82
26. led 2013

@ladus89 Třeba měl jen špatný den. Uvidíš příště. Taky jsem měla takového gynekologa, byl to vtipálek, ale když jsem přišla poprvé (asi 6 tt), tak mi jen řekl, že se mám chovat jako těhotná, ale vůbec to nemusí dopadnout a uvidí se za měsíc. Na utz byla bublinka, testy jsem měla pozitivní a od dr. jsem šla lehce ve stresu. 😒

blanuska22
26. led 2013

@zuzi82 jj vzpomínka ale v té době to pro vás všechny muselo být hrozné ale určitě s podporou manžela rodiny se dá vše zvladnout:P
@ladus89 určitě dej vědět jak vše dopadlo:P 😉

ladus89
autor
26. led 2013

zuzzi82 : taky doufám, že se jen špatně vyspal 🙂

ladus89
autor
26. led 2013

@blanuska22 neboj, určo napíšu.. jen je to zatím takové zvláštní.. snoubenec to ještě neví a já mám takovej zmatek, jestli se těšit nebo jen opatrně vyčkávat do 13.2

zuzi82
26. led 2013

@ladus89 Já bych se těšila a snoubenci to klidně řekla. Myslím, že by měl být první, kdo to bude vědět. U nás to tak bylo. 😉

hojda
26. led 2013

To je tedy přístup 😠 😠 😠

ladus89
autor
26. led 2013

@hojda čí?

teodorie
26. led 2013

Já myslím, že měl vážně špatný den, když je jinak v pohodě 🙂. Z mé zkušenosti, i z doslechu, gyndaři těhotenství berou v potaz až po prvním trimestru, když už je trochu jisté, že bude pokračovat... Takže si s tím nelam hlavu a těš se na další ultrazvuk 😀

ladus89
autor
26. led 2013

@zuzi82 on to neví nikdo, jen já.. mělo to být překvápko k Valentýnu.. nebo čekám na nějako pěknou chvilku.. teď bohužel je pořád v práci do večera, pak je unavenej, tak ho raděj nechám odpočívat 🙂

zuzi82
26. led 2013

@ladus89 Tak to je fajn, na Valentýna už budeš mít i po té prohlídce, tak to alespoň pěkně u skleničky džusu oslavíte. 😉

hojda
26. led 2013

@ladus89 no jeho 😠 😠 😠

ladus89
autor
26. led 2013

@zuzi82 akorát je to těžký skrývat 🙂 ale zatím se daří..

ladus89
autor
26. led 2013

@hojda tak doufám, že to fakt byl jen blbej den.. každej takovej den někdy máme...tak uvidím.. 🙂

kvakuska
26. led 2013

@ladus89 ahoj, mám dlouhodobě problémy s děložním čípkem, mám za sebou pár zákroků, dělal mi je přímo můj gynekolog, který se právě problematice děložního čípku dlouhodobě věnuje. Samozřejmě jsem s ním hned po prvním zákroku řešila zda a kdy po zákroku můžu otěhotnět. Tenkrát mi řekl dvě důležité věci, které mě potěšily a dávají mi naději:
1/ pokud se chodí pravidelně jednou ročně na prohlídky a dělá se stěr z čípku, do další návštěvy (tedy během toho roku) by se nikdy neměl čípek z ničeho nic zhoršit tak, aby akutně ohrožoval život matky nebo případné těhotenství
2/ pokud už se v těhotenství prokáže nález na čípku, během těhotenství se nebude zhoršovat, protože těhotenské hormony to nedovolí, takže zákrok v těhotenství není nutný a stejně tak není nutné ukončení těhotenství.
Takže pokud chodíš na pravidelné prohlídky a nikdy jsi neměla žádný nález, je velmi málo pravděpodobné, že by se teď přišlo na něco tak moc akutního, že by to ohrožovalo tebe nebo těhotenství.
Každopádně pokud by ti lékař oznámil špatný nález, na tvém místě bych si vyžádala kopii toho výsledku a šla bych se poradit i za jiným lékařem. Rozhodně si nenech vnutit třeba okamžité ukončení těhotenství. Pokud si tvůj lékař bude jistý tím co ti říká, nebude ti bránit v konzultaci s někým jiným.
Držím palce 😎

ladus89
autor
26. led 2013

@kvakuska děkuji za názor, skutečně je hodně uklidňující 🙂 tak to je paráda.. já na prohlídky chodím každého půl roku, tady to takhle dělají u každé ženy, která bere HA. Každého půl roku kontrola a stěry. HA neberu od října 2012 a na teď vyšla prevenčka. Každopádně děkuji, kdyby to náhodou nevyšlo, v což doufám, že se nestane a bude mi chtít něco nutit, tak určitě se poradím ještě s jiným gynekologem. děkuju děkuju 🙂

stavba
26. led 2013

@ladus89 teda to je neuvěřitelný, jak se někteří Dr. chovaj, myslí si, že když na to tolik let studovali, tak se k nám můžou chovat jak k mase na krámě. Co tě má co strašit? Na takovýhle řeči je času dost, až kdyby se opravdu něco zjistilo, což je pro zatím silně nepravděpodobné, pokud jsi se dosud s ničím gynekologickým neléčila. Sama jsem zažila podobné chování přímo od primáře gynekologie, ale ten tím byl známý široko, daleko. Hlavu vzhůru. Určitě bude vše dobré. 🙂

lenicka07
26. led 2013

Já nechápu, proč tě doktor podle mě zbytečně straší. Pokud se mu na čípku něco nezdálo, má říct rovnou, na co má podezření. Pokud byl čípek na pohled o.k. tak proč tě znervózňuje tím, co by se stalo, kdyby cytologie nevyšla. Kdyby se takhle chovala moje doktorka a nic by mi nevysvětlila, tak bych k ní nechodila. A že má někdo dobré recenze na to taky kašlu, důležitý je můj osobní pocit a když tam budu chodit s děsem, tak to neprospěje ani mě ani mému dítěti. To by tě pak mohl doktor strašit taky tím, co se stane kdyby nevyšly krevní testy apod. S naprosto odrazujícím chováním doktora jsem se setkala v CARu, který - když jsem se ho ptala, co by mohlo být příčinou, že nemůžu otěhotnět - tak mi řekl, že ho to nezajímá a když jsem chtěla něco vysvětlit, tak mi řekl, že bych to stejně nepochopila. Takže jsem se na CAR vykašlala no a nakonec jsem otěhotněla normálně. Takže měj dobrou náladu, věř že to dobře dopadne, a nenech si něco vnutit bez konzultace jinde a nebo rovnou toho doktora změň, jestli i příště se bude zase chovat takhle.

blanuska22
26. led 2013

@ladus89 já bych to řekla mu to už řekla když to víš že čekáš miminko..určitě bude rád:Pjj určitě čekáš ten zprávnej čas sama musíš vedět kdy bude:Pja to hned svýmu přitely řekla a tak že když už jsem měla zpoždění tak jsem ho upozornila na to že jsem možná těhotná jak u prvního těhotenství tak i teďka testíky mí sám koupil a těšil se na výsledek...a¨takže až budeš svýmu snoubenci řikat tu radostnou zpravu tak hodně štěstí 😉

blanuska22
26. led 2013

@ladus89 určitě vyčkavej do toho 13...a ještě předtim to řekni snoubenci ať na to nejsi sama podpora tveho blizkeho udela urcite hodne:P 🙂

ladus89
autor
26. led 2013

@blanuska22 děkuju.. je pravda, že teď se tím zaobírám sama a je to na hlavu.. kdyby to věděl i přítel, asi bych nad tím tolik nedumala a neotravovala vás tady všechny.. ale moc jste mi pomohly.. vážně, někdy je dobrý znát i jiné názory a zkušenosti.. že něco není ve skutečnosti tak, jak to vypadá 🙂 Když se přístup lékaře nezmění, tak jsem rozhodnutá odejít. Po otázce kvůli rizikovému mi řekl, že když mi dá neschopnost, tak nebudu mít peníze.. no nevim.. na neschopence jsem od 11/2012 a mám je.. tak nevím co tím myslel.. Myslela jsem, že rizikové se vystavuje kvůli zdravotnímu stavu matky a miminka a ne kvůli penězům...ale asi nejsem tak vzdělaná jako pan doktor 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru