Co jíte v těhotenství? To, co vám chutná?

istokovam
25. čer 2011

holky co jíte v těhotenství? To co Vám chutná a vše nebo se řídíte zdravou stravou např, jen zelenina,ovoce atd a nebo si dáváte klasický oběd třeba guláš, řízky a tak :? 😨

peroli
25. čer 2011

Já u všech 3 těhu jedla to na co jsem měl chuť... zastávám názor že nic se nemá přehánět a že i v těhu (pokuď to mamince nedělá zle) se může víceméně všechno jen kdyžtak v malým množství..
(teda kromě alkoholu - kterej stejně nepiju ani normálně a něčeho fest pálivýho - může to vyvolat porod)
Jedla jsem jahody (i když jen malou misku), občas jsem si dopřála i slabý kafe, zobla jsem si i mexických čipsů s pálivým dipem, měla jsem i twistera z KFC atd atd atd.. jen nikdy jsem to nejedla v normálním množství ale vždycky od každýho jen trochu.. a samože jsem měla i ty řízky a guláše a tak... 😉 ale zároveň jsem se to vždycky snažila vyvážit nějakým salátem, ovocem, zeleninou, čerstvě vymačkanou šťávou atak... a naštěstí jsem se do toho nutit nemusela, prostě jsem na to vždycky dostala chuť sama od sebe.. 😉
Jediný co jsem opravdu vynechala byly snad jen houby

ivasad.
25. čer 2011

Já jedla všechno jako obvykle, jen jsem vynechala to, v čem je syrové vejce (třeba ráda ochutnávám třené těsto, nebo tvaroh do buchet, ve kterém je žloutek atd). A myslím že se to nemá přehánět s vnitřnostmi a plísňovými sýry. Ale i to jsem párkrát za těhu měla. Všeho s mírou, jak píše peroli 🙂

marinka
25. čer 2011

Já jsem jela teda hodně podle chutí, akorát jsem si nedávala to, co se v těhu přímo nedoporučuje (plíňové sýry, játra apod.) Vždycky jsem měla na začátku hroznou chuť na ryby, tak kolem 12 tt mě to přešlo a pak se mě až do porodu držela chuť na sladké, sem tam jsem se mohla zbláznit po topince nebo po něčem smaženém, ale i chutě na zeleninové saláty byly, takže jsem nejedla jenom nezdravě 😀 Gyndařka mi říkala, ať jím všechno, na co mám chuť, že tělo si samo řekne, co potřebuje..

lentilka28
25. čer 2011

Taky jím úplně všechno, kromě teda plísňových sýrů a těch jater....ale jinak fakt všechno, i slané i sladké. Přesně jak píšou holky, když se to nepřehání, tak se nemůže snad nic stát.....

fram
25. čer 2011

já jedla celkem zdravě i před těhu, takže v tom pokračuju,jen jím trošku víc. Naštěstí mě netrápí těhotenské chutě ani žravost, takže mi to nedělá žádný větší problém. Samozřejmě občas zhřeším nějakou "prasárnou" ale nic dramatickýho. 😉

lucyjanek
25. čer 2011

Já se taky přidávám s tím, že jím všechno kromě plísňových sýrů, syrových vajec či masa a majonézový saláty...ale přesto jsem měla párkrát třeba sýrovou omáčku, tak tam předpokládám nějaký plísňový sýr byl..můj dr. se smál, že nemám moc číst internet, že v malém množství nemůže nic uškodit, ale věř tomu 😀

maja3.s
25. čer 2011

Holky...játra nejsou v těhotenství vůbec zakázána (to je stará pověra a vůbec nevím,proč by se vlastně nemělajíst...víte někdo proč?), je tam spoustu železa, které je v těhu důležité.Samozřejmě všeho s mírou 😉 A plýsňové sýry jsou nebezpečné kvůli listerioze...a to pouze v syrovém stavu, takže tepelně zpracované by vadit neměly...

ladybugie
25. čer 2011

jím vlastně všechno 🙂 mimo majonézy a majonézových výrobků, syrových a nedostatečně upravených vajec, plýsňových sýrů a tataráku. Ale to jsou jídla, která jsem nejedla ani před těhotenstvím 🙂

renulak
25. čer 2011

Souhlasím s tím, že nic se nemá přehánět. Rozhodně je dobré jíst ovoce a zeleninu ve větším množství, ale pokud máš občas chuť i na něco, co není doslava zdravé,tak si to dej. V malém množství se tím nic nepokazí. Jen jsem se vyhýbala netepelně upraveným potravinám a plísňovým sýrům a výrobkům. Tak ať to dobře dopadne. Držím palce a dobrou chuť 😅

weri1
25. čer 2011

jedla jsem vše, měla jsem šílený chutě tak proč si je aspoň v těhotenství nedopřát, nejvíc jsem ujížděla na sladkým. I plísňové sýry jsem jedla. Ty jakoby zakázané věci by si asi musela jíst na kila aby "ublížily"

mpavlinka
25. čer 2011

Já měla první tři měsíce problémy se žaludkem, takže jsem jedla jen kompoty, ze všeho ostatního se mi chtělo zvracet.
Nicméně když je nastávající maminka o.k., nevidím důvod proč by měla řešit jesi si dá řízek?? 😅

rebelie
25. čer 2011

Snažím se jíst víc zeleniny a ovoce než normálně a snažím se jíst častěji menší porce, ale to vlastně musím, protože jakmile se nenajím, je mi blbě... Nejím syrové ryby, syrové maso (ač s tím tatarákem fakt nevím, jestli to vydržím až do konce těhotenství - já ho totiž miluju) a nekupuju si bagety s majonézou a podobně (loni prokázali snad v každé třetí nějakou salmonelu). A plísňové sýry jím od té doby, co jsem si přečetla, listerióza z nich nehrozí, protože v ČR musí být všechny sýry vyrobené z pasterizovaného mléka... Samotná plíseň problém není (samozřejmě by se to asi nemělo přehánět). Jo a syrovým vejcům se snažím vyhýbat - ale když peču, tak mi to nedá tu stěrku od těsta neoblíznout...

michaela_2
25. čer 2011

Ahoj, tak já myslím, že jíst jenom ovoce a zeleninu by byla docela hloupost a také pro většinu lidí neproveditelné 🙂 . Já jím tedy všechno - rozhodně se dávám i normální obědy, ale nějakou tu zeleninku s ovocem se snažím jíst pravidelně každý den. Jinak kromě alkoholu a kofeinu tedy vynechávám ještě tyhle věci: tatarák, mořské plody ( ale jednou jsem je na dovolené měla 🙂), míchaná vajíčka a věci ve kterých jsou v syrovějším stavu, ty plísňové sýry a hodně ostrá a pálivá jídla........jinak co se týče třeba jater, tak zrovna dneska jsem je měla s rýží, ale dala jsem si tedy jenom kousek, takže občas a v malém množství........jo také jsem četla, že v těhotenství se prý mají omezit nebo nejíst vůbec oříšky 😕 ale tomu moc nevěřím.........ono asi nejde brát zase úplně všechno doslova

yma12
25. čer 2011

jedla jsem víc vitamínů než před těhotensvím, ale jinak pořád stejná (neostrá) jídla. Je jasné, že si nedáš vlašák nebo tak něco, ale jinak by jsi měla jíst stejně joko předtím 😎 , když máš chuť na guláš, nebo řízek s chutí do toho 😉 😉 😉

kaleilah
26. čer 2011

před těhu jsem jedla poměrně zdravě, na začátku těhu jsem teď měla šílenou chuť na rajčatovej džus, pila jsem hona litry (pak jsem zjistila že v rajčatech je hodně kyseliny listový) pak jsem měla před dvěma týdnama rybový období, denně salát s tuňákem, nebo ryničky a pečivo atd a teď jedu po vyloženě nezdravým, slaným jako hranolky, brambůrky atd... tělo si řekne co potřebuje 😉

romana29
26. čer 2011

Snahu jsem měla vždycky tak týden, maximálně dva 😀
U Danečka jsem jedla to, na co jsem měla chuť. Jak nejím jablka, tak jsem jedla denně aspoň tři velký, ale jenom určitou odrůdu a meloun.
U Gábinky jsem se snažila jíst míň a zdravěji, ale taky to moc nešlo, ještě den před porodem jsem snědla pizzu a zákusky 🤐 😀

anieanne
26. čer 2011

Já vůbec neřešila zdravou nebo nezdravou stravu, jedla jsem, na co jsem měla chuť. Takže i McDonalda, když byla chuť. A ad. holky výš, že ne plísňový sýr - když ho nesníž každý den kilo, tak se taky nic nestane, když si ho dáš. Já měla v sedmém měsíci i trošku tataráku na topince.

kalo
27. čer 2011

U mě je to naprosto obráceně...zdravě jsem jedla před těhotenstvím, byla jsem jak lunt a chroustala saláty a teď jím naprosto děsné věci.. 😀 (typu majonéz.saláty,rohlíky, párky, paštiky, sladkosti, tuny čokolád, smažené s tatarkou atd.) Tělo si to nějak žádá..ovoce nebo zeleninu sním s nechutí za dva, tři dny. Beru aspoň vitamíny, protože zdravá strava mi nejede...

petkave
27. čer 2011

Jedla som to, čo vždy... nijako som sa neobmedzovala, nekontrolovala... To, na čo som mala chuť, som zjedla...

boobinka
27. čer 2011

jim vse na co mam chut.... to nezdrave jako kfc, smazene ci tucne v mensi mire.... 😉

kaci1
27. čer 2011

Jím všechno a doplňuju hodně ovocem a zeleninou. Jediné čemu se vyhybám je fastfood. Tomu jsem se snažila vyhnout i před těhu. Jsou to hrozné blafy a člověku je z toho akorát špatně. Nemá to žádnou hodnotu.
Pak se vyhybám plísňovým sýrům. Miluju je,ale pro miminko to jsou jedy .-( No a samozřejmě takovým věcem jako jsou majonézové saláty apod. . Těhotný jsou hodně náchylné k listerii apod. Jedna kolegyně to chytla v 5 měsíci a samozřejmě musela porodit mrtvé dítě! Nikomu bych to nepřála. Myslím, že těch pár měsíců se to dá vydržet. Osobně mě to hodně ovlivnilo a snažím si dávat pozor co jím. Na čerstvost potravin apod.

ajvanka
29. čer 2011

ja tiez jem vsetko, myslim si ze takto aspon dam telu vsetko, co potrebuje. Snazim sa len omedzit sladkosti, tucne a mastne jedla a drzat sa hesla, vsetko s mierou 🙂

kathlin
7. črc 2011

sem v 19 tt .jím sice víc zeleniny a ovoce než před těhu ale jinak jím uplně věše co předtím.sice se snažím nepřejídat a jíst v pravidelně a docela i stejně velké porce ale tělo si samo řekne co chce a co nechce a taky kolik toho chce 🙂

hansed
7. črc 2011

Stejně jako minule i těď jím to, na co dostanu chuť...naštěstí mám chuť na ovoce - v životě mi nechutnaly broskve, meruňky, nektarinky a teď se jima láduju 😀 , zeleninu a maso.... na sladké, kterého jsem vždy spořádala dost opět chuť nemám.... KFC už tolik jako minule taky nevede...a když, tak si ho dávám jednou za 5 neděl, kdy jedu do HK na kontrolu..u nás naštěstí není 😀
Tělo si prostě samo řekne, co chce a co potřebuje....
Samozřejmě nejím tatarák, což je pro mě hoooodně těžké, ale nechci si pak nic vyčítat....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru