Co na strie? Jdou nějak zastavit nebo zmírnit?

luciekazlin
11. únor 2014

No nikdy jsem nepatřila mezi vychrtlinky, ale toto mě mučí. Jsem teprve ve 22tt a dělají se mi hrozné strie. A to mažu 3x až 4x denně!!! Používám Bi-Oil, na noc vazelínu, někdy řepný olej.. Vůbec nic nezabírá ☹ Hrozím se, až budu mít ještě větší bříško.. kam až budou zasahovat?! Jde to nějak zastavit?? Nebo zmírnit?? chjo ☹

ladie
11. únor 2014

Mazat, mazat, mazat a mazat. Klidně každou chvilku, co si vzpomeneš. Z mých zkušeností je jedno, co používáš, ale olej mazat vždy jen na vlhkou pokožku, jinak se nevsákne a má spíš opačný účinek.

Ještě se snaž dlouho nekoupat a nepoužívat moc horkou vodu, abys pokožku zbytečně nevysušovala.

zazulka
11. únor 2014

Holka zlatá, asi se tady vyrojí nějaký rady, ale se striema neuděláš bohužel nic ☹ Tvoří se hlouběji než je dokážeš namazat, proto ta nespravedlnost, že některá maže a má je a některá nemaže a nemá ☹ Jedinou útěchou Ti může být, že opravdu blednou a že i kdybys to tušila předem, stejně by Ti za to miminko stálo. Taky by mě to nervovalo, takže posílám hodně sil a soustřeď se na mimínko, tyhle daně za děti nás prostě někdy neminou :(

hofka1
11. únor 2014

No, když jsou předpoklady pro vznik, nepomůže asi nic .. leda se nadopovat nějakýma vitamínama aspoň na zmírnění, já nevím, E?

socina
11. únor 2014

doktorka mi řekla že je to geneticky, kdybych se rozkrájela tak s tim nic nanadělám

nellisek
11. únor 2014

Nepomůže nic, já mazala porad a mám je i nad pupikem, je to hnus, ale mám krásnou zdravou holku tak sem se stím smířila. Někdo je ma jiný ne, ale jak se zacnou dělat je to důkaz ze kůže není tak elastická a ma k tomu sklon. Nestresuj se podle me se to neovlivní, jen je potřeba se s tim smířit a hlavně moc nepribrat me ta kůže nesla díky TEM striim tak zpátky a mám trochu prevys i když cvicim.

lenicka07
11. únor 2014

Asi je to úplně jedno jestli mažeš nebo ne, já mazala jen sporadicky tím co jsem měla zrovna po ruce (obyč.krém), při druhém těhu skoro vůbec a nic se mi neobjevilo. Ale zase mám díky těhu jiné "kosmetické" problémy. Holt co nadělám 😉 Prostě to na každé z nás zanechá nějaké následky. Ale ten výsledek za to stojí! 🙂

scheetje
12. únor 2014

Pouziji uryvek z pisne Katy Perry-Roar: "I earned my stripes." (Zaslouzila jsem si sve pruhy). Myslete na to vzdy, kdyz se na ne podivate.

terinda
12. únor 2014

Zkus BiOil používat až do konce i potom, je tam napsáno min. 3 měsíce a strie by měly dost zesvětlat.

smisek24
12. únor 2014

proti genetice nic nepomůže :(

koliotte
12. únor 2014

Ahoj, moje mamka má celý břicho rozpraskaný, má opravdu hluboké a široké strie - proto jsem se jich dost bála. Mazala jsem pravidelně od 3. měsíce několikrát denně (používala jsem Elasti-Q, jsou dva druhy) a můžu ho jen doporučit !!! Opravdu to chce často a pořádně mazat, do kůže vmasírovat !!! Až v 9. měsíci se mi udělaly asi 4 tenké čárky na spodní straně bříška, ale po čase zesvětlaly a nejsou skoro vidět... Takže navzdory genetice strie téměř nemám ...

radushka1
13. únor 2014

Asi je to dané, já jsem byla na mazání lajdák a nemám na břiše ani jednu. Kámoška mazala 5x denně, nejdražšími krémy a břiško měla neskutečně popraskané... Jestli je to geneticky ti nepovím, mamča trochu popraskané břicho má, jsem zvědavá, jak ho bude mít teď ségra...

bella22
13. únor 2014

Jak píše @zazulka, tohle opravdu mazáním neovlivníme, dělá se to v hlubších vrstvách podkoží a záleží na "kvalitě" kůže. Mně se jich udělalo pár až na konci, mazala jsem jako blázen dvakrát denně, byla jsem z toho špatná, po porodu to bylo hnusný, ale teď o nich vůbec nevím.

kristynulinka
13. únor 2014

Taky si myslím, že to nějak neovlivníš, ale musím říct, že od začátku používám na břicho aspoň večer po sprše Mamastrie a vůbec žádnou strii tam zatím nemám a to už jsem v 8. měsíci. Zato jsem odbývala prsa a zadek a tam teda strie jsou .. Chce to fakt mazat, mazat, mazat ...... 😉 A asi je jedno čím, hlavně, aby se ta pokožka pořádně hydratovala 🙂

elastiq
23. bře 2014

Ano mazat kolikrát denně to půjde...nejlépe opravdu něčím mastným viz
https://www.modrykonik.cz/blog/pr_clanek/articl.... Posílám odkaz na recenze k oleji na strie přímo od maminek, nebo zkus koupit třeba krém elastiq na strie https://www.modrykonik.cz/contests/telovy-olej-proti-striim-elasti-q-vyzkousej-a-vyhrej-kojenecke-lahve-avent/

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
samasa
17. čer 2014

no nechci te strašit...ale s tím nic neuděláš...můžeš to jen zpomalit... já pri prvním nemazala...a ani jedna strie... pri druhém jsem mazat začla na začátku... jelikož jsem videla břicho kamarádky...a řekla jsem že takhle nedopadnu.,, zpraskalo mi snád celé břicho..., des,,, a ted pri třetím jsem namazala jednou za týden a neudelala se mi ani jedna strie... tak ja opravdu nevím čím to je.... ☹

dominka17
17. čer 2014

Já si mazala bříško v prvním těhotenství ElastiQ krémem, ale stejně se mi v 7. měsíci potrhalo, pak jsem na to zkusila všechno možný, ale výsledky jsem viděla jenom po dlouhodobém mazání krémem na strie z Avonu..

mamkamarketa
17. čer 2014

Ja si taky myslela, ze to je genetikou. U prvniho jsem mazala jako silena nekolikrat denne slavnym elastic-Q, vichy, eucerin a a pod. K porodu jsem sla jako zebra 🙄 s druhym jsem byla smirena, ze dopadnu stejne. Obcas jsem si bricho mazla kokosovym olejem, kdyz jsem si ve 30tt uvedomila, ze nemam ani jednu strii ( 🤐 ) koupila jsem si bepathen na strie. Mazala se s nim 2x denne a neudelala se mi ani jedna!

pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru