Co pomohlo s přetočením mimča, který je koncem pánevním?

nety88
9. čer 2011

Od doktora jsem dostala 2 cviky - jeden se dělá v kleče s podepřenými koleny a druhý je leh na zádech s podepřenou bederní páteří. Pokud víte ještě o něčem, co by mohlo fungovat, budu ráda, když mi dáte tipy 🙂 .

anetka1701
9. čer 2011

Jsem zastáncem toho, že pokud je mimčo KP, má k tomu nějakej důvod... Znám případy (jeden přímo moji přátelé, něco z doslechu), když bylo mimčo KP, šlo se na císaře a ejhle - mělo tak omotanej pupečník kolem krku, že kdyby se ho někdo pokoušel otočit, tak by to nedopadlo dobře :o( Mně osobně se prtě točilo v břiše jak na kolotoči, ke konci bylo skoro na každý prohlídce jinak, naposledy se mi obrátila někdy tušim ve 39tt - už dobře... Takže bych to rozhodně nehrotila takhle brzo :o) Takže můj názor - nech to bejt, ono to nějak dopadne. Ono samo ví, co je pro něj nejlepší...

rezicka
9. čer 2011

Ahojte,můj maličký je v poloze příčné.Dr. říká,že je ještě čas na přetočení,tak doufám... Jinak ty cviky jsem slyšela,taky v kleče prohnout bedra nebo kočičí hřbety,že v této poloze má mimčo nejvíc místa.Mohla by jsi líp popsat ten cvik v leže?

kasparci
9. čer 2011

Nám na kurzu říkali, že nejlepší je chůze (funguje prý gravitace) a plavání (že se to břicho uvolní, svěsí - a mimouš tam má místo se otočit). Jinak - u nás není poloha KP důvod k císařskému řezu.

apollo11
9. čer 2011

Mně to nepomohlo. Na přetočení (v této fázi) musí být dostatečně prostorná pánev a dostatek plodové vody. Ale zkoušej to, rozhodně tím nic nepokazíš (kočičí hřbety, plavání, jóga), máš ještě hodně času a mimi se může otočit úplně samo, aniž bys jakkoli zasáhla 😉

romana.st
9. čer 2011

Já jsem měla malou taky KP a domlouvala jsem si císařský řez. Před poslední prohlídkou jsme byli v termáléch a já si i zaplavala a při poslední prohlídce mi doktor řekl, že se malá otočila. Ptal se, zda jsem to cítila a já vůbec o ničem nevím. Dle mě se to stalo právě v té vodě.....
Každopádně jsem šla tak i tak na císaře, protože jsem dostala preklampsií 😔

A mám stejný názor, jako anetka1701............ Mimčo k tomu má určitě svůj důvod, proč je v takové poloze 😉

adelka89
9. čer 2011

souhlasim s snetka1701 a romana.st mam kamaradku, co se ji mala taky nepretocila nakonec rodila CS a mala mela omotanou snuru kolem krku a navic ji mela kratkou takze by se stejne nepretocila. Ale zase nemyslim si, ze by cviky mohli diteti nejak ublizit 😕

kasa
9. čer 2011

Ahoj mi se Vojtíšek otočil v 37 týdnu po pár tanečcích na svatbě mojí sestry,ikdyž to nakonec stejně nepomohlo a potom co mi v 39t praskla plodovka mi vyvolávali porod 53 hod nakonec šel Vojti stejně ven císařem za 5 minut 12.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru