Co s oteklýma nohama ve 38tt?

8sd9
21. črc 2013

Maminky nemáte někdo prosím radu co s oteklýma nohama? Jsem ve 38tt a ted jak je porad vedro, tak mi strasne moc otekly, hl. kolem kotniku, narty a prsty... uz me skoro i boli chodit, tak budu rada ze kazdy tip, dekuju 🙂

copinka
21. črc 2013

No jediné co pomáhá je ledovat ledovat a zase ledovat a mít nohy nahoře 🙂 Mám to stejně tlak v pohodě takže je to z vedra 😒

petrusew
21. črc 2013

souhlasím, jediné co pomáhá je ledovat a nohy nahoře!🙂

jiy
21. črc 2013

Nohy nahory, ledovat a hlavne vypit 3-4 l vody, mozna vic.

arrowka
21. črc 2013

Mně hodně pomáhá chladivá koňská mast, dávám velkou vrstvu několikrát denně. Oteklé nohy mám sice pořád, ale je to o hodně snesitelnější.

nnnadja
21. črc 2013

Kupte si Diorex, mohl by pomoci. Je to v podstate to stejne jako Detralex, ale ten je na predpis.

ivcacekb
22. črc 2013

Teď mi bude končit šestinedělí a oteklé nohy mám pořád, už jsem z toho nešťastná. Doktoři mi řekli, že na to nic není, že v šestinedělí otoky zmizí...mám mít nohy nahoře...to je sice hezký, ale musím "fungovat" a chodit po rukách vážně neumím, teď se vejdu jen do dvou sandálů, který musím mít ještě povolený, jinak nevlezu do žádných bot, nevím, v čem bych jako chodila v zimě, stačí teď, když prší...ponožky na nohách nesnesu. V noci spím s podloženýma nohama, tak je to chvilku ráno lepší, ale pak repete. Ach jo. ☹

mpavlinka
22. črc 2013

@ivacekb taky jsem po prvním porodu hodně natekla a doktorka mi říkala, že musím jíst hodně bílkovin - kvalitní šunka, cottage apod. a je dobré si koupit v lékárně Protifar - je to prášek, smíchá se s vodou a hoodně mi to pomohlo.

jasminy
22. črc 2013

Bílkoviny a magnézium, třeba minerálka Magnesia.

lucieandrlova
23. črc 2013

Mně maminka v těhotenství poradila babskou radu - nastrouhat syrovou bramboru, dát na starý ručník (pozor barví! Nepůjde vyprat!) a zabalit do toho nohy a odpočívat s nohama nahoře. Mně to pomáhalo... Hodně zdaru!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru