Co slyším v AngelSounds? Může to být moje srdce?

giraffe8
23. zář 2011

ahojkyjsem 12tt dneska mi došel angel sounds... mám pocit že slyším prckovo srdíčko ale nejsem si jistá..nemůže to byt i moje srdce?ale slyším ho jen nekdy prave na miste v levo.. nekdy to ztratim tak to zase hledam takze to asi nebude moje srdce ne?napocitala jsem cca 104uderů za minutu... ale ja mam taky rychly tep .- (tak ted nevim.. a zda se mi jako by ta sebou prcek plácall v te vode že to tak jako šploucha..nebo jsou to streva?ale v deloze asi nééé co..poradte co myslite je to prcek?

giraffe8
autor
23. zář 2011

:_(

bledulka
23. zář 2011

@giraffe8 angelsound nemám,ale obecně.... Mě lékař zjišťoval srdeční akci plodu poslechem až někdy okolo 14-15 týdne- do té doby jen UZ. Jde o to, zda ten přístroj dokáže již slabě (co do síly zvuku) bijcí srdíčko přenést..
Akce plodu bývá výrazně vyšší (např 150) a akce okolo 104 spíš odpovídá tvému pulsu (slyšet jsi mohla pulsování např. v aortě atd...) změř si navíc svůj puls a bude-li se rytmus shodovat s tvým, tak není co řešit 😉
v břiše není klid-ani u netěhotných (střeva, cévy atd..) tak bych spíš řekla, že to co v tuto chvíli slyšíš nebude s největší pravděpodobností miminko...😉

giraffe8
autor
23. zář 2011

a jak mám tedy vedet jestli je u me vse ok ☹ ach jo

bledulka
23. zář 2011

@giraffe8 strach o miminko už ti nikdy neskončí 😉 a to ani porodem,.. ten strach si poneseš už stále 😉
zkus být v klidu a nestresovat se 😉 nehledě na to, že angelsound ti nezabrání v komplikaci, jen ji může odhalit- na věci to prostě nic nezmění a tak mysli pozitivně, těš se na prcka a snaž se být v klidu-přehnaný strach Ti určitě nepomůže...
strach o miminko je normální, měla ho snad každá těhulka.. jen to prostě musíme zvládnout
určitě chodíš na kontroly, za chvíli ukončíš první trimestr a to už je taky super , že budeš mít to nejkritičtější období za sebou 🙂

giraffe8
autor
23. zář 2011

jj no uz jednoho prcka maame uz bude mit 4 roky a e pravdaa ze jsem se taky balla ale neprožívala jsem to jako ted..tedkom se zadarilo az po 13 měsících a to jsem mezi tím mela ještě jedno mimoděložnía přišla o vejcovod tak mam strach ☹ ale je fakt že to sstejně neovlivním... 7.10. jdu n screning UZV ach jo..at uz to utece .-(

giraffe8
autor
24. zář 2011

tak jsem zase poslouchaa aic .mmám pocit ze neco neni ok..asi se utýram .-(

petulak1988
24. zář 2011

@giraffe8 podle me sis to nemela kupovat akorat se ted treba uplne zbytecne trapis nevim no

ivasad.
24. zář 2011

Na tohle poslouchání srdíčka dítěte je ještě brzo, vůbec se netrap tím, že někdy nic neslyšíš 😉 A šplouchání určitě nepochází z dělohy, ptž tam není vzduch. Když si naplníš pet láhev úplně po okraj, zašroubuješ, tak s tou vodou taky nezašploucháš - víš jak to myslím 😉 Musel by tam být i vzduch, ten v děloze není 🙂 Jinak souhlasím s @bledulka - puls dítěte od svého poznáš tím, že si zároveň budeš měřit puls třeba na zápěstí. Shodje se se zvukem z monitorku? Pak je tvůj. Neshoduje? Pak je to mimísek.

rozarka65
24. zář 2011

@giraffe8 ještě je brzo...já něco slyšela až kolem 16.týdne...a i pak to chce hooodně trpělivosti a klid a ticho...a musíš hledat hodně nízko...

giraffe8
autor
24. zář 2011

hledala jsem hooddne nizko a i hodne hluboko a uz me to nebavi bricho uz si mackat nebudu ...slysim jen svuj tep..miminko ne ☹ tak proc rikaji od 12tt? ☹

agule
25. zář 2011

neboj,mimčo je ok,taky jsem takhle plašila,záleží taky,jak je natočené,chce to trpělivost. Jinak miminko má rychlejší tep,tak od 130 a i výš,to pomalejší je ten tvůj. Já si pořídila as. až ve 20 tt a taky jsem někdy musela být trpělivá,čím je mimi větší,tím je víc slyšet srdíčko 🙂 ,a hlavně bříško hodně namazat,nejlíp třeba dětským olejíčkem.

giraffe8
autor
26. zář 2011

jo k tomu byl nejaky mali gelík .. ten uz neni jen tam zbytecek ale mam lubrikacni to je to samí ne?nebo pry v lekarne prodavaji UZV gel.. tak uvidim jak se tam dostanu... no uz t je pristi pate je to sileny to čekání.. a snad vysledky screningu budou ok nebo už me odvezou.. 🙂

tina74
18. říj 2011

@giraffe8 Ahoj, mně dnes (12tt + 6) přišly poštou Angelsounds a trošku jsem se bála, že nic nenajdu nebo to bude hrozně dlouho trvat, ale asi do minuty jsem srdíčko našla🙂 Je to takový rychlý hukot... Ale až úplně dole...
Použila jsem hodně gelu. Ještě nemám sono gel, ten budou mít v lékárně až zítra, ale zatím zafungoval i kosmetický gel.

evol06
18. říj 2011

@giraffe8 Ahojky, neboj určitě ho najdete. Nám to taky trvalo a nakonec ho našel manžel, mně se to nepovadlo 🙂 Poprvé jsme ho slyšeli někdy kolem 13.týdne. Já ze začátku vždycky našla svoji tepnu a taky se mi zdálo, že mu bije srdíčko nějak pomalu 😀 Normálně si tu frekvenci porovnej, poslechni si to co slyšíš a pak své srdíčko a poznáš zda je to stejná rychlost a nebo ne 😉 Jinak je zbytečné kupovat přímo UTZ gely nam stačil celou dobu dětský olejíček 🙂 Přeji hodně úspěchů při ,,lovu" 🙂

giraffe8
autor
18. říj 2011

@tina74 to ses asi hodne hubena nebo nevim -D ja jsem v 15tt a porad nic nechapu..slysim jen sebe

giraffe8
autor
18. říj 2011

@evol06 ten sono gel stal 50kč 500ml takze to jde 😀

luciebx
18. říj 2011

tak muzu rict ze ja ten angel sound mela a me rikali ze je to od 14-16 tydne takze je mozny ze slyset vazne muzes..a hlavne miminko se neustale hybe obraci takze kdyz neslysis muze k tobe byt zadickama a kdyz slysis muze byt hrudnickem nahoru.. ono je to individualni... nekdo ma kopanecky v 19 tt a nekdo az ve 22tt..
jinak co se tyka toho gelu.. hele on staci obyc olejicek ten detskej treba.. ja neopouzivala zzadny extra a fungovalo nam to.. je fakt ze ja to pouzivala skoro kazdy vecer pred spanim.. sem jen chtela slyset co a jak.. a hlavne se zvedavosti.. pak kdyz uz sem citila pohyby tak spis sem poslouchala kdyz sem zazmatkovala ze se mimi nehnulo delsi dobu.. no ale miminka taky spi ze? 😀 😀 tkze hodne stesticka a radostnych zvuku

brisalek
18. říj 2011

az uslysis srdicko miminka urcite to poznas(je to opravdu vyrazne rychlejsi nez tvuj tep), ale opravdu to da hodne prace nez ho najdes, ale fakt uz si nepamauji kdy jsme ho prvne slysela.

paolin
18. říj 2011

@giraffe8 my teda neměli, ale manžel hledal a poslouchal srdíčko přes bříško. vždy si chytil na zápěstí můj puls a porovnal 😉 vždy našel. asi jen 1x se mu to nepovedlo 😉

brisalek
18. říj 2011

jo a vim, ze to bylo hodne dole (asi tak na urovni , kde by ti koncilo ochlupeni ) a dost v prostredku🙂.

jemi
18. říj 2011

@giraffe8 já slyšela mimčo prvně mezi tím 12-13tt, ale záleželo na okolnostech, leželo hodně nízko a jsem hubená, takže to šlo líp. Taky jsem se snažila hledat s plným močákem a sono gelem. Plus doporučuji nemít hlasitost na maximum, já jsem nejlíp slyšela nějak v polovině hlasitosti. (je tam míň šumu a stačí to + zkusit nové baterky).

tina74
18. říj 2011

@brisalek Tys to vystihla přesně🙂 Nevěděla jsem, jak to přesně popsat, ale je to opravdu až tam dole, kde začíná ochlupení🙂 Docela mě to překvapilo...
@giraffe8 Nijak zvlášť hubená (už) nejsem. Možná jsem měla štěstí, že jsem to našla hned. Ale po cca 30 vteřinách se zvuky ztratily a musela jsem hledat znovu. Miminko asi zrovna cvičilo🙂 A je to opravdu hrozně rychlý hukot - napočítala jsem 75/30 sekund, takže 150 za minutu.

tina74
18. říj 2011

Holky, teď jsme poslouchali znovu s manželem. Srdíčko jsme slyšeli, ale už mnohem hůř, jakoby z dálky. Asi tedy hodně záleží na tom, v jaké je miminko poloze.

veronika.deskova
13. led 2012

@jemi
@tina74
Ahoj holky. Je ta věcička skutečně dobrá věc? 🙂 děkuji

dasa24
13. led 2012

ahoj Verco,

ja mam ho mam ca od 14tt a musim rict ze do 17 tt jsem poslouchala asi kazdy treti den, od te doby co mam pohyby tak vubec a lezi mi ve skrini.
Jinak jsem s nim byla spokojena🙂
U predchoziho teh. se mi jednou kolem 30tt stalo jako bych nemela pohyby, tak jsem letela k dr., ( to stejne mela i segra ) a vse bylo v poradku, ted vim kdyby se mi neco nezdalo tak muzu sama srdicko poslechnout🙂
Kupovala jsem ho pres aukro a novy.

maja3.s
13. led 2012

@veronika.deskova ...taky mám doma (a pokud máš zájem,prodávám...kupovala jsem ho jako nový). Je fakt, že mě teda mnohokrát uklidnil. Pohyby jsem celkem dlouho necítila a i pak byla Gábi v bříšku docela líná, takže pokud se mi něco nezdálo, vytahla jsem angel sounds a vždycky se uklidnila. Takže kdybych byla znovu těhu, jdu do toho zas...ke konci už ho člověk tak nevyužije...je to fakt jen na pár týdnů, ale mně to za to stálo...takže za mě rozhodně ANO

veronika.deskova
13. led 2012

@maja3.s Děkuji. Ještě nejsem těhu ... kolik za něj chcete? kdyby byla výhodná koupě uvažovala bych o tom teď 😉

veronika.deskova
13. led 2012

@dasa24 Děkuji, no já jsem takový plašan, tak si právě říkám, že by mě trošku uklidnilo 😝

maja3.s
13. led 2012

@veronika.deskova ...tak já ho zatím taky nikde nenabízela, ještě nějak nebyl s prckem čas 😅 Prodala bych ho tak za 800kč+poštovné(já kupovala za 1100kč). Nevím, jestli je to pro tebe výhodné...ani nevím, jak se teď ceny pohybují (já kupovala v květnu nebo červnu).
Ještě rozhodně doporučuju dokoupit pak v lékárně nějaký gel (já ho k tomu neměla a srdíčko ze začátku moc slyšet nebylo) takže jsem pak zkusila lubrikační z domácích zásob 😅 a výsledek o 100%lepší 😉

dasa24
13. led 2012

@veronika.deskova urcite, taky me to uklidnilo 😉 ( uz jsem prisla o 2 mimi- 7tt, 20tt,
takze pak jsem plasila se vsim pokud se vyskytl nejaky problem a ten pristroj muze uklidnit:1)
a preju brzke otehotneni 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru