Co Vám v těhotenství chutná a co ne?

danieltereza
27. srp 2013

Ahojky všem, dnes jsem 9+4 říká se, že podle toho na co máte chuť se dá určit pohlaví dříve než lékař..... vyšlo to někomu 🙂
SLADKÉ - SLANÉ .....

danieltereza
autor
27. srp 2013

mě chutná slané, kyselé, mastné...... 😒 moc toho ještě nemůžu, mívám večerní nevolnosti tak se docela dost ještě trápím, tak co maminky co Vám chutnalo na co jste měli chut a co Vám pak pan doktor oznámil..... 😲

tynulkaxix
27. srp 2013

mě chutná hlavně kyselý a slaný 🙂 překvapivě sladký nějak odmítám :D

danieltereza
autor
27. srp 2013

jj přesně můj případ 🙂 jsem zvědavá co se stoho vybrví tak třeba se někdo najde kdo už i ví co bude mít 🙂

llluckaaa
27. srp 2013

A jak se podle chutí pozná pohlaví miminka?

misska1
28. srp 2013

já jak jsem na sladké nikdy nebyla, tak co jsem těhotná, tak si v tom holduju 😀 A taky aby ne, čekáme holčičku 🙂

mafeska
28. srp 2013

u mě ano - sladké (bombony hlavně gumoví medvídci, lízátka) a citrusové plody = holčička.
Moje ségra mi už před kontolou u dr řekla že je to jasná holčička že přesně stejné chutě měla u své dcerky, a přesně trefa do černého, teda růžového. 🙂

jaja01k
28. srp 2013

Já se cpu sladkým a ovocem. Nemůžu maso a zelenina mi taky moc nejede. Takže by to měla být holčička. Ale od doktora ještě nic nevíme, tak uvidíme, jestli to vyjde 🙂

besita
28. srp 2013

Já do sebe dostanu jedině sladké, maso max. v malém množství a co bych fakt nesnesla jsou třeba kyselé okurky 🙂) uvidíme, taky očekávám holčičku, ale nic od Dr. potvrzené zatím nemám 🙂

sabuse1
28. srp 2013

já u dcery nemohla cca do 6 měsíce vůbec maso, ujížděla jsem na sladkém, cca 3x týdně jsem měla krupicovou kaši nebo ovocné knedlíky a jablka jsem jedla na kila, u syna jsem sladký moc nemusela, ujížděla jsem na rajčatech a teď jím všechno, hlavně česnekové věci, topinky bych mohla mít denně a pak to zajím čokoládou🙂)))

sarunatko
28. srp 2013

Já jsem jedla pořád broskve a nektarínky, každý večer jedno celý pomelo. A jak nemusím sladký, tak jsem pořád nakupovala zákusky 🙂 A hádejte...🙂

lennittka
28. srp 2013

Myslím si, že se to fakt určit nedá.. Já první dva měsíce měla šílené chutě na sladké a věci s krémem, jako věnečky, větrníky.. Takže jsem doufala, že čekám holčičku. Ale pak postupem času jsem přešla na utopence, zelňačku, hovězí vývary, koprovou omáčku, nakládanou řepu.. a čekám kluka 🙂 Teď pořád převládá kyselé, hodně broskve a nektarinky, stejně jako uživatelka nade mnou..

janapavlik
28. srp 2013

Od začátku těhotenství nemusím maso, zpočátku mě dokonce natahovalo, musela jsem se fakt přemáhat, abych alespoň něco pozřela. Ani teď mi maso moc extra nejede, pořád mi smrdí 😉 Ale co vyloženě teď miluju: zmrzlina, melouny, broskve, hroznové víno a sladké. První 3 měsíce mi sladké vůbec nechutnalo, ale zato teď musím mít každý den nějakou sladkost 🙂 Při prvním jsem taky, a to hlavně ke konci jedla sladké, tak že by znovu holka?

janapavlik
28. srp 2013

Jo, a ještě samozřejmě nezdravé věci, jako jsou brambůrky (ty domácí pořádně promaštěné 😀 ), bramboráky, hranolky, langoše atd... Na to, jak s prominutím žeru, jsem zatím přibrala cca 7 kg, takže zatím jsem spokojená. Ale je fakt, že nejím moc velké porce jídla (to jsem nejedla ani před těhotenstvím), ale zato jím často.

hance09
28. srp 2013

Já jsem strašně na sladký,ale od začátku těhotenství mě moc neláká, spíš samý nezdravý slaný věci - brambůrky,hranolky,smažák apod....dneska mi dr. řekl,že čekáme kluka...

olivazelena
28. srp 2013

@janapavlik mám to stejně akorát sladké jsem nejedla moc ani dřív ani teď. Snad jedině buchty, sladší pečivo, to mi teď ne že nechutná, ale nemám na to chuť a ani z toho požitek (jím hmotu, nic mi to neříká, nebo to nejím vůbec). Jím úplně stejně jako dřív, ovoce miluju ve velkém, odjakživa, takže nedat si v létě broskve nebo melou byl by pro mě největší trest. Jím málo, ale čato. A bude to kluk 🙂 Jinak věci jako brambůrky apod. mi chutnají od začátku spíš proto, že se mi zdají víc ochucené, výraznější, páč všechno se mi zdálo takové mdlé, neměla jsem na nic chuť. Ale nekupuju si je často, jestli jsem měla doteďka dvoje brambůrky... víc ne.
Celkově žádný rozdíl před a v těhotenství u mě. Jedině to sladké pečivo. To teď nejím skoro vůbec.

deniii89
4. zář 2013

U mě to bylo také tabulkové. Měla jsem chut na sladké, jedla jen ovoce a dortíky 😀 a holčička jak vyšitá 🙂 tak jsem zvědavá, jak to bude ted... chut na dortíky a ovoce to mám, ale zase na sušenky vůbec.. Jo a taky na chlebíčky mám chut... tak jsem zvědavá,.-)

posibilities
9. zář 2013

Já u první měla chuť jen na maso a na slaný a překořeněný a mám holčičku a teď je to to samé a taky doufám že to bude holčička 🙂

prcekverunka
9. zář 2013

@danieltereza Chutná mi sladké, slané, kyselé i hořké. A pokaždé je mi špatně po něčem jiném 😀
Jen co mi teď moc nechutná, je maso...Ale klidně si můžu dát chipsy nebo slané tyčinky a k tomu čokoládu a chutná mi to obojí 😅

mysicka_lb
9. zář 2013

Já jsem úplně na začátku těhotenstvî měla chuť na nezdravé slané - chipsy, slané pečivo, smažák apod. Přesně tyto věci mě ale teď natahují. Nejede mi ale ani sladké pečivo, sušenky a dortíky. Mám teď chuť vyloženě jen na zdravou stravu, takže ovoce, zelenina a zdravá teplá jídla z vegetariánské restaurace. Jsem dlouholetá vegetariánka a v tomto směru se u mě nic nezměnilo, jen jsem teď začala jíst mnohem zdravěji než předtím. Když jsem byla týden na dovolené a byla nucena jíst hlavně v rychlých občerstveních, plus pečivo a sušenky, zvracela jsem skoro už jen z představy těch hnusů. Mám pocit, že smažák nebudu moct vidět snad do smrti (a to jsem neměla ani jeden, jen ho tam měli na každém rohu, a předtîm jsem ho milovala). Pohlaví miminka ještě nevím a tipuju chlapečka (ale přála bych si strašně holčičku).

verisek91
9. zář 2013

všechno🙂 po kyselý až slaný a sladký... třeba mi hoodně chutná ostré-například utopenci s chilli papričkama a kyselým bílým zelím🙂 bože toho bych se ujedla🙂 a čokoláda,klasika🙂 ale to zelí hodně,nebo klobásy,vysočina,lovečák a tak... nejvíce mám chutě na maso,ale na hovězí a uzené .. 🙂 a čekám holčičku,to mě všichni tipovali na kluka🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru