Covid očkování. Kdo se nechal v těhotenství? Jaké jste měly stavy?

eellushka
29. zář 2021

Děvčata zajímá me jestli se někdo nechal očkovat proti covidu v těhotenství ? Nebo nenechal a proč... Ja tedy očkovaná nejsem, strach ,ze ho někde chytnu mam ,ale taky se bojím očkování.. jaké jste meli po očkování stavy v tehu atd. . podělte se

jana_zofie
29. zář 2021

@eellushka bolela me ruka. Po prvni davce dva dny, po druhe tri. Pfizer. Zacatek tehotenstvi 1. davka, 2. v 13 tt.

linducha90
29. zář 2021

@eellushka jsem ve 35 tt očkovat jsem se nechala, u obou dávek pouze bolest ruky v místě vpichu a slabá únava. Nechala jsem se očkovat ve 2 trimestru přesné týdny si nepamatuju. Ale hodně mi v rozhodování pomohla skupina na FB Ockovanie Covid 19 - těhotné, dojčiace a snažiace sa otehotnet

miky124
29. zář 2021

Taky jsem se nechala, 34 a 37tt, bolela me ruka akorat, nejakou dobu jsem vahala, ale nakonec jsem se nechala

petulles
29. zář 2021

28tt zatím první dávka a dva dny bolest ruky. Tak doufám, že po druhé davce to bude taky ok.. 🙏

pampeliska1313
29. zář 2021

Sama jsem se nechala až po, ale třeba paní co se mnou byla na pokoji byla ockovana už jako těhotná a měla krásnou zdravou holcicku.🙂

sanoela
29. zář 2021

@eellushka očkovaná 14tt a 17tt potom bolest ruky po druhé dávce úplně minimalne a ten den velká únava. Jinak nic. Jsem ráda, že jsem se tak rozhodla, byla jsem v kontaktu s pozitivním člověkem a Covid jsem nedostala.🙏

slunea
29. zář 2021

Taky 2 dny bolest ruky a jeden den jsem byla unavenejsi. 15tt a 18tt.

eellushka
autor
30. zář 2021

Ja mam hrozný strach prostě o mimi... Aby se pak něco ne posr..... 🤷🏽‍♀️

vendes
30. zář 2021

Nenechala a už se ani nenechám, jsem cca 5 týdnů před porodem. Z prodělání covidu strach nemám, resp. z toho, že bych měla nějaký šílený průběh. Nejsem riziková skupina, ani se nepohybuji v rizikovém prostředí.

michaela_2
2. říj 2021

@eellushka nakonec nenechala. Byla jsem objednána, na první dávku na jaře, protože máme starší deti, které chodí do škol, sportují atd. K tomu až do porodu pracuji a potkávám se denně s různými lidmi.
Ale chvilku před mým termínem, vydaly tehdy Dobřichovice prohlášení, že těhotné neočkují 🙂 Tak jsem si o tom začala hodně zjišťovat a nakonec se rozhodla, na očkováni v těhotenství nejit (byť ten postoj se pak zase změnil a těhotnou by mne naočkovali)

bluehorse2020
3. říj 2021

@eellushka ja bych se v tehu urcite ockovat nenechala. V tehu si nemuzete vzit pri nemoci pomalu normalni prasek, natoz cpat do sebe neco, co neni radne otestovano.. Ale kazdy musi sam vedet. Muj strach by byl, co to udela s mimi ne po narozeni, ale nasledky po par letech.. Z covidu jako takoveho strach uplne nemam, ikdyz stat se muze cokoliv... Jiz nekolikrat jsem byla v kontaktu s pozitivnim a nikdy to nechytla a ted jsem stejne prevazne doma. Drzim ale vsem, kteri se pro ockovani rozhodli, aby bylo i pozdeji vse ok. 🍀

kvetuska145
3. říj 2021

@bluehorse2020 souhlas🙏🏻🥰

katie87
25. říj 2021

Když jsem byla na jaře objednaná na 1. dávku zjistila jsem těhotenství a termín zrušila. Od té doby váhám, gynekoložka jednoznačně doporučila já osobně jsem také pro, i když teď v těhu mám trochu respekt. Nicméně od září pořád nějaké virózy co tahá dcerka ze školky 😀 asi známe většina. Jsem 26tt a už se mi cuká ruka udělat si novou registraci, jen pořád trochu posmrkávám, ale to by snad nemuselo vadit, to budu mít asi až do jara. Gynekoložka jasně říkala, že z praxe mají zkušenosti s větší krvácivostí a problémy s placentou u porodů u nakažených a že to bývají často nepříjemné komplikace. Vakcína přímo přes placentu k plodu neprojde a mimi je chráněno 6měs. po narození.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru