Cvičení před otěhotněním. Mám cvičit jen do ovulace?

yamdena
24. led 2011

Dobrý podvečer 🙂 mám na Vás takovou otázku, pokud se to tu někde už rozebírá, tak se omlouvám, nenašla jsem to.

Dejme tomu, že je žena v období aktívního plánování rodiny a je více méně na přírodě, kdy se zadaří (jestli se zadaří).
Zároveň se ale chce věnovat sportu - jízda na rotopedu, posilování, zumba atd.

Bojím se ale, aby, pokud by se zadařilo, neměla taková zátěž vliv na možné těhotenství (např. cviky na břicho) 😒 nevím, jak to řešit..nechci sport opustit úplně, protože se může jednat i o dlouhou dobu, člověk nikdy neví..ale nechci ani nic pokazit (bohužel, mám za sebou jeden MA 😢 ).. Napadlo mě třeba cvičit jen půl měsíce (do ovulace) 😅 , ale to pak skoro nemá smysl.. jak byste to prosím řešily Vy?

Díky za odpovědi, Y.

terinda
24. led 2011

Ahoj, myslím, že můžeš cvičit bez starosti až do pozitivního testu a pak se uvidí podle dalších okolností.
Cvičení půl měsíce opravdu nemá smysl 😉
Myslím, že je to super náplň při snažení 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tehotens...

estrellita
24. led 2011

ja jsem cvicila bez nejakeho omezeni a kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna, tak jsem to pak upravila vzhledem k unave a snizila jsem zatez, ale sportovala jsem az do konce 8. mesice, v 9. uz jsem byla rada, ze se nebyhu, protoze me vsechno bolelo, jak se to roztahovalo pred porodem.
Myslim, ze kdyby ses najednou zacala omezovat ve sportu a dlouho to neslo, tak tim vic by ses na to uplinala, sledovala atd.

dlabinecka
24. led 2011

@yamdena Taky jsem cvičila až do porodu. Na rotopedu jsem jezdila denně celé těhotenství. V prvním trimestru miminku prakticky nemáš čím ublížit, je dobře schované v pánvi, takže ani pád např. na lyžích by ho neměl výrazně ohrozit 😉

kaci1
24. led 2011

yamdena,
vůbec se nemusíš bát. Obzvlášť pokud jsi na sport zvyklá.-)
Mě pan doktor vysvětlil, že žádný sport nezpůsobuje potrat, pokud ho neděláš vrcholově. Můžeš začít špinit,ale to je jenom tím, že se více prokrvuje sliznice.
Já jsem v 10tt a dále normálně cvičím. Teď jsem se vrátila z lyží a jedu za týden zase. Pan doktor o tom ví a řikal, že v pohodě. Je mi dobře a ani se těhotně moc necítím. Myslím, že je to hodně psychikou. Moc nad tím nebádám a dělám, tak jak cítím. Taky některé cviky třeba vynechám, protože mi prostě nesednou. Člověk by měl hlavně naslouchat sám sobě a to kolikrát stačí.-)

yamdena
autor
25. led 2011

Tak to je prima! Cvičení, zvlášť jízda na rotopedu je pro mě teď velmi uvolňující (viz téma vztek 😀) a že se dá cvičit i v těhu je vůbec skvělá zpráva 🙂 upřímně, mám hrůzu z toho, že přiberu :( každopádně děkuji všem za odpov.

kaci1 - graulace k těhu a držím palce, aby bylo vše jak má být 🙂

yamdena
autor
25. led 2011

samozřejmě gratulace, oml. se za překlep

zumbaaa
8. únor 2011

Ahoj, tak jsem ráda, že jsem narazila na tuhle debatu, protože jsem nad tím přemýšlela stejně jako yamdena 😉 Chodím 3x týdně na zumbu a taky plánuji s manželem rodinu (již také podruhé, poprvé to bohužel nevyšlo ☹ ) Také jsem si říkala, že kdybych třeba otěhotněla, jestli to poskakování a fyzická náročnost nemůže nějak ublížit. Možná je to tím, že je člověk už trošku paranoidní, aby se zase něco nepokazilo 😒 Ale sport se mi také opouštět zatím nechce, protože člověk nikdy neví zda je to plánování otázkou týdnů, měsíců..
Tak děkuji moc za informace 🙂

marijanka001
18. led 2012

Ahoj dámy, tak s tímto se potýkám stále☹ cvičit nebo necvičit??? První těhotenství bylo až po 10 ti měsících a to bylo ještě mimoděložní. Otěhotnění nastalo až když jsem trochu ubrala na cvičení a dokázala i odpočívat - prostě s mírou.Od srpna se pokoušíme znova a nic,ale na začátku jsem se na to dost zaměřovala.Cca jsem cvičila 4x do týdne,ale teď mám 5-7h v týdnu. Jsem instruktorka a dělám dance, bodystyling a bosu a do toho trénuju fotbalisty...nu je toho dost. teď mě čeká 14 dní v kuse denně. tak to mi neříkejte, že to nevadí. Je rozdíl sedět doma na rotopedu a šlapat ( to nemyslím zle) a jedete si podle sebe a děláte to s radostí a když se Vám zachce. Makat jako instruktorka kde moje tepovka je někde na výši☹ Nu tak babo raď ☹ Už nevím co je dobře a nevím co mám dělat☹ Všichni říkaj trošku uber,ne se toho vzdát,ale ubrat. tak co holky????

tegina
18. led 2012

Holky nevidím důvod proč necvičit do otěhotnění i během něho...samozřejmě pak je to na konzultaci s gyndařem jak to tady někdo píše...ale cvičení určo otěhotnění nezabrání a potrat taky nezpůsobí...to by byla chyba někde jinde...a cvičení u marijanky...pokud je člověk v pořádku, nevadí cvičit každý den..je pravda, že jsem narazila na článek, kde se u tak intenzivního cvičení může vyplavovat více mužs. hormonů a ty by mohly zabránit otěhotnění, ale jestli tj. pravda...každopádně věřím tomu, pokud nějaká s prominutím vychrtlina cvičí každý den, jen aby si udržela váhu 55kg as už před těhu řeší jak to bude v něm, té se opravdu těžko těhotní 😒 , znám takové...

mersy
18. led 2012

@zumbaaa
ahojky - taky se snažíme.....
Ráda jsem chodila na Zumbu, hodně mě to baví, ale tuto aktivitu mi gyn. nedoporučil- poskoky a celková zátěž....
takže chodím na dlouhé rychlé procházky + rotoped.

marijanka001
18. led 2012

Nu, právě skákání není moc dobré a přetížený orgaismus už vůbec ne. Čím je tělo unavenější,tak tím je menší šanci na otěhotnění, teda aspoň si to tak myslím. Někdy jsme tak vyčerpaná, že bych sežrala krabici tatranek 🙂Na sebe nemám vůbec čas ☹ Nu a při cvičení se zahřívá tělo a tím pádem i děloha a dochází k přehřátí a to může způsobit, že se vavíčko neuhnízdí.Tak jsem o tom četla. Doktor mi řekl, když jsme tam byla naposledy, že 3-4x v týdnu ok. Nu ono taky co doktor to názor 🙂 Pak jsem řekla že na to kašlu a že nějak bude a začala jsme toho mít víc a teď padám někdy na držku ☹ Nu,kdybych se neszažila o mimi, tak to nechám být a tělo se srovná jelikož to miluju 🙂 ale když něco chcete,tak musíte i něco obětovat, tak bych asi měla něco vynechat a dělat něco i pro sebe a někdy i relaxovat 🙂 co???

terinda
18. led 2012

To je pěkná blbost, normálně cvičte 😉

jinjin
18. led 2012

Ahoj. Moc zajímavé téma. Řešila jsem něco podobného před dvěma rokama, když jsme se začali snažit o první mimi a řeším dnes zase, protože by jsme chtěli druhé.
Jsem (vlastně byla jsem) také instruktorka - potápění. Tento sport se s těhu vyloženě vylučuje, přestože tam není velká fyzická námaha (když tedy neberu v potaz tahání desítek kilo, tepovka se nezvedne)...ale byla jsem i jinak dost aktivní - jezdila na koni, chodila lézt na stěnu, plavat, týdně cca 6h pohybu... navíc jsem byla občasná kuřačka a ráda zašla na večírek a popila.... potápění jsem se vzdala, plánovala jsem to tak, že po sezoně začnem a snad se zadaří do jara a když ne, přerušíme snažení a o rok to odložíme (jinak by mě to psychicky odrovnalo)... kouření a pití lze taky omezit - i když jak je to na dlouho (na měsíce), okolí si všimne té změny, ono se vymlouvat věčně nedá a není příjemné každému říkat, že se snažíme o mimčo... ale vzdát se i ostatních sportů mi přišlo líto, už bych to nebyla vůbec já a myslela jsem, že rekreačně snad neublíží 😅
Mno, podařilo se nám záhy a také jsme záhy o mimi přišli. Nebylo to ani na revizi, těsně.
Když se po pár měsících zadařilo podruhé, už jsem se bála. Možná to poprvé nemělo se sportem souvislost, moc nevěřím, že by se mělo něco stát - ALE. Ale já bych si to strašně vyčítala. Takže jsem už chodila jen po vycházkách a i když dlouhých a náročných až do porodu, tuze se mi po sportu stýskalo. Byla jsem z toho dost špatná a to ještě nedávno, než jsem si našla náhradu.
Teď opět cvičím, ale vybrala jsem si úplně jiné sporty, s těhu snad slučitelné (kardio-elypťák a pás, pilates, posilka). Nejsem to úplně já. Nejsou to věci, které bych vyloženě žrala a vůbec to není má práce a celý ten život, který jsem měla (on to byl spíš životní styl než práce nebo sport). Ale jsem spokojená. To dítko mi to mnohonásobně vrací a já si říkám, že není všem dnům konec... že toto zvolnění je na pár let, že si užiju mimča, možná i dvou... a pak můžu do důchodu dělat co si zamanu... a fakt to teď říkám bez váhání a upřímně...
Tak ať už se rozhodnete jakkoli (asi celý tento můj elaborát píšu hlavně pro @marijanka001 , že je v podobné situaci), přeju, ať je to rozhodnutí správné a vrátí se mnohonásobně ve štěstí, které děti umí rodičům přinést!

marijanka001
19. led 2012

Děkuji za rady🙂 jen každej říká něco jiného i doktor. Jen když padáte na držku,tak to asi ono nebude že??? Ono je něco jiného jít si zacvičit na nějaký líný aerobic a nebo šlapat doma v klidu na rotopedu. díky pa

marijanka001
19. led 2012

@terinda Máš s tímnějaké zkušenosti???Jsi si tím dost jistá 🙂

terinda
19. led 2012

@marijanka001 Mám s tím normální zkušenost, tzn. hodně jsem před těh. cvičila, ale zase nebyla trenérka.
Myslím, že běžné kondiční cvičení dělá dobře psychice a početí nebrání.
Ovšem, jestli padáš na pusu normálně, tak to asi dobře není a chtělo by to zmírnit.

Předpokládám, že ostatní holky tady tak tvrdě netrénují 😉

marijanka001
20. led 2012

@terinda Cvičila bych pořád🙂 to bych umřela bez pohybu🙂 jen něco ubrat a chodit si zacvičit spíš pro radost na jiné hodiny, které mě tak deodrovnají 🙂Včera jsem dorazila domů z práce a padla na gauč a spala 2h totál 😒 Nemám pak energii vůbec na nic, na vaření, úklid atd. Děkuji za pomoc dámy. Měla bych se řídit svým pocitem 🙂 papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru