Dá se před početím ovlivnit pohlaví dítěte?

deni
9. pro 2005

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat a zároveň tím zakládám nové téma (snad to někomu nebude vadit). Dá se ještě před početím ovlivnit nějak pohlaví dítěte?
Vím, že nejdůležitější je, aby bylo mimi zdravé. A že některé z nás také nemohou do toho vytouženého stavu vůbec přijít. Takže jsou rády jak za holku tak za kluka. Přesto mě napadá, zda existují nějaké plodné dny pro splození holčičky nebo kluka. Nebo zda to vězí i ve stravě, cvičení nebo polohy při oplodnění.
Pokud víte, kde bych se o tom mohla dozvědět více, prosím vás o to.
Nám je to s přítelem celkem jedno. Ikdyž klasicky - on si přeje klučinu a já zase holčičku Když jsme ze srandy otevřeli tohle téma s rodiči, tak od přítele tatínek řekl, že by si přál holčičku.
Je mi na 100% jasné, že asi žádný způsob neexistuje, to bychom tady na světě byli třeba jen jedno pohlaví. Ale kdo ví? 😉

danielah
17. led 2006

Já jsem si celou dobu myslela, myslím že se to tak i učilo, že pohlaví dítěte určuje spermie, jestli nese XX nebo XY, a manžel mi teď tvrdí, že viděl nějaký dokument, že si vajíčko "vybírá", kterou spermii do sebe "vpustí"... 😀 tak nevím...

verusinek
17. led 2006

Dani no tak poznate jakou spermii si tvoje vajicko vybralo 😀 , ja tedy taky slysela o tom xx, xy 😀

yenn
17. led 2006

Dani, manzel si jen dela alibi! 😀

deni
autor
17. led 2006

sandra81. jestli hledas tu tabulku, kde je psany vek zeny, kdy se teda ma pocit aby byla holcicka nebo chlapecek. tak si spravne, ale je to hned na 1. strane teto diskuze. tam je tato adresa:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...
a na ni to najdes.
stejne si ale myslim, ze je to jen tak pro srandu a pro dobry pocit, ze ses opravdu snazila, aby to bylo to a to pohlavi.
to je proste ve hvezdach, jake pohlavi to bude.
takze pokud jsi hledala tohle, snad jsem ti pomohla.

danielah
17. led 2006

Yenn: přesně 😀 😀 😀 koukali jsem v sobotu na soutěž hodina pravdy a nějaká holčička si tam jako cenu přála Bublinkový domeček pro Barbie nebo něco takovýho a muž se na mě jen tak zoufale koukal a říkal, holku nééé, to bys mi neudělala 😀 😀 😀
naši známí mají krásnou holčičku, která od té doby, co se naučila chodit, nedělá nic jiného, než se se záclonou na hlavě nakrucuje před zrcadlem, a manža je z toho vždycky na mrtvici 😀 😀 😀 😀 cháchá to bude čubrnět 😀 😀 😀

verusinek
17. led 2006

Dani a vy budete chtit vedet co to bude?

miky
17. led 2006

danielah: kamarádka má holčičku, které teď bylo 1,5 a k Vánocům dostala hračkový vysavač. Celý následující den prý chodila po bytě a vysávala. No, není to poklad

danielah
17. led 2006

Verusinku: muž chce já ne... takže bůhví jak to dopadne 😀
Miky: 😀 ale až se narodí holka, tak bude celý hotový že má holčičku, to on teď musí dělat ramena 😀

miky
17. led 2006

danielah: 😀

miky
17. led 2006

danielah: ještě mě tak napadlo, a co přítomnost tatínka u porodu?

danielah
17. led 2006

Miky: já bych ráda, on s tím v zásadě souhlasí, nicméně mi není schopný ani zalepit náplastí prst, když se říznu, protože nesnáší když mi teče krev, tak uvidíme 😀

kristi
17. led 2006

ja bych taky chtela holčičku, teda 2 a jednoho kluka k tomu....snad nam to vyjde..

herminka
17. led 2006

Danielo, jen takové upřesnění, pokud se nepletu, spermie má buď chromozom X nebo Y, ne XX nebo XY, protože spermie a vajíčka mají jen poloviční počet chromozomů. Vajíčko tedy dodá v každém případě X a spermie pak X nebo Y. Kdyby byl totiž počet chromozomů i u pohlavních buněk stejný jako u tělových (tj. diploidní), počet chromozomů by narůstal geometrickou (říkám to dobře, že? 😀 ) řadou 😉

bryanna
15. únor 2006

už z vícero zdrojů sem slyšela, že když se milujete často před ovulací, nebo v den ovul.tak to bude holka, protože "ženské spermie" mají větší výdrž a když v ovulaci či těsně na konci tak kluk, protože "klučičí spermoše" takovou výdrž nemají. Ale asi se na to spoléhat nedá. Příroda je nevyzpytatelná. Stejně nevím, jestli sem otěhotněla těsně před ovulací, nebo na jejím konci - i když se to dá zjistit. Budu šťastná za každé pohlaví, když bude zdravé, ale tak nějak si přeju, aby to byl kluk, tak uvidíme. Ve středu mě čeká ultrazvuk

domina
15. únor 2006

to bryanna:jak můžeš otěhotnět před ovulací?

mnauu
15. únor 2006

domina myslela to asi tak, ze "holcici" spermie maji delsi zivotnost a vydrzi do te ovulace.

tyna
16. únor 2006

tak jsem se koukla na kalendář početí a zkusila to podle mých dvou kamarádek a musim říct, že to oboum vyšlo jedna má podle kalendáře mít holčičku a druhá chlapečka..a mají....tak nevim nevim já mam od srpna do listopadu samý holky tak si asi počkam 😀 😀 😀 😀

Ještě jsem někde četla, že se to dá poznat podle krve, prý každých 7 let se obměňuje v těle krev a když máš krev jakoby mladou /právě vyměněnou / tak se rodí holčičky a ze starší krve chlapečci ...já budu tak na půl cesty tak to asi budou dvojčata 😀 😀 😀

adua
16. únor 2006

Ahoj holky, k valentýnovi dostal můj miláček Velkou knihu o matce a dítěti. Včera si v ní listoval a našel přesně tu část o plodných dnech, o chromozomech x a y a podle té knihy jsou chromozomy x opravdu "trvanlivější" a tak se má o holčičku pár pokoušet 4 dny před ovulací, protože ony vydrží opravdu hodně dlouho a tak se zvýší předpoklad, že budete mít holčičku... 😀

alex1
16. únor 2006

tyna: o té výměně krve jsem to taky slyšela. Mám pocit, že o tom mluvila mamka 😀

alex1
16. únor 2006

adua: a kdy se má pár pokoušet o chlapečka, jen tak pro zajímavost. To víš, taková informace se může hodit 😀 😀

adua
16. únor 2006

alex1: No právě v době ovulace. To víš, chlapi moc nevydrží, tak aby měli všechno připravené.... 😅

tyna
16. únor 2006

to jsou finty na mimina, ale stejně si myslim, že to necham osudu, protože kdybych si měla tohle všechno hlídat tak bych nedělala nic jinýho...hlavně ať se nám to povede co nejdřív a je to zdravý 😉 😉

adua
16. únor 2006

Tyna: Tak nějak. Já na takový věci moc nedam, možná na nich něco pravdy bude, když už to píšou odborníci v několika publikacích, ale já si jedu většinou po svym. Nedam na rady a doporučení. Tedy jak kdy... Ale bojim se, že se v tom zhlídne manžel a bude se snažit to dodržovat. Asi to nebyl dobrý dárek... 😀

Jo a taky tam psali, že pravděpodobnost zplození holčičky je taky v tom, když se častěji doplňují spermie, což znamená, že čím víc se budeme před oplodněním milovat, tak budou spermie čerstvější a čilejší, protože jich tam nebude moc a budou to holky. 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
tyna
16. únor 2006

simona. já nevim jak je to vědecky, ale takhle jsem to slyšela už od více lidí...ale určitě bych na to nespolíhala je to zase jenom výmysl pro nastávají maminky....to je jako, že holčička bere v těhotenství krásu 😀 😀

singid
16. únor 2006

To jsou finty 🙂 doufám, že za chvíli to nebudeme zkoušet s krokodýlým trusem 😎 jinak u nás se chce holčička skoro povinně a celo rodinně (švagrová má 3! kluky) tak jsem zrovna mužíčkovi psala že podle toho čínského kalendáře to musí dokázat příští rok v červenci, jinak má na dlouhou dobu s holčinama útrum 😀 a mě to je vcelku jedno, hlavně když to bude zdravý a bude to mít všechno co má mít a nic navíc🙂) a nechám si to říct, protože jsem zvědavá a taky se bojím aby to doktor neprozradil - to se stalo mé známé, celých devět měsíců to bylo překvápko a když byla na poslední kontrole - už přetahovala termín, tak doktor řekl : asi se JÍ nechce ven🙂)) a navíc chci miminko nazývat jménem hned od samého počátku 😎

deni
autor
24. bře 2006

dalsí figl na holcicku: 😉
je v tom, ze na holcicku je potreba mit pohlavni styk pred ovulaci. Rika se, ze holcici spermije pluji pomaleji, nez "klucici" Takze pokud mas pohlavni styk 3-4 dny pred ovulaci, "kluci "tam dopluji rychleji, ale vajicko neni"pripravene"a oni odumiraji. "holky" plavou pomaleji , ale jsou odolnejsi a vytvalejsi, takze tam dopluji pozdeji, ale v dobe, kdy je vajicko "pripravene" . Takze v kostce , pokud chces kluka , mela by jsi mit pohlavni styk v dobe ovulace, ci kratce pred ni, pokud ches holcicku, mela by jsi mit pohlavni styk asi 3 dny pred ni. Ale pozor,na dalsi pohlavni styk, ten muze vyrusit tve snazeni!!! Takze pak az do ovulace zadne jine milovani!![kluci je muzou zase "predstihnout"]. Nevim,jak se na to divaji doktori, ale ja muzu ze sve praxe rict, ze to fakt funguje.[ ale to vis, prirode se porucit neda a obcas si tu hlavu postavi]

deni
autor
3. dub 2006

no tak holky!!! to si snad pisu sama ze sebou, nebo co? 😀
zjistila jsem vam dalsi figl: 🙂
soucet let zeny a muze pri poceti. Napr u nas: 20+24=47
pak se to vydeli 7
47:7=6 zbytek 2
pokud je zbytek sudy = pak to znamena holčička
pokud lichy = chlapeček

slysel nekdo o tomhle (urcite nefungujicim a jen babskem) figlu? 😀

honzina
3. dub 2006

Hehe, to je ale roztomilá pitomost! 😀 Hned jsem to taky zkusila a vychází nám holčička - teda pokud otěhotním nejdřív za 21 dní! Pokud bysme to (i přes HA) dokázali dřív, tak by to byl kluk.
Jak se ta "pravděpodobnost" dokáže ze dne na den změnit, co? Hehehe 😀 😀 😀 😀 😀

len
3. dub 2006

No to jsou mi teda věci! 😀 😀 😀 Ale hlavně, že to zní dostatečně vědecky, spoustě lidí když do něčeho zamotáte matematiku, považují to málem za svaté 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru