Dá se před početím ovlivnit pohlaví dítěte?

deni
9. pro 2005

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat a zároveň tím zakládám nové téma (snad to někomu nebude vadit). Dá se ještě před početím ovlivnit nějak pohlaví dítěte?
Vím, že nejdůležitější je, aby bylo mimi zdravé. A že některé z nás také nemohou do toho vytouženého stavu vůbec přijít. Takže jsou rády jak za holku tak za kluka. Přesto mě napadá, zda existují nějaké plodné dny pro splození holčičky nebo kluka. Nebo zda to vězí i ve stravě, cvičení nebo polohy při oplodnění.
Pokud víte, kde bych se o tom mohla dozvědět více, prosím vás o to.
Nám je to s přítelem celkem jedno. Ikdyž klasicky - on si přeje klučinu a já zase holčičku Když jsme ze srandy otevřeli tohle téma s rodiči, tak od přítele tatínek řekl, že by si přál holčičku.
Je mi na 100% jasné, že asi žádný způsob neexistuje, to bychom tady na světě byli třeba jen jedno pohlaví. Ale kdo ví? 😉

deni
autor
5. dub 2006

jejda, tak to nevim. zkus to napsat to vyhledavace na seznamu, snad to neco vyhleda.
ja vetsinou skladam basnicky na narozky na pozvanky. napr naposledy jsem skladala sve budouci tchyni. misto tecek jsme napsali heslo, ktere musel kazdy mezi dvermi rict, jinak nebyl puštěn 😀
Tak vas teda vsechny zvu
na svou velkou oslavu.
Jidla, piti bude dost
i hudby k tanci pro radost.
....to je heslo dne,
snad vas rychle napadne.
Odchod neni vubec v planu
treba nekdy, brzo k ranu 😉

tak snad jsem ti dala nejakou inspiraci k tvoreni mnohem lepsich pozvanek 🙂

yana
5. dub 2006

deni - nevim nakolik je to presny, ale kdybys to planovala na listopad, tak zalezi jestli by se zadarilo pred tvyma narozkama, nebo az po nich (to bys pak pocitala tech 21)

len
5. dub 2006

A podle toho, který systém zvolíte, narodí se vám kluk nebo holka, na každé pohlaví fungují jiné výpočty 😉 😀

yana
6. dub 2006

len - jasne 😀 , sou to prece ZARUCENY babsky rady 😉

honzina
6. dub 2006

😀 Hehehe 😀 😀 😀 Ještě že jsou jen dvě možnosti pohlaví, co? To bysme se jinak z těch výpočtů zbláznili (y)!!!

len
6. dub 2006

Asi to tvrdé Y, neumím si představit svého chlapa, jak tohle počítá 😀

honzina
6. dub 2006

Mno, ani bych se nedivila, kdyby to nějaký počítal... ale asi jich moc nebude... 😉 😀 😀

slevik
16. dub 2006

Ahojda holky nevěstinky! Ráda bych se k tomuto tématu vrátila...chtěli bychom chlapečka 😉 Poraďte jak na to 😀
Koukám tady na nějaké ty výpočty, taky jsem slyšela o čínském kalendáři, ale nějak tomu nevěřím. Myslím si spíš, že je něco pravdy na tom, že záleží kdy dojde k oplodnění 😨 Holčičky dýl vydrží a chlapečci jsou rychlejší. Takže když to je před ovulací, bude to holka a když přesně při ovulaci, bude to kluk 😀 Jenže jak zjistit, kdy přesně dochází k ovulaci?

marciaros
16. dub 2006

holky, muzu se zeptat, proc chcete dite urciteho pohlavi? (jen tak pro zajimavost) 🙂

slevik
16. dub 2006

Víš jak to je, však budeme rádi za každé zdravé miminko 🙂 Ale pokud je nějaká možnost trošku tomu napomoct, tak proč ne 😉 ? Přítel chce kluka, já bych první mimi taky radši kluka a pak holku...byl by prvorozený v rodině, všude kolem jsou samý holčičky...ale když to nedopadne, nedopadne...Hlavně že nějaký mimi bude 😉

marciaros
16. dub 2006

jasne, vubec nepochybuju o tom, ze kazde mimi bude vitane...jen by me treba zajimalo, proc chce nekdo zrovna kluka nebo holku (jak ty pises, ze u vas to bude prvni kluk v rodine, tak takove motivy...)

slevik
16. dub 2006

Každý k tomu má nějaký jiný důvod, ale věřím tomu, že není nikdo takový, že by, pokud bude mít dítě opačného pohlaví, měl mimi míň rád nebo tak něco. To si nedovedu představit...
U nás je to opravdu jen o tom, to zkusit, ale rozhodně ne se tím nějak trápit...stejně mám pocit, že podle té teorie které věřím to není jen tak, takže tomu nakonec asi necháme úplně volný průběh 😀

marciaros
16. dub 2006

tak at se vam to brzy povede... 🙂

gedren
16. dub 2006

Ahoj,

ja bych pohlavi ditete asi resila az teprv kdyz bych doma mela tri kluky/holky a zadelavala na ctvrty 🙂. Ale jinak bych taky radsi chtela kluka - aby byl nejstarsi, protoze je kolem tisic holcicek, tak at je naka zmena 🙂 apod. Ale priroda vi sama nejlip, co a jak.

Co se tyce te ruzne hemzivosti, no nic vam nebrani to podle toho zkusit. Na kluka je to jednodussi - proste nevylezt z postele ;). (Kdezto na holku byste museli vyhmatnout, odkdy zacit abstinovat, a tam uz je potreba merit, pocitat a tak...) Vubec optimalni cesta k otehotneni je (pry) neresit zadnou ovulaci a soulozit obden, coz by i k tomu klukovi mohlo uspesne vest 🙂. My to zvladali od 2-4 dny a povedlo se nam to za mesic, takze tento postup mohu doporucit, casem sdelim, co jsme to vyrobili 🙂

slevik
16. dub 2006

Tak to gratuluju! Jste šikulky 😉 Ale právě si myslím, že je to jednodušší na holčičku ☹ Protože to vlastně jde pořád, jen ne v den ovulace a potom. Ty malinký mršky tam vždycky několik dní vydrží a počkají si, no a pokud nepřijde nějakej novej bojovník, tak je z toho holčička 😉 Proto si taky myslím, že je víc holčiček 😀 Protože jen málokdo se trefí přesně na den D, hlavně když ta teplota vlastně stoupá až těsně po ovulaci 😒

deni
autor
17. dub 2006

slevik: znam ale hodne párů, co se jim porad darili jen kluci a uz z toho byli zoufali.
takze na druhou stranu to asi nebude takovym pravidlem, ze nejjednodussi je splodit holcicku 😉

cecetka
17. dub 2006

Každý doktor vám řekne, že neexistuje recept na holku nebo na kluka. Říká se, že spermijky Y jsou rychlejší a dříve umírají, kdežto X jsou pomalejší a vytrvalejší. Přiznám se, na naše miminko jsme šli skoro věděcky 😉 a poslední tulení u nás bylo 2 dny před ovulací (ovulaci jsme zpětně s doktorem vyhodnotili podle bazální teploty). Takže bych podle "zaručeného receptu" měla v bříšku nosit holčičku, ale na každém ultrazvuku se mrňousek chlubí svým pindíkem a bude to kluk jako buk, i když k oplodnění došlo až 2 dny po tulení 😕

slevik
17. dub 2006

Hmm, tak to zní zajímavě, Honzino 😉 Tak já nevím, tak to asi bude prostě přírodou...když je to jak říkáš 🙂

marciaros
17. dub 2006

to s temi x a y spermiemi je takova lidova slovesnost...mate to nekde vedecky podlozene? ptam se jen pro zajimavost...

slevik
17. dub 2006

jo, taky by mě to zajímalo...ale je to tak nějak celkem logické, ale jestli to je opravdu tak...kdo ví 😉

mnauu
17. dub 2006

marci: v laboratornich podminkach se nekdy opravdu chovaji ruzne (dalsi "lidova slovesnost",ktera z toho vznikla je ta o tom, ktere spermie maji radsi kyselejsi prostredi a ktere ne apod), ale laborator a lidske telo je prece jenom neco jineho, a proto se bez zasahu neda exaktne urcit, co se narodi.
Slevik: ono je sice vysoka statisticka pravdepodobnost, ze v lidske populaci je vetsi pocet zen (rodi se vice holcicek), ale kdyby platilo exaktne tve pravidlo, tak by ten pomer zeny:muzi byl daleko vyraznejsi ve prospech zen. Takhle je ten rozdil tak minimalni, ze vypocet pravdepodobnosti pohlavi ditete na zaklade jeho zastoupeni v populaci stejne osciluje tesne okolo 50 % 😉

marciaros
17. dub 2006

Mnau: prave. me to prijde jako takova povera, radoby logicka v ramci soucasneho deleni roli, ale neoverena.
a je to pravda, holcicek se rodi vic jen o malinko.

len
18. dub 2006

A víte, že já mám pocit, že se rodí nepatrně víc chlapečků? Teprve v nějakém věku (už si nepamatuju jakém) se počty vyrovnají (chlapečkové umírají častěji) a pak už je víc holčiček/ slečen/ paní, které se taky dožívají vyššího věku, takže je jich v populaci víc 🙂
A taky prý záleží na tom, nakolik je populace "prosperující" - jiné poměry holčička/chlapeček jsou v hladomorem zdecimovaných zemích a jiné v bohatých zemích, kdy většina populace nestrádá 🙂 Ale pořád se pohybujeme spíš v desetinách, maximálně jednotkách procent, tohle ovlivní, jestli bude v tisícovce novorozeňat 490 nebo 510 chlapečků, ale určitě to nebude mít žádný vliv na to, jestli vaše tři děti budou takového nebo onakého pohlaví 🙂 Holt si to příroda umí krásně zařídit 🙂
Ono podobné jsou i ty statistiky se spermiemi X a Y, možná že v tisícovce zkoumaných žen se to projeví, ale zaručit, že takhle určitě počnu právě dané pohlaví, to prostě nejde 😉 A pokud někdo tvrdí, že mu to vyšlo na třech dětech, tudíž je to teorie pravdivá, říkám - náhoda, tři děti ještě statistiky nedělají 😀
A ještě k otázce, proč bychom radši určité pohlaví (i když samozřejmě budeme chtít obě, hlavně ať je miminko zdravé 🙂 ), já jakožto starší sestra od mladšího bráchy bych to chtěla obráceně, mám ze svého okolí pocit, že mladší sestra se starším bráchou je nějak harmoničtější kombinace 🙂 Jenomže to samozřejmě nemám šanci ovlivnit 😀

marciaros
18. dub 2006

to je fakt, len, ted jsi uvedomju, ze pres ne to jsem cetla, jako ze nejdriv je vic chlapecku a vzhledem k dlouhovekosti zen se to pak vyrovna az obrati. 🙂
Len: vidis, me se zase libi ta Vase kombinace, starsi sestra, mladsi bratr, myslim, ze takovy kluci pak byvaji citlivejsi a takove divky samostatnejsi 🙂

len
18. dub 2006

Jo, kluk - mazánek bude vždycky maminčin mazlíček, zatímco starší holka odnese všechny jeho průšvihy 😠 On ke mně neměl nikdy autoritu, protože jsem byla "jen holka," já mám doteď problém ho brát vážně, protože je to "malý bráška" (teď je mu 22 😀 ) 😀 Jsme od sebe tři roky a celou pubertu jsme se zoufale prohádali 😝 To samé vidím na kamarádkách kolem 😒 Já měla vždycky představu staršího bráchy - ochranitele, který mě pohlídá, když na mě bude někdo zlý, brácha mu namlátí... 😀 No jo, idealizace, nikdy jsem to nezažila 😉 Určitě hodně záleží i na věkovém rozdílu a ten na rozdíl od pohlaví aspoň trochu ovlivnit dokážeme 🙂

janickabez
18. dub 2006

moje sestřenice jsou s bráchem Ochranitelem od sebe 7 let, tam to fakt vždy fungovalo velký brácha ochranitel, ale takhle daleko od sebe už bych asi děti nechtěla, ale uvidíme 😉

marciaros
18. dub 2006

Jasne, to je skoda, nevim, jestli to u vas ovlivnila rodina nebo pristup okoli, ale my se s manzelem budeme snazit nedopustit, aby si deti mysleli, ze je nekdo "jenom holka". Musim rici, ze znam par prikladu, kde to funguje, hodne zalezi na tatinkovi: pokud bere holku jako rovneho partnera (v ramci vztahu rodic-dite, samozrejme), tak to tak bere i mladsi bracha a dokonce i obcas zavidi te sestre 🙂

janka82
18. dub 2006

tak tady musím souhlasit s len, naprosto ve všem, akorát, že my se hádáme pořád, ačkoliv je puberta dáááávno pryč. Všechny průšvihy, vždycky sem měla mít rozum a být zodpovědná. řekla bych, že on nebude mít zodpovědnost za své chování nikdy, protože ho z toho průšvihu vždycky někdo vytáhne, obvykle já. A tak se na toho prvního kluka nejspíš i pojistím 😀 😀 😀

len
18. dub 2006

Já bych řekla, že to prostě bylo v nás dvou, já měla pocit, že by mě měl respektovat, protože jsem přeci starší 😉, zatímco on zas měl pocit, že je chlap, který nikoho poslouchat nemusí, neboť chlapi přeci mají rozumu dost 😀 Neviděla bych chybu v rodině, teď už na to koukám taky trochu jinak, ale jako děti jsme prostě měli svůj svět a nějak nám to tam drhlo... Fakt nevím, věřím, že to může fungovat dobře, ale já doteď vidím, že koukat na toho chlapa jak horu jako na malého brášku je poněkud nezdravé, ale prostě si nemůžu pomoct 😀 Každopádně až budeme mít děti, budu se snažit ve výchově odrazit to, co mi uvízlo v paměti (nezvýhodňovat mladšího a všechno neházet na staršího...), i když matně tuším, že o to už se snaží všichni rodiče po mnoho generací 😀

marciaros
18. dub 2006

no, tak mnoho generaci zase ne (a ted nemluvim ani omylem o vasi rodine!) treba drive se uplne bez problemu vsechno prace apod. hazely na holky (mladsi i starsi) a chlapecci byli pani kralove...
ivett, jasne , takyvidim, z eto tak muze fungovat, zvlast pokud je mladsi chlapecek mamincin mazanek. z pozoroani kolem sebe mam pocit, ze se to dobre vyvazi tam, kde tatinek bere holcicku hodne jako partaka (prvorozenou), tam podle me vetsinou ta ztrata autority nenastava.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru