Dá se před početím ovlivnit pohlaví dítěte?

deni
9. pro 2005

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat a zároveň tím zakládám nové téma (snad to někomu nebude vadit). Dá se ještě před početím ovlivnit nějak pohlaví dítěte?
Vím, že nejdůležitější je, aby bylo mimi zdravé. A že některé z nás také nemohou do toho vytouženého stavu vůbec přijít. Takže jsou rády jak za holku tak za kluka. Přesto mě napadá, zda existují nějaké plodné dny pro splození holčičky nebo kluka. Nebo zda to vězí i ve stravě, cvičení nebo polohy při oplodnění.
Pokud víte, kde bych se o tom mohla dozvědět více, prosím vás o to.
Nám je to s přítelem celkem jedno. Ikdyž klasicky - on si přeje klučinu a já zase holčičku Když jsme ze srandy otevřeli tohle téma s rodiči, tak od přítele tatínek řekl, že by si přál holčičku.
Je mi na 100% jasné, že asi žádný způsob neexistuje, to bychom tady na světě byli třeba jen jedno pohlaví. Ale kdo ví? 😉

marciaros
18. dub 2006

je, pardon, nemelo tam byt ivett, ale janko 🙂

marciaros
18. dub 2006

jinak taky jsem slysela o trech pripadech, kde starsi brachove docela mlatili mladsi sestry

len
18. dub 2006

😠 Tak to je drsný 😠 Ale tohle už je dle mého výchovou ovlivnitelné... Zato ten náš "problém" - takový ten pocit, že takhle to není OK, nevím, nevím...
Co se týče mnoha generací, chtěla jsem říct, že většina rodičů vždycky vychovávala své děti, jak si ONI myslí, že je to správné, jen názor na tu správnost se trošku mění 😀

nimmo
18. dub 2006

tak my jsme se miláčkem vzácně shodli, oba chceme dvě holky 🙂 protože jsou hodnější a chytřejší 😀 😀 😀 no kažopádně pohlaví asi těžko ovliním, ale o co se budu snažit je správný věkový rozdíl - podle toho co jsem v poslední době četla (semestr z psychoanalýzi 🙂 ) chci aby byly od sebe maximálně dva a půl roku a kdyby to nevyšlo, tak pět let a více. I z vylastní zkušenosti (o 4 roky mladší sestra) vím, že ten rozdíl mezi neni nic moc - mladší sourozenec se narodí přesně ve chvíli, kdy ten starší si formuluje vlastní osobnost a sebeuvědomění a dost na toho mladšího žárlí. A taky si myslím, že když budou blíž u sebe, že si budou i víc hrát spolu.

gedren
18. dub 2006

nimmo, pet let a vice je na houby. Ja jsem mladsi o 7 let od segry a jsme v podstate obe uplne nekde jinde (porad jeste, a to uz je nam 25 a 32). Nejdriv ja byla otravny ditko a ona dulezita pubertacka 🙂, pak ja pubertacka a ona uz "dospela", vdavala se, pak ja uz na vejsce, ale ona uz mela rodinu, ted ja zacnu mit deti, ale ona ma jen jedno a velky, takze vlastne tam porad neni zadnej stycnej bod (asi je to teda taky tim, ze jsme dost odlisne povahy).

Moji bratranci jsou treba o ctyri roky a rozumeji si velmi, i spolu uz leta podnikaji a tak, takze ten ctyrlety rozdil asi obecne spatny nebude, jen v tom vasem pripade. Ja bych chtela taky deti kratce po sobe, i kdyz zase kamaradka je od segry kousek a jsou dost jine a stezovala si, ze ji zase "nutili" si s ni hrat, zatimco nas pochopitelne nikdo nenutil 🙂 (resp. obcas me akorat segra vyfasla na hlidani, to bylo radosti 🙂)

nimmo
18. dub 2006

to je jasný, že to je individuální 🙂 my už teď se ségrou jsme taky v pohodě, ale celý dětství jsme se jen hádaly. Já mluvila spíš všeobecně - z psychologickýho hlediska, co je teoreticky lepší

luckam80
9. čer 2006

Neslyšely jste někdo o tom, že se dá pohlaví ovlivnit i stravou? Že holčičí spermie si libují v zásaditém prostředí a klučičí v kyselém nebo naopak? Já jsem o tom něco slyšela, ale bylo to dávno, tak už si to nepamatuju. Jenom to , že se to prostředí dá ovlivnit tím, co budoucí maminka jí.

rady
9. čer 2006

Nevím, jestli se stravou dá ovlivnit pohlaví miminka, ale někde jsem četla, že pokud chcete dvojčata, tak se má jíst hodně mléčných výrobků.Jinak o tom ovlivnění pohlaví jsem četla dost článků a většina se shodovala v tom, že klučičí spermie mají menší životnost než holčičí-ty prý vydrží až 3 dny.

fajfrovka
3. srp 2006

Ahoj tak nevím nějak jsem z toho popletená, říká se že těhulka již podle krásy pozná co v sobě ukrývá...zda-li zoškliví má dívku -páč dívka bere matce krásu a naopak. pak také na co má žena chutě-převážně na sladké-dívka a naopak. dále se prý předpokládá u tvaru bříška...zda-li těhulka má špičaté bříško bude to kluk a zda-li do 5 měsíce má bříško jen nepatrné je to též kluk.Teď jsem byla na tom kalendáři kde mi vychází holčička...jsem ošklivá že ráno zrcadlu nevěřím,v 6měs. dokážu vypadat jako netěhotná a na sladkosti mám pomyšlení jen výjměčně...mám to všechno pomotané že když mi na ultrazvuku řekli kluka tak ač jsem si pro něj prosila boha-nevěřím...dokad se to nevyklube a nebude to mít pipínka tak už ničemu nebudu věřit.

mobina
3. srp 2006

Zajímavý nick hovno. Jak jsi na něj příšla 😀

katerinaant
3. srp 2006

hroznej nick.

zonja
7. srp 2006

tak to teda opravdu jsou pěkný keci, ale vím, povídá se to. ale zatím to nikomu nevyšlo, to by manžel asi byl holka 😨 jinak s těma spermiema je to pravda. také s dobou početí před a po ovulaci, ale to s tím souvisí.

nám už teď na UZ řekla, že to je asi zase kluk 😎 , tak nevím, ve dvanácti týdnech mi to přijde brzy. ale jestli to vyjde, tak to bude záhul - tři chlapi na krku. budu si je muset pěkně zpacifikovat 😀 😀 😀

naštěstí budou dva a půl roku od sebe, tak snad si aspoň vyhrají.

cecetka
7. srp 2006

Ani s tou ovulací to není jisté. Vím podle bazální teploty, kdy u mě ovulace asi proběhla a protože jsem zaznamenávala veškeré naše tulení, tak bychom podle této teorie museli čekat holčičku. Ale 3 na sobě nezávislí doktoři nám potvrdili chlapečka. Takže ani tomu, že holčičí spermie mají delší výdrž, kdežto klučičí spermie rychle umírají, nevěřím. Ta manželova klučičí spermie si hezky počkala 😉

nitenka
13. dub 2009

holky já to tady čtu a usmívám se ..snažila jsem se o mimi víc než 9 let a skončila na IVF.. co jsem za tu dobu zjistila tak žena vůbec nerozhodne zda kluk nebo holčička, rozhodne to jen spermie muže..Bud se zakousne spermie x nebo y ..nejde ani o ředení krve to je blbost můž má miliony spermií a jde o to která je nejlepší a dostane se k vajíčku .. podle mě to ovlivnit nejde..
děloha je jako chleba s máslem,než se tam doplácá spermijka tak je to jak zázrak je to dlouhá ceta a proto otěhotnění není tak snadní..je tak unavená že se třeba pak ani nezahnízdí.. tohle opravdu je příroda a vybere v ten moment nejsilnější spermijku a tam už je rozhodnuto zda je x nebo y my jako ženy pohlaví neovlivníme..

wsmoulinkaa
22. dub 2009

holčička-zjištěno v 17tt a zatím vždycky potvrzeno!! tak snad jo 😉 jinak mi dr proplatí ty růžový hadry na mimi 😀

wsmoulinkaa
22. dub 2009

sorýýýýýýý nečetla jsem v čem spočívá založení této diskuze 😅 no nic....papa

sirael4
25. čer 2010

mohl by mi někdo vysvětlit, jak si spočítám stáří krve mě a partnera? Není na webu nějaké české počítadlo?

evzeniegrandetova
7. srp 2011

já slyšela, že když člověk vypije nějaké 2-3 l burčáku, že ten obnoví úplně celou krev 🙂

ronyx
7. srp 2011

Pohlaví dítěte je určeno spermií otce v okamžiku početí. Vajíčko je nositelem chromozomu X, spermie má chromozomy X i Y. Jestliže vajíčko oplodní spermie s chromozomem X, bude pohlaví dítěte ženské, v případě spermie Y, bude pohlaví dítěte mužské. Fakt nevím jak by toto mohlo ovlivnit stáří krve.Jsou to jen babské povídačky. I kdyby ta krev měla kolik chce let, pořád bude chlap tvořit a vylučovat spermie s X nebo Y a je jen na štěstí která do vajíčka dorazí jako první. Mužské spermie jsou rychlejší,ale zato rychleji umírají,zatím co ženské jsou pomalejší ale vydrží mnohokrát déle než ty mužské. Je jen na štěstí jestli první doběhne rychlík a udělá kluka,nebo pomalejší ale za to vytrvalejší holčička,která si dávala na čas ale zvládla to,jelikož její mužští kolegové už dávno někde odpadli cestou,zatím co ona źdárně dorazila do cíle. 😎

cloemail
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacenka1996
30. pro 2014

Dobrý den
CHtěla bych se zeptat,jestli-že je mozné že i holce vyteče bílej orgasmus malo po sexu s přítelem nebo je to jeho sice do mě neděla ale kdo má stím větří skušenosti dej te mi prosím co nejdříve vědět.Byla bych ráda 😢

reprodukce
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdalenax
29. zář 2016

@kacenka1996 Viděla jsem protékat řeku, tekoucí vodu z kohoutku, nebo ze sprchy, ale téct orgasmus jsem tedy neviděla.
Zkus napsat do časopisu Bravo

magdalenax
29. zář 2016

@kacenka1996 A pokud o těchto věcech nic nevíš, vrať se k panenkám.

jennalora
10. únor 2020

Reknu to jednoduše... Genetiku v sobe ma zakodovanou jak spermie tak i vajíčko a za další záleží na chromozomu.... Zeny mají vzdy X ale muži se liší... Mohou mít jak X (coz je holčička) nebo Y (coz je chlapeček) proto podle me určitá poloha a ani stáří krve neovlivňuje pohlaví miminka 😊😊

zikisek
10. únor 2020

Myslím,že se to ovlivnit moc nedá... My chtěli kluka a máme kluka..pravdaaa...zkoušeli jsme všemožné, kdy došlo přesně k otěhotnění nevím, nevím ani kdy byla ovulace i přesto, že jsem si měřila BT..ale musím říct, že u mě platí babské rady co do toho, zda je v břiše holka nebo kluk. Všechno nám vyšlo na kluka, pleť, poměry délek z ultrazvuku, chutě,.... ale jediný čím se to možná ovlivnilo je, že u partnera se dělají po x generací jen kluci :D joo a pro srandu, byla jsem 100% nahoře :D (řiká se, že když je holka dole, chlap si bere předlohu a udělá holku :D )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru