Dá se určit pohlaví podle početí před/v ovulaci?

lm222
18. čer 2014

Ahoj, dnes jsem byla na kontrole a sex jsme měli přesně na ovulaci. Podle některých teorií bychom měli mít kluka.
Jak to bylo u vás?
Chtěla bych udělat takový "průzkum". Prý se totiž pár dní před OV rodí holky a v den a po OV kluci.
Nechceme si pohlaví říct, takže já budu moct odpovědět až v únoru. 🙂

gabrielelias
18. čer 2014

To ovlivnuje spermie, jestli bude holčička nebo chlapeček. X nebo Y to je tl co rozhodne🙂 přeju ti vše dobré a zdravé miminko!!

emalkova
18. čer 2014

Nám to vyšlo - 4 dny před ovu, holka jak buk 😀. Holčičí spermie prý přežijou déle a klučičí jsou rychlejší, ale tak ber to s rezervou, neznamená to, že všechny Y do dvou dnů chcípnou zatímco X si budou u děložního čípku lakovat nehty 😀. Myslím, že to může mít pravděpodobnost tak 60:40, vím o pár případech, kdy fakt byly holky ze sexu dlouho před ovulací, ale vyměřit takhle kluka mi přijde jako větší kumšt 😀.

maice
18. čer 2014

No hele, nám vychází poslední sexík na 4 dny před ovulací a má to být kluk jak buk....takže u nás teorie zklamala 🙂))

pisisvori
19. čer 2014

první dcera: sex v den ovulace (ovulační test krásně pozitivní ráno a sex večer) a po několik dní po ovulaci (byli jsme na dovolené🙂) tak nevím který přesně byl ten správný, ale určitě nebyl před🙂.
Druhá dcera: sex večer před ovulací....tam by to vycházelo.

lm222
autor
19. čer 2014

@gabrielelias Děkuji, zdraví především. 🙂

Když to u některé z vás nevyšlo, tak to budu aspoň brát jako překvapení. I když klukem jsem si jistá. Ale to jsem byla i u dcery. 😅

jija
19. čer 2014

@lm222 moji mamce to tak vyslo, dokonce pry tak s tatkou delali bratry umyslne jako kluky
Ja mam ale obe deti pocate v den ovoluce a mame kluka a holku🙂

lm222
autor
19. čer 2014

@jija Brala jsem kluka jako tutovku, ale asi bych teda neměla. 🙂

nonnni
19. čer 2014

@lm222 2 x sex presne na ovulaci a 2 x holka...1 x sex pred ovulaci a zase to vypad ana 80% na holku...ovulace sledovane peclive a merene. Takze toliko k te teorii 😉 Jako zakladni myslenka schopnosti preziti spermii dobry, ale tech faktoru tam hraje roli strasne moc.

lm222
autor
19. čer 2014

@nonnni Prý pokud jsou první dvě děti stejného pohlaví, tak třetí bude pravděpodobně stejné. 40% mužů totiž umí jen holky, 40% kluky a 20% oboje.. Ale to jsou zase jen nějaké teorie, které jsem si někde přečetla. 😀
Možná časem zjistím, že všechny teorie lžou. 🙂

jija
19. čer 2014

@lm222 tak tchan ma dva kluky (tri kdyz se pocita ten z prvniho manzelstvi, o kterem si mysli ze neni jeho) a pak ma holku🙂 a deda mel nejdriv dve holky a napotreti syna, takze taky pekna teorie🙂

nonnni
19. čer 2014

@lm222 manzel je z peti deti a je to namichane🙂 Ale msylim, ze u nej je to spis zdravotni...

luckag2
19. čer 2014

My podle výpočtu měli sex cca 1-2 dny před ovulaci a vypadá to na holčičku 🙂

ji_tuli
23. čer 2014

A my 3 dny pred a pak presne v den ovulace, takze si to nenechame rict, do posledni chvile to bude prekvapko, muze to byt oboji, podle tehle teorie 🙂

iwurosima
23. čer 2014

Já taky hledám různé rady jak poznat pohlaví miminka. Tabulky, čínské kalendáře, podle krve, kývající se prstýnek a tak podobně.... ale víte co mě zaráží nejvíc? když jsou dvojčátka holka a kluk počaty najednou, tak jak je tohle možné???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru