Dá se určit poloha mimi podle toho, kde cítim škytavku?

gretuschka
18. črc 2011

Dneska mi dr.pouze podle hmatu rekla,ze si mysli,ze je mala hlavickou dolu.Ale nevim no,asi UZ bude nejjistejsi.Kdyz ma ale skytavku,citim skytani v podbrisku na prave strane.Znamena to tedy,ze tam ma hlavicku?Skytani prece muze jit citit i z jine casti tela,ne?Dole citim simrani a po stranach kopance,ale jeste nikdy jsem necitila,ze by me kopla do zeber.. 😲

luciebx
18. črc 2011

muj maly kdyz byl hlavou dolu taky me nikdy do zeber nekopnul.. vzdy jen do boku a tim ze sem citila silnejsi kopance v horni casti briska tak mi bylo jasne ze to jsou nozicky pac v dolni casti briska byly ty bouchance takove slabsi. takze pesticky..

apollo11
18. črc 2011

Ahoj, já měla malou KP po celou dobu a škytavku jsem cítila i všude jinde než u hlavičky, asi jak sebou škubala 😉 Později jsem se spíš orientovala podle kopání v dolní části a podle hlavičky, kterou jsem měla přímo pod žebry 😉

ashlee
18. črc 2011

syn byl prvne v přične poloze,citila jsem kopance na pravem a levem boku a když se otočil hlavou dolu tak me kopal,snažil nacpat pod levy žebro 😀 .

bufina
18. črc 2011

Já jsem měla obě děti KP a poznat to bylo dost. Nahoře pod žebrama jsem dokázala nahmatat hlavičku a na pavé straně břicha zádíčka. Sem měla jednu stranu vyboulenou víc než druhou, tak to chvílama vypadalo že druhá půlka břicha je prázdná 🙂

mkr
18. črc 2011

určitě se to poznat dá, já mám nožičky jen na boku a jsou i pěkně vidět, nikdy mě nekopl do žeber, spíš když se srovná tak cítím na žebrách jeho zadeček, když má škytku, tak je cítit jen v podbříšku

hedushka
18. črc 2011

malej je hlavou dolů na levé straně, když je hodně aktivní kope neustále, žebra ideální a prostor si dokáže vydobýt, štouchá tak dlouho, až prostě mne donutí změnit polohu při sedu, spánku apod.

safryy
18. črc 2011

Ziju v UK a tady jsou UTZ pouze ve 12tt a 20tt. Polohu miminka tedy urcuji jen podle pohmatu. Neznam nikoho, u koho by se netrefili 🙂 Pokud mas malou hlavickou dolu, drzim pesti, at uz tak zustane! 😉

makreluska
18. črc 2011

Já cítila pravidelně škytavku v podbřišku,ale malá byla koncem pánevním.(Je jí měsíc a škytavku máme stále).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru