Dcera má neštovice, já jsem ve 37tt. Co mám dělat?

locinnka
30. dub 2014

Ahoj maminy,mám takový problém.Dcerce jsme zjistily neštovice a já jsem ve 36+2 tt,jako malá jsem neštovice neprodělala.V pátek mám jít do porodnice na kontrolu.Nesetkala jste se některá vás s podobným případem,co se má v takovýhle situacích dělat?děkuji vám moc za odpověď.

kasa
30. dub 2014

určitě se spojte s doktorkou,myslím ,že by ted dcerka neměla být v kontaktu s vámi,ikdyž je to těžké,to vím.

beponka
30. dub 2014

myslím že kontakt s neštovicemi je nebezbečný na začátku a konci těhotenství. určitě bych se izolovala a kontaktovala gynekologa.

ratatooy
30. dub 2014

určite izolace nesmite je chytit jinak je velké riziko jk pro vás tak pro mimčo

locinnka
autor
30. dub 2014

Mluvila jsem jen s PA a ta mi řekla že izolace je už zbytečná,že přes celou ID jsem byla s ní v kontaktu,jen se s ní nemám mazlit a mazat pupínky,jsem z toho docela hodně nervozní,ale děkuji za odpoěvdi a budu kontaktovat lékaře co mám dělat.děkuji 🙂

evejka
30. dub 2014

v klidu, já jsem to měla jako vy, dcerka v prosinci měla neštovice, já ve 22.tt...kontaktovala jsem gynekoložku, tak mi řekla, že se nedá nic dělat, že to ohrožuje zejména v prvním trimestru a pak těsně před porodem (cca týden- aby stihlo dostat dítě protilátky). Vy máte ještě minimálně 14 dní do porodu, tak bych byla v klidu...dodržujte hygienu, po natření dcerky si umyjte pořádně ruce...já hodně uklízela...nebojte se, vše bude v pořádku....držte se!

locinnka
autor
30. dub 2014

@evejka Děkuji 🙂 ,snad to bude O.K

ined77
30. dub 2014

@locinnka ...ahoj, to je mi moc líto ☹ .Určitě je na místě porada s Dr. Na izolaci už je pozdě, protože neštovice jsou nejvíce infekční 3 dny před výsevem pupínků. Špatné je, že inkubační doba je 14-21 dnů, takže je dost možné, že se objeví těsně před porodem, což může způsobit velké komplikace miminku 😔 .
Jinak hodně informací je např tady https://www.modrykonik.cz/nestovice-v-tehotenstvi/.
Držím palce, ať vše dobře dopadne!! 😵

ludva
30. dub 2014

@locinnka Ahoj, určitě se poraď na gynekologii a zavolala bych i na porodnici. Moje spolužačka opravdu neštovice chytila v době porodu. Byla na infekčním, jen na samotný porod byla na sále a pak ji hned odvezli zase na infekční :( Miminko bylo v pořádku 🙂 Už je to sice 10 let, ale praxe asi nebude jiná. Přeci jen, kdybys neštovice chytila, tak nemůžeš být na novorozeneckém... Dneska by to šlo vyřešit třeba ambulantním porodem, nevím.... Držím palce, určitě to dobře dopadne, neboj 🙂

locinnka
autor
30. dub 2014

Moc vám děkuji za rady a určitě podám zprávu jak vše dopadlo 🙂

llluckaaa
30. dub 2014

Ahoj, to mě moc mrzí ☹ Jak píšou holky, neštovice jsou nejvíc infekční před výsevem pupínků a inkubační doba je 14-21 dní, takže se můžou objevit těsně před porodem nebo v porodnici. Určitě bych to řešila s porodnicí, nejspíš bude potřeba vás izolovat od ostatních rodiček a miminek, abyste je nenakazila 😔 Brnkla bych tam a domluvila se 😉
Nechceš si nechat od dr. otestovat protilátky?

locinnka
autor
30. dub 2014

@llluckaaa Taky o tom přemýšlím,nejdřív se na vše zeptám a domluvím 🙂

llluckaaa
30. dub 2014

@locinnka Jj, to bude určitě nejlepší 🙂 Třeba u tebe proběhly neštovice skrytě a protilátky máš vytvořené. Takže je vůbec nemusíš chytnout 😉 Ale kdyby jo, raději to neriskovat, ať víš, na čem jsi a může se zařídit vše potřebné... Držím palce, ať pořádně zafunguje imunita, nechytneš je a vše proběhne bez problémů 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru