Defekt septa komor - vadí v těhotenství?

spygy
29. čer 2013

Ahojky, zanedlouho se budeme s manželem pokoušet o miminko, jenže zhruba před 10ti lety mi zjistili srdeční vadu, že mám mezi levou a pravou komorou mezírku, kde normálně proudí krev, přičemž mezírka by se měla časem zacelit. Pravidelně docházím ke kardiologovi na kontroly a zatím vše v pořádku. Bylo mi řečeno, že až budu těhotná, budu více hlídaná, ale více mi zatím nebylo sděleno. Chtěla bych se zeptat, jelikož je to dědičné a mívá to více žen, zda někdo měl podobný problém, jak probíhalo těhotenství a následný porod? děkuji všem za rady 🙂

spygy
autor
31. led 2014

Tak koukám zatím žádné odezvy ☹ ale už jsem naštěstí zjistila více info 🙂 což je dobrá zpráva. Toto bývá to opravdu dědičné, ale může to být i v průběhu života, např. po mrtvičce. Já to mám ale pravděpodobně vrozené, mrtvičku jsem neměla 🙂 každopádně to mívá více žen a co se týká těhotenství, tak by to neměl být až takový problém, pouze to hlídání v těhotenství, kdyby náhodou 🙂

littlejane
31. led 2014

@spygy - má odpověď bude asi trochu mimo, ale mému synovi zjistili defekt septa síní po narození (poslechem jako šelest), docházíme pravidelně ke kardiologovi a vše v pořádku, dokonce se pomalu zmenšuje. ALe proč ti to píšu .... sám kardiolog mi řekl, že to může mít spoustu lidí (dospělých), že dříve, když nebyla taková důkladná vyšetření, výkonné ultrazvuky, atd., tak se na to vůbec nepřišlo a ten dotyčný žil v pohodě, bez omezení .... myslí, že je to i tvůj případ, prostě to máš vrozené a doteď jsi o tom ani nevěděla a nijak tě to neomezovalo .... takže já bych se tím nestresovala. Je dobře, že tě třeba budou víc hlídat, ale jinak klidně žij, tak jak jsi zvyklá 🙂 🙂

spygy
autor
31. led 2014

@littlejane jj, nijak mi to v běžném životě neomezuje 🙂 což je super, ke Kardiologovi chodím pravidelně a zatím žádná změna. A opravdu mi to zjistili, až takhle v dospělosti, kdy mi dělali více vyšetření. Jinak dnes jsem zrovna byla u Kardiologa, kterému jsem sdělila, že plánuju miminko a řekl mi, že Buď budu rodit normálně v běžné porodnici, což je u nás Mladé Boleslavi nebo v Praze, ale spíše si myslí, že budu rodit normálně v Boleslavi, že to není nic závažnýho, ale to se uvidí, až budu v očekávání 🙂

melis7
3. únor 2014

@spygy Musím říct,že vlastní zkušenost nemám,ale asi bych se v těhotenství vnutila někam do rizikové poradny.Já jsem ale trochu poseroutka.Moje známá má srdeční vadu,ale bohužel nevím přesně jakou.Vím,že do rizikovky chodila v Hradci Král. a při porodu ji dávali antibiotika.ale opravdu nic bližšího nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru