Děložní čípek. Jakou úlohu hraje v těhotenství?

nadik
20. únor 2008

Ahojky holky, nevíte jakou úlohu přesně hraje v těhu děložní čípek??? Píše se to do těhu průkazky pod ozn CS hned vedle TK...... nejlepší je nula což jsem do minule měla ale teď mám 1 když jsem se dr. ptala, tak řekl,že je to ještě v normě, ale proč to je a jak tomu předejít to mi neřekl, takže nevím nic.... ☹

panterka
29. únor 2008

ahoj lucy, já teda pohyby cítím fakt hodně, a to dlabu magnezko už hoooooooodně dlouho 😕 tak na mě to nepůsobí, to by určo s mimi nic dělat nemělo, ani po kapačkách jsem s tím neměla problém a to je asi jinej dryják 😕

lucy..
29. únor 2008

tak fajn 🙂 malej se teda zatim taky pekne vrti 🙂

lucy..
14. bře 2008

Ahoj Panterka, tak hlasim ze kontrola po 14-ti dnech dopadla vyborne. Cipek se dokonce prodlouzil z 2,2cm na 3cm. Ale i tak mam byt doma, ale uz aspon nemusim lezet 🙂 Co u tebe noveho?

nadik
autor
14. bře 2008

hoj Lucy, tak já taky byla u dr. ale píše mi jen CS 2 což je od minule CS asi zhornšení, každopádně on mi řekl,že to v pořádku.... tak jsem stále v práci ještě 3 týdny. papa přeju hezké těhulení 😀

nadik
autor
14. bře 2008

ježíš já píšu jako analfabet... 😀

anka.
14. bře 2008

Ahoj holky, tak se zas po čase přidávám. Dneska jsem byla na první kontrole už v porodnici a je to vlastně poprvé, co mě dr. vnitřně prohlížela (moje naposledy cca v 9tt) a koukám do průkazky, kde mám CS4! Je to v 37tt normální ??? (jo, taky mě trochu děsí, že jsem to měla třeba celou dobu akorát se na to díky mé dr. nepřišlo...)

lucy..
14. bře 2008

Ahoj holky, ja cetla ze to CS zase neni uplne az tak smerodatny parametr. Jinak Anka, myslim, ze jsi uplne v pohode 🙂 Ja mela CS4 v 28tt. Ono je hlavni zda se nejak extra neotvirate a nezkracuje se cipek 😉 I kdyz v pripade Anky uz je na to sakra narok 🙂

anka.
14. bře 2008

hehe, no já byla ještě včera v bazénu a dnes se ptám pro jistotu dr. jestli můžu chodit a ona: už néé! Tak nevím... 🤐 Mám se něčeho bát?!

lucy_ty jsi taková sečtělá, nemáš nějaký odkaz, kde bych se dozvěděla víc... co je vlastně normální hodnota apod? (mno jinak mě napadlo, jak jsem psala nahoře, že jsem to CS mohla mít třeba celou dobu a nevěděla o tom UPS) Což by byla dobrá zpráva pro Tebe 😉

lucy..
14. bře 2008

Anky zkus mrknout tady na to: http://www.porodnice.cz/search/node/cervix+score
Ja prave chodila vesele do prace, lezla po kopcich, chodila na cviceni a pak jsem sla v 28tt na kontrolu a doktor mi vynadal, ze mam takovy nalez (slo hlavne ale o to, ze jsem mela tvrde bricho a hodne zkraceny ten cipek-to pozna az na UZ). Tak jsem byla pekne vyplasena..dostala jsem hned neschopenku a klid doma. No skoro jsem jen lezela a za dva tydny se to o moc zlepsilo, pry kdybych v tom vsem pokracovala mohla jsem uz mit ted po porodu. Takze si myslim, ze u tebe ten nalez urcite nebyl delsi dobu a kdyby joo, tak uz je to jedno, kdyz jsi dosla az do 37tt 😀 A navic v tehu prukazce je kriticka hodnota CS pro 37tt dokonce 6 🙂 Takze ja fakt myslim, ze se nemusis bat.

Hele a nemyslela ta doktorka, ze mas chodit plavat spis kvuli infekci? To kdyby ses mela bat kvuli CS ty, tak nevim co bych teda mela delat jaaaa 😀

Jinak ti zavidim, ze uz jsi takhle daleko, me ted ceka v podstate min 8tydnu pobytu doma s obcasnymi vychazkami...docela nuda, byla jsem zvykla na mnohem akcnejsi zivot..

anka.
14. bře 2008

Lucy_mám asi nějakou jinou průkazku, žádné krizové hodnoty tam nejsou (na obalu calibrum). No, to plavání jsem se jen tak zeptala a neptala jsem se proč ne, jelikož tou dobou mi už v hlavě běželo, jestli mám přiznat, že jsme byla naposled včera 😔

Jo, právě teď už je to jedno, jen jsem přemýšlela, že jsem to cs mohla klidně mít celou dobu vyšší a nevědět o tom..a pak tady čtu jak jsou holky doma... třeba se Ti to ještě spraví lucy a budeš moc všecko jako dřív... /třeba i do práce?! 😀 ) Kamarádka nejdřív ležela v nemocnici a hodně se bála a nakonec ještě přenášela (to už byla z nemocnice dávno pryč) 😉

lucy..
14. bře 2008

no ja si taky myslim, netrap se tim 🙂 navic ted uz je mimco zrale, tak by se nic nedelo 🙂
No tak doktor me uz do prace 100% nepusti 😀, ale tak 12. dubna nastupuju na materskou a to uz jsou jen necele 4 tydny. Tak Ti drzim palecky at mas pohodovy porod a vse je v poradku!

martinka79
14. bře 2008

anka pokud mohu říc,i tak se domnívám, že v 37t chodit do bazénu je kritické právě z důvodu infekce a děložní nákazy. nedoporučuje se to kor do velkých bazénů, pokud ale chodíš na těhu plavání do spešl bazénu tak to by mnemělo vadit ty se často vypouštějí ahygiena je tam jiná. Těhu vadí chlor a tak a jde o to, že kdyby jsi v noci tčřeba rodila bylo tam něco na rodidlech tak to může působit na mimi, což si nemyslí, že by bylo...... 🙂
Jinak CS je asi v normě já mám 3 už delší dobu, ale jsem zase druhoridčka ata to mívá brzy.

panterka
14. bře 2008

ahoj holky, tak já jdu na kontrolu ve středu, tak pak snad podám hlášení (teda jestli si mě dr. nenechá v nemocnici...). jinak na poslední kontrole před 14 dny jsem měla CS2 a čípek 36,5mm, ale myslím, že ve středu už to bude horší

anka.
14. bře 2008

Lucy_díky a Tobě co nejpříjemnější nicnedělání 😀 Já už teda na mateřské jsem, ale nenudila jsem se ještě ani minutku...tak neboj 😉 Naopak mám pocit, že spoustu věcí nestíhám 😀
Martinka_nebyla jsem ve velkém bazénu, a v noci nerodila 😀 , tak snad to bude v pohodě. Te'd už s tím stejně nic nenadělám, co?! 😔 A jak se vede Tobě?

martinka79
14. bře 2008

vede se mi suprově také se na neschopence ani mateřské nenudím,pohoda. Jo to byl jen příklad 😀 a nijak bych to neřešila. Už aby to u mě bylo docela se těším. 25.3. jedu do nemocnice na kontrolu a snad mi řeknou kdy nastoupím,no možnás e budu snažit to uspíšit. a ty jak vidím tak také pohoda. 🙂

anka.
14. bře 2008

marti_jak jako kdy nastoupíš? Máš to plánované? Já se mám skvěle... řekla bych líp než tak před 2 měsíci 😵

martinka79
15. bře 2008

NO mám to plánované kvůli transfuzi krve malého. ale nechci nic zakřiknout chci aby vše šlo dobře abez kopmlikací. Apolinář si stím poradí takže toho 25.3. budu chytřejší kdy a jak to bude. pokusím se to vyvolat sama třeba to vyjde.
Užívej si.

adriana1
15. bře 2008

Ahojky, já mám od 14tt. CS mám 2. Magnézko mám taky

nadik
autor
17. bře 2008

adriana1: no tak hlavně,že to stále drží na té dvojce.... já mám 31tt a dvojku mám taky....

panterka
22. bře 2008

tak hlásím, že kontrola ve středu celkem ok, čípek 30mm, tak asi dobrý a zatím držíme, ovšem ležet musím pořád 😒

vendy05
14. zář 2008

Ahojda holky, můžu se zeptat sledoval někdo čípek, během cyklu, jen by mě zajímalo jak má vypadat čípek na úplném začátku těhotenství (krátký, dlouhý, tvrdý, měkký) děkuju moc za odpovědi.

yelena
10. lis 2008

Ahoj holky, tak jsem vše četla o děložním čípku. Jsem ve 25tt a mám v tom pořád zmatek. Prosím pomozte mi, já mám od svého lékaře napsané, že velikost čípku mám 38mm a že je to špatný, já už se v tom vážně nevyznám. Mám nařízený klid, ležet, ležet, ležet a nohy nahoře nahoře a nahoře, jinak mě pověsí za nohy do nemocnice. Ta co to tedy znamená ? Že mám velikost čípku takovou ? Špatně ? Dobře ? Mám se bát, nemám ?? Mám 70% na to, že porodím v termínu. Jinak mám termín 23.2.09. Předem moc děkuji za všechny vysvětlivky a tak. Zatím ahojky a držte se, Mirka

berunka
14. lis 2008

rekla bych ze doktor te strasi uplne zbytecne.ja mela ve 28tt 17mm a pustili me z nemocnice domu.ted jsem skoro 34tt a mam 14mm a jsem porad doma a doktorka mi rekla ze ted je cipek uz lepsi - pred 14 dny jsem mela 11mm.a podotykam ze jsem porad doba ne v nemocnici. takze u tebe jen lezet lezet mi prijde trochu prehnany.jaky tvar ma hrdlo?

campi
15. lis 2008

Yeleno: taky zalezi na tom, jestli te k tomu treba jeste boli bricho a tak.. Moje gyn., kdyz jsem ji rikala o velkych bolestech a tvrdnuti, tak mi zmerila cipek a na 3,3 cm rekla, ze je zkraceny a naridila klidovy rezim. Pak jsem byla u jine, ta mi povolila prochazky a ze se mam ridit brichem, doporucila doma byt v poloze v leze.
Pak jsem tu cetla, ze maji holky cipky mnohem kratsi, tak jsem nevedela, jak je to tedy v mem pripade rizikové. Nicmene v klidovem rezimu pokracuju, mam vyzkouseno, ze kdyz pres den vic zarizuju a lítám venku, tak me tvrdnutí bolí a budi me v noci. Kdyz jsem cely den doma, tak bricho vubec necitim.

berunka
15. lis 2008

campi rozhodne ve tvem tydnu bolestive tvrdnuti ktere te budi v noci neni dobre. ☹ to tvrdnuti jsou totiz kontrakce a kdyz to boli muze to pravew vezt ke zkracovani a otevirani hrdla.a taky by to nemelo tvrdnout vic jak 10x za den cca.

campi
15. lis 2008

Berunko: paradox je, ze me dr. prevedla do rizikove poradny v Podoli a vubec tam nemam pocit lepsi pece. Na vysetrovne nemaji ani UTZ, takze mou zadost o mereni delky cipku vyresili tim, ze jdu na UTZ pristi tyden. U me gyn se to delalo kazdych 14 dni, tak se mi to nepozdava, ze si v rizikove o to musim rikat.

berunka
15. lis 2008

ja jsem taky vedena jako rizikova a cervikomerii mi taky nedelaji kazdych 14 dni.ted mi ji delali ve stredu,za 14 dni jdu na kontrolu a taky nemam zadanku na utz a doktorka ho v ordinaci nema.ono zase se to nema delat tak casto,cipku to moc neprospiva.a doktorte prohmata a pozna jesli se otviras neboj 😉

kacatko03
15. lis 2008

beru...mě dr čípek měří ted už každý týden na kontrole, on v ordinaci UTZ má 😉

berunka
15. lis 2008

veru ja jsem prave cetla na virtualni porodnici od Kouckeho ze se ten cipek tim drazdi.ale urcite je rozdil mezi nami,kde se ten cipek musi kontrolovat,protoze je hodne kratky a u nekoho ,kdo ho ma 3cm 😉

dahalu
28. únor 2012

Holky CS4 a 33+5tt co konkretne to znamena??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru