Děti mají neštovice, já jsem těhotná. Ublíží to plodu?

skurinka
29. led 2011

Ahojky holky chci se optat jestli nevite a nebo je nekdo ve stejne situaci jako ja.
jestli je to pro mimi nejaky nebezpecny .
ja uz nestovice mela.Tenkrat kdyz jsem byla tehule se synem mel manzel pasovy opar a dr rikala ze je vse ok kdyz jsem ja uz prej mela nestovice.Ale ted me kamaradky strasi ze je to prej nebezpecny tak jsem z toho zblbla.?diky za odpovedi?

katy.m
29. led 2011

Ahoj,
zřejmě by ses měla od dětí izolovat ☹ ,ty sice imunní seš,ale plod né,tam je riziko,že se od sourozence nakazí a hrozí postižení plodu.Ale nechci šířit paniku 😉 ,raději se informuj třeba v nemocnici nebo u svého gynekologa 😉

nanaly
29. led 2011

Ahoj, myslím, že nemusíš mít strach. Moje dcerka dostala před týdnem neštovice a já před 3 dny zjistila, že jsem těhotná. Ptala jsem se své gynekoložky a ta mi řekla, že pokud jsem neštovice prodělala, tak nemusím mít strach, plod není ohrožen!

marinka
29. led 2011

To je nesmysl, co píše Katy.m, vím jistě, že pokud maminka neštovice měla a je těhotná, riziko pro miminko tam není ŽÁDNÉ!! A to dokonce i tehdy, když těhulka má pásový opar, je to riziko, že by nemuselo být miminko v pořádku, opravdu minimální. Takže vůbec žádný strach, užívej si bez obav těhu 😵 😵

spagatice
29. led 2011

V porodnici byla paní, která měla již staršího syna a ten prodělával neštovice. Ona sice už měla těsně před porodem, ale nic ji nehrozilo. Jediné co ji doktor řekl, ať hlavně nechodí za ní do porodnice, aby to nechytil někdo jiný, kdo třeba ještě neštovice neměl a potom ať se snaží malého trochu izolovat, až přiveze miminko domu. V těhotenství jí prý nic nehrozilo 😉

eloana
31. led 2011

AHOJ TAKY JSEM byla v situaci jako ty. byla jsem ve 14tt kdyz dcera mela nestovice..... volala jsem i do gennetu a i tam mi rekli pokud jsem je mela zadne riziko nehrozi, dceru jsem rozhodne neizolovala

hojda
1. únor 2011

tady jsou k tomu nějaké informace, ale tohle přesně asi ne. Já taky řešila očkování před otěhotněním, ale nakonec jsem je dostala přirozeně. Jen vím, že těhotné svagrové její dr. nedoporučovala, aby s nimi přišla do kontaktu, i když už je jako malá měla, byla na konci prvního trimestru.

janinkaves
1. únor 2011

Mě řekla doktorka že pokud jsem neštovice měla tak riziko nehrozí ale projistotu je nemám vyhledávat, ale ty už nemáš na výběr když je máš doma, navíc první se nakazíš neštovicema a pak se teprve vyhážeš, takže už ti nějaká izolace stejně nepomůže, takže to neřeš, měla jsi neštovice tak jsi imunní. Konzultovala jsem podobně s genetičkou a ona mi vysvětlila že bych já musela prodělávat nějakou nemoc aby to chytlo mimčo v bříšku že to prostě nefunguje tak že by jsi ty nic nezaznamenala a mimčo onemocnělo, nebo k vůly tomu zůstalo postižené tak se neboj 😉 .

mamkamarketa
1. únor 2011

ahoj. taky nechci sirit paniku,ale nestovice jsou nebezpecne v 1 trimestru. i kdyz ty si je prodelala viry muzou (podotykam muzou) zmutovat. na koniku je maminka, ktere se to stalo....drzim palce

vorllinka
1. únor 2011

skurinka, byla jsem v hodně podobné situaci, s tím, že neštovice měl manžel. Řešila jsem to i se svým dr., manžel to řešil se svým praktickým a oba říkali, že když už jsem je měla, že riziko není žádné. Šimon se narodil úplně zdravý! 😉

deeniisa
2. únor 2011

zadnou zkusenost s tim nemam ale jako tehotna jsem si samozdrejme zjistovala vse .a od nekolika doktoru jsem cetla ze je to nebezpecne az tak ze plod muze zamrit ale to az v krajnim pripade,takze bych radeji nepokousela stesti... drzim palecky at to zvladnete v poradku.... 🙂

nessik
12. pro 2013

Hrozí riziko pro plod, pokud je matka na samém začátku těhotenství, neštovice prodělala jako dítě a má doma děti s neštovicema? Já myslím, že by se nic stát nemělo, když neštovice měla, tak má protilátky nebo to tak není? Může to tomu miminku i tak ublížit? Nemá někdo osobní zkušenost? Díky.

enka32
16. únor 2014

ahoj holky, jsem ve 14TT a v sobotu se objevily u mého 4letého syna neštovice. Chytla mě panika a okamžitě jsem s ním šla na pohotovost, spíše proto abych zjistila jak je to nebezpečné pro miminko. Doktor mě trochu uklidnil, že pokud jsem neštovice měla v dětství, není žádné riziko pro miminko. Jak jsem si přečetla pár komentářů od Vás, myslím, že můžu být opravdu klidná a nemusím mít strach. Bohužel je neměl můj partner a tak jsme synem pro jistotu odjeli k mým rodičům. 🙂

onno
1. dub 2014

Ahoj ve školce řádí neštovice syn je měl,ale já ne může to přenýst na mě bez toho aby je dostal znova ?Děkuji

zazulka
1. dub 2014

Okolo mě prošly neštovice ve 13.tt těhotenství, MUDr mi řekl, že "varicelová nákaza může reaktivovat jako pásový opar, čili neštovice lze mít jenom jednou, ale může se to projevit jako pásový opar a ten je pro mimi stejně nebezpečný jako neštovice". Brala jsem vitamin E a vše dopadlo dobře. Nuto říct, že na pásák musí mít člověk už nalomenou imunitu. Přeju ať to dobře dopadne!!!

asagiri
1. dub 2014

Já jsem taky těhotná a dcera teď měla neštovice. Gynekolog i pediatr mi říkali, že pokud jsem je měla, nehrozí žádné riziko. Musela bys je chytnout TY.

scvrcek
1. dub 2014

@zazulka měla jsem pásový opar na začátku těhotenství, byla s tím i na infekčním ve fakultce a je to tak, že pásový opar v těhotenství nebezpečný není!!!! Vir neštovic už máš v sobě, jen se znovu aktivuje. Nebezpečná je prvoinfekce - tedy neštovice. Pásový opar je jen aktivace viru vlivem oslabené imunity (právě třeba ranným těhotenstvím, nebo stresem apod.)
Každopádně pásový opar není nebezpečný a ani se nijak neléčí (alespoň v tom těhotenství). Problém je, pokud žena neměla neštovice v dětství a chytla by je právě poprvé v těhotenství. 🙂

stojiv
11. pro 2015

Zdravím jen by mě zajímalo jestli je nějaké nebezpečí pro miminko když matka přišla do styku s neštovicemi. Teda s dítětem u kterého se za 2 dny od doby co byli spolu v kontaktu určili neštovice. Maminka přelom 1 a 2 trimestru. Sama je po kontaktu nedostala ale ani jako dítě je neměla. Doktorovi nic neříkala protože tomu neprikladala váhu když je nedostala, díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru