Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jessuela
13. lis 2017

Chci se zeptat, dnes nam byla pediatrem zjistena selest na srdci 😢
Mate taky? Jsem nestastna.. Nevim, co jsem komu udelala, ze se nemuzu vklidu divat jak deti rostou..

katka865
13. lis 2017

@jessuela selest na srdci je do roku casta. Jeste se to muze upravit. Mame taky a doktorka rikala ze to zatim budeme jen sledovat a ani nas neposlala na kardiologii

jessuela
13. lis 2017

@katka865 My jsme poslani, nechce pry nic zanedbat. Napsala hodnoty 2/6.. Uz jsem dceru objednala, jdeme az 16.1.

katka865
13. lis 2017

@jessuela tak drzim pesti at vam to dobre dopadne.

jessuela
15. lis 2017

Tak my dnes na nefro.:
Prava ledvina 4,8x2,5cm, bez dilatace kalichop.sysr. s dobrou difer.centr. echokomplexu.
Leva je delsi, 6,1x2,3cm, patrna stihla panvicka v podelne projekci, APIR 4,2mm, APER 5,5mn, bez dilatace kalichu s dobrou difer.centr. echokomplexu. Uzsi dolni cast ledviny, t.c. se nejevi jako zdvojeni ci dilatace.
DOPIRUCENI' :: bez terapie, kontroly moci co 2mes. u pediatra
_________
Dnesni zprava, nevim z toho nic, nic mi nerekla jen, ze je to zatim OK. Pokud jste neco pochopily vy, dejte mi vedet 🙂 ..
Brali dceri i dve ampule krve, ze je moc bila a ma kruhy pod ocima.. Tak jsem zvedava, co z toho vyleze. Pokud to bude v poradku neozvou se, pokud bude neco zle prijde mi zitra sms.
---12.12. Nas ceka dalsi ultrazvuk. 🙄

Uz jsem z toho litani po doktorech unavena, to mi v prosinci zacinaji rehabilitace

mm31
16. lis 2017

@jessuela Ahoj, zprávě moc nerozumím, ale pokud je vše OK, jak dr. řekla, tak to je super🙂

Krev snad bude ok.

petaov
14. únor 2018

Holky, není tu někdo čerstvě, kdo má teď za sebou operaci v Olomouci? Jak to tam teď reálně probíhá? Termín se nám blíží. Bojím se toho, jak to malý zvládne...

@jessuela nález máte pěkný. Co já bych za takový dala.

lalenuska
20. únor 2018

@evavit Ahoj, viem, ze uz presiel nejaky ten cas, ale chcela som sa opytat, ci sa po tej kontrolnej scintigrafii po operacii nejak zmenila funkncnost obliciek (pisala si, ze pred operaciou to bolo 1:85). Dakujem.

evavit
20. únor 2018

@lalenuska Ahoj ano pred operaci to bylo 15:85 po operaci se zlepsila funkce na 31:69.To byl mrnous na kontrole v cervnu.letos nas ceka prvni kontrola 6/3 a jen u lekarky a pak nas ceka ten den ultrazvuk.Takze pak se asi uvidi jak to bude vypadat.Kez by uz na tu scinti nemusel.Takze tech 31:69 je pul roku po operaci.

lalenuska
20. únor 2018

@evavit Dakujem za rychlu odpoved. My mame 4:96 a pred sebou este cystografiu a rtg, aby sa zistilo, kde je problem. A potom sa uvidi, co dalej. Bojim sa.

lalenuska
20. únor 2018

@evavit a samozrejme velmi drzim palce, aby kontrola dopadla vyborne

evavit
20. únor 2018

@lalenuska nas malej mel i docasnou stomii.Děkujeme jsme moc zvedavy jak je na tom.A kdy to zjistila u Tveho prcka?Bylo to narocne ale maly to uzasne zvladal.

lalenuska
21. únor 2018

@evavit My sme vedeli, ze mame dilataciu na pravej strane uz od 21tt, v 34tt sme boli u urologicky, ktora ma malu na starosti a ta nam povedala, ze urcite bude potrebna operacia. Ale ked sa mala narodila, mala uz obojstrannu dilataciu, ale mensiu ako to bolo v brusku, len 1.st, takze nas sledovala dalej. Pri ultrazvuku, ked mala mesiac, sa lava strana zvacsila a po troch mesiacoch to zas o trosku narastlo (prava dilatacia zostala nezmenena), tak nas poslala na gamagrafiu a tam sme dostali obojstranny preplesk v podobe nefunkcnej pravej oblicky a lavej funkcnej, ale nie 100%. Dnes mame za sebou cystografiu a rtg - nastastie nemame reflux, ale prava oblicka pojde niekedy v juni von a na lavej sa casom bude robit plastika mocovodu, kedze tento ma extremne uzky po celej dlzke. Vcera zo mna bola totalna troska, ale dnes som uz statocna 🙂 Nemozem nebyt, ked sa pozriem na moje nadherne, usmievave, bezstarostne dievcatko 🙂 Vsetko statocne zvladla a zvladneme aj tie dve operacie. A ked som sa pytala doktorky, ci ma mat nejake obmedzenia, pacilo sa mi, ze povedala, ze sa k Natalke vobec nemame spravat ako ku chorej - jednoducho sa tak narodila, takze ziadne obmedzenia a tesime sa zo zivota (aj ked v pozadi bude stale hlodat ten maly dablik strach). Drzim palce vsetkym mamickam a hlavne vsetkym detickam, nech su statocne.

kaaaczenka7
21. únor 2018

@lalenuska ...krásně napsáno 👍 ...taky se snažím být statečná...Přeji Vám, ať všechno zdárně zvládnete, a maličká ať je zdravá a usměvavá 🍀🍀🍀 ...Máme něco podobného...od 20tt.zjištěna hydronefroza pravé ledviny, středního stupně, sledování na pravidelných gynekologických prohlídkách, stav takřka neměnný, s tím, že uvidíme po porodu, ale taky nás neustále připravovali na variantu, že ledvina nikdy fungovat nebude...po porodu na vylučovací cystografii, ve 3 měsících, se nám bohužel zhroutila naděje, a potvrzeno, že tedy pravá ledvina zcela nefunkční, levá ledvina naštěstí funguje na 100%, žádný jiný problém s močovými cestami dikybohu nemáme...výhledově, ale musíme na operaci k odstranění nefunkční ledviny, pokud nebudou komplikace, jako že doufám, že ne, tak uvažujeme o operaci v 5 letech, uvidíme...i když jsem vděčná za to co máme, jak pises neměla by mít do budoucna žádná omezení, tak i u mě cervik občas zahloda, a i když to nechci dávat před nikým najevo, vím, že mě to tak nějak bude mrzet celý zbytek života 😞

jessuela
21. únor 2018

Devcata,
Drzim palce i na nohou! Drzte se a budte silne. Nas ceka kontrola na nefrologii 16/3 byli jsme tam naposled v listopadu 😣 .. Si nas tam vychutnaji, ze jdeme po takove dobe. Dve kontroly jsem byla nucena odlozit. Jsme porad nemocni. Tim nemyslim, ze jen Terka, ale nekdo to donese pritel, syn, ja.. a uz to jede.
Zacarovany kruh. Ted jsem pro zmenu zase ja a ocekavam, kdy to chyti deti. UZ AT JE TEPLO!
Posledne byl zaver zpravy od dr. Nejevi se ani jako

jessuela
21. únor 2018

Dilatace ani zdvojeni ledviny, tak uvidime, co tam na nas v breznu vyleze. .
Na vas vsechny myslim a posilam obrovskou podporu a hlavne silu vasim detem s co nejmene bolistky, zato naopak plno radosti

jessuela
21. únor 2018

Dnes jsme si udelali aspon malou radost, i kdyz z casti bolestnou. Uz mame nausnicky! 🙂
A to nedavno byla v brisku a ja tady studovala o 106, co nam to ty ledviny vyvadi.
Uzivejte si sve milacky kazdou chvilku a jejich trapeni berte jako vyjmecnost, ze zrovna vam jej osud nadelil, protoze vedel, ze se postarate a vydrzite - zabojujete a budete si uz jen uzivat 🙂

lalenuska
21. únor 2018

@kaaaczenka7
uplne ti rozumiem - ja som si od zaciatku zakazovala klast si otazku preco, lebo by som sa vkuse len zozierala. Jednoducho to tak z nejakeho dovodu muselo byt. Ale co by som dala za to, keby som to mohla zobrat radsej na seba, lenze bohuzial tak to nefunguje :(

@jessuela
drzim palce na kontrole - verim, ze ta cakaju dobre spravy 🙂 a nausnicky cakaju aj nas - doteraz som to odkladala, lebo som nevedela, ci neskoncime v nemocnici, ale ked uz vieme, co nas caka, tak to asi v marci tiez absolvujeme 🙂
A posledna veta, co si napisala, to je jedna uzasna pravda - tie deticky si vybrali prave nas, pretoze vedeli, ze nas nic nezlomi a vsetko vydrzime (aj ked si mozno sem tam poplaceme do vankusa - ale co je vo vankusi, ostane vo vankusi :D)

lalenuska
22. únor 2018

Dievcata, hlavne tie, ktore mate za sebou operaciu cca v 1 roku - ako ste pocas hospitalizacie zabavali vase deturence, ked cely cas museli lezat na chrbte? Viem, ze deticky v takom veku uz zvyknu privazovat, aby si nevytrhli hadicky, ale uprimne, vobec si neviem predstavit, ze by nasa slecna takto mala stravit cele dni, kedze uz teraz, len co ju polozim na zem, hned sa otaca na brusko a to ani nehovorim, co bude o take 4 mesiace a viac :(

dingox
22. únor 2018

tak jak jsem tu dříve psala, u nas prognozy špatné, celé těhotenství jsem byla ve stresu, kvůli ledvinám, které zřejmě nefungují, nakonec z toho byly zdvojené ledviny a zdvojené pánvičky a megaureter a už ani nevím co vše, když na druhé straně pořád bylo dost plodové vody,takže mimčo čůrá, už budu měsíc po porodu krásné holčičky ve 38 týdnu, nakonec zvojené ledviny nemáme, ale zdvojené pánvičky, s tím že přítel má v rodině polycystické onemocnění, takže to malá zřejmě zdědila a od toho se to vše pochází.ledviny prý fungují...jsme více sledováni, každé 3 měsíce máme chodit na kontroly...zatím jsem ráda že vše relativně dobře dopadlo, po těch černých prognózách,

mm31
22. únor 2018

@lalenuska Ahoj, my jsme byli na operaci v 2 rocích a 3 měsících...Měla jsem z toho ležení na zádech a přivazování noční můru, ale úplně zbytečně...Tak, jak mě dr. uklidnoval před operací, tak to bylo...Děti jsou hodně adaptabilní, příjmou situaci za svou a nemají problém...Štěpánek lehl před operací a mohl se posadit až asi 8. den...Celou dobou s tím neměl žádný problém...Celou tu dobu si opravdu v posteli krásně hrál, sledoval tablet, TV, jedl a spinkal....Fakt vůbec problém....Ten 8. den, kdy si měl sednout, jsem ho musela přemlouvat🙂 Vůbec nechtěl🙂

Podotýkám, je to velmi aktivní a pohyblivé dítě, ale po té operaci to zvládl na jedničku. Já vlastně do dneška nechápu, jak mohl tak ležet:D

mm31
22. únor 2018

@mm31 Jo, ještě to kurtování....přes noc ručky a nožky, přes den jsem ručky odpoutala a nožky jak kdy....

nieco22
23. únor 2018

Cavte maminky, vidim, ze je tu pomerne dlha diskusia, chcela som spytat, ci mate niektora skusenost s pyeloplastikou? Mame tiez dilataciu panvicku, tazku hydronefrozu, vdakabohu len vlavo. Vcera sme absolvovali narocnu 5hodinovu operaciu, maly je teraz na JISke. Do vcera sme nevedeli, ci mu oblicku (24 % ) pri zakroku nevyberu, pokusili sa vsak o reoperaciu a vraj sa podarila. To vsak tvrdili uz pri prvej... Som uz z toho nestastna, maly ma tri a v jednom kuse sme na hadickach( nefrostomia) alebo v nemocnici, dokopy osem zakrokov (vratane stentovani). Pri prvej operacii, mal15 mesiacov, ako tu pisete vyssie, tiez bol prve dni priputany, ale nebranil sa, lebo jednak bol pod liekmi a jednak citil, ze sa deje nieco dolezite a preto pekne lezal. Inak sme ficali na Masi a mimonoch, pripadne sme si vymyslali hry v postielke. Ked nas koncom tyzdna prepustia z Jisky, caka nas to opat. Mozem sa este spytat, liecite sa niektore aj na SVK? Drzim vam prsty, nech su tie vase pokladiky cim skor zdravucke a mozu mat krasne detstvo.

lalenuska
27. únor 2018

@mm31 Dakujem za odpoved 🙂 fakt je asi pravda, ze deticky sa vedia prisposobit akejkolvek situacii a my len zbytocne stresujeme za ne. verim, ze aj my to zvladneme takto ukazkovo 🙂

lalenuska
27. únor 2018

Mamicky, momentalne riesim este jednu dilemu - ci dat malej nausnicky teraz alebo este pockat. Ja viem, ze to nie je nejake zivotne dolezite rozhodnutie, ale chcela by som, aby to uz mala za sebou, kym si to az tak neuvedomuje a kym si uska este netaha. Uz vieme, ze operacia nas caka najskor v juni, takze za tie 3 mesiace by sa mali uska uplne zhojit, ale predpokladam, ze pred operaciou jej ich budem musiet dat dole a urcite ich nebude mat este ani pocas pobytu na JISke a trosku sa obavam, ze za tie 2 dni sa jej dierka stiahne (za tak kratky cas jej to zrejme nezrastie), a potom bude problem dat jej ich naspat. Chcela by som sa obratit na mamicky, ktorych dievcatka maju po operacii, ci teda tie nausnicky davali dole a ci potom nebol problem nasadit ich. Vopred vam dakujem.

petaov
27. únor 2018

@mm31 ahoj, můžu se zeptat, zda si dávala nějaké léky pro posílení imunity, či pro lepší hojení po operaci apod.? Operaci zatím stále odkládám do vyššího věku. Doufám, že to pak malý taky tak hezky zvládne jako ten váš. Jak často chodíte na kontroly? A ke svému dr., nebo musíte jezdit až do Olomouce?

nieco22
27. únor 2018

@petaov Ano, my sme dostali od imunologicky Imunor na posilnenie, nemal zle vysledky, bolo to len kvoli operacii. Toto predpisuje iba Imunolog.

petaov
28. únor 2018

@lalenuska Taky jsme měli jít v roce. Nechtěli to posunout. Naštěstí syn onemocněl a muselo se to posunout. V tomto věku si to neumím představit. Náš malý je hlavně strašně vzdorovitý. Lékaře nesnáší, bojuje na každé kontrole. Teď má 16 měsíců a dostali jsme další termín, ale zatím to odkládám. Trénuju s ním doma ležení na zádech (v roce si nelehl ani za nic), povídáme si, čteme. Prostě ho na to pomalu připravuju.

mm31
2. bře 2018

@petaov ne, nic na posílení imunity. Jen to, co nám predepsali v nemocnici...ani mě nenapadlo nic sama davat...

mm31
2. bře 2018

@petaov trénujete ležení na zádech? Promiň, ale to mi přijde dost scestné a zbytečně...to mě fakt nenapadlo....moc to řešíš...promiň, ale musela jsem to tak napsal. ..mám osobní zkušenost a toto mi přijde opravdu přehnané

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru