Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petaov
26. črc 2019

@barbule123 máme podobnou zkušenost, teda jen s jednou ledvinou. Ale taky se nález pořád zvětšoval a pořád strašili, že malý o ledvinu přijde. A taky jsme to tak měli, že náš urolog byl optimista a nefrologové by řezáli hned. Nakonec jsme se nechali natlačit do preventivní operace. V podstatě od porodu nás do té operace tlačili. Pořád strašili záněty a ztrátou ledviny. Malý měl až na ten vysoký nález dobrou funkčnost. Nic mu nebylo. Nakonec jsem podlehla tlaku a ve dvou letech a třech měsících jsem ho nechala odoperovat. Dodnes si myslím, že na tu operaci jít nemusel, ale to běhání každý měsíc po doktorech už bylo stresující pro nás oba. Máme hydronefrózu v rodině. Švagrové na to přišli až v dospělosti, protože tehdy nebyly ultrazvuky a normálně s tím žije. Takže klid.

gabtom11
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinacko
13. lis 2019

@gabtom11 a robili vam po porode testy? Reflux a pod? Mozno chcu len testovat, nam to robili este vramci sestonedelia... kde si rodila? Maly ma len 8dni?

gabtom11
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinacko
16. lis 2019

@gabtom11 rozumiem, ja som rodila priamo v motole, nechali nas na sestonedeli 6 dni - malemu robili ultrazvuk a MCUG (myslim, ze tak sa to vola, na identifikaciu refluxu). S doktormi sme to mali rovnako, ja som v dobe, ked mal maly 3 mesiace prestupila do VFN na Karlove - kde som spokojnejsia. drzim palce, nech v tam nie ste dlho a hlavne nech sa Vam to zlepsuje bez nutnosti urgentnej oiperacie

elisenika
3. pro 2019

Holky, máme 5 měsíců po pyeloplastice a ledvina je stale stejna? ..nemate nektera zkusenost? Kdy jste to meli alespon o neco lepsi? Doktorka doporucila zyrtec, ze pry by se mohly sliznice splasknout, ale nejsem si jista..nechce se mi do ni rvat dalsi leky, mate s tim nekdo zkusenost?

petaov
3. pro 2019

@elisenika A hned po operaci byl závěr jaký? Povedlo se jim to udělat, tak jak chtěli? Malému se při té pyeloplastice ledvina zmenšila, čili odstranili, co tam nemělo být a tak, ale nešlo to úplně nejlíp, tak my zas čekáme do budoucna. Prý ukáže až čas, jestli si to sedlo, jak mělo. Jak jsme byli na kontrole, tak doktor zas něco našel na druhé ledvině... Ale do další preventivní operace už nejdu.
Ten Zyrtec je dobrý. Já mívám alergické reakce na bodnutí hmyzem a vždycky mi pomůže na oplasknutí. Jak dlouho by to musela brát?

elisenika
3. pro 2019

@petaov závěr operace, byl ze se to povedlo..když jsme odcházeli z nemocnice tak na kontrolním ultrazvuku byla ledvina stejne velka, pry tak po operaci vypada..jenze nam splaskl krasne mocovod, ale ledvina je stale stejna. Je tedy fakt, ze by se mel jeste operovat reflux, ale je stale nemocna, tak nevim, zda na to ma vliv i to.zyrtec ma brat dlouhodobe, minimalne tri mesice, 2x denne 5kapek

gabtom11
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinacko
4. pro 2019

@gabtom11 som rada, ze Vam zakrok pomohol, musel to byt velky napor na psychiku pre Teba, s tak malym miminkom. Nas caka vlozenie stentu medzi ledvinku a mocovy mechyr, takze tiez uz nervy celkom pracuju a to ma maly 13 mesiacov. Drzte sa!

elisenika
Autor odpověď smazal
Zobraz
katkahn33
15. lis 2020

Dobrý den vam všem přeji.chtela bych se optat jakou máte zkušenost s Karlovým náměstím obor dětská urologie .můj malý chlapeček by měl jít na operaci ale po zkušenostech s Motolem bych chtěla jít jinam .scháním informace od základu kde se objednat s kým mluvit a jak se tam vůbec dostat.a hlavně jak to vše probíhá celá hospitalizace .děkuju vám za případné info s pozdravem vaše Káťa

tinacko
15. lis 2020

@katkahn33 VFN ma asi najlepsiu detsku urologiu v Prahe. My sme tiez “utiekli” z motola a sme v peci doktora z vfn a za nas super. Kludne viac do sukromnej spravy

andula07
21. pro 2020

Ahojky, ráda bych poprosila o radu jak postupovat dál. Minulý týden jsem byla v Brně u dr Vlašina na screeningu v 22 tt. Miminku diagnostikoval vlevo dilatace panvicky ledviny do šířky 8 mm, vpravo již hydronefrosa... Dost mě vyděsil, protože se zeptal, kde budu rodit a když jsem odpověděla, ze na vysočine, řekl že to určitě ne, ze to bude v Brně a že malého hned po narození zoperuji..
Na kontrolu mě objednal za 6 týdnu.
Já jsem se sama objednala k dr. Zerhau v Brně, který prý tyto zákroky provádí.. Objednal mě za 2 týdny. Máte někdo podobnou zkušenost? Vůbec nevím, jak teď postupovat dál...Předem děkuji za všechny rady.

rickym
10. únor 2021

Ahoj, prosím o zkušenost s dilatací ledvin. pánviček. Unás takto: holčička - 22+4 - jedna 5mm a druhá 6mm. Moc děkuji

lenulllinka1
20. bře 2021

@andula07 ahojky, mohla bych se zeptat, jak velkou dilataci jste měli před porodem a jak to s vámi vypadá po porodu? Děkuji

mik3shka
14. dub 2021

Ahoj, máte někdo čerstvou zkušenost s Olomoucí? Stále se nesmí s dítětem na JIP? A jaký je tedy teď pooperační průběh? Malou (6m) čeká operace, ještě nás čeká izotop, aby se rozhodlo, jaké operace jsou tedy třeba. Zatím je potvrzen aktivní reflux IV. stupně na levé straně a urolog má podezření, že bude potřeba řešit i PUJ. Já tedy nekojím, protože malá dostala ve 13 dnech zánět a musela být hospitalizovaná bezemě, neboť jsem měla covid. :( Hrozně se o ní a všeho bojím. Věřím, že jsme v OL v dobrých rukou, dojíždíme tam z Ostravy.

barbule123
14. dub 2021

@mik3shka my jsme měsíc po operaci v Olomouci,14 dni doma. Na JIP za dítětem normálně jeden z rodičů může během celého dne (jsou tam “návštěvní” hodiny,ale nestalo se, ze by mě vyhazovali).
Olomouc je opravdu top v péči a děti s urologickymi problémy. Je jasný, že se bojíte,ale budete v nejlepších rukou a vše dobre dopadne 🙏🏻 Vím o čem mluvím, syn (17m) už má za sebou dvě operace u doc. Šmakala. Všechny dopadly výborně a malý je v pořádku.
Držím palce!

mik3shka
14. dub 2021

@barbule123 moc děkuji za zprávu. A jak je to s poutáním děťátka na lůžko? Musí být po operaci přivázané, aby si nevytrhlo hadičky? A v noci tam s ním být nemůžeš? Moc si nedovedu představit, kde tedy budu? 🤷🏼‍♀️
Jsem opravdu upřímně šťastná, že je váš malý v pořádku. Ty děti jsou TAK statečné! ♥️

barbule123
14. dub 2021

@mik3shka když jsme byli poprvé a malý měl 2m, tak připoután nebyl jen jsem dohlížela,aby si hadicky nevytahnul. Teď byl pripoutany celou dobu. 14 dni! 🤦🏻‍♀️ Bylo to hrozné,ale myslím,ze opravdu horší to bylo pro mě než pro nej. V rámci možnosti si na to zvykl,srovnal se s tím a proste to vydržel až jsem nechapala. Jsou vážně statecni. ❤️
A co se tyče té noci - nemohla jsem byt s nim tenkrát a ani teď. Tehdy jsem jen přes den nosila odstrikane mléko na noc a oni ho v noci krmili z lahvičky. Mají speciální pokoje jen pro maminky,které mají děti na jipce,takže budeš tam a ráno po vizitach za malou můžeš. Oficiální doba návštěv na jipce je 10-21:30, ráno tam rodiče neradi vidí pravé kvůli vizitam,ale večer nás nikdy nikdo nevyhazoval. 🙏🏻
Každopádně na jipce byl “jen” dvě noci a pak už jsme byli spolu na pokoji.

andula07
14. dub 2021

@lenulllinka1 ahojky, malý měl před porodem dilataci 3,9 mm. Narodil se předčasně. Ve 14ti dnech mu udělali nefrostomii. Teď jsme doma a čekáme na termín operace.

lenulllinka1
14. dub 2021

@andula07 my to máme taky tak velké ☹ ještě jsem ale neporodila. Vyvolávali vám porod driv? Byli jste celou dobu v nemocnici až do té nefrostomie? Nebo Vás pustili předtím domů. A druhou ledvinku máte v pořádku? Jak dlouho Vám řekli, že budete čekat na operaci?

petaov
14. dub 2021

@mik3shka Mám zkušenost se synem dva roky zpátky. Ale vypadá to, že se tam moc nezměnilo. Na JIP je to super, sestřičky zlaté. Maminky spí o patro níže. Návštěvy v té době byly 10-21 hod. A tehdy sestřičky chtěly, ať chodím hned na 10. Vizity byly ráno a syn už pak hrozně vyváděl, že je beze mě dlouho a brečel. Takže jsem tam chodila těsně před 10. hod. Večer už mě naopak vyhazovaly a přes 9. hod. se nesmělo přetáhnout. Pokud kojíš, musí se odstříkávat, což je blbé. Syn už byl větší a šlo mu spíš o ten kontakt, než o mléko. Na dětském oddělení je to už horší. Asi dvě sestřičky tam byly fajn, jinak hrozné sestry. Co se týče jídla mají tam zvláštní systém, že oběd dostáváš na tom dětském oddělení, i když jsi ubytovaná ještě na JIP. Takže jsem musela jíst na chodbě ve stoje, protože na dětském jsem v té době neměla pokoj. I ten první den ubytování jsem byla překvapená, že jídlo dostal jen syn, já ne. Takže ať víš a vezmeš si ten první den něco s sebou. Co se týče poutání, poutají se starší děti. Jestli se malá umí přetáčet a tak, tak ji připoutají. Syn to první dny nesl těžce, pak si na chvíli zvykl, pak už to zas bylo dlouhé. Dá se to tam vydržet, ale nevzpomínám tam na to dobře. Hlavně, abyste měli štěstí na dobrou spolubydlící. My jsme měli na pokoji hodně živou upištěnou holčičku a bylo to hně náročné. Měla úplně jiný režim než syn. Byla zvyklá usínat a spát při světle a při zapnuté TV. V noci se pořád budila a pištěla. Nakonec se syn od ní nakazil kašlem. To si zase myslím, že byla chyba doktorů, že ji včas nedali na jiný pokoj. Při vizitách říkali, že to nic není, když kašlala, až pak ji přesunuli, ale to už syn od ní chytil.

mik3shka
14. dub 2021

@petaov Uf! :( Díky za zkušenost. Pochopila jsem, že jste také z Ovy. Malý je už ale zdravý, že? Operace pomohla?

mik3shka
14. dub 2021

@barbule123 @petaov vysvětlil vám někdo, proč tam s dítětem nemůžete být celou dobu? Jde jen o lůžka? Vždyť to je nezákonné přece. Nezletilý člověk má právo na nepřetržitou přítomnost rodiče. Ze zákona má právo být rodič i u operace.

petaov
14. dub 2021

@mik3shka Ano, jsme z Ostravy. Ten doktor hned po operaci říkal, že to ukáže až čas, jestli to dobře dopadlo. Říkal, že to úplně nešlo, tak jak chtěl. U malého ta operace byla z preventivních důvodů. Dlouho jsem se tomu bránila, ale když oni pořád strašili, že v budoucnu může mít záněty, může skončit na dialýze atd. Jinak žádné problémy neměl. Pořád jen strašili, co kdyby. Nevím, jestli u vás ta vada způsobuje nějakou neplechu, záněty atd.? Nakonec jsem k operaci svolila, protože ty časté kontroly syn špatně nesl. Už měl úplnou averzi na doktory. Chodili jsme každý měsíc s močí a pořád ho sledovali, brali krev, nebo dělali vyšetření v narkóze. Od té operace jsme byli na kontrole jen jednou a máme klid. Teď zas začali s tím, že máme chodit častěji, ale odložilo se to kvůli koronaviru, tak teď jsme tam dlouho nebyli.

petaov
14. dub 2021

@mik3shka K operaci Tě určitě nepustí. Na JIP není místo, překážela bys tam. Vím, že je na to právo, ale tam se ho stejně nedovoláš. Čím víc se budeš hádat, tím víc pak budou na Tebe sestry protivné. Já jsem třeba jen chtěla, aby měl malý na operaci své pyžamo a i to byl problém, musel si obléct to jejich a hrozně plakal, že ho nechce, bál se. Prostě se líp cítil ve svém. Ale co se týče té JIP, dají se ty dvě noci vydržet a malá si to nebude pamatovat. Syn už byl větší, tak si to pamatuje a dodnes mi to připomíná, že jsem byla pryč, že tam byl sám a je na mě hodně fixovaný. Ale zase sestřičky na JIP se jim tam věnují i v noci. Když syn nechtěl spát, četla mu tam sestřička knížku.

mik3shka
15. dub 2021

@barbule123 a musela jsi mít roušku celou dobu?

mik3shka
15. dub 2021

@petaov tak alespoň toto

barbule123
15. dub 2021

@mik3shka nemusela. Dávaly jsme si ji s druhou maminkou jen při příchodu lékařů a sester na pokoj. Jinak jsme byly bez.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru